ایران پرسمان

آخرين مطالب

سرمقاله شرق/ پیامدهای راه‌اندازی آزادراه تهران- شمال يادداشت

سرمقاله شرق/ پیامدهای راه‌اندازی آزادراه تهران- شمال
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - شرق / « پیامدهای راه‌اندازی آزادراه تهران- شمال » عنوان سرمقاله روزنامه شرق به قلم سید‌مصطفی هاشمی‌طبا است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
سرانجام قطعه اول آزادراه تهران-شمال از سوی رئیس‌جمهور افتتاح و رفت‌و‌آمد در آن برقرار شد. حسب اطلاعات ابراز‌شده، طول این قطعه 32 کیلومتر و دارای 28 تونل است. طول کل تونل‌ها 28 کیلومتر و بزرگ‌ترین آن تونل تالون به طول چهار‌هزارو 290 متر است.‌ مسیر این 32 کیلومتر از بزرگراه همت (کن) تا شهرستانک است و مسیر قبلی را 60 کیلومتر کاهش می‌دهد. با سرعت متوسط صد کیلومتر در ساعت زمان طی مسیر حدود 20 دقیقه بوده و نیز مسیر رفت و برگشت هر‌یک ‌‌چهار خط ترددی دارد.
این مشخصات به این دلیل آورده شد که ارائه نوشته بر منطقی ریاضی پایه‌گذاری شود. می‌دانیم که جاده فعلی چالوس دارای یک خط رفت و یک خط برگشت است و علاوه بر اینکه در روزهای عادی (به جز ساعات شب و صبح زودهنگام) مسیر پرتردد است. در روزهای تعطیل و جمعه‌ها مسیری سه‌ساعته به دلیل تراکم و راه‌بندان حتی تا 12 ساعت پیمایش آن به درازا می‌کشد؛ یعنی جاده چالوس فقط ظرفیت حرکت یک خودرو در رفت و یک خودرو در مسیر برگشت را دارد و پلیس راه در زمان‌های تراکم برای معبر‌های مختلف گاه فقط به نوبت اجازه حرکت در مسیر را می‌دهد و روزهای برگشت به تهران مسیر معمولا یک‌طرفه می‌شود. حال با افتتاح بزرگراه کن- سه‌راهی شهرستانک چه اتفاقی می‌افتد؟
1- روزهای عادی هفته (به جز جمعه‌ها، تعطیلی‌ها): به‌ نظر می‌رسد در این روزها به ‌دلیل افزایش‌نیافتن مسافرت تهران به چالوس اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. البته طبیعی است با وجود اتوبان هم مقداری تردد تهران- چالوس بیشتر شود و هم از اتوبان استقبال بیشتری در مقایسه با جاده اصلی به ‌عمل آید. می‌توان تا 50 درصد کاهش تردد در جاده چالوس را پیش‌بینی کرد و 50 درصد باقی‌مانده به‌علاوه تعدادی اتومبیل دیگر که پیش‌بینی می‌شود کسری از صد و در حد 50 درصد باشد، از اتوبان استفاده کنند؛ یعنی جمع تردد اتوبان و ابتدای جاده چالوس تا شهرستانک از صد درصد به حدود 150 درصد افزایش پیدا می‌کند. در این حال با خوش‌بینی می‌توان گفت به ‌نظر می‌رسد اتفاق خاصی رخ ندهد و مسافران اتوبان با 60 کیلومتر کاهش مسیر، خود را به چالوس برسانند. سفری کم‌خطر‌تر و راحت‌تر.
2- روزهای تعطیل و جمعه‌ها. با توجه به استقبال عمومی از مسیر اتوبان و نیز حرکت مسافران از جاده قدیم چالوس (به خاطر آنکه ساکنان استان البرز ترجیح می‌دهند بدون ورود به تهران از کرج به چالوس حرکت کنند) تغییرات مهمی در ترافیک ایجاد می‌شود.
اولا تعداد اتومبیل از مبدأ کرج به سمت چالوس حداقل به دو برابر افزایش پیدا می‌کند.
