ایران پرسمان

آخرين مطالب

روایت ترقی از آخرین وضعیت لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان سياسي

روایت ترقی از آخرین وضعیت لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - روایت ترقی از آخرین وضعیت لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6066559
١٦٣
٠
نامه نیوز / حمیدرضا ترقی با تاکید بر اینکه ارائه لیست پایداری قطعی نیست، گفت: من فکر نمی‌کنم دو لیست ارائه شود. این‌ها بیشتر تبلیغاتی است برای تحت تاثیر قرار دادن شورایی است که مشغول نهایی کردن لیست است.
تبلیغات انتخاباتی از بیست و سوم بهمن شروع می‌شود و این یعنی که جریان‌های سیاسی باید هرچه زودتر تکلیف لیست‌های خود را معلوم کنند. اصولگرایان اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده و مشغول چانه‌زنی با یکدیگر هستند. ارائه دو لیست پایداری و شانا (شورای ائتلاف نیروهای انقلاب) تقریبا قطعی شده و گفته می‌شد که دو لیست مذکور فقط در چهار، پنج گزینه اختلاف دارد. این طور که به نظر می‌رسد اما یک بار دیگر معادلات بهم ریخته و آقایان برای رسیدن به لیست واحد می‌کوشند.
این را حمیدرضا ترقی، عضور شورای مرکزی حزب موتلفه می‌گوید. او با تاکید بر اینکه «اصولگرایان هنوز به جمع بندی نرسیده‌اند» گفت: «من فکر نمی‌کنم دو لیست ارائه شود. این‌ها بیشتر تبلیغاتی است برای تحت تاثیر قرار دادن شورایی است که مشغول نهایی کردن لیست است».
وی در پاسخ به اینکه لیست مورد نظر شورای ائتلاف چقدر در جلب رضایت طیف‌های مختلف اصولگرا موفق است، گفت: «تلاش زیادی شده که رضایت همه جلب شود اما به طور طبیعی ممکن است برخی‌ها خواسته و سهمی که برای خود قائل هستند را در این مجموعه نبیند و قدری اظهار نارضایتی کنند. به هر حال فرایند نمی‌تواند که رضایت همه را جلب کند و در عین حال از اصول و شاخص‌ها عدول نکند. عدول از شاخص‌ها به خاطر وحدت تا کنون به ضرر نیروهای انقلاب بوده است».
ترقی در واکنش به اینکه همین تاکید بر شاخص‌ها و همین سهم‌خواهی مورد اشاره سبب شده در روزها گذشته از ارائه دو لیست پایداری و شورای ائتلاف سخن گفته شود، گفت: «این موضوع قطعی نشده و برای رسیدن به تفاهم زمان داریم و در تلاش هستیم».
این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به اینکه ارائه یک لیست یا دو لیست و بیشتر در نتیجه انتخابات چقدر اثرگذار است؟ گفت: «من فکر نمی‌کنم که در نتیجه خیلی اثرگذار باشد. به هرحال مردم بنا به توصیه مقام معظم رهبری و عناصر بانفوذ سعی بر این دارند که با شناخت نسبت به افراد رای دهند و لیست را مبنا قرار ندهند. این نکته به طور طبیعی آن دغدغه و نگرانی را از بین می رود.»
وی افزود: «قطعا اگر یک لیست ارائه شود درصد موفقیت بالا می رود و دو ارائه دو لیست لطمه زده و موجب شکافی می‌‍شود که رقیب می‌تواند از آن استفاده کند».
