ایران پرسمان

آخرين مطالب

به اشتراک‌گذاری تجربیات مقابله با کرونا در دیدار مجازی شهرداران تهران و بوداپست

شهردار تهران: کرونا نشان داد که مرزهای قراردادی و سیاسی بین کشورها را به رسمیت نمیشناسد و همه در یک کشتی هستیم/ شهردار بوداپست: تحریم ها علیه ایران غیرعادلانه است و باید پایان یابد شهرداری تهران

شهردار تهران: کرونا نشان داد که مرزهای قراردادی و سیاسی بین کشورها را به رسمیت نمیشناسد و همه در یک کشتی هستیم/  شهردار بوداپست: تحریم ها علیه ایران غیرعادلانه است و باید پایان یابد
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - شهردار تهران در دیدار مجازی با شهردار بوداپست بر وجود تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران تاکید کرد و از اقدامات شهر تهران در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت.

پیروز حناچی، شهردار تهران در ادامه گفتگوهای مجازی خود با شهرداران کلانشهرهای دنیا، این‌بار با شهردار بوداپست دیدار آنلاین داشت و ضمن تبریک به او برای انتخاب مجدد به این سمت، گفت: گرچه تهران و بوداپست شهرهای خواهر خوانده هستند اما شرایط سخت و اپیدمی ویروس کرونا باعث انتقال تجربیات شده است. ایران از روزهای آخر سال 1398 خورشیدی به شدت درگیر موضوع کروناست. پاندمی کرونا و اپیدمی شدن آن در شهری مثل تهران مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرد. کنترل ویروس کرونا در کلانشهری مانند تهران با جمعیت 8.5 میلیون نفری، کار بسیار سختی است. ضمن آنکه سایر شهرهای ایران هم درگیر این موضوع شده بودند.
حناچی ادامه داد: وزارت بهداشت ایران در این شرایط سخت، سیاست هوشمندانه‌ای را در پیش گرفت که نتیجه مثبتی داشت. به موازات غربالگری، تلاش کرد تا سایر بیماران به بیمارستان‌ها گسیل نشوند و تنها آن دسته از بیمارانی به بیمارستانها مراجعه می‌کنند که نیازمند مراقبت‌های ویژه باشند و سایر بیماران که وضعیت مناسبی دارند، در منزل قرنطینه شوند. این کار باعث شد که در شرایط حاد اپیدمی، ظرفیت بیمارستان‌های کشور با ظرفیت بیمارانی که شرایط مراقبت ویژه داشتند، برابری کند و چه بسا بیشتر باشد. همچنین با استفاده از تجربیات شرایط جنگ، ایجاد بخش‌های اضطراری برای مراقبت‌های ویژه کرونایی در بیمارستانهای بزرگ تهران و سایر نقاط کشور، بسیار کارگشا بود. تولید ماسک، تولید مواد بهداشتی و تولید ونتیلاتور بخشی از این تلاش‌ها بود. به نظر میرسد در حال حاضر ایران از وضعیت حاد دوماه گذشته فاصله گرفته است. هم میزان مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا کاهش پیدا کرده و هم ظرفیت پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها افزایش یافته است.
او تاکید کرد: خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که 90درصد مردم به صورت طبیعی فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی مراقبت از شرایط کرونا را رعایت می‌کنند. 50درصد میزان ابتلا در حوزه حمل‌ونقل عمومی مثل مترو، اتوبوس و تاکسی‌ها اتفاق می‌افتد. علاوه بر رعایت فاصله اجتماعی در وسایل حمل‌ونقل عمومی، استفاده از ماسک هم در مترو اتوبوس و تاکسی الزامی شده است
