ایران پرسمان

آخرين مطالب

سرمقاله سیاست روز/ پیروزی ایران در رزم نابرابر مقابل ویروس کرونا يادداشت

سرمقاله سیاست روز/ پیروزی ایران در رزم نابرابر مقابل ویروس کرونا
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - سیاست روز / « پیروزی ایران در رزم نابرابر مقابل ویروس کرونا » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
در ماجرای کرونا به یک نکته مهم باید توجه داشت و آن هم بحرانهایی بود که آمریکا و غرب برای ایران اسلامی درست کرد.
همگان به خاطر دارند که تحریمها برای مدتی هر چند کوتاه باعث کمبود پوشک، دستمال کاغذی و دیگر اقلام بهداشتی در کشور شد، این مسئله باعث شد تا مشکلاتی برای مردم ایجاد شود، اما سرانجام این مشکل حل شد و شرایط به حال عادی بازگشت. البته در زمان کمبود شدید پوشک بچه و دیگر اقلام بهداشتی مردم ایران برای خرید این محصولات مانند کشورهای غربی که اکنون دچار ویروس کرونا شدهاند، به زد و خورد تپرداختند و از دست یکدیگر این اقلام را نقاپیدند.
اما اکنون همین کشورهای غربی که باعث کمبود و گرانی محصولات بهداشتی در ایران شده بودند، که البته در این میان برخی در داخل نیز با سوء استفاده از این فضا، به کمبودها دامن زدند، با کمبود شدید دستمال کاغذی،پوشک بچه، ماسک، دستکش و دیگر اقلام بهداشت روبرو هستند تا جایی که مردم برای به دست آوردن این محصولات در فروشگاهها به جان هم میافتند و صفهای طولانی تشکیل میدهند. همین کشورهای غربی تحریم کننده ایران، سبد کالا، کمکهای معیشتی، یارانهها و دیگر کمکهای دولتی به مردم و آنهایی که کمتر برخوردار بودند، به مسخره گرفتند و شرایط کشور را بحرانی جلوه دادند و در رسانههای خود با شدت هر چه تمامتر ما را تحقیر کردند و مردم را علیه انقلاب خود شوراندند،اما مردم فداکار کشورمان با صبوری و متانت کامل این مسائل را نیز تحمل کردند و از سر گذراندند.
اکنون مردم همین کشورها، یعنی کشورهای غربی از اروپا گرفته تا آمریکا به دنبال دریافت کمکهای دولتهای خود هستند و درگیر نان شب، شرایط در این کشورها به گونهای شده است که توان پر کردن قفسههای فروشگاههای خود را ندارند و مردم ساعتها باید در صف باشند تا بتوانند نیاز اولیه خود را تهیه کنند. اکنون نیز همچنان به مسخره کردن خود ادامه میدهند و اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه با کرونا تحقیر و تخریب میکنند، حتی فعالیتهای مردمی و جهادی را به تمسخر میگیرند، اما خود همچنان با وجود ادعای ظرفیت بالا همچنان نمیدانند که با ویروس کرونا چه کنند. حیران و سرگردان ماندهاند اما باز هم ایران را زیر تیغ انتقادات تند خود میگیرند و شبکههای فارسی زبانشان در این مدت سر خط خبرهای خود را به ایران و ویروس کرونا اختصاص دادهاند و در این شرایط بجای آن که دست از تخریب و تضعیف و سیاه نمایی بردارند، به سیاست دشمنی خود علیه کشورمان افزودهاند.
بیخانمانهای آمریکا و اروپا از بیتوجهی دولتمردان خود جان میبازند هیچ نهادی وجود ندارد تا از این قشر در شرایط بحرانی ویروس کرونا از آنها حمایت کند. سالمندان و افرادی که بیماری زمینهای دارند، با بی توجهی دولتها جان میبازند و منطق آنها این است که نباید برای چنین افرادی هزینه کرد!
ایران را در شرایط تحریمهای اقتصادی، باز هم تحریم کردند و از دریافت وام صندوق بینالمللی پول محروم نمودند تا مبادا جمهوری اسلامی بتواند با این وام، بحران کرونا را بهتر مدیریت کند، از ورود دارو، لوازم و تجهیزات بهداشتی و درمانی جلوگیری کردند تا تلفات کرونایی ایران افزایش یابد، اما تعداد جان باختگان کشورهای غربی از ایران بسیار فراتر است. هیچیک از مسئولین و مردم ایران از اتفاقی که در اروپا و آمریکا در حال وقوع است، شادمان نیست، در قاموس ایران و ایرانی مرگ هر انسانی دردناک و حزن انگیز است، اما مقامات آمریکایی از بالا رفتن تعداد جانباختگان در کشورمان شادمان میشوند و این تفاوت میان انسانیت و حیوانیت است!
همین کشورهایی که ایران را تحریم دارویی کردهاند،اکنون خود با کمبودهای شدید دارویی روبرو هستند، نبود تجهیزات پزشکی از جمله اکسیژن و دستگاههای اتاق آی سی یو، آنها را با بحران روبرو کرده است و برای جبران این کمبودها از چین که این کشور را متهم به ساخت و انتشار ویروس کرونا میکنند، درخواست کمک کرده و کمکهای پکن راهی آمریکا و اروپا میشود.
به راستی،کشورهای غربی که خود را سرآمد همه جوامع و کشورهای دنیا میدانند، چگونه است که درمقابل یک ویروس زانو زدهاند و توان مدیریت این بحران را ندارند؟
آیا چنین ویروسی، ضعف شدید و نبود مدیریت صحیح کشورهای برخوردار را مقابل بحرانهای سختی چون شیوع ویروس کروناه اثبات نمیکند؟
ما از بابت عمیق تر شدن بحران در کشورهای غربی شادمان نیستیم و تنها به مقایسه پرداختهایم، مقایسهای که نشان از نوع رفتار آنها با کشور و مردمان ایران اسلامی است و شیوه رفتاری ما با آنها است که حتی اعلام آمادگی کردهایم تا تجارب خود را به همراه کمکهای پزشکی در اختیار کشورهایی قرار دهیم که سالها است با ایران دشمنی میکنند و آرزوی نابودی جمهوری اسلامی ایران را دارند.
ایران هم مانند بسیاری از کشورهای دنیا دچار بلا و بحران ویروس کرونا است، تفاوت بسیار عمیق ما با دیگران در این است که تحریم هستیم اما روی پای خود ایستادهایم و توانستهایم با مدیریتی که در کشور برای مقابله با کرونا وجود دارد و در این رزم نابرابر همه پای کار هستند، هم تعداد تلفات کمتری داشته باشیم و هم مبتلایان کمتر، ضمن آن که بهبود یافتگان نیز رو به افزایش است.
ایران در ابتلا به کرونا دومین کشور در جهان بود که دچار آن شد و سپس اروپا،آمریکا و دیگر کشورها به این ویروس مبتلا شدند، اما اروپا و آمریکا در چه وضعیتی هستند و ما در چه شرایطی؟!


