ایران پرسمان

آخرين مطالب

روایت علم‌الهدی از اقدام بت‌پرستان بعد از شیوع کرونا سياسي

روایت علم‌الهدی از اقدام بت‌پرستان بعد از شیوع کرونا
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - فارس / خطیب جمعه مشهد با اشاره به این نکته که کرونا، دنیا را متوجه خدا کرد، گفت: کرونا که پیش آمد، بسیاری از بی‌خداها متوجه خداوند شدند و حتی برخی بت پرستان اقدام به ریختن بت‌های خود در دریا کردند.
آیت‌الله علم‌الهدی: کرونا، دنیا را متوجه خدا کرد/ تمدن نجات‌بخش، تمدن نوین اسلامی است
در ششمین هفته تعطیلی نماز جمعه سراسر کشو، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه تصویری جمعه 22 فروردین‌ماه، نکاتی را در خصوص حرکت بشر به سمت منجی خواهی و توجه به تمدن نوین اسلامی، بیان کردند.
متن خطبه به شرح زیر است:
السلام علیکم و رحمت‌الله
بسم‌الله الرحمن الرحیم
الحمدالله و اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و اشهد ان محمد صلی‌الله علی وآله عبده و رسوله
اوصیکم عبادلله و نفسی به تقوه الله
اَلْسَّلامُ عَلَیْکَ یا داعی اللهِ و رَبّانِیَّ آیاتِهِ، اَلْسَّلامُ عَلَیْکَ یا بابَ اللهِ وَ دَیّانَ دینِهِ، اَلْسَّلامُ عَلَیْکَ یا خَلیفَهَ اللهِ وَ ناصِرَ حَقِّهِ؛ تقارن امروز را با نیمه شعبان، میلاد مسعود حضرت بقیه الله فی الارضین ارواحنا فداه، به شما برادران و خواهران عزیز و عزیزانی که در هنگام استقرار نماز جمعه مقید به این فریضه الهی بودید، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
نیمه شعبان امسال با همه خصوصیاتی که از نظر محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن درهای حرم مطهر امام هشتم (علیه‌السلام) و تعطیلی جوامع، مجامع و جشن‌های پرشور همه‌ساله داشت، اما یک نیمه شعبان پرهیجان، آکنده ازعشق‌ها و دل‌بستگی‌ها به وجود اقدس بقیه الله از مردم ولایت مدار ما جلوه پیدا کرد و بسیار نیمه شعبان شیرین، حساس و لذت‌بخشی بود.
نیمه شعبان خاص و پرهیجان
این هیجاناتی که در شب از درون خانه‌ها و منازل و پشت‌بام‌ها با چشمان اشک‌بار بلند شد و فریاد زدند محبوب و معشوق خودشان، پناه و بزرگ‌ترین مرجع زندگی خودشان امام زمان (علیه‌السلام) را و از طرفی نیز این جشن‌های خیابانی پرهیجانی که در خیابان‌های مشهد مقدس صورت گرفت طی چند شب به مناسبت این ایام، دسته‌های جشن و شادی به راه افتاد، این‌ها همه‌اش از یک شیرینی و حلاوت و جلوه عشقی برخوردار بود که این نیز یک نیمه شعبان خاص و بیش ازبسیاری از سال‌ها در مقام تعظیم شعائر وجود مقدس امام زمان در شهر و استان ما و در همه مملکت جلوه داشت.
در بین تمام این مناظر، یک منظره تلخ و شیرینی در مشهد داشتیم که ازیک ‌طرف د‌خراش بود و ازیک‌طرف جلوه عاشقانه خاصی داشت؛ در نزدیکی نیمه‌های شب و نزدیک به سحر، مردم دل آکنده از عشق به امام زمان (علیه‌السلام) و مردم متدین و متعبد پناهنده به حریم مقدس ولایت امام هشتم (علیه‌السلام)، در خیابان‌های اطراف حرم آنجایی که مشرف به گنبد مطهر بود درحالی‌که درجه سرما زیر صفر بود و بارش برف نرمی هم وجود داشت، در دل آن سرما ایستاده بودند و با چشم گریان به محضر مقدس امام هشتم (علیه‌السلام)، این میلاد مسعود را تبریک می‌گفتند و با این شکل، به مبارک باد امام رضا (علیه‌السلام) آمده بودند.
این منظره تلخ ازاین‌جهت که چرا باید مجبور بشویم برای حفظ سلامت مردم، عزیزان ما در حرم را ببندند و مردم برای مبارک باد به امام هشتم در ولادت مهدی عزیزشان، در خیابان، در دل سرما و زیر بارش برف نرم قرار بگیرند؛ اما شیرین ازآن‌جهت که دلدادگی مردم به ولایت امام هشتم (علیه‌السلام) و امام زمان (علیه‌السلام) و عشق و عبودیت خاص مردم در شب نیمه شعبان که شب احیا بود، در این شکل جلوه پیدا کرد و این نشان از یک عشق، اعتقاد و عبودیت خاص دلدادگان امام رضا (علیه‌السلام) را نمایش داد.
امیدوارم عزیزان ما در ستاد ملی مقابله با کرونا با آن اعتقاد و ایمان و عشقی که به اهل‌بیت دارند، بنشینند و سر مسئله بازگشایی حرم مطهر مقداری فکر کنند، شاید با پروتکل‌های خاصی که در نظر می‌گیرند، بشود در درگاه امام هشتم(علیه‌السلام) به روی شیعه باز شود و مردم از نزدیک در این عتبه مقدسه، عشق و دلدادگی خودشان را به امام رضا(علیه‌السلام) ارائه دهند.
آستان قدس رضوی از یک تولیت با تدبیر و مسؤولان با مدیریت بالایی برخوردار است که هر نوع دستورالعملی برای این آستان از ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شود با هر محدودیتی در حفظ فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و برقراری لوازم پیشگیری از این بیماری، بسیار لذت‌بخش است؛ به برکت امام زمان(علیه‌السلام)، این بیماری در سراسر کشور رو به نزول گذاشته، در استان ما و شهر مشهد نیز خوشبختانه هم آمار فوتی‌ها و هم آمار مبتلایان در حال نزول است.
توجه بقیه‌الله به شیعیان و دوستدارانشان
این‌طور نیست که امام زنده حی و ناظر بر حال ما، شیعیان خود را رها کنند، آنان را در چنگ گرفتاری‌ها و بلیات تنها بگذارند، حضرت به شیعه، دوستان، ارادتمندان و عاشقانی که این‌گونه عشقشان را به حضرت بروز می‌دهند، توجه دارند.
مرحوم سید بن طاووس نقل می‌کنند که شبی در سامرا به حرم مشرف بودم، شب تاریک بود به زیارت سرداب مقدس رفتم، کسی غیر از من در آنجا به عبادت و نماز مشغول نبود، از گوشه سرداب صدایی شنیدم که به درگاه خدا عرضه می‌دارد «اَللّهُمَّ اِنَّ شیعَتَنا مِنّا خُلِقُوا مِنْ فاضِل طینَتِنا وَ عَجِنُوا بِماءِ وِلایَتِنا اَللّهُمَّ اَغْفِرْ لَهُمْ مِنَ الذُّنُوبِ ما فَعَلُوهُ اِتّکالاً بوَلایَتنا...»، به درگاه خدا عرضه می‌دارد خدایا، شیعیان ما از خود ما هستند، گلشان با آب ولایت ما عجین شده است، شیعیان ما گناهان و معاصی مرتکب شده‌اند، در مقام آمرزش و نجاتشان اعتقاد به عشق ما و اتکال به ولایت ما دارند، خدایا این گناهانشان را بیامرز و در روز قیامت ما را متولی حساب‌وکتاب شیعیانمان قرار بده، پرونده شیعیان را به دست خودمان بده، هرکجا نقص و خلاء ای وجود دارد، با اعمال خودمان آن را پر کنیم و بر روی جرایم آنان قلم قرمز بکشیم؛ گفت این صدا از گوشه سرداب بلند بود و من این صدا را شنیدم که ظاهراً صدای امام زمان (علیه‌السلام) بود.
حضرت به‌هیچ‌وجه دوستان، شیعیان و عاشقان دل آکنده در عشق خودشان را نه در دنیا در چنگ بلیات و مصیبت‌ها گرفتار می‌بینند و رها می‌کنند و نه در آخرت در برابر حساب‌وکتاب پروردگار آنان را رها خواهند کرد، امیدواریم عنایات امام زمان از ما قطع نشود کما این‌که با عنایت امام زمان و توجه بقیه الله این بیماری رو به کاهش گذاشته و این ویروس منحوس ان‌شاءالله در حال زوال است.
توجه بشریت به خدا، نتیجه حوادث آخرالزمانی
این مسئله‌ای که به‌عنوان علائم ظهور معروف هست، قضایایی در بعضی روایات و نقل‌ها وجود دارد، اما این علائم چنانچه مجموعه این قضایایی که به‌عنوان علائم ظهور است بررسی کنیم، جوهره‌اش یک واقعیت است و آن این است که حوادث آخرالزمان، مردم را بیشتر متوجه خدا می‌کند یعنی آدم‌های بی‌خدا را به خدا معتقد می‌کند و آدم‌هایی که متوجه اسلام و واقعیت‌های اسلام و امتیازات آن را نمی‌داند، متوجه می‌شوند.
کرونا که پیش آمد، چنین نقشی داشت، بسیاری از بی‌خداها متوجه خدا شدند، در برخی از رسانه‌های فضای مجازی، بخشی از هندوها و بت‌پرست‌های هند را نشان می‌داد که به خاطر ناامیدی از خداهای سنگی و چوبی خودشان، بت‌ها را در کامیون گذاشتند و در دریا ریختند، از اعتقاد به سنگ و چوب جماد به‌عنوان یک موجودی تحت عنوان خدا یا مقرب خدا ناامید شدند و به خدا توجه کردند.
دنیا در جریان کرونا، متوجه تمدن نوین اسلامی شد
دنیا در این جریان متوجه تمدن نوین اسلامی شد با این خصوصیتی که از مردم ما دید در همه عرصه‌ها و اقشار، در آن عزیزانی که در حوزه درمان و پزشکی مجاهدانه فعالیت کردند، عزیزانی که با حرکت‌های جهادی وارد عرصه شدند و به دیگران رسیدند، تمام مشاغل، کار و فعالیت‌های روزمره خودشان را در خدمت درمان این مرض و پیشگیری از بیماری قرار دادند که در هیچ کجای در دنیا جز بعضی کشورهای اسلامی که مسلمانان ناب بودند، جای دیگر سابقه نداشت و نمونه‌اش در دنیا بی‌نظیر بود، دنیا این تمدن عزیز اسلامی را با چشم خودش مشاهده کرد و بیشتر متوجه این نقطه شد که تمدن نجات‌بخش بشر و شایسته انسانیت، تمدن اسلامی است.
با این جوهره‌ای که در حوادث آخرالزمان به‌عنوان علائم ظهور وجود دارد، می‌توانیم بگوییم این پیش آمدی که رخ داد، خودش یکی از علائم ظهور امام زمان (علیه‌السلام) است.
ان‌شاءالله خداوند متعال عنایت و توجهات خاصه آن حضرت را در همه حالت‌ها شامل حال ما بفرماید و مشمول دعای خیر آن حضرت قرار بگیریم و هرچه زودتر چشمان ما را به جمالش روشن کند و سایه پر برکت مقام معظم رهبری به‌عنوان حجت امام زمان تا ظهور آن حضرت بر سر ما مستدام بماند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آبگیری اصلی ترین کانون گرد و غبار در سیستان