حناچی گفت: کرونا نشان داد که مرزهای قراردادی و سیاسی بین کشورها را به رسمیت نمیشناسد و تمام مردم سرنشینان یک کشتی هستند. شهرداری تهران، گرمخانه‌هایی را برای کسانی که سرپناه ندارند، تجهیز و ضدعفونی کرد که در شرایط حاضر، حتی یک مورد ابتلای فرد به ویروس کرونا هم گزارش نشده است. همچنین اقداماتی در جهت همبستگی جهانی در ابتدا با ووهان چین و سپس با سایر شهرهای درگیر ویروس کرونا روی میدان آزادی تهران به‌صورت ویدئو مپینگ انجام شد.
شهردار تهران در خاتمه تاکید کرد: ارتباطات و همکاری‌های تهران-بوداپست باید ادامه داشته باشد. پیش از این قرار بوده این دو شهر، در زمینه‌های فرهنگی همکاری داشته باشند، که امید است در شرایط پس از کرونا زمینه این همکاری هم فراهم شود
شهردار بوداپست:
گرگولی کاراچونی شهردار بوداپست نیز در این دیدار گفت: در این روزهای سخت، شهرداران شهرهای خواهرخوانده باید بتوانند همدیگر را ببینند و تجارب خود را ردوبدل کنند. بوداپست همبستگی خود را هم در رابطه با بیماری کرونا و هم در مورد واقعه اسفناک تصادف هفته گذشته ابراز می‌کند. امید است این اتفاقات ناگوار به زودی پایان یافته و همکاری‌های گذشته بین تهران و بوداپست ادامه یابد
کاراچونی افزود: خوشبختانه میزان، شیوع این بیماری در مجارستان کمتر از سایر کشورهای اروپایی بود. بر اساس گزارش‌ها، میزان کسانی که در مجارستان به این بیماری مبتلا شدند کمتر از نیم درصد بوده است. انضباط مردم مجارستان به کنترل شیوع کرونا بسیار کمک کرد. هم‌اکنون اوج این بیماری در مجارستان به پایان رسیده و می‌توان امید داشت که روال زندگی روزمره، مانند گذشته آغاز شود.
او گفت: شهرداری بوداپست، استفاده از ماسک را هم در وسایل نقلیه عمومی و هم در هنگام ورود به مغازه‌ها، اجباری کرد. همینطور در درجه اول توجه فراوانی به وضعیت سلامت سالمندان شد، زیرا شیوع این بیماری بین آنان بیشتر است. بسیاری از مردم در مجارستان، شغل خود را از دست دادند و رکود اقتصادی بیشتر از قبل خواهد بود.
کاراچونی ادامه داد: مسلماً تحریم‌ها وضعیت اقتصادی ایران را بیشتر از مجارستان تحت تاثیر قرار خواهد داد. بوداپست ضمن غیرعادلانه دانستن تحریم‌ها، با ایران ابراز همدردی می‌کند. کمک‌های انسان دوستانه نباید متوقف شود. این تحریم‌ها باید هرچه زودتر پایان یابد تا کشورهای دیگر هم بتوانند کمک‌های خود را گسترش دهند.
شهردار بوداپست اضافه کرد: اینکه همه مردم در یک کشتی قرار دارند، مطلب درستی است و باید تمام ابرشهرهای جهان هم متوجه این موضوع باشند و برای رفع چالش‌های منطقه‌ای و جهانی تلاش کنند. شهرهای دیگر دنیا که خواهرخواندگی دارند هم می‌توانند نقشی در حل این چالش‌ها داشته باشند.
شهردار بوداپست در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار گسترش روابط تهران-بوداپست و دیدار با شهردار تهران شد و گفت: شهرداری شما روابط خوبی با شهرهای اروپایی دارد. بوداپست هم گسترش این روابط را خواهان است.
امیدوارم دیدار با شما بتواند همکاری‌های دوجانبه این دو پایتخت را گسترش دهد.
گرگلی کاراچونی ضمن اشاره به علاقه مردم مجارستان به فرهنگ ایران، گسترش روابط جهانگردی را خواستار شد و گفت: شهرداری‌ها می‌توانند پس از گذر از این بحران، زمینه همکاری‌های دوجانبه در جهت گسترش جهانگردی را فراهم کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صوت/ خودت رو برتر از دیگران ندون