ثانیا هر چهار خط اتوبان کن – شهرستانک به ‌طور متراکم به زیر ترافیک خواهد رفت. در نقطه شهرستانک چهار خط اتومبیل واقع در اتوبان با اتومبیل‌هایی که در جاده چالوس هستند، مخلوط شده و به‌کندی و به نوبت وارد مسیر یک‌خطه می‌شوند؛ حتی اگر اتومبیل‌های موجود در جاده چالوس در نظر گرفته نشود، چهار خط اتومبیل در اتوبان عریض وارد قیف یک‌خطه جاده چالوس می‌شوند. طبیعی است که در روزهای تعطیل اتوبان مملو از اتومبیل است و تبدیل چهار خط (و شاید پنج خط) به یک خط ابتدا موجب کندی حرکت و سپس نوعی توقف اتومبیل‌ها می‌شود. کل مسیر 32 کیلومتری با احتساب چهار خط ظرفیت 16 هزار اتومبیل را به صورت پارکینگی خطی دارد. به ‌طور بسیار طبیعی تراکم پیش‌بینی‌پذیر در اتوبان بسیار بیشتر خواهد شد؛ یعنی ورودی به اتوبان اگر در هر ثانیه چهار اتومبیل باشد، در خروجی به جاده چالوس در محل شهرستانک در هر ثانیه کمتر از یک اتومبیل خارج می‌شود و بقیه ناچار به تراکم موجود اضافه می‌شوند و این تراکم و توقف در 28 تونل خواهد بود و از‌جمله در تونل چهار‌هزارو 970‌متری تالون. تصور کنید خانواده‌ها در توقف در تونل با هوای بسیار آلوده که نه راه پیش دارند و نه راه پس و نه هوای تازه، چه وضعی پیدا خواهند کرد. دست‌کم در جاده چالوس از هوای تازه برخوردارند و هر‌گاه بخواهند، می‌توانند مسیر بازگشت را طی کنند. یقینا در آینده با توجه به ضایعات انسانی و احتمالا مرگ‌و‌میر در تونل‌ها، پلیس راهور از تردد در این اتوبان جلوگیری خواهد کرد؛ یعنی هیاهوی اتوبان‌سازی برای هیچ! حتی اگر کل اتوبان تهران- چالوس ساخته شود، این وضع فاجعه‌بار تغییری نخواهد کرد؛ زیرا گلوگاه ورودی چالوس اجازه تردد بیش از یک اتومبیل در هر لحظه را نمی‌دهد. در‌این‌باره خیرالله خادمی، معاون وزیر راه، در مصاحبه با همشهری مورخ ششم اسفند اظهار کرده که از مازندران به تهران گلوگاه نخواهیم داشت (البته واضح است؛ زیرا یک خط وارد 4 خط یا 5 خط می‌شود) و در پایان هفته ممکن است از شهرستانک تا مرزن‌آباد پس‌زدگی ترافیک رخ دهد؛ سپس ادامه داده کنترل ترافیک «باید» به نحوی انجام شود که مردم در تونل‌های طولانی گیر نکنند و در فضای آزاد بمانند. در پاسخ باید گفت از 32 کیلومتر مسیر این فاز، 2/28 کیلومتر تونل است. چگونه می‌توان در چهار کیلومتر جاده مرتبط با هوای آزاد اتومبیل‌های 28 کیلومتر تونل را جا داد؟ این امر تقریبا غیرممکن است و تکلیف مالایطاق به پلیس راهور است. متأسفانه این گفتارهای «باید» و «نباید» جانشین محاسبات واقعی و اجرائی شده است. به‌طور کلی در ایران همه مسئولان می‌گویند باید فلان کار شود و باید فلان کار نشود؛ در‌حالی‌که خودشان مسئول اجرای آن کار هستند.خوب است معاون وزیر دستور دهد یک مدل رایانه‌ای از جاده و تردد در آن و ورود اتومبیل‌ها از اتوبان به جاده چالوس طراحی شود تا عمق مشکلات آینده که باعث ممنوعیت تردد در اتوبان در روزهای تعطیل خواهد شد، روشن شود. این مطالب قبلا به نوعی در روزنامه «شرق» مطرح شده و نگارنده حضورا مطالب را به وزیر وقت، آقای آخوندی و آقای اسلامی، وزیر فعلی گفته‌ام. راه چاره هم بیان شده؛ ولی وقتی مبنا افتتاح است و نه پیامدها، ناچار افتتاح اتوبان انجام شده است. امیدوارم عملکرد آینده در اتوبان کذب عرایض فوق را ثابت کند؛ چون اگر مطالب فوق در تجربه ثابت شود، فاجعه‌بار خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرمان های جنگی ترامپ علیه کرونا

