ایران پرسمان

آخرين مطالب

سردار صفوی: باید بتوانیم سلایق مختلف را درک و تحمل کنیم سياسي

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - ایلنا / دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: باید قابلیت انعطاف و تحمل اجتماعی مسئولینی که در تهران هستند بالا برود، ما باید بتوانیم سلایق مختلف را درک و تحمل کنیم چون همه قومیت ها ، همه سلایق و فرهنگ ها در تهران هستند ،توجه به حقوق شهروندی و حفظ منزلت و کرامت انسانی که مردم تهران دارند موضوع مهمی است .
سردار سرلشکر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در آئین اختتامیه مسابقه طراحی محیطی؛ ارتباط پیاده میان آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقی آن که با حضور شهردار تهران و معاونین شهرداری تهران و جمعی از صاحب نظران حوزه معماری شهری برگزار گردید به سخنرانی پرداخت و با اشاره به توانمندی مهندسان ایرانی در حوزه های مختلف طراحی و اجرا اظهار کرد: در طراحی معماری انجام شده انصافا مهندسان جوان ما کار زیبایی انجام دادند ، مهندسان طراح ایرانی همطراز مهندسین اروپایی بلکه بهتر از آنها طراحی می کنند، چون مهندسان ایرانی فضای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بومی تهران را میشناسید و برای مردم تهران طراحی میکنید.
رئیس هیات امنای امام زادگان عینعلی و زینعلی (ع) با اشاره به اقدامات انجام شده در این امام زادگان گفت: این امامزادگانی در منطقه پونک هستند و در این 10 سال کارها را با کمک شهرداری محترم تهران و سازمان اوقاف جلو بردیم.،یکی از آنها طراحی همین پل است که امروز طراحی آن به اتمام رسیده است.
وی افزود: تصور بنده آن است که این امامزادگان می‌توانند تبدیل به یک قطب فرهنگی و مکانی برای آرامش روحی برای دردمندانی که همه ناامیدند و پناه می‌برند به این امامزادگان شود. و این امامزادگان مکان مناسبی برای آرامش روحی دردمندان و نیازمندان است.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه با بیان ویژگی‌های شهر خلاق گفت: از نظر خودم و به عنوان یک شهروند تهرانی می‌خواهم که شهر تهران تا بیست سال آینده به یک شهر خلاق تبدیل شود یک شهر خلاق از نظر من چهار شاخصه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد.
وی افزود: به عنوان شاخصه اول فرهنگی ،توجه به رفتارها و نگرشهای مورد قبول و پسندیده شهروندان شهر تهران مورد نظر است و تهران بمثابه عناصر موزاییکی از کل کشورمان، ایران است و از همه اقوام ایران در تهران هستند. من رساله دکترا خودرا 18 سال پیش راجع به تهران در دانشگاه تربیت مدرس دفاع کردم.شاخصه دوم فرهنگی، مشارکت فعال و خلاقانه گروه‌های بومی و مهاجرین و همه شهروندان در رابطه با شهرداری است، بدون مشارکت مردم این شهر ساخته نمی شود. حس تعلق افراد به فضای شهر موضوع حائز اهمیتی است ، مردم تهران که خودشان را متعلق به این شهر میدانند ،باید به شهرداری کمک کنند. با کمبود منابع مالی ،شهرداری با پول دولت کارهایش جلو نمی‌رود.
صفوی در تشریح شاخصه های اجتماعی شهر خلاق گفت: در شاخصه های اجتماعی اگر شهرداری تهران بتواند از ظرفیت ها و استعدادهای علمی شهروندان تهرانی استفاده کنند قطعا موفق تر خواهد بود ، ما در تهران بالاترین میزان استاتید، دانشجویان و نخبگان ایران را داریم. ما دوهزار دانشگاه داریم که بیشترین آن در تهران است، جمعیت تهران یک ششم جمعیت کل کشور است. این ظرفیت در اختیار شهرداری است و شهرداری می تواند از این ظرفیت و برای جذبشان در کارهای مختلف ایجاد فضا، امکانات و از همه مهمتر احساس مسئولیت شهروندان برای آبادانی و توسعه پایدار شهر استفاده کند.
این استاد جغرافیای سیاسی با تشریح لزوم بهره گیری از فناوری های پیشرفته در مدیریت شهری گفت: درشاخصه های اقتصادی می توان به نقش فناوری اشاره کرد اگر شهرداری بتواند کاری کند که کارهایی که مردم با شهرداری دارند از طریق فناوری های پیشرفته انجام شود روند تعاملی مناسبی بین مردم و شهرداری برقرار خواهد شد و در شاخصه های اقتصادی ، استفاده از فن آوری های پیشرفته هزینه های مردم تهران را کاهش می دهد . ایجاد محیط کسب و کار ایمن و حمایت از کسب و کار وابسته به فرهنگ شهری، ایجاد مرکز جذب و حمایت از بنگاه های اقتصادی خلاق، تلاش حاکمیت شهری برای رونق کسب و کارها ی شهری و تولیدات آن و همچنین برگزاری نمایشگاه های مرتبط طی سال های آینده می تواند شهر تهران را به سمت شهر خلاق سوق دهد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در تبیین شاخص های سیاسی شهر خلاق گفت: در شاخص های سیاسی باید قابلیت انعطاف و تحمل اجتماعی مسئولینی که در تهران هستند بالا برود، ما باید بتوانیم سلایق مختلف را درک و تحمل کنیم چون همه قومیت ها ، همه سلایق و فرهنگ ها در تهران هستند ،توجه به حقوق شهروندی و حفظ منزلت و کرامت انسانی که مردم تهران دارند موضوع مهمی است . آزادسازی و دسترسی آسان به اطلاعات برای ترویج خلاقیت در امور مختلف شهری، بهبود یکپارچگی مدیریتی ارکان تصمیم سازی شهردر تهران از الزامات مدیریت شهری خلاق است .
صفوی با اشاره به تنوع منطقه بندی در ادارات مختلف شهر تهران و شهرداری تهران و لزوم اصلاح و انطباق آن گفت: تنوع منطقه بندی در شهرداری تهران از یک سو و اداره گاز، مخابرات، آموزش و پرورش و ... موضوعی است که به نظر اینجانب شهرداری تهران باید آن را مدیریت کند و این مناطق را بر هم منطبق کند. مردم تهران وقتی مشکلی دارند به یک جا مرا جعه کنند هم کار شهرداری و اداره گاز و سایر مشکلاتشان حل شود. توجه به حاکمیت و تحرک و پویایی افکار مختلفی که در تهران هست از موضوعات دارای اهمیت است و این شاخصه ها ی شهر خلاق یک کار علمی و مطالعاتی است که می بایست مورد توجه بیشتری قرار گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تصویر جالب از نهنگی که گوشی در آب افتاده را به صاحبش بازمیگرداند

