ایران پرسمان

آخرين مطالب

سرمقاله سیاست روز/ کرونا را جنگ بیولوژیکی بدانیم يادداشت

سرمقاله سیاست روز/ کرونا را جنگ بیولوژیکی بدانیم
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - سیاست روز / « کرونا را جنگ بیولوژیکی بدانیم » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
اگر از همان زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در چین به موضوع حمله بیولوژیکی با دقت بیشتری می‌نگریستیم و در واقع جدی تر به این موضوع نگاه می‌کردیم، قطعاً تصمیماتی که جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این ویروس اتخاذ می‌کرد، دقیق تر، قاطع تر، کاربردی تر و تأثیرگذار می‌بود.
ما نسبت به قطع پرواز به چین کم توجهی کردیم و در بحث قرنطینه نیز چنین شد. می‌شد شهر قم را قرنطینه کرد و از شدت گسترش ویروس کرونا کاست. هر چند برخی مسئولین اعتقادی به قرنطینه نداشتند!
اکنون بسیاری از دانشمندان در کشورهای گوناگون بر این اعتقاد هستند که نمی‌توان بحث حمله بیولوژیکی را نادیده گرفت، چرا که این گونه حملات مسبوق به سابقه است و در تاریخ دور و نزدیک جهان وجود داشته است و حتی برخی اعتقاد دارند ویروس سارس نیز از همین جنس بود که چند سال پیش از این، دنیا را درگیر خود کرد و زیان‌های بسیاری را به برخی کشورها تحمیل نمود.
برخی رسانه‌های کشورمان از همان زمان همه گیر شدن ویروس کرونا و سرایت آن به کشورهای دیگر به موضوع جنگ بیولوژیکی آن هم از سوی آمریکا پرداختند و این احتمال را دادند که چه بسا در این جنگ هدف اصلی، از کار انداختن ماشین اقتصادی چین است، چرا که چین و آمریکا در یک جنگ اقتصادی قرار دارند و این جنگ اقتصادی می‌رفت تا به نفع چین تمام شود.
از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران نیز به خاطر مقاومت فعالانه خود مقابل تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی رژیم آمریکا، توانسته است تا درصد زیادی از تأثیر این دو اقدام آمریکا و کشورهای همراه آن را خنثی کند، آمریکا پس از خروج از توافق هسته‌ای با همکاری اروپا تحریم‌های شدیدی را علیه ایران باز گرداند و تصور می‌کرد در زمان کوتاهی جمهوری اسلامی ایران یا تن به خواسته آنها خواهد داد یا فرو خواهد پاشید.
با وجود امیدی که آمریکا به تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران داشت، هیچ یک از این دو اقدام اثر نکرد، حتی پاسخ موشکی ایران پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، نشان دهنده بی اثر بودن همه تهدیدات نظامی بود که آمریکا علیه کشورمان داشت.
حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، در نوع خود بی نظیر بود و این بی نظیر بودن عملیات، بدون تردید هیمنه آمریکا را نزد افکار عمومی دنیا فرو ریخت، توان انتقام گیری نیز برای آمریکا وجود نداشت چرا که به عینه قدرت ویرانگر موشک‌های ایران را دیده و درک کرده بود.
اکنون نیز آمریکا با توجه به این که ویروس کرونا آیا یک ویروس در چارچوب جنگ‌های بیولوژیک علیه ایران باشد یا نباشد، آیا این رژیم چنین اتهامی را می‌پذیرد یا نه؟ با این وجود، خود نیز درگیر این ویروس شده است و جالب توجه بودن ماجرای کووید 19 یا همان ویروس کرونا در این است که مقامات رژیم ایالات متحده به ویژه دونالد ترامپ این مساله را جدی نگرفته اند.
دشمنی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را به هیچ وجه نمی‌توان انکار کرد و هر آن کس که تصور توهم توطئه دارد، یا از سواد سیاسی برخوردار نیست یا درک درستی از این موضوع ندارد، به همین خاطر نباید بحث جنگ بیولوژیک را نادیده گرفت.
در شرایط کنونی، آمریکا از این ویروس به دو ابزار دست یافته است، هم در چین و هم در ایران، این دو ابزار یکی همان ویروس و بیماری است که در پی دارد و دیگری هراس انداختن بیش از اندازه این ویروس در دل مردم کشورمان تا از این رهگذر، تأثیر آن تحریم‌های اقتصادی را به خاطر شرایط حاکم بر کشور پس از گسترش ویروس کرونا افزایش دهد و اقتصاد ایران را زمینگیر کند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در فرمانی که به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سرلشکر باقری صادر کردند، صراحتاً به موضوع جنگ بیولوژیکی اشاره کردند و در این زمینه توصیه‌هایی نیز ارائه فرمودند.
این توصیه‌ها، پس از این باید باعث شود که مسئولین ذیربط به موضوع جنگ بیولوژیکی بیشتر توجه کنند و برخی که تصور می‌کردند چنین نیست، نسبت به دیدگاه‌های خود تجدید نظر داشته باشند.
نظام سلطه که براساس تفکرات صهیونیستی بنا نهاده شده است، برای ماندگاری خود از هیچ دسیسه و توطئه ای دریغ نمی‌کند، حتی اگر در این اعمال و رفتاری که در جنگ بیولوژیکی اتفاق می‌افتد، بخشی از مردمان جوامعی که نظام سلطه بر آنها حاکم است، جان بدهند، برای آنها مهم نیست، مهم آن است که آن قشری که خود را برتر و فراتر از دیگر جوامع و انسان‌ها می‌داند، زنده باشد و دیگران قربانی آن ایدئولوژی شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درخواست مهم آیت‌الله مکارم‌ شیرازی از مردم ایران