افتتاح نخستین باشگاه پرنده نگری شرق کشور در مشهد /ثبت ملی منطقه طبیعی هفت حوض

راهکارهایی برای خوشحال بودن

وقتی پول نداری حشره کش بخری!

فرار دو سرنشین موتور سیکلت از له شدن زیر چرخ های تریلی

طراحی فوق العاده ببر روی یک هویج

صوت/ صبر در امتحانات الهی

صوت/ احترام به مادر و همسر

لحظه فروریختن ساختمان مسکونی در چین

افراد سمی زندگیتان این ویژگی را دارند

جریمه عجیب یک شرکت برای کارمندانش

راه پیشنهادی علم برای رسیدن به شادی

چیزی نیست یه دعوای زن و شوهری ساده است!

اشتباه محاسباتی برای موتور سوار در عبور از جوی آب

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

لحظه برخورد دو پاراگلایدر در آسمان

کتک خوردن کودک بدشانس بعد از یک دوچرخه سواری ناموفق

دلایل ریختن آب روی قبر

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

ثبت نام بیش از 6 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری در ایلام

پانزدهمین مرحله از طرح " یارانه دستمزد" در خراسان جنوبی پرداخت شد

سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: با همراهی شرکای اجتماعی اقدامات لازم برای تثبیت اشتغال انجام می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: ارتباطی ارزان، فوری و فراگیر رویکرد روابط عمومی های نسل نوین است

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: رفع مشکلات کارگری و تعاونی ها روزنه ای به سوی جهش تولید

راه اندازی سیستم آموزش مجازی در حوزه روابط کار و تشکلات در استان البرز

بیش از 3 هزار شرکت تعاونی فعال در استان یزد وجود دارد

کد بورسی برای همه مشمولان سهام عدالت صادر شد

تاکسی های موجود در نمایندگی ها دارای مالکیت مشخص است

خاموشی در انتظار کشور

دارندگان وام‌ های قرض ‌الحسنه فقط یک قسط در خرداد بپردازند

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوج

متوسط رشد اقتصادی در دولت روحانی « نزدیک صفر » بوده است + نمودار

قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/03/13

معاملات سهام عدالت در بازار سرمایه به ‌طور رسمی آغاز شد

کدام خدمات دولتی با دستور حسن روحانی اینترنتی شد + جدول

زمان قطعی اجرای طرح ترافیک تهران اعلام شد

واکنش رضایی به مصوبه دولت درباره مشروط شدن یارانه نوزادان

همتی : ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و خوب است

جواب مثبت فوق ستاره محبوب ایرانی به باشگاه ایتالیایی + عکس

اقدامات و نفوذ عجیب مشاور باشگاه رقیب در پرسپولیس

فیلم| ارتش آمریکا برای ترساندن معترضان متوسل به هلیکوپتر شد!

دولت دست در جیب بانک مرکزی نکند تورم مهار می‌شود

جستجو برای کشف موجودات فضایی

لزوم ضدعفونی سینک ظرفشویی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

دستیابی محققان کشور به نانوذرات طلا با خلوص بالا

پژوهشگر ایرانی قابلیت پیش بینی کرونا به انگشتر هوشمند را اضافه کرد

روشی جدید برای نوعی از سرطان خون کشف شد

کشف لکه‌های بزرگ بر روی سطح ستاره‌های بسیار داغ

ارتباط مصرف کم فلاونوئیدها با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر

جایزه بهترین ترجمه به انگلیسی، برندگان خود را شناخت