ایران پرسمان

آخرين مطالب

رونمایی سپاه از یک گروه ویژه سياسي

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - فارس / فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه این گروه اصلی‌ترین مجموعه جنگ نوین کشور است، گفت: گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت با استعداد یک تیپ حوزه عملکردش کل کشور است و هرکجا مسئولین تشخیص دهند وارد عمل می‌شویم.
سرهنگ حجت‌الله صالح نژاد فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت نیروی زمینی سپاه در گفتگو با خبرنگار فارس، با تشریح اقدامات و عملکرد این گروه در بحث مقابله با ویروس کرونا و رفع آلودگی و ضدعفونی کردن مناطق مختلف، اظهار داشت: گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت یکی از گروه‌های تخصصی است که در حوزه جنگ نوین کار می کند.
وی در تشریح سابقه تشکیل این یگان، افزود: قبلا این حوزه را بعنوان ش.م.ه می شناختند، اما در سال‌های اخیر بعنوان جنگ نوین شناخته می‌شود که مأموریت دارد در برابر کلیه عوامل شیمیایی، میکروبی، هسته‌ای، بیولوژیکی و ویروسی که دشمن در قالب جنگ نوین به کارگیری می کند مقابله می‌کند.
سرهنگ صالح نژاد ادامه داد: این گروه از زمان دفاع مقدس، چهار یگان متفاوت در سپاه بود که در حوزه ش.م.ه کار می کردند، پس از جنگ با سازماندهی جدید تبدیل به یک گروه بنام 24 پدافند جنگ نوین بعثت شد.
** گروه 24 بعثت اصلی‌ترین مجموعه جنگ نوین کشور است
فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه این ماموریت این گروه تخصصی و خاص است، گفت: این گروه تنها مجموعه‌ای در نیروهای مسلح است که با استعداد یک تیپ ماموریت پدافند جنگ‌های نوین را انجام می‌دهد و در حقیقت اصلی ترین مجموعه جنگ نوین مجموعه نیروهای مسلح است.
وی در همین رابطه افزود: در یگان‌های عملیاتی نیروهای مسلح یگان‌هایی در حد گروه‌های جنگ نوین هستند، اما گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت با استعداد یک تیپ حوزه عملکردش کل کشور است و هرکجا مسئولین تشخیص دهند وارد عمل می‌شویم.
** به‌روزترین تجهیزات را در اختیار داریم
صالح نژاد با بیان اینکه سامانه های سبک و سنگین رفع آلودگی و ابزارهای تخصصی در حوزه جنگ نوینی که در اختیار داریم نسبت به بسیاری از کشورهای مطرح دنیا به روزتر است، گفت: پرسنل و افراد این گروه همگی تحصیل کرده و کارشناسان این حوزه هستند که در طول سال در کنار یگان‌های عملیاتی رزمایش های ترکیبی نیز برگزار می‌کنند تا اگر دشمن از عوامل جنگ نوین استفاده کردند، بتوانند از جان و تجهیزات رزمندگان استفاده کنند.
فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت با اشاره به اینکه آزمایشگاه‌های تخصصی در اختیار داریم تا قبل از ورود به مناطق آلوده بر روی عوامل آلودگی آزمایش کنیم، تصریح کرد: یک آزمایشگاه تخصصی جزو سازمان ما است که افراد مجرب و تحصیل کرده در حوزه میکروبیولوژی و شیمی در آنجا هستند و خط دهی و جهت‌دهی اصلی اقدامات برای استفاده از مواد ضدعفونی کننده را این آزمایشگاه اعلام می‌کند.
** عمده کار ضدعفونی کردن اماکن بر عهده نیروهای مسلح است
وی در خصوص اقدامات انجام شده از سوی این گروه در زمینه مبارزه با کرونا با بیان اینکه در بحث رفع آلودگی و ضدعفونی کردن اماکن عمده کار به عهده نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: در همان روزهای ابتدایی با توجه به ابلاغ فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی زمینی ما در دوم اسفندماه یعنی دو روز پس از اعلام اولین مورد ابتلا به کرون، یک قرارگاه پدافند زیستی را تشکیل دادیم تا هم اقداماتی را در سطح خود گروه انجام دهیم و هم بتوانیم به دیگران کمک کنیم.
صالح نژاد اظهار داشت: در سطح یگان افراد را غربالگری کردیم و کسانی که بیماری زمینه‌ای داشتند را بعضا مرخصی‌هایی دادیم و نظارت و کنترل‌ و نظارت را بیشتر کردیم. همچنین به دلیل قرار داشتن گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت در حوزه سرزمینی شهرستان بروجرد، اقدامات و خدمات بهداشتی را به شهروندان ارائه کردیم و بعضا موارد بهداشتی مانند دستکش، الکل و ماسک را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادیم.
فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت گفت: در خود شهرستان بروجرد هم یک قرارگاه تاکتیکی با نام قرارگاه تاکتیکی پدافند زیستی شهید شمسه تشکیل دادیم و همه کسانی که در رفع آلودگی معابر اقداماتی انجام می‌دادند را سازماندهی جدید کردیم.
** گروه‌های مختلف را برای پاکسازی و رفع آلودگی سازماندهی کردیم
وی ادامه داد: با توجه به اینکه گروه‌های مختلفی در سطح کشور در این حوزه کار می‌کردند، در روزهای اول مشکلاتی در سطح کشور بود از جمله اینکه مناطق پرخطر و کم‌خطر تقسیم‌بندی نشده بود و بعضی مناطق فراموش می‌شدند یا بعضی مناطق چندبار ضدعفونی می‌شد، یا اینکه بعضا مواد مورد استفاده مناسب نبود. در کوتاه‌ترین زمان ممکن همه اینها را سازماندهی کردیم به این صورت که گردان، گروهان و دسته‌های رفع آلودگی چندین مرتبه در داخل سطح شهرها و خصوصا در مناطق کمتر برخوردار کار رفع آلودگی را انجام می دادند.
صالح نژاد اظهار داشت: در همان روزهای ابتدایی هم یک گردان جنگ نوین به سپاه علی ابن ابیطالب(ع) قم مامور کردیم تا با همکاری شبکه بهداشت و درمان استان قم کار کنند که تاکنون در قم مستقر هستند که به صورت مستمر اماکن پرخطر مانند بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، قبرستان‌ها و سردخانه ها را ضدعفونی می‌کنند.
** استقرار گردان‌های جنگ نوین در مناطق مختلف کشور
فرمانده گروه 24 پدافند جنگ نوین بعثت با اشاره به اجرای رزمایش دفاع بیولوژیکی و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت، گفت: در این رزمایش که توسط قرارگاه های ده‌گانه منطقه‌ای نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور با همراهی لشکرهای عملیاتی و تیپ های مردم پایه برگزار شد، کل مجموعه گروه حضور داشت که یک گردان به قرارگاه منطقه‌ای کربلا در خوزستان، یک گردان به قرارگاه منطقه‌ای صاحب الزمان در تهران و یک گردان هم به قرارگاه منطقه ای غدیر در مازندران مامور کرده‌ایم که ششم و هفتم فروردین در موضوع رزمایش و رفع آلودگی محیطی شرکت کردند و کماکان نیز در این مناطق برای رفع آلودگی حضور دارند.
وی در پایان با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در همان قرارگاه تاکتیکی که تاسیس کردیم کار تولید انجام می شود، گفت: باید از همه کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند خصوصا بسیجیان و گروه های جهادی که بدون هیچ چشم داشتی در کنار نهادهای کشوری و لشکری هرکجا تهدیدی وجود داشته سینه سپر کرده‌اند تشکر کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چگونه یک رابطه عاطفی را بدون شکست پایان دهیم؟