یمنی ها از دیشب خواب را بر محمد بن سلمان حرام کردند

2 میلیون کرونایی در آمریکا!

مرگ 756 ایتالیایی مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته

730 افسر پلیس کرونایی در نیویورک!

قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

مبتلایان به کرونا در سرزمین‌های اشغالی از مرز 4000 نفر گذشت

درخواست مبارز فلسطینی برای بهبود وضعیت اسرا

مبتلایان به کرونا در ایتالیا به 100 هزار نفر نزدیک شد

داعش مدعی اعدام دو فرمانده نیروهای کُرد سوریه شد

خبر وحشتناک از آمریکا درباره تلفات احتمالی از ویروس کرونا

آنتونی استوکس بالاخره با لباس پرسپولیس دیده شد! +عکس

ساخت مصالح ساختمانی به کمک موجودات زنده

شاعرانه/ مثل هوا کنار توام

لزوم برخورد قانونی با هرگونه قصور در فرار زندانیان سقز

شناسایی لیدرهای ناآرامی در زندان همدان

توضیح بانک مرکزی درباره آزادسازی پول‌های ایران

احتمال ابتلای دو میلیون نفر به کرونا در آمریکا

«کرونا» مسکو را هم قرنطینه کرد

مرگبارترین سلاح‌های بیولوژیک تاریخ

عضو شورای روابط خارجی آمریکا: بحرین مستعمره عربستان است

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

ستاره پرسپولیس به این دلیل نمی‌تواند به تیم دیگری برود

خلیل‌زاده از هیات مدیره استقلال استعفا کرد/ موسوی هم دعوت به همکاری را نپذیرفت

صوت/ تقویمی را که امروزه از آن استفاده می‌کنیم، چه کسی ساخته است؟

بخشی از کتاب/ آدم انتقادپذیری هستی؟

خواسته رئیسی از وزیر کشور و صدا و سیما

دلنوشته دختر سردار برای حضرت پدر!

چامسکی خواستار پایان دادن به تحریم علیه ایران شد

«ولایتی» از کرونا بهبود یافت

ارسال هفتمین محموله کمک‌های چین به تهران

ادعای المیادین از پشت پرده تماس تلفنی غیرمنتظره ولیعهد امارات با بشار اسد

ابتلای 730 افسر پلیس نیویورک به کرونا

پیشتازی 9 درصدی بایدن در برابر ترامپ در یک نظرسنجی

فرمان های نظامی ترامپ برای رویارویی با کرونا

جنگ تمام‌عیار به پشتوانه پول‌های نامرئی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

رسمی/ مدیرعامل جدید استقلال معرفی شد

5 حقیقت شگفت‌انگیز درباره گرانش زمین!

صوت/ داستان الیور توئیست- قسمت دوم

توییت انتقادی فعال اصولگرا از صداوسیما

اقدام فوق‌العاده ارتش

وعده یک تازه نماینده به مردم

تمدید 3 ماهه ویزا و پروانه اقامت اتباع خارجی

نامه جامعه پزشکی ایران خطاب به سازمان ملل

حال «ولایتی» خوب شد

تصویر کمتر دیده شده از مجروحیت‌های سردار قاآنی

دستاورد کرونا برای روحانی

آغاز فعالیت‌های کرونایی عارف