صوت/ علت سختی در زندگی

با سنگین وزنان ورزشکار اینستاگرام آشنا شوید

عجیب ترین متروهای جهان

چراغ سبز به استقلال برای خریدن بازیکن خارجی جدید

تمامی وجه بنزین صادراتی به ونزوئلا دریافت شد

محدودیت تردد کرونایی در پایتخت روسیه حذف می‌شود

کره جنوبی ماسک را اجباری کرد، رژیم صهیونیستی اجبار را برداشت

هاینریش هیملر؛ منجنیق یک جنبش سیاسی

کارت قرمز سازمان بهداشت جهانی به داروی محبوب ترامپ

جنجال یک نوار صوتی مرموز

آمریکا معافیت همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نمی‌کند

دلیل ناپدید شدن ماه در قرن 12 میلادی مشخص شد!

حسگر نانوسیمی برای تشخیص آمونیاک

شاعرانه/ درس امروز قصه‌ی غم توست

خلاصه کار فردوسی در «شاهنامه وقتی کوچک بود»

نوبخت: کشور شدیدترین دوران مالی را تجربه می کند

واشنگتن‌پست: آمریکا معافیت همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نمی‌کند

بدون تعارف با میهمان‌های ویژه امروز مجلس

دادگاه رژیم صهیونیستی: نخست وزیری یک متهم «شکست اخلاقی» است

تیراندازی در فرانسه با 3 کشته و یک زخمی

عربستان سعودی مدعی رهگیری پهپاد یمن شد

کارت قرمز سازمان بهداشت جهانی به داروی مورد علاقه ترامپ

بلوف یانکی‌‌ها

این حجم از دعوا در یک مجلس یکدست عجیب است

رونمایی از آمریکای غیر هالیوودی

حمله "رجا" به کارنامه علی لاریجانی

روایت "اندیشکده آمریکایی" از پیامدهای کلید زدن مکانیسم ماشه علیه ایران

با هاماکو موری پیرترین یوتیوبر جهان بیشتر آشنا شوید

صوت/ به بلندهای قله ها

صوت/ گناه خیانت به همسر

9 نکته برای غلبه بر ترس

سفر به مسجد عتیق قزوین بنایی با معماری با شکوه

دعا برای از بین بردن ناراحتی‌های فکری

تکرار لحظه به لحظه عاشورا را پشت دژ 5 متری دشمن دیدم

این گیاه‌ها امواج مضر را از بین می‌برند

میلیاردر‌ها کدام شهر‌ها را برای زندگی انتخاب می‌کنند؟

کرونا با سفیدپوست‌ها مهربان‌تر است یا داستان چیز دیگریست؟

مرگ مدرن؛ فرضیه‌ای جدید از دانشمندان

پریشانی ذهنی خفیف هم افراد را در معرض خطر خودکشی قرار می‌دهد

بخشی از کتاب/ هر چیزی را که دوست دارید، آرزو کنید!

دلیل استقبال کم مردم از رمان های ایرانی چیست؟

واکنش علی مطهری به قتل فجیع رومینا توسط پدرش

گزینه‎‌های نهایی ناظر هیات رییسه مجلس از سوی فراکسیون اکثریت معرفی شد

قالیباف: همدلی اکثریت مجلس سهمی مهم در تشکیل مجلس قوی و کارآمد دارد

متروی «کی‌یف» بعد از دو ماه باز شد.

ربودن هزاران کودک در ایتالیا برای قاچاق اعضای بدن و سوءاستفاده جنسی

سندی دیگر برای اثبات سرقت تجهیزات پزشکی از سوی موساد افشا شد

وزارت دفاع آمریکا: آماده انجام آزمایش هسته‌ای زیرزمینی هستیم

بازداشت تروریستی که محصولات کشاورزی را آتش می‌زد