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «از این انتخابات به عنوان فرصتی برای وزن کشی طیف‌های اصولگرا یاد می‌شود، نتیجه این وزن‌کشی چیست؟» گفت: «نمی شود اسم آن را وزن کشی گذاشت. وقتی چتر وحدت را گسترده می‌کنید که همه را پوشش دهد، همه امکان بروز و ظهور پیدا می‌کنند و می خواهند که پای کار باشند. برای این پای کار بودن نیز باید انگیزه داشته باشند. اگر این انگیزه که تبلور آن در وجود افرادی است که بتوانند آنان را نمایندگی کنند، از آنان بگیریم برخی از ماندن زیر چتر وحدت، ناامید می‌شوند. در واقع شرایط ظریف و حساسی برای تصمیم گیری است و باید نهایت دقت شود تا همه نیروهای انقلاب که قرار است زیر چتر وحدت قرار بگیرند، تا انتها پای کار باشند، با انگیزه برای موفقیت لیست تلاش کنند و بتوانند بدنه خود را برای این همکاری اقناع کنند.»
ترقی در پاسخ به اینکه کدام طیف از اصولگرایان در مجلس آتی تسلط بیشتری خواهد داشت؟ گفت: «ما همه را تحت عنوان ائتلاف نیروهای انقلاب جمع کردیم لذا اینکه یک طیف را پررنگ تر جلوه دهیم، خلاف وحدت است. همه این‌ها نیروهای انقلابی و ولایی هستند که در بررسی صلاحیت‌های آنان نهایت دقت صورت گرفته است. انواع بررسی‌ها توسط کارشناسان قوی صورت گرفته و درست نیست که بگوییم افراد خارج شده از این فیلتر به کلام تشکل و طیف مربوط هستند. این ظلم در حق افراد است. این افراد بر اساس وابستگی خود مطرح نشده‌اند. این‌ها از همه فیلترها گذشته و توانمندی خود را به شخصه ثابت کرده‌اند.»
ترقی با تاکید بر اینکه فهرست اصولگرایی مبتنی بر شایستگی افراد است و نه سهم‌خواهی طیف‌های مختلف، گفت: « تنها تقسیم بندی بین رجال، جوانان و زنان صورت گرفته است. همه هم در ابتدا گفتند که ما به این فرایند اعتقاد داریم ولو اینکه هیچ یک از نیروهای ما در لیست نباشند».
این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اینکه اگر در کنار این تقسیم بندی رسمی، تقسیم بندی مبتنی بر سهم طیف‌های مختلف وجود نداشت، امروز شاهد اختلاف نظرهای کنونی و گمانه رسیدن به دو لیست و مشکل سازی پایداری نبودیم، گفت: «پایداری هم بیشتر روی شاخص‌ها تکیه دارد نه روی سهم خواهی. بحث سهم خواهی نیست. آن‌ها هم روی شاخص‌ها دغدغه دارند و اگر در تطبیق این شاخص‌ها با افراد دقت لازم صورت بگیرد، چنین بحث‌هایی پیش نخواهد آمد».
وی این برداشت از سخنان که «پایداری نسبت به دیگر طیف‌های اصولگرا درباره شاخص‌های اصولگرایی دغدغه‌مندتر است» را درست ندانست و گفت: «دغدغه آنان در تطبیق شاخص‌ها با افراد است. مساله این نیست که افرادی از طیف در لیست باشند زیرا اساس مکانیسم، مکانیسمی نیست که کسی بتواند فردی از طیف خود را بدون رعایت شاخص‌ها به جمع تحمیل کند. مساله این است که مثلا وقتی می‌گوییم فرد باید انقلابی باشد، میزان این انقلابی بودن در دیدگاه افراد می‌تواند متفاوت باشد. دغدغه اصلی رعایت دقت در تبدیل این کیفیت به عدد و امتیاز است».
ترقی در پایان تاکید کرد: «با همه این‌ها در تلاش هستیم و امیدواریم که وحدت لازم صورت بگیرد و تعاملات و تبادل‌نظرها به نتیجه مثبتی برسد».


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرمانده‌ای که جواب نامه سردار سلیمانی را با خونش امضا کرد

خاطره یاسر هاشمی از روزی که آیت‌الله هاشمی ردصلاحیت شد

جهانگیری: صیانت از اسناد کشور امری مهم و ضروری است

برای ایران رای می‌ دهیم

صالحی: ایران را نمی‌توان از یاد برد

تلاش رسانه های خارجی برای سرد نشان دادن تنور انتخابات

سفر سناتور آمریکایی به عراق برای کسب اطلاع درباره حمله موشکی ایران

کی‌یف خواستار بررسی گزارش دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی شد

کدخدایی: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند

عجیب‌ترین شیوه‌های تبلیغات انتخابات؛ از تبلیغ در سالن آریشگاه زنانه تا ساخت کلیپ با ریتم شاد

کنایه وزیر کشور به اصلاح طلبان

رییس ستاد انتخابات کشور: امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم

شرمن: کشتن ژنرال سلیمانی توسط دولت ترامپ اقدامی پرخطر بود

گفتگوی اختصاصی و جدید سایت رهبر انقلاب با ظریف

بخشی از گزارش جالب وال استریت ژورنال در مورد قدرت سایبری ایران

کی‌یف خواستار بررسی گزارش دلایل سقوط هواپیما اوکراینی شد

عباسی: دولت باید پاسخگوی برجامی باشد که در سفره مردم گذاشت

علی لاریجانی با «سید حسن‌نصرالله» دیدار کرد

احتمال بازخوانی جعبه سیاه در کشور ثالث

چین: آمریکا به حقوق قانونی ایران احترام بگذارد

قاضی کشکولی در راه بهارستان

قالیباف: FATF ابزار جدید نظام سلطه است

خشم مصر از سفر اسماعیل هنیه به تهران و حضور او در مراسم تشییع سردار سلیمانی

جلیلی: هر رأی، چک سفید امضایی است برای نحوه تخصیص صدها هزار میلیارد بودجه

دبیر ستاد امر به معروف استعفا کرد

دیدار لاریجانی با میشل عون، نبیه بری و زیاد نخاله

استقبال از نامزد نمایندگی با رگبار هوایی!

عرف: گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه ارائه می‌شود

انصاری: می‌توان مشکلات را حل کرد مشروط به اینکه در صحنه باشیم

وزیر خارجه عربستان: ایران در برجام دست بالا داشت

روایت شنیدنی خبرنگار العالم از گفتگو با سردار شهید سلیمانی

ظریف: راه‌حل مسئله فلسطین مقاومت و مراجعه به آراء فلسطینیان است

خرید رای با شام!

روحانی درگذشت برادر تخت روانچی را تسلیت گفت

اخطار سردار سلامی به اسرائیلی ها!

دلایلی بر انتخاب صحیح نامزدهای انتخابات

ادعای پایگاه آمریکایی مبنی بر دیدار محرمانه ظریف در مونیخ با سناتور آمریکایی

قالیباف: متخصصان بیکارند و کارنابلدان مدیر هستند

بمب انتخاباتی قم را «یک زن» منفجر کرد

حمله سایبری هکر‌های ایرانی به اطلاعات امنیتی رژیم صهیونیستی

سوال چالشی مجری از کواکبیان

بیانیه چهره‌های شاخص اصلاحات برای دعوت به مشارکت در انتخابات

بلومبرگ: روحانی از روز نخست به دنبال جلوگیری از افتادن کشور به دست پوپولیست‌ها بود

اظهارات پناهیان درباره اهمیت وحدت جریان‌های انقلاب

فردا جلسه اقشار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برگزار می‌شود

تاجرنیا: حضور یک جناح در تمامی ارکان قدرت، امکان اصلاح را کمرنگ می‌کند

دوربین مخفی نکته‌دار!

انتظارات به حق مردم از نمایندگان مجلس

مقام آمریکایی: ایران می‌تواند به سرعت عربستان را فلج کند

لیست سوم اصلاح‌طلبان با عنوان «یاران اصلاحات» از راه رسید