پیشنهاد 200 هزار تومانی راه‌آهن به کاپیتان تیم ملی+عکس

مهمترین عاملان شیوع کووید-19

کتاب‌های جنایی در صدر پرفروش‌های کتاب در انگلیس

اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مورد یک بازیگر خارج نشین

روایت وکیلی از دختر عمویی که جای دختر مورد علاقه اصلاح‌طلبان را گرفت!

ماجرای مفقود شدن جنازه سرباز زن آمریکایی پس از تجاوز

کرونا؛ تهدید فقر، فرصت برابری

نقش برجسته‌ای که از تمدن تا انقراض ایلام را روایت می‌کند

به کدام خواب رویای صادقه می گویند؟

داوران هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال معرفی شدند

دیدار فرمانده ارتش با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس

بررسی آخرین تحولات منطقه در دیدار جلالی با باگدانف

رئیس‌جمهور بولیوی نیز به کرونا مبتلا شد

علت مخالفت خواهر کیم برای مذاکره با آمریکا

داستان پر پیچ و خمِ "خروج" تاجگردون از مجلس

حکمت/ چگونه می‌توان طعم ایمان را چشید؟

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل ماشین سازی

آیا خط مستقیم زاده ذهن انسان است؟

داستانک/ دادگری را باید آموزش داد

ماجرای استعفاها در حزب اتحاد ملت

توضیحات معاون اقتصادی ظریف درباره سند همکاری 25 ساله ایران و چین

شایعه ای در مورد روسیه و طالبان که آمریکا را عصبانی کرد

کشف شورانگیز تکه‌های یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌های قرن شانزدهم

خیال‌پردازی‌های برایان هوک درباره مذاکره با ایران

پمپئو از گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی عصبانی شد

انتقاد تند ترامپ از جنبش سیاه‌پوستان

رکوردشکنی پی‌درپی آمریکا در ابتلای روزانه

انگلیس تجارت شوم با عربستان را ول نکرد

ادعایی در مورد جاسوسی مصر از مرکل

به دنبال مگاپروژه اقتصادی در منطقه باشیم

تفال/ ای که مهجوری عشاق روا می داری

تقویم تاریخ/ حمله آزادی‏ خواهان و مشروطه ‏طلبان برای تصرف تهران

توسعه الگوریتم هوشمند برای تشخیص و طبقه بندی تشنج

بخشی از کتاب/ هیچ‌وقت نباید به دنبال خوشبختی کامل بود!

جلسات کمیسیون‌های مجلس از اینستاگرام پخش می‌شود

درخواست لبنان از واشنگتن برای معافیت از تحریم‌های ایران

توئیت موسوی درباره ترور بزدلانه حاج قاسم

تغییر وضعیت کرونا در تیرماه

بازگشت طاعون؟

گوناگون/ جمجمه‌های عجیب کشیده

تصویب بودجه در کمیته کنگره آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران

آمریکا: از تمام ابزارهایمان برای تمدید تحریم‌ها ضد ایران استفاده می‌کنیم

دفاع تمام قد سخنگوی وزارت خارجه از قرارداد ایران و چین

نامه محجوب به روحانی در مورد حادثه آتش سوزی کلینیک سینا

پیش بینی روسیه در مورد فرجام تلاش‌های ضدایرانی آمریکا

نماینده پارلمان اروپا، ترکیه را تهدید به تحریم کرد

گوناگون/ جمجمه‌های عجیبی کشیده

ابداع روش جدیدی برای شارژ ابزار پزشکی در بدن

شاعرانه/ تو شاهزاده‌ی مغرور قصه‌ای