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گوناگون/ ساحلی که با انفجارهای نظامی به وجود آمد!

سرنوشت زندگی ما و همین لحظه‌ها

خبر انتقال طلا از ونزوئلا به ایران دروغ است

توطئه عمان و لیبی علیه عربستان سعودی

جزئیاتی از اقدامات مجرمانه زنی که محکوم به اعدام شد

فیلم| ضعف سلطه‌گری آمریکا به تصویر کشیده شد

تأثیر طول انگشت حلقه بر افزایش جانباختگان کرونا در مردان

داروی ابولا می‌تواند امیدی برای درمان کرونا باشد؟

یک واکسن دیگر کرونا وارد مرحله آزمایش انسانی شد

رصد یک "حلقه آتش" حاصل از یک برخورد کیهانی

کتاب خواندن؛ معجزه‌ای برای داشتن حال خوب

کتاب‌های خوب برای فیلسوف شدن بچه‌ها!

دو خط کتاب/ با وجود رنج‌ها می‌شود عاشق این زندگی بود؟

شاعرانه/ دوست داشتنت رهایی ندارد

توصیه‌های خواهرزاده خاتمی به مجلس یازدهم

وزارت خارجه ایران: ماشین‌های جنگی آمریکا رهاوردی جز کشتار و ویرانی نداشته‌اند

نیروهای مسلح ونزوئلا از تامین امنیت نفتکش‌های ایران خبر داد

سفیر ایران: خبر انتقال طلا از ونزوئلا به ایران دروغ است

ویدئویی زیبا از بالگرد هوانیروز سپاه

چند نکته حیثیتی درباره اقدام تازه ایران

ادعای میرسلیم درباره رشوه 65 میلیاردی به یک نماینده

توییت احساسی روحانی برای لاریجانی

روایت سردار قاآنی از رابطه بین لاریجانی و سردار سلیمانی

سومین نفتکش ایران به نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا رسید

به صف شدن تانکرهای حمل سوخت ونزوئلایی برای بارگیری بنزین ایرانی

پیرترین و جوان‌ترین نماینده پارلمان یازدهم

تقدیر وزیر بهداشت از رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور

توئیت عجیب دبیرکل جبهه پایداری در مورد استفاده از امکانات مجلس

سخنگویی آقای سخنگو در یک نگاه

ابراز مخالفت شورای عالی سلامت فرانسه با داروی تجویزی ترامپ

هشدار کنگره چین به آمریکا

صحنه‌هایی دلخراش از برخورد پلیس آمریکا با مرد سیاهپوست

قربانیان کرونا در آمریکا از 100 هزار نفر فراتر رفت

شیوع کرونا در ارمنستان از تهدید تا فرصت

رایزنی سفیر آمریکا با احزاب صهیونیستی درباره مقدمات طرح الحاق

معترضان در آرژانتین خواستار پایان قرنطینه شدند

روسیه ساخت نخستین بمب‌افکن پنهان‌کار را آغاز کرد

اتحادیه اروپا نسبت به بن بست در مذاکرات برگزیت هشدار داد

سوءاستفاده داعش از همه‌گیری کرونا!

افزایش شمار بیکاران به علت شیوع ویروس کرونا در روسیه

رفتار خشن افسر آمریکایی با یک سیاه‌پوست به مرگ او منجر شد

افشاگری سید حسن نصرالله در مورد توطئه رژیم صهیونیستی علیه اردن

آبستراکسیون در لیگ برتر فوتبال ایران

چرا روحانی در ماجرای مک‌فارلین پول نداد؟

کرونا دموکراسی ها را به سوی فروپاشی می کشاند؟

زنگ خطر خروج سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی ایران به ترکیه

هفتم خرداد، آغاز سناریوی 1400 احمدی نژاد

6 روایت از سفر نفتکش‌های ایران به ونزوئلا

بازی بن سلمان با جمهوری خواهان و دموکرات ها

سایه زندان بر سر نخست وزیر اسرائیل