ایران پرسمان

آخرين مطالب

انتقاد کمال از دعوت کالدرون و برانکو به مراسم قهرمانی پرسپولیس سياسي

انتقاد کمال از دعوت کالدرون و برانکو به مراسم قهرمانی پرسپولیس
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - هافبک تیم پرسپولیس گفت: در زمین زورشان به ما نمی‌رسد، در فضای مجازی و تلویزیون حرف‌هایی را به راحتی مطرح می‌کنند که واقعاً جای تأسف دارد.

به گزارش جام نیوز ، روزنامه خبر ورزشی نوشت: یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس مقابل نساجی کمال کامیابی‌نیا بود، هافبکی که دوران تلخ گذشته را به صورت کامل فراموش کرده و به روزهای خوش خود بازگشته. با کمال در مورد قهرمانی و حواشی پیرامون آن، همچنین دیدار با نساجی گپی زدیم که می‌خوانید.
کسی انتظار نداشت پرسپولیس این‌قدر تهاجمی بازی کند؛ دنبال رکوردشکنی بودید؟
همیشه این‌قدر خوب بازی می‌کنیم. اتفاقاً آقایحیی به ما گفت کاری به رکورد نداشته باشید بلکه باید در هر 4 بازی باقی مانده بهترین نتایج را بگیریم و امتیازات لازم را کسب کنیم. اوایل بازی روی یک اتفاق گل خوردیم، اما هر چه زمان گذشت، سوار بازی شدیم و توانستیم گل تساوی را بزنیم. البته 4، 5 موقعیت دیگر هم داشتیم که گل نشد وگرنه می‌توانستیم برنده باشیم.
بازیکنان تیم شما از شرایط زمین گلایه داشتند؛ وضعیت چمن مصنوعی چطور بود؟
زمین اصلاً وضعیت خوبی نداشت و همه ناراضی بودیم. حیف است قائمشهر حتی یک زمین چمن طبیعی در حد استاندارد ندارد تا همه از فوتبال لذت ببرند. روی این زمین، هر لحظه ممکن است مصدومیت‌های خطرناکی پیش بیاید، حتی حسین ماهینی هم این موضوع را به من گفت ولی باید با شرایط کنار می‌آمدیم. خدا را شکر که هیچ بازیکنی مصدوم نشد.
هر ادعایی که اول فصل داشتید، به حقیقت پیوست. این فصل چطور گذشت؟
شرایط‌مان واقعاً خاص بود. یک سو تغییر مدیریت و سمت دیگر، تغییر سرمربی را داشتیم. فقط ثبات در جمع بازیکنان بود. فکر می‌کنم در نیم‌فصل دوم بهترین اتفاق رقم خورد و با حضور گل‌محمدی، روند خودمان را حفظ کردیم. ان‌شاءالله که برای آینده هم تیم‌مان حفظ شود، چون شناخت بالایی از هم داریم و به صورت حرفه‌ای یکدیگر را درک می‌کنیم.
گل‌محمدی در همه مصاحبه‌هایش از نگرش و تفکر بازیکنان پرسپولیس صحبت می‌کند؛ در این مورد توضیح می‌دهی؟
باورتان نمی‌شود بعد از بازی با نساجی وقتی وارد رختکن شدیم، همه بابت تساوی مقابل این تیم ناراحت بودیم. بازیکنان ما حرفه‌ای هستند و این تفکر در تیم‌مان جا افتاده که همیشه باید برنده باشد. امیدوارم همین روند ادامه یابد.
برای تو هم شرایط سختی رقم خورد و فصل متفاوتی داشتی؛ قبول داری؟
بله، من به فاصله یک هفته مانده تا شروع فصل، دومین جراحی را روی کتفم داشتم. آمادگی بدنی من در آن بازی در بالاترین حد خود بود و یک نیم‌فصل را از دست دادم. همه در شرایط بازی بودند، اما من هنوز ترس داشتم. البته باید از گل‌محمدی و مطهری هم تشکر کنم که به من اعتماد کردند. من باید بازی می‌کردم تا ترسم می‌ریخت. درست در کوران مسابقات بودیم که من به میدان رفتم. البته هنوز به چیزی که خودم مد نظر دارم، نرسیده‌ام ولی باز هم خدا را شکر که بازی می‌کنم.
بعد از قهرمانی، یک‌سری مسائل پیش آمد که از حالت کری‌خوانی به توهین تبدیل شد؛ مثلاً همین بحث «بابا مسعود» یا «تیم حکومتی» و «وزیر پرسپولیسی» و... شما داخل رختکن و محل تمرین چه نظری در مورد این حرف و حدیث‌ها دارید؟