اولین پل معلق تمام شیشه‌ای و قوسی ایران

تفکر کوسه‌ای یا دلفینی داشته باشیم؟

مهمترین نکات در خرید کمربند مردانه

توهم قدرت در افراد خودشیفته

نگاهی به توزیع ثروت در جهان

شیفته فردی که دوستش دارید باشید نه وابسته!

کبوتر جاسوس در هند به دام افتاد!

ماجرای شنیدنی از شعر بابا فغان شیرازی

نابغه 13 ساله با 4 مدرک دانشگاهی

گربه‌های گرگینه ای که 2 هزار یورو قیمت دارد

داستانک/ یکی از مهمترین خصایص انسان

مولفه های سازمانها و شرکتهای تک‌آور، آیا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند تک‌آور باشد؟ | مسعود بابایی

آغاز واریز بیمه بیکاری کرونا از هفته آینده+ فیلم

محتمل‌ترین گزینه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لیگ قهرمانان

ببینید| واژه‌پردازی بی بی سی در حمایت از پلیس ضدشورش امریکا

دولت در کار مجلس دخالت نکند

حیات چگونه پدیدار شد؟

تأثیر "رمدسیویر" و "پلاسمادرمانی" بر کرونا همچنان در حال بررسی است

پیش‌بند تجزیه پذیر مطب تولید شد

دلنوشته‌ای از طرف صادق زیباکلام خطاب به پرچم آمریکا در این روزهای سخت!

دو خط کتاب/ وقتی تنهاییم دنبال دوست میگردیم!

داستانک/ عاقبت غرور و خودبینى

دو خط کتاب/ تلاقی آخرالزمان و عصر حجر!

قالیباف: ممکن است بیش از 150 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم

اعتبارنامه دلخوش تأیید شد

نحوه برخورد پلیس آمریکا با جمعیت معترض

حجم بالای گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضین

خبرنگار آمریکا با ماسک پیشرفته شیمیایی

چند فریم از برخوردهای خشن پلیس آمریکا با شهروندان این کشور

واکنش ترامپ به گزارشات مراکز علمی درباره بحران کرونا در آمریکا

بزرگترین کشور مسلمان از حج امسال انصراف داد

«پوتین» چگونه تا 2036 در قدرت می‌ماند؟

اظهار نظر مضحک وزیر خارجه اروپا درباره خفه کردن جرج فلوید در آمریکا

معمای هلی‌کوپترهای خاییز

روایت صادقی و ذوالنوری از کشته‌شدگان آبان‌ماه

عصر امام خمینی، عصر قوی شدن

فرق زندگی آدم پولدارهای مشهور با تصورات ما

معدن نمک لهستان شهر زیرزمینی کامل با جلوه‌های هنری بی‌نظیر

زیباترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا

تخریب پل راه آهن به دلیل بالا آمدن آب

استهزای حقیقت

ما چطور می‎توانیم از آتش سوزی در جنگل‎ها جلوگیری کنیم؟

زیباترین درخت جهان با 150 سال سن

افزایش تمرکز در دورکاری با راهکارهایی ساده و کارآمد

مهمترین نکات در خرید چادر کمپینگ

درگذشت پیرترین مرد جهان با 113 سال سن در انگلستان

مهمترین تکنیک های مدیتیشن برای تسلط بر ذهن

کشف فسیل 425 میلیون ساله

اختصاص 547 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات کرونا به واحدهای آسیب دیده گلستان