ایران پرسمان

آخرين مطالب

احتمال وقوع کودتا در آمریکا تحلیل روز

احتمال وقوع کودتا در آمریکا
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - مهر /متن پیش رو در مهر منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
استاد دانشگاه مینه سوتا ضمن تائید موضوع احتمال بروز جنگ داخلی در آمریکا پس از مشخص شدن نتایج انتخابات 2020، از آماده شدن برنامه هایی برای جلوگیری از آنچه که وی آن را کودتا می خواند خبر داد.
عبدالحمید بیاتی/ موضوع احتمال بروز جنگ داخلی در آمریکا در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور جدی تر از قبل شده است، این امر به ویژه با حادثه ای که هفته گذشته در ایالت میشیگان رخ داد و اف بی ای (پلیس فدرال آمریکا) از بازداشت بیش از 10 نفر به اتهام تلاش برای ربودن فرماندار این ایالت و به راه انداختن جنگ داخلی خبر داد، پر رنگ تر شده است.
افراد بازداشت شده از سوی اف بی آی از اعضای گروه شبه نظامی افراطی «بوگالو بویز» که از حامیان «دونالد ترامپ» محسوب می شوند هستند.
بوگالو بویز در جریان مخالفت با تداوم قرنطینه سراسری برای کنترل کرونا، در مخالفت با این تدابیر حملاتی را علیه پلیس تدارک دید و شعارش عدم همراهی با فرمانداران دموکرات است.
در این میان پافشاری ترامپ بر موضوع احتمال بروز تقلب در انتخابات موجب شده تا فضای حاکم بر رقابت های انتخاباتی 2020 متشنج تر از هر زمان دیگری باشد اما نکته مهم در این رابطه آن است که این فقط جمهوریخواهان نیستند که سعی دارند با به نمایش درآوردن گروه های افراطی حامی خود وضعیت احتمالی آمریکا را در صورت شکست ترامپ به تصویر بکشند.
در سوی دیگر میدان یعنی اردوگاه دموکرات ها نیز وضعیت کماکان به همین ترتیب است؛ البته گروه های شبه نظامی در میان دموکرات ها چندان خود را نشان نمی دهند.
وجود این فضا موجب شده تا اغلب رسانه های خارجی درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات 2020 سخن بگویند، بر همین اساس برای تحلیل بهتر این شرایط، موضوع احتمال وقوع جنگ داخلی در ایالت متحده را با پروفسور «ویلیام بیمن» استاد دانشگاه مینه سوتا آمریکا، به بحث گذاشتیم.
پروفسور ویلیام اورمان بیمن (William O. Beeman) استاد و رئیس گروه مردم شناسی دانشگاه مینه سوتا است. وی همچنین از سال 2005 تا 2008 ریاست بخش خاورمیانه انجمن مردم شناسی آمریکا را برعهده داشته است.
بیمن پیشتر مدیر گروه مطالعات خاورمیانه در دانشگاه براون (Brown) در ایالت رودآیلند و استاد مردم شناسی و مطالعات آسیای شرقی این دانشگاه نیز بود. وی دکترای مردم شناسی را از دانشگاه شیکاگو در سال 1976 دریافت کرد و به خاطر نوشتن چندین جلد کتاب و بیش از 100 مقاله علمی در مورد پویش های ارتباطات در ایالات متحده، ایران و غیره بسیار مشهور است.
پروفسور بیمن در تحلیل شرایط موجود در آمریکا و امکان بروز جنگ داخلی در این کشور بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر گفت: این حقیقت دارد که گروه هایی با تمام قوا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت می کنند. این گروه ها مسلح هستند و وجود سلاح گرم در دستان آنها بر اساس متمم دوم قانون اساسی آمریکا که به شهروندان اجازه مالکیت و استفاده از اسلحه را می دهد بدون اشکال است. ما نه می دانیم که چه تعداد از این گروه های مسلح در آمریکا وجود دارد و نه اینکه چه تعدادی عضو این گروه ها هستند. آنچه می دانیم این است که برخی از اعضای این گروه ها اعلام کرده اند اگر ترامپ مجدداً به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشود اسلحه بدست گرفته و به میدان می آیند. در این میان این هراس نیز وجود دارد که اگر ترامپ در انتخابات ماه نوامبر شکست بخورد نتیجه را نپذیرفته و حاضر به ترک کاخ سفید نشود.
این استاد دانشگاه مینه سوتا در ادامه افزود: دیدگاه شخصی من این است که بله برخی گروه های مسلح ممکن است سلاح به دست گرفته و و در واشنگتن قدرت نمایی کنند اما با این وجود معتقدم که تعداد افرادی که دست به این کار می زنند چندان قابل توجه نخواهد بود. این افراد (گروه های مسلح حامی ترامپ) می توانند فوق العاده ویرانگر باشند اما معتقدم که در پایان ماجرا نیروهای امنیتی محلی آنها را کنترل می کنند.
موضوع نیروهای مسلح در آمریکا که شامل ارتش، نیروی دریایی، تفنگداران، نیروی هوایی و گارد ساحلی می شوند پیچیده است. آنها اجازه دخالت در مسائل داخلی آمریکا را ندارند مگر اینکه ایالت ها از آنها درخواست چنین کاری را بکنند. هر ایالتی در آمریکا گارد ملی که نیروی نظامی محلی آن ایالت است را در اختیار دارد. این نیروها تحت کنترل برخی کلانترها و فرماندارها هستند و اگر این گروه ها قانون شکنی کنند آنگاه پلیس فدرال وارد عمل می شود.
بر همین اساس باید گفت اگر ترامپ در انتخابات بازنده شود و این گروه های شبه نظامی بخواهند به زور وی را در کاخ سفید نگه دارند، نیروی کافی برای برخورد با آنها وجود دارد. با این وجود باید فکر آینده را کرد، مردم از این خطر (احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا) آگاه هستند و هم اکنون در حال آماده کردن برنامه هایی برای کنترل این گروه های شبه نظامی و اقدامات آنها که می تواند به طور موثری شکل کودتا به خود بگیرد، هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دعوت به گلریزان برای آزادی پنج زن زندانی در خوزستان

راه‌اندازی فروشگاه مجازی دست‌سازه‌های بانوان قزوین

ابتکار: بیان ارزش های گذشته باید به گونه ای باشد که با دختران امروز ارتباط برقرار کند

زیباترین مکان‌های شگفت انگیز در سراسر دنیا را بشناسید

وقتی روزت با بدشانسی طلوع کرده!

ابتکار فوق العاده در کشیدن طرح و نقاشی

حکمت/ دو گروه از انسان‌ها که به بهشت راه ندارند

پایان دنیا چطور رخ می‌دهد؟

رشد قارچ در بدن مورچه!

طراحی دوچرخه‌ای با سرعت باورنکردنی 140 کیلومتر بر ساعت!

میتونست تا آخرین لحظه نا امید و تسلیم محض باشه!

4گوشه دنیا/ انتقام جویی بی رحمانه از دو برادر

ویدئویی زیبا از یک غروب شگفت انگیز

لحظه هیجان‌انگیز تخریب یک نیروگاه برق با انفجار کنترل شده

4گوشه دنیا/ قتل به خاطر انداختن آب دهان در خیابان!

داستانک/ نیازمند دعای شیوانا

صوت/ آماده سازی برای ظهور

دکتر معروف چینی که با کرونا رنگش تیره شده بود!

خفاش‌هایی که هنگام بیماری فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند!

عاقبت عجله در رانندگی

فرار توله شیرهای دریایی از شکار نهنگ قاتل

کلاه ایمنی جان این موتور سوار رو نجات داد

کوتاهترین پرواز جهان، پروازی که 80 ثانیه طول می کشد!

نقاشی‌های حیرت‌انگیزی که با میخ و سیم خلق شدند

قهر و آشتی با خدا

خواسته‌های جالب مردم 6 تا 60 ساله از چراغ جادو

مراحل جالب تولید دستی آبنبات

صوت/ دعا برای فرج از زبان استاد توکلی

دختر بچه‌ای که در سطل زباله پیدا شد!

راه حل دکتر انوشه برای غلبه بر افکار منفی موجود در زندگی

لحظه بیرون آوردن راننده کامیونی که بین دو کامیون پرس شده بود

هیولای دریای خزر از گور برمی خیزد؛ حرکت دوباره اکرانوپلان بازمانده شوروی پس از 30 سال

صحبت های شنیدنی دکتر انوشه در مورد تفاوت صبر و انتظار

نجات معجزه آسای نوزاد حین وقوع سیل!

شب یلدا؛ از کهن ‌ترین جشن‌ های ایرانی

سه کلمه رهایی بخش در زندگی از کلام امیرالمومنین

14 حقیقت شگفت انگیز درباره بدن انسان

معرفت حیرت‌انگیز غلام نسبت به ارباب!

چگونه خوش قیافه و جذاب باشیم؟

صوت/ زمانی که این دنیا گلشن میشود

داستانک/ حل مسائل

رژ لب خطرناک جنگ سرد در یک حراجی

وسیله نقلیه عجیبی که مرد 57 ساله اختراع کرد!

مرگ ناگهانی کشتی‌گیر روی رینگ کشتی کج

سازمان تامین اجتماعی گام های بسیار بلندی برای بهبود محیط کسب و کار برداشته است

زمین برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در اردل واگذار شد

شکل‌گیری زنجیره تولید کلید رفع بیکاری چهارمحال و بختیاری ‌است

عابدزاده در کنار یک استقلالی که بعدها به آمریکا رفت+عکس

بحران جدید برانکو برای پرسپولیس!

علی کریمی به القطر پیوست!