ما اصلاً به این مسائل حتی فکر نمی‌کنیم. این حرف‌ها پوچ و الکی است. در زمین، زورشان به ما نمی‌رسد، اما در فضای مجازی و تلویزیون این مسائل را به راحتی مطرح می‌کنند که واقعاً جای تأسف دارد. هر تیمی جلوی پرسپولیس با 200 برابر توانش بازی کرده تا خودش را نشان بدهد و امتیاز از ما بگیرد، اما ما در این 4 سال فقط در زمین بازی مزد تلاش‌مان را گرفتیم و باقی مسائل اصلاً برای‌مان مهم نیست. در کمپ خودمان و با هوادارانی که داریم، حس خوبی می‌سازیم و مهم نیست بقیه چه می‌گویند. نتایجی که گرفتیم، فقط و فقط مزد زحمت خودمان بود.
اما هواداران می‌گویند اگر در گذشته، سفت و محکم با این مسائل برخورد می‌شد، کسی جرأت نمی‌کرد به پرسپولیسی‌ها با این ادبیات توهین کند؛ با این موضوع موافقی؟
من با تمام احترامی که به مجریان تلویزیون قائل هستم، فکر می‌کنم نباید تا این حد راحت کری بخوانند. این کری متعلق به فضای هواداری است نه رسانه ملی. این مسائل هجمه می‌سازد و طرفداران تیم‌ها را به جان هم می‌اندازد. مجریان تلویزیونی باید حرفه‌ای عمل کنند و هر چه به ذهن‌شان می‌رسد را مقابل دوربین بیان نکنند.
البته برخی بازیکنان مثل مهدی قایدی برای تان خیلی شیک کری خواندند، اما انگار در زمین بازی جواب دادید. بیرون از زمین، پاسخی به آن ادعاها نداری؟
نه، آن حرف‌ها کری‌خوانی معمول است و هر کسی می‌تواند در این فضا، نظر خودش را بگوید. اتفاقاً این حرف‌ها جذاب است. ما کار بزرگ‌تری انجام دادیم.
منظورت در کری‌خوانی است یا کسب نتایج؟
نه، منظورم برنامه‌ریزی است. بعد از پایان تعطیلی در ایام کرونا، کادر فنی ما بهترین برنامه‌ریزی را داشت. در زمانی که تمرینات شروع شده بود، همه باشگاه‌ها دو جلسه تمرین می‌کردند، اما ما با یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای، فقط یک جلسه تمرین کردیم. بازیکنان همان تیم‌ها در میانه بازی، بدن‌شان خالی می‌کند، اما ما در نیمه دوم هر بازی، بهتر می‌شویم. بعد از کرونا 6 بازی را بردیم و یک بار مساوی کردیم. این تفکرات حرفه‌ای ماست که جای بحثی نمی‌گذارد. ما در زمین تلاش می‌کنیم و کاری به مسائل حاشیه‌ای نداریم. امتیازات جدول همه چیز را مشخص می‌کند.
قبل از بازی با نساجی هم واکنش یحیی گل‌محمدی در اینستاگرام گرد و خاک کرد. در داخل تیم و باشگاه پرسپولیس چه می‌گذرد؟
استوری که آقایحیی گذاشت، یک واکنش بود. برانکو و کالدرون برای تیم‌مان زحمت کشیدند، اما دعوت از آن‌ها در این شرایط غیر حرفه‌ای بود و مسئولان باشگاه ما هم فهمیدند دچار چه اشتباه بزرگی شده‌اند. برانکو مشکل مالیاتی دارد و نمی‌تواند به این راحتی به ایران بیاید. بازگشت کالدرون در این شرایط شیوع کرونا هم سخت است.
ولی قبول داری که مسائل و اختلافات زیادی بین بازیکنان و کادر مدیریتی به وجود آمده؟
من فقط می‌گویم همه ما امیدواریم یک ثبات مدیریت به وجود بیاید و مدیرعاملی انتخاب شود که 4، 5 سال در باشگاه بماند و طرح‌هایش را ارائه کند تا خیال همه ما راحت باشد، حالا می‌خواهد رسول‌پناه باشد یا فرد دیگری. بازیکن فقط باید در زمین بازی کارش را دنبال کند و ذهنش معطوف به مسائل دیگر نشود. این بدهی‌های باشگاه هم باید مدیریت شود تا خدای ناکرده از پرسپولیس امتیاز نگیرند یا پنجره‌های نقل و انتقالاتی بسته نشود. همه استرس دارند که پول برانکو، کالدرون، بودیمیر و... جور می‌شود یا نه. فقط هواداران نیستند که نگرانی دارند بلکه ما هم داخل زمین مثل هواداران استرس داریم. فقط امیدوارم هر چه زودتر این مشکلات حل شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

