ایران پرسمان

آخرين مطالب

مجید انصاری: عده‌ای فحاشی و هتک حرمت را انقلابی‌گری می‌دانند سياسي

مجید انصاری: عده‌ای فحاشی و هتک حرمت را انقلابی‌گری می‌دانند
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - ایرنا / عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که ادعای ولایتمداری و انقلابی‌گری دارند باید بیش از دیگران به ارزشهای اخلاقی و اسلامی پایبند باشند ولی عده‌ای انقلابی گری را با فحاشی و هتک حرمت اشتباه گرفته اند.
مجید انصاری در گفت‌وگو با ایرنا با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی کرونا اظهار داشت: هتک حرمت اشخاص حتی افراد عادی امری غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی است.
وی تصریح کرد: وقتی که هتک حرمت نسبت به مسئولان عالی رتبه کشور باشد قانون این موضوع را با صراحت جرم تلقی کرده و چون جرم آشکار است احتیاج به شاکی خصوصی ندارد و مدعی العموم باید برای برخورد با آن ورود کند.
عضو مجمع روحانیون مبارز، برخورد مدعی العموم با هتک حرمت رییس جمهوری را دفاع از حریم اخلاق عمومی دانست و افزود: موضوع هتک حرمت رییس جمهوری بحث حفظ اخلاق عمومی است چرا که رییس جمهوری منتخب مردم است. در واقع منصب ریاست جمهوری یک منصب ملی محسوب می شود و بحث شخص مطرح نیست.
انصاری با بیان اینکه جنبه عمومی هتک حرمت و اثرات نامطلوب آن برای جامعه روشن است، افزود: چنین رفتاری علاوه بر این که در داخل تاثیر نامطلوبی دارد و باعث فرهنگ سازی نادرست می شود، در عرصه بین‌المللی هم مقامات عالی رتبه کشور را تضعیف کرده و باعث می شود آنها از موقعیت مطلوبی برای دفاع از منافع مردم در برابر قدرت های خارجی برخوردار نباشند.
وی با اشاره به بی توجهی برخی افراد و جریان های سیاسی نسبت به تبعات اظهاراتشان برای کشور خاطرنشان کرد: این افراد وقتی از تریبون های رسمی و عمومی سوء استفاده می کنند، ابعاد جرمشان مضاعف می شود زیرا توهین در میان جمعی چند نفره با توهین از تریبون مجلس که از رادیو پخش و در معرض مردم ایران و جهان است، فرق دارد.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، هتک حرمت رییس جمهوری از تریبون مجلس را سوء استفاده از موقعیت و قدرت ارزیابی کرد و گفت: صاحبان رسانه و تریبون و امثال آنها باید خود منادی وحدت و اخلاق باشند و در این باره مسئولیت مضاعف دارند.
انصاری، توهین به مقامات عالی رتبه کشور از تریبون مجلس در زمان امام خمینی(ره) را یادآور شد و گفت: گرچه توهین های آن زمان قابل مقایسه با این اهانت های امروز نبود در عین حال امام(ره) به مجلس هشدار جدی داده و امر کردند به افرادی که مورد توهین واقع شده اند اجازه داده شود تا از تریبون مجلس از خود دفاع کنند که این موضوع تبدیل به قانون و در آیین نامه مجلس هم درج شد.
عده ای انقلابی گری را فحاشی و هتک حرمت می دانند
وی با اشاره به تکرار تذکرات به مجلس یازدهم از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: کسانی که ادعای ولایتمداری، انقلابی گری و دفاع از ارزش ها را دارند، بیش از دیگران باید به ارزش‌های انسانی و اخلاقی و اسلامی حساس باشند اما متاسفانه عده ای از آنها انقلابی گری را در فحاشی و هتک حرمت و تهمت زدن می دانند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این افراد فکر می کنند اگر در تریبون مجلس همه حریم های اخلاقی را شکستند و با رکیک‌ترین الفاظ به مقام دوم کشور توهین کردند، شجاعت محسوب می شود در حالی که این شجاعت نیست و همانطور که بین انتقاد و توهین فرق هست بین شجاعت و بی حیایی هم تفاوت وجود دارد.
انصاری با بیان خاطره ای از دوران جوانی خود درباره دلیل تکرار هشدارها از سوی مقام معظم رهبری گفت: وقتی پامنبری های یکی از واعظین به تکراری بودن وعظ های وی اعتراض کردند این منبری معروف دلیل آنرا تکراری بودن گناهان پامنبری ها عنوان کرد و این مثال الان در مورد هتک حرمت ها و هشدارهای پیاپی رهبری صادق است.
تکرار هشدار رهبری به نمایندگان نشان دهنده حساسیت موضوع است
وی با یادآوری این موضوع که تکرار هشدارها به مجلس از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده حساسیت و اهمیت موضوع است، گفت: اگر این آقایان توجهی به منافع ملی داشتند، در شرایطی که کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان خارجی و جنگ بهداشتی با بیماری کرونا است و انواع مشکلات بر سر مسئولان کشور آوار شده و اداره کشور دشوار است، این رویکرد را اتخاذ نمی کردند.
عضو مجمع روحانیون مبارز به مشکلات و گرفتاریهای مردم از شرایط شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی اشاره کرد و گفت: افراد هتاک به جای اینکه التیامی بر درد مردم باشند و به جامعه آرامش بدهند با اینگونه رفتارها بر زخم دل مردم نمک می باشند و مردم را آزار داده و کشور را تضعیف می کنند.
هتاکان در عمل عامل تکثیر ادبیات منافقین شده اند
انصاری با بیان اینکه هتک حرمت مسئولان عالی رتبه کشور، موقعیت آنها را در داخل و در عرصه جهانی تضعیف می کند، گفت: رهبر معظم انقلاب به خوبی فرمودند، این کار یک کار «آمریکایی» است. این به آن معنا نیست که افراد هتاک آمریکایی یا عامل آمریکا هستند بلکه به این معناست که آنها در عمل کاری را انجام می دهند که رسانه‌ها و مقامات آمریکایی و اسرائیلی انجام می دهند.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های منافقین هم با همین ادبیات صحبت می کنند و مثل این است که آنها چنین ادبیاتی را تولید کرده و هتاکان داخلی آنرا تکثیر می کنند.
این فعال سیاسی از هتاکان به رییس جمهور خواست تا رفتارشان را با رفتار دشمنان انقلاب اسلامی مقایسه کنند و افزود: هتاکان متاسفانه فرمایشات رهبری را گوش نمی کنند و به همین خاطر رهبری مجبور می شود دوباره صحبت های قبلی را تکرار کند.
انصاری، اهانت کنندگان را افرادی فراموشکار دانست که بعد از مدت کوتاهی فرمایشات رهبری را از یاد می برند و هتاکی را از سر می گیرند و گفت: اگر واقعاً هتاکان بازهم بخواهند کار آمریکایی کنند باید تکلیفشان را با خودشان و مردم روشن کنند.
اسلام بر نزاکت حتی در مقابل دشمن تاکید دارد
وی با بیان اینکه جایگاه نماینده جایگاهی است که باید مظهر انصاف، عدالت، متانت و ادب ملت ایران باشد، یادآور شد: نمایندگان حتی در برابر بیگانگان و دشمنان هم نباید از ادبیاتی استفاده کنند که در فرهنگ اسلام و انقلاب نیست.
عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با بیان خاطراتی از ادب و نزاکت امام خمینی(ره) در برخورد با دشمنان گفت: حضرت امام در شرایطی که شاه مردم را شکنجه و شهید می کرد از تعبیر «آقای شاه» یا «شاه» برای وی استفاده می کرد و در شرایطی که کارتر دشمن مردم ایران بود از وی تحت عنوان «آقای کارتر» یاد می کرد و هیچگاه از دایره نزاکت در صحبت از دشمنان خارج نشد.
انصاری، فرهنگ قرآن، اهل بیت و اسلام را فرهنگی فاخری دانست که بر رعایت حد و مرزهای اخلاقی حتی نسبت به دشمنان تاکید دارد و افزود: توهین به رییس جمهوری، توهین به همه ملت است.
وی با بیان اینکه انتقاد امری مطلوب و سازنده و حق مردم است، خاطرنشان کرد: مردم هم کاملاً می‌فهمند و بین انتقاد دلسوزانه و توام با ارائه راهکار با عقده گشایی ها و رفتارهای کودکانه سیاسی فرق می گذارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفال/ خستگان را چو طلب باشد و قوت نبود

تقویم تاریخ/ روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

ظهور چشمی غول پیکر بین صخره‌ای سنگی در آمریکا

کبوتر نامه‌رسان، سری‌ترین ابزار‌ نظامی چین

ویدئویی از لحظه وحشتناک تصادف BMW با یک زن

وقتی تکنولوژی زبان گربه‌ها را باز می‌کند!

کشف مکانیسم‌ جدیدی برای کنترل درد

مورچه برگ شکن با بدن زرهی

داستانک/ چگونه می توانم خشنودی خداوند را به دست آورم؟

کانت و مسئله متافیزیک؛ نگاه متفاوت هایدگر به فیلسوف عصر روشنگری

کمبودهایی که باعث استقبال از وحشت می‌شود

آخرین اخبار انتخاباتی حزب اتحاد ملت

غافلگیری دشمن با موشک‌های کروز ایرانی

پیشنهادی که محسن رضایی را به فکر فرو برد

معاون روحانی: رسیدگی به لوایح FATF رها نشده

هدیه جذاب مارادونا به احمدی‌نژاد

سرلشکر باقری: نیروی دریایی ارتش رویای استکبار جهانی را باطل کرد

بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر

زمان معرفی گزینه‌های جدی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 مشخص شد

ترامپ: پیروزی بایدن تایید شود از کاخ سفید می‌روم

ترامپ: تحویل واکسن کووید-19 از هفته آتی آغاز می‌شود

وزارت خارجه فرانسه: استقلال قره باغ را به رسمیت نمی‌شناسیم

منابع مالی آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطین ته کشید

امضای 10 یادداشت همکاری میان آنکارا و دوحه

سقوط جنگنده هندی

ونزوئلا خواستار تشکیل ائتلاف بین‌المللی ضد تحریم‌های آمریکا شد

آیا ایران پیام پایان دوره «پترو-دلار» را شنیده است؟

برنامه بایدن برای خاورمیانه

آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت

نوابغ مسلمان؛ «ابن نفیس» کاشف دستگاه گردش خون

اذعان به معجزه بودن آیات قرآن در موضوع جنین شناسی

سوره «ص»؛ قسم شیطان برای اغوای انسان و پاسخ خداوند

عربشاهی: پرسپولیس با تک مهاجم به مشکل بر می‌خورد/ استفاده از زوج عبدی و برزگر به نفع سرخپوشان است

کارشناس داوری: تصمیم داور در صحنه پنالتی درست بود/ خورشیدی و همکارانش روز خوبی را پشت‌سر گذاشتند

تاریخ و ساعت جدید بازی تراکتور-سپاهان مشخص شد

پرسپولیس و نگرانی دوحه در مسجد سلیمان!

مصدومیت سیامک نعمتی جدی نیست

دلیل غیبت ستاره‌های پرسپولیس مقابل نفت چه بود؟

چراغی هوشمند برای همه فصول

بخشی از کتاب/ زن ها موجوداتی بی نظیر هستند

نیکزاد: دژپسند روز قیامت باید پاسخگو باشد

«کرونا» تاکنون بیش از 61 میلیون نفر را در جهان مبتلا کرد

حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به یمن طی ساعات گذشته

برگزاری دور جدید مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه از هفته آینده

جمهوری آذربایجان سفیر فرانسه را احضار کرد

بیانیه حزب‌الله در واکنش به درگذشت «صادق المهدی»

شمار کرونایی‌ها در قاره آفریقا به 2 میلیون و 120 هزار نفر رسید

رویترز: فرانسه کنفرانس کمک به لبنان برگزار می‌کند

وزیران خارجه عراق و مصر حل سیاسی بحران سوریه را بررسی کردند

نشست 4 کشور عربی با موضوع سوریه