ایران پرسمان

آخرين مطالب

طرح‌های شوم رژیم صهیونیستی در جولان بين الملل

طرح‌های شوم رژیم صهیونیستی در جولان
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
طرح‌های شوم رژیم صهیونیستی در جولان
٤٧٤
٠
ایسنا / پس از آنکه آمریکا بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را در طبقی اخلاص تقدیم صهیونیست‌ها کرد و حاکمیت این رژیم بر این منطقه سوری را به رسمیت شناخت، طرح‌های صهیونیست‌ها برای کوچاندن ساکنان این منطقه سرعت گرفته است.
روزنامه الاخبار در یادداشتی نوشت: "از زمانی که آمریکا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان سوریه را به رسمیت شناخت، طرح‌های این رژیم برای کوچاندن ساکنان این منطقه تسریع یافت. این درست است که مسأله یهودی سازی جولان موضوعی جدید نیست اما به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر آن از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به کوچ اجباری اهالی آن مشروعیت بخشیده است.
وزارت مسکن رژیم صهیونیستی و طرف‌های رسمی دیگر طرح یهودی سازی را آماده می‌کنند که اخیرا پرده از چهره آن برداشته شد. هدف از این طرح تشویق به اسکان در بلندی‌های اشغالی جولان با ساخت 30 هزار واحد مسکونی در شهرک "کتسرین" و همچنین ساخت دو شهرک جدید برای بازگرداندن 250 هزار یهودی همزمان با سال 2048 است. طرح یهودی سازی همچنین شامل ایجاد مشاغل برای شهرک‌نشینان، توسعه بخش‌های پیشرفته کار و شبکه‌های حمل و نقل عمومی از جمله قطار، اتوبوس و تشویق به گردشگری پس از پاکسازی 80 هزار دونم از اراضی مین گذاری شده و آماده‌سازی آن برای طرح‌های ایجاد مراکز تفریحی و سکونتی می‌شود.
طرح یهودی سازی بلندی‌های جولان از سال 1967 در دست اجراست اما به دنبال مخالفت ساکنان این منطقه با هویت اسرائیلی و همچنین رد عادی سازی روابط از سوی آنها، این طرح تاکنون تکمیل نشده است. رژیم اشغالگر از زمان تصویب قانون جولان در کنست، (پارلمان این رژیم) در تاریخ 12/14/ 1981 برای تسلیم اهالی این منطقه در مقابل "مشروعیت" شوراهای محلی که به موجب این قانون تشکیل شدند، تلاش کرده است اما نسبت افراد واجد شرایطی که رأی دادند از یک درصد هم تجاوز نکرد و همین مسأله منجر به شکست طرح‌های اسرائیل شد.
در همین راستا، حسن زهر الدین، از اهالی جولان می‌گوید: در حال حاضر به جز شهرک قدیمی که ده‌ها خانواده در آن ساکن بودند هیچ‌گونه فعالیت شهرک‌سازی جدیدی به چشم نمی‌خورد که پس از به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان توسط رئیس جمهوری آمریکا اقدام به گسترش آن و ساخت ساختمان‌های جدید در آن کردند تا 100 خانواده را در خود جای دهد و به منظور قدردانی از رئیس جمهوری آمریکا نام ترامپ را بر آن اطلاق کردند. جولان که حدود 58 سال در اشغال است همچنان تعداد عرب‌های صاحب زمین در آن بیشتر از سهرک‌نشینان هستند و 95 درصد از آنها به ملت، ارتش و رهبری سوریه گرایش دارند.
شیخ "قاسم الصفدی"، از روحانیون سوری در جولان نیز در این باره تصریح می‌کند: این درست است که رژیم اشغالگر قادر به تسلط بر زمین است اما نمی‌تواند بر دل‌های سوری‌های عرب مسلط شود، چراکه ما فرزندان سوری عرب هستیم.
الصفدی درباره به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر این منطقه نیز تأکید کرد: نه ترامپ و نه هیچ فرد دیگری نمی‌تواند تاریخ را تغییر دهد. اهالی این سرزمین تصمیم گیرنده هستند و تمامی اراضی سوریه از شرق تا غرب در طول حکومت عثمانیان که بیش از 400 سال طول کشید، در زمان اشغال فرانسه که به پایان رسید و در حال حاضر که با اشغال رژیم صهیونیستی روبه‌رو است و دیر یا زود با جنگ و یا مسالمت‌آمیز از بین خواهد رفت، با خون اجدادمان روایت و نقل شده‌اند.
آخرین طرح‌های اسرائیل شامل دو پروژه است؛ پروژه اول شامل حفاری و اکتشاف نفت در مرکز و جنوب جولان و همچنین دادن مجوز اکتشاف گاز طبیعی در این مناطق به شرکت‌های آمریکایی است. طرح دوم اسرائیل در جولان نیز ایجاد توربین‌ها برای تولید برق است و به این بهانه که "توربین‌های مذکور اهرم اقتصادی به شمار می‌روند و نیاز هزاران فرد از جمله کشاورزان را برطرف می‌کنند" اما واقعیت آن است که ارتفاع این توربین‌ها تقریبا به 180 تا 200 متر می‌رسد و عرض آن نیز 60 تا 70 متر است؛ مسأله‌ای که یک ضرر برای کشاورزان به شمار می‌رود و می‌تواند سر و صدای زیادی را به پا کند. این موضوع 300 چهره و شهروند را بر آن داشت تا به دادستانی کل در قدس مراجعه و مخالفت خود را با ساخت این توربین‌ها اعلام کنند.
شیخ الصفدی درباره این توربین‌ها می‌گوید: هدف از این طرح ناگزیر کردن ما به ترک اراضی‌مان و کوچ از این منطقه است، چراکه این توربین‌ها در اراضی ایجاد خواهند شد که زراعی هستند و ما به بازپرسان اسرائیلی گفتیم که ما حاضریم برای ماندن در سرزمینمان جانمان را فدا کنیم."


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield