ایران پرسمان

آخرين مطالب

سرمقاله سیاست روز/ راهبرد تازه ای علیه رژیم صهیونیستی تحلیل روز

سرمقاله سیاست روز/ راهبرد تازه ای علیه رژیم صهیونیستی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - سیاست روز / « راهبرد تازه ای علیه رژیم صهیونیستی » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
جمهوری اسلامی ایران اگر هم در پی آزاد سازی سرزمین فلسطین که از سوی صهیونیستها اشغال شده است، نبود، اسرائیلیها با ایران و ایرانی دشمنی میکردند. سیاست ضدیت با رژیم صهیونیستی از سوی مردم ایران پیش از انقلاب نیز وجود داشت و این سیاست به خاطر آگاهی از نیات شوم و پلیدی است که در افکار صهیونیستها وجود دارد و این افکار را مردم ایران و نخبگان و روحانیت شیعه به خوبی متوجه بودند و در همان دوران رژیم پهلوی نیز با سیاست آن در نزدیکی با ایران مخالفت میکردند.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، سیاستهای ضد صهیونیستی جمهوری اسلامی آشکارتر و بیشتر شد چرا که ایران از نقشه ها و توطئههایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه غرب آسیا تدارک دیده بودند، آگاه بود. سران رژیم اسرائیل در زمان رژیم پهلوی نفوذ زیادی در ایران داشتند و به همین خاطر تصور میکردند ایران برای آن دیگر خطر محسوب نمیشود. اما انقلاب اسلامی همه رشتههای اسرائیل و آمریکا را پنبه کرد و تصورات سلطه گرانه و کشورگشایی آنها را فرو ریخت.
اکنون چالش بزرگی که رژیم صهیونیستی را تهدید میکند نه تنها جمهوری اسلامی ایران بلکه آگاهی ملتهای مسلمان و حتی غیر مسلمان از ماهیتی است که اسرائیل از خود نشان داده و جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر جنایتکار بودن و اشغالگری این رژیم مردم جهان متوجه رژیمی کرده است که بسیاری از مشکلات منطقه و جهان به خاطر وجود نحس آن است. ایران بارها اعلام کرده است که نه تنها با دین یهود و پیروان آن مشکلی ندارد،بلکه این آیین در ایران به رسمیت شناخته شده و حتی همه ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی نمانیدگان رسمی دارند و در آزادی کامل به امورات مذهبی خود میپردازند، پس نمیتوان ایران را ضد یهودی دانست. جمهوری اسلامی ایران با سیاستهای جنایتکارانه و اشغالگرانه سران رژیم صهیونیستی مخالف هستند و تأکید دارد که تنها راه حل فلسطین برگزاری یک همه پرسی آزاد در کشور فلسطین با حضور همه اقوام و ادیان این کشور است تا سرنوشت فلسطین به دست مردم آن تعیین شود. این طرح پیشنهادی ایران که از سوی مقام معظم رهبری ارائه شده، یک راه حل صحیح برای آینده فلسطین است،اما از آنجا که صهیونیستها نگران نتیجه این همه پرسی هستند با آن مخالفند.
در حالی که پیشنهاد حضرت آیت الله خامنه ای یک راه حل دیپلماتیک بر اساس دموکراسی و مردم سالاری است و مخالفت رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی با آن اثبات میکند که صهیونیستها اشغالگر هستند و برای جلوگیری از شکست خود به گسترش اشغالگری ادامه میدهند.
طرح انتقال سفارتخانه های کشورهای خارجی به بیت المقدس که از سوی صهیونیستها برای پایتختی رژیم جعلی خود انتخاب شده در راستای گسترش نفوذ و تحکیم جایگاه این رژیم است اما این اقدام آنقدر حساسیت برانگیز بود که با مخالفت های بسیاری روبرو شد.
باید توجه داشت که زنده نگه داشتن مسئله فلسطین در جایگاه مهمترین مسئله جهان اسلام، به این خاطر است که کوتاه آمدن مقابل اشغال و کشتار مردم مظلوم این کشور به دست صهیونیستها، تن دادن به قدرت و گسترش نفوذ رژیم اسرائیل در منطقه و کشورهای اسلامی است. هم اکنون نیز به خاطر سیاستهایی که برخی رژیمهای عربی منطقه در قبال فشار رژیم صهیونیستی و آمریکا تن به خواسته آنها دادهاند باعث شده تا میان آنها و رژیم اسرائیل مناسباتی برقرار شود، مناسباتی که با عادی جلوه دادن آرمان جهان اسلام که مسئله فلسطین است به فراموشی سپرده خواهد شد اما جمهوری اسلامی ایران با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، اجازه نداد تا آرمان و مسئله اصلی جهان اسلام به فراموشی سپرده شود.
و اکنون، سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز گذشته به مناسبت روز جهانی قدس بیان شد، راهبرد تازهای علیه رژیم صهیونیستی را نشان داد که « یک روز تشخیص ما این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد و تنها مشکل او دستِ تهی از سلاح او است. به هدایت و مدد الهی برنامه ریزی کردیم و نتیجه این است که موازنه ی قدرت در فلسطین دگرگون شد و امروز غزّه میتواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بایستد و بر آن پیروز شود.»
رسانه ها و تحلیلگران خارجی این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب را اینگونه تعبیر کرده اند که ایران مردم مبارز و مقاوم فلسطین را تسلیح میکند هر چند نیازی هم به چنین تحلیل هایی نبود چرا که سخنان حضرت آیت الله خامنه ای روشن، شفاف و قاطع بیان شده است و سیاست ایران نیز از این پس علیه رژیم صهیونیستی همینگونه ادامه خواهد داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علت مرگ ماهی های رودخانه قره سو کرمانشاه در دست بررسی است

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر

تولد 3 راس گوزن زرد ایرانی در پارک وحش اراک

آزمایش‌های جالب با آب

مهربانی‌ بهترین نوع از انسانیت است

حواس پرتی مادر و گوشزد کردن فرزند!

محبت های خواهرانه

اصول و طرز فکر آدم های موفق را بشناسیم

در چنین روزی؛ فتح "اِوِرِسْتْ" مرتفع ‏ترین قله جهان

فرآیند ساخت هواپیما

نتیجه ترکیب گوگرد با گدازه و رسیدن به حداکثر حرارت ممکن!

موزاییک باستانی کشف شده در ایتالیا خبرساز شد

کلیپی جالب از جدا کردن خوشه های موز از خوشه اصلی

یک اختراع خوب و کاربردی

کلیپی دیدنی از شکار فوق‌العاده روباه

5 نکته بسیار خواندنی درباره روانشناسی رنگ نارنجی

تفال/ می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی

حکمت/ کیفر کدام گناه به زودی می رسد؟

حکایت/ مرد بخیل و کودکان

طنز/ نفت‌کش، آرنولد، انفجار

ریشه ضرب المثل/ پنبه‌اش را زدند

ورود میمون و مار به اتاق عمل بیمارستان!

جاده‌ای که رانندگی در آن جرات می‌خواهد!

شستشوی اتوماتیک واگن های قطار

تعقیب و گریز خودرویی که راننده‌اش نمی‌توانست ترمز بگیرد!

گوناگون/ بازیار و نخلستان

شنای گوزن در استخر

ترن هوایی جالبی که پدربزرگ باذوق برای نوه‌اش ساخت!

محبوب‌ترین و خطرناک‌ترین آبفشان جهان

4گوشه دنیا/ نوزادی با دو دهان متولد شد!

گوناگون/ 8 ساحل رویایی دنیا

تور مجلس در شهر هرت

خونسردی عجیب کودکی که خرس او را تعقیب می‌کرد!

غافل از آخرت

جشن فارغ التحصیلی در فروشگاه مواد غذایی

کیسه‌ای برای جبهه

خودتون رو ارزان نفروشید

دعوت وزیر به آبگوشت

مهربان باش

بزرگ‌ترین تاب جهان در چین

نماهنگ کلید بهشت

طنز/ مجوز لایو برای هنرمندان چیز!‏

5 ترفند ارزان قیمت برای شاد زیستن

ویدیویی از زیارتگاه «چک چک» اردکان

جوانی که خود را شبیه آدم فضایی ها کرد!

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان