ایران پرسمان

آخرين مطالب

5 راه که بعد از شکست عشقی، به زندگی عادی خود برگردید دانستنیها

5 راه که بعد از شکست عشقی، به زندگی عادی خود برگردید
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - یوکن / جدایی و شکست عشقی یکی از تلخ‌ترین تجربیات یک رابطه عاطفی است. خیلی از زوج‌ها بعد از ماه‌ها یا حتی سال‌ها بعد از طلاق قادر به پذیرش این شرایط نیستند، زیرا زخم جدایی یک شبه التیام نمی‌یابد. با یوکن همراه باشید تا به شما بگوییم چطور بعد از شکست عشقی به زندگی روزانه‌تان برگردید.
هرچقدر مدت بیشتری باهم زندگی کرده و عشق بیشتری در رابطه‌تان باشد، سخت‌تر می‌توانید شکست عشقی‌تان را بپذیرید و با شرایط جدید کنار بیایید. خصوصا زوج‌هایی که بعد از جدایی امیدوارند همسر قبلی‌شان برگردد، دیرتر با شکست رابطه‌شان کنار می‌آیند و به زندگی عادی برمی‌گردند. همین روزنه‌ی امید شرایط را سخت‌تر می‌کند و باعث می‌شود زخم جدایی به این زودی‌ها التیام پیدا نکند.
در ادامه روی صحبت‌مان با زوج‌هایی است که هنوز جدایی را نپذیرفته و روزهای سخت را پشت سر نگذاشته‌اند. بدون شک، شکست عشقی پایان زندگی نیست و باید به زندگی عادی برگردید. اکنون توصیه‌هایی برایتان داریم که به شما کمک می‌کند توصیه‌های عشقی را با موفقیت پشت سر بگذارید و در آینده از این تجربیات مفید استفاده کنید.
1. در شبکه‌های اجتماعی با عشق سابق‌تان ارتباط نداشته باشید
حقیقتا کار بسیار سختی است، اما این شرایط را تحمل کنید و نامزد/همسر سابق‌تان را از تمام صفحات اجتماعی‌تان حذف کنید تا هیچ ردپایی از او باقی نماند. البته اگر حساب کاربری طرف مقابل برای همه قابل مشاهده باشد، کارتان کمی سخت‌تر است، چون حتی اگر او را از لیست مخاطبان‌تان حذف کنید، باز هم ممکن است وسوسه شوید به صفحه‌ی او بروید و به حس کنجکاوی‌تان پاسخ دهید.
حتما می‌دانید شبکه‌های اجتماعی احساس صمیمیت و نزدیکی ایجاد می‌کند. این احساس در مورد خانواده و دوستان بسیار خوب است، به خصوص اگر در شهر یا کشور دیگری زندگی می‌کنید، به واسطه شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با اعضای خانواده و دوستان‌تان ارتباط نزدیک برقرار کنید. اما ارتباط مجازی با کسی که با او تجربه‌ی شکست عشقی داشته‌اید، شرایطی ایجاد می‌کند که سخت‌تر می‌توانید با جدایی کنار بیایید و شکست عشقی خود را بپذیرید.
برخی افراد با اینکه سال‌ها از طلاق رسمی‌شان می‌گذرد و هیچ برخوردی هم با همدیگر نداشته‌اند، اما چون مدام طرف مقابل را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند، به سختی می‌توانند این جدایی را بپذیرند و به زندگی عادی برگردند. پس بهتر است بعد از پایان دادن به یک رابطه عاطفی، به هیچ وجه صفحات اجتماعی عشق سابق‌تان را دنبال نکنید.

ایران پرسمان

2. شماره تماس او را از لیست مخاطبان‌تان پاک کنید
اگر دچار شکست عشقی شده‌اید و پیوند بین‌تان به طور کامل قطع شده است و هیچ دلیلی برای ارتباط با همدیگر ندارید، شماره تماس او را از لیست مخاطبان‌تان پاک کنید. ما معمولا عادت داریم شماره‌هایی که نیاز نداریم را هم در لیست مخاطبان‌مان نگه داریم. باید سعی کنید هر چیزی که بعد از جدایی شما را به همدیگر وصل می‌کند، کنار بگذارید تا راحت‌تر بتوانید به زندگی عادی برگردید و زخم جدایی را التیام دهید و رابطه‌ی جدیدی را شروع کنید.
3. قبول کنید که دیگر برای هم مناسب نیستید
در هر رابطه‌ای فرازونشیب‌هایی وجود دارد و همین فرازونشیب‌ها ممکن است به رابطه آسیب بزند و از دوام آن بکاهد. هر چند وقت که با همدیگر زندگی کرده‌اید و عاشق هم بودید، اگر رابطه‌تان هیچ فایده‌ای ندارد، همینجا بپذیرید برای همدیگر مناسب نیستید و باید به رابطه‌تان پایان دهید.
شاید در آغاز رابطه‌تان زوج خوبی برای هم به نظر برسید، اما حقیقت این است که شرایط و آدم‌ها با گذر زمان تغییر می‌کند و گاهی لازم است از هم فاصله بگیریم و شکست عشقی را بپذیریم. ممکن است انتخاب اول‌تان برای زندگی تا پایان عمر مناسب نباشد، اما باید قبول کنید که گاهی این حقیقت در طی زمان به دست می‌آید و اگر مدتی را با هم سپری نمی‌کردید، نمی‌توانستید به این نتیجه‌ی مهم برسید.
4. هیچ حرفی را در دل‌تان نگه ندارید
به جای اینکه تمام حرف‌ها را درون خود بریزید و تنها داغون شوید، تمام چیزهایی که باعث ناراحتی‌تان شده است، روی کاغذ بیاورید و با نوشتن خودتان را تخلیه کنید. هدف این نیست که نامه را به دست عشق سابق‌تان برسانید، بلکه تنها برای آن است که احساسات‌تان را بدون هیچ کم و کاستی بیرون بریزید و سبک شوید. اگر فکر می‌کنید حرف زدن رودررو موثرتر است، ممکن است نامه نوشتن کمکی به بهبود حالتان نکند. اما اگر به دنبال صحبت رودررو نیستید، نامه‌ای که تمام حرف‌های دلتان در آن نوشته می‌شود، انتخاب خوبی است. البته نامه‌ی سوزناکی که اصلا قصد ارسالش را ندارید.
5. بعد از التیام، به شروع رابطه‌ای جدید فکر کنید
نباید بعد از شکست عشقی به سرعت به دنبال شروع رابطه‌ای جدید باشید. وقتی رابطه‌ی جدیدی را شروع کنید که بدانید چه خصوصیاتی در طرف مقابل وجود دارد که به دنبال آنها هستید و چه خصوصیاتی را در او نمی پسندید. بعد از اینکه کمی تنها ماندید و با شکست عشقی‌تان کنار آمدید و به زندگی عادی برگشتید، فکر خوبی است که به دنبال شروع یک رابطه‌ی جدید باشید.
برای اینکه بدانید برای شروع رابطه جدید آماده هستید یا نه باید احساسات‌تان را درنظر بگیرید. اگر می‌خواهید وارد رابطه جدیدی شوید تا تنها خلاء نبود عشق قبلی‌تان را پر کنید، یعنی هنوز شروع رابطه جدید به صلاح‌تان نیست و آمادگی لازم برای ورود به رابطه جدید را ندارید. 
اما اگر خود را با شرایط جدید وفق داده، به زندگی عادی برگشته‌اید، روی احساسات‌تان تسلط کامل دارید و از مواجهه با مسیر جدیدی که پیش رویتان قرار گرفته است، احساس شادابی و هیجان می‌کنید، به احتمال زیاد برای ورود به رابطه جدید آماده هستید و بهتر است رابطه‌‌ی دیگری را تجربه کنید.
شکست عشقی تجربه‌ای سخت و دردناک است، اما اگر می‌خواهید هر چه زودتر این تجربه‌ی تلخ را پشت سر بگذارید، خودتان را از رابطه‌ی اشتباهی که داشتید، بیرون بکشید و تمام چیزهایی که شما را به یاد عشق قبلی‌تان می‌اندازد دور بریزید.