افشاگری جنجالی یک استقلالی؛ ارتباط عجیب پرسپولیسی‌ها و ساواک!

تأثیر "نانو ذرات مس" در تسهیل و تسریع بهبود زخم

نزدیک شدن یک ستاره دنباله‌دار به خورشید

شاعرانه/ "راه عشق از روی عقل از بهر آن بس مشکلست" از سنایی

"آب هرگز نمی‌میرد" کتابی که اینگونه مورد تحسین رهبر انقلاب قرار گرفت

درخواست آیت‌الله مکارم‌ شیرازی از مردم ایران برای پایان کرونا

وزیر بهداشت به وزیر کشور نامه نوشت

ادعای جدید: آیت‌الله هاشمی در خانه‌ همسر هویدا درگذشت نه استخر فرح!

پیشنهادات آقای وزیر: بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید

توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی یمن به دست ائتلاف سعودی

بازگشت 200 هزار آلمانی به کشورشان از زمان شیوع کرونا

اعتراض ساکنین محله ای در اسپانیا به حضور پلیس برای حفظ قرنطینه

جدیدترین آمار فوتی های ناشی از کرونا در امارات

وقوع انفجار در مسیر کاروان نظامیان سعودی در جنوب یمن

مسأله جان یا نان!

رسوایی «شکار» اطلاعات٤٢ میلیون کاربر ایرانی تلگرام

ویروس سیاسی بازی

زیباکلام نوشت: کرونا و رفتار خاص برخی از مسئولان

تست کرونا رمز موفقیت در مبارزه با ویروس

ارسطو عامل مدیر برنامه‌های پورعلی‌گنجی شد+ عکس

رد پای یک پرسپولیسی در استقلالی شدن یک متعصب!

معمای 1400 ساله ژاپنی‌ها حل شد

دانشمندان از تاثیر مثبت داروی ضد انگل ایورمکتین برای درمان کرونا خبر می‌دهند

مهلت ارسال آثار به جایزه ارغوان تمدید شد

چالش‌های دینداری در عصر مدرن از دید "سید‌مهدی شجاعی"

افشاگری آقای سخنگو از شغل جدید «وزیر نفرت» آمریکا

دغدغه فعالان بخش گردشگری و وعده‌های جهانگیری در روزگار کرونا

الزرفی: با سردار قاآنی دیدار نکردم

گزارش الجزیره از تلاش ایران برای بهبود مبتلایان به کرونا

«خاتمی» کرونا را شکست داد

کشف بمب از یک بیمارستان در شهر بُن آلمان

اوضاع وحشتناک در نیویورک

اختلافات مغرب و اسپانیا بار دیگر شعله‌ور شد

افزایش تلفات ناشی از ابتلای به کرونا در هلند

رئیس جدید حزب کارگر انگلیس مشخص شد

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان شتاب گرفت

نامه تهدید آمیز سفیر واشنگتن در عراق

پزشک فرانسوی: واکسن کرونا را روی آفریقایی‌ ها تست کنیم!

رکوردزنی جدید آمریکا درخصوص کرونا

نخستین واکنش پارلمان عراق به برنامه‌های دولت الزرفی

بن سلمان دست به دامن داماد ترامپ شد

تعداد قربانیان کرونا در انگلیس از 4000 نفر گذشت

اعلام قوانین منع آمد و شد در هفت منطقه شهر جده

گزارش الجزیره از اوضاع بغرنج نظام درمان آمریکا در روزگار کرونا

سران آفریقا چطور از جان خود در برابر کرونا محافظت می‌کنند؟

شهدای مدافع سلامت

کمونیست های دروغگو؟؛ تشکیک غربی درباره آمار قربانیان چین

سیاست در قرنطینه

سیاسی‌بازی به بهانه کرونا