داستانک/ سپاه پدرم در راه است

ریشه ضرب المثل/ تا بوق سگ

افتادن در سرپایینی

خوش صدایی فقط در حمام!

پرتاب های دقیق و جالب

گوناگون/ دردسر شرکت نتفلیکس پس از استفاده از عکس عکاس معروف!

حمله مار کبری به دوچرخه سوار

حادثه ای عجیب برای تریلی

​موافقت شورای عالی حفاظت فنی با سخت و زیان ‌آور بودن بخشی از مشاغل آرامستان ‌ها

سرعت‌گیر بورسی تورم مسکن

بازار مسکن بوی بهار می دهد/ پایان آرامش شهریوری

حکم زندان 15 ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران

واکنش وزارت خارجه به ادعای ترانزیت سلاح از ایران به ارمنستان

قیمت انواع خودروهای شاسی‌بلند +جدول

ارزش روز سهام عدالت (8 مهرماه)

سعادتمند: یک بازیکن قلیان کشیده نه همه تیم استقلال

یارانه پنهان برای استخر‌های پر آب لاکچری؟ / مناطق یک تا سه تهران پرمصرف‌ترین مشترکان آبی

خبرهای جدید برای مستاجران/ کنترل بازار مسکن کلید خورد!

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون 28 هزار میلیارد ریال مصوب شده است

سقف تراکنش‌های غیرحضوری افراد زیر 18 سال؛ روزانه 15 میلیون تومان

قیمت سکه 8 مهر ١٣٩٩ به ١٣ میلیون و 900 هزار تومان رسید

قیمت طلا در آستانه مناظره ترامپ-بایدن رشد کرد

گازوئیل دولتی روی میز فروش بورس انرژی

شجاع از وضعیتش قبل از بازی با پاختاکور گفت

حمله عوامل مسیح علینژاد به وکیل امیرحسین مرادی +عکس

وقتی ربع پهلوی روخوانی هم بلد نیست! +عکس

من یکی پیمان نوین و سنتی و صنعتی با پسر شاه نمی‌بندم! +عکس

انگلیس 4 ماهواره برای ردیابی کشتی‌ها به فضا فرستاد

همه‌ی ماده موجود در جهان تخمین زده شد

بخشی از کتاب/ همسایه من آدم عجیب و غریب است!

چند کتاب خوب به انتخاب زیبا کرمعلی

مادورو: ایران و ونزوئلا با عزت ایستاده‌اند

روحانی: همکاری‌های اقتصادی ایران و آلمان باید گسترش یابد

ایران از توافق انصارالله با دولت مستعفی یمن استقبال کرد

عارف: رسالتم را در به قدرت رسیدن شخص خود نمی‌دانم

گزارش وزیر امور خارجه ونزوئلا از گفت‌وگوی آنلاین با ظریف

روحانی: مواضع دانمارک در حمایت از برجام سازنده بوده است

وقتی فقهای شورای نگهبان عضو حقوقدان را خوشحال می‌کنند

دورخیز دوباره موتلفه برای فتح پاستور

ولایتی: عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها به دومینوی سقوط حکام دست نشانده می‌انجامد

تمجید فرمانده نیروی قدس سپاه از آیت الله سیستانی

روحانی: مواضع نروژ درباره یکجانبه‌گرایی همواره منطقی بوده است

حکم وزارت رزم‌حسینی صادر شد

آیت الله نوری همدانی: 40 سال است که ملت تحریم را تحمل کردند

رسانه صهیونیستی: ایران یک «ابرقدرت پهپادی» است

ناگفته‌های شمخانی از دفاع مقدس

تصاویری از رزمایش نظامی مشترک روسیه، ایران و چین

ولایت مداران مستقل در مجلس فراکسیون تشکیل دادند

وزیر آموزش و پرورش به سوالات نمایندگان پاسخ داد

انتقاد شدید دکتر انوشه از عملکرد مسئولین کشور