لینک کوتاه:
http://www.porsemannews.ir/Fa/News/226230/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفال/ جان بی جمال جانان میل جهان ندارد

تقویم تاریخ/ بستن فرودگاه مهرآباد به دستور بختیار

حکمت/ حال دشمنان و مسخرکنندگان مؤمنان در روز قیامت

در محضر بزرگان/ ماجرای تذکر جالب عالمی به فرزندش برای نماز

نکات جالب درباره ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت شما

4گوشه دنیا/ پدر مهربانی که برای نجات کودک خود شیر گیاهی تولید کرد!

قوی ترین خبرگزاری در سطح کشور

پوست انداختن یک مار

کنده شدن نمای خارجی یک ساختمان و سقوط آن روی خودرو

طنز/ بستن حساب ترامپ اند آزادی بیان بود!

دوچرخه سواری هیجان انگیز همراه با آدرنالین

مرگ یک شتر در مسابقه در چند متری خط پایان

50 بار شنا در کف خیابان برای نزدن ماسک!

گردباد دریایی وحشتناک در اندونزی

سوزاندن چربی شکم با استفاده آتش

تردد یک زن مسن در خیابان با ماشین اسباب بازی

انجماد سریع آب در هوای منفی 36 درجه کانادا

رکورد شکنی با حضور 72 ساعته در قفس مار‌های سمی!

سرقت از خودرو با خونسردی کامل و غفلت راننده!

ذوق جالب خانواده از دیدن اولین قدم های کودکشان

غروب زیبا در دریاچه یخ زده کشمیر

سنگ تراشی حرفه‌ای

شیوه جالب کار کردن همراه با چای خوردن!

نظام متمرکز تامین اجتماعی رهیافتی به قرن جدید / علی حیدری - عضو و نائب رئیس هیات مدیره

حضور گزینه یحیی در پرسپولیس منتفی شد

فاصله « خط فقر » کارگر تا « خط رفاه » مدیر چقدر است ؟

بیت کوین به شدت سقوط کرد

بیشترین کمبود روغن مربوط به کدام نوع و در کدام استان است ؟

پیش ‌بینی بورس تا تیر 1400

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز

آیا قیمت خودرو از این پایین تر هم می آید ؟

شاخص بورس ارتفاع 1.2 میلیون واحد را پس گرفت

اولین سیگنال کابینه بایدن به بازارهای ایران

1.8 میلیون متقاضی مسکن ملی خط خوردند / علت : عدم احراز شرایط

ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد !

قیمت طلا ، قیمت سکه ، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/11/04

دومینوی اقتصاد ایران با اروپا و آمریکا

قیمت شکر افزایش خواهد یافت

تغییرات ثبت شده در قیمت جهانی طلا

کرونای انگلیسی «کشنده‌تر» از سایر گونه‌های ویروس کروناست!

تست کرونای هزاران اسرائیلی پس از دریافت واکسن فایزر مثبت اعلام شد!

ظریف خطاب به بایدن: بدون هیچ پیش شرطی به برجام برگردید

پیام فرمانده ناجا به فرمانده کل ارتش

جنگ را به زمین حامیان داعش می‌کشانیم/ برنامه‌ریزی تروریست‌ها برای حمله به نجف و کربلا

بایدن: شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 600 هزار نفر می‌رسد!

محدود کردن مصرف آمینواسیدها طول عمر را افزایش می‌دهد

روش جدیدی برای تصفیه آب با کمک ورقه‌های گرافین

نمونه مصنوعی مغز زنبور ساخته شد

ایستگاه فضایی بین المللی ترک برداشت!

شکل‌گیری ستاره‌ها در کهکشان‌های مجاور چگونه است؟