ایران پرسمان

آخرين مطالب

پدر عروس احمدی‌نژاد کاندیدای مجلس از حوزه اوین؟ تحلیل روز

پدر عروس احمدی‌نژاد کاندیدای مجلس از حوزه اوین؟
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - آرمان ملی / متن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
باز هم نشاط و فعالیت در گروه‌های سیاسی فعال شد و آنها فعالیت عمده خود را معطوف به تلاش برای راه یافتن کاندیداهایشان مانند مسعود زریبافان به مجلس کرده‌اند و باز هم گروهی که همیشه در چنین فضاهایی باید خودنمایی کند وارد عمل شد. این بار پروژه عفو مشایی و بقایی را در دستور کار قرار دادند تا به یادآوری حیات سیاسی اطرافیان احمدی‌نژاد بپردازند. در انتخابات مجلس تعدادی از دولتمردان احمدی‌نژاد ثبت نام کردند اما از آنجا که عملکرد آنها چنان نبود که مورد توجه باشند، بنابراین باید راهی برای متوجه کردن اذهان به سمت این جریان انتخاب می‌شد که ظاهرا مانند بسیاری مواقع از روش انتشار اخبار هیجانی که صحت آن مشخص نیست استفاده کردند. به مناسبت هفته وحدت تعدادی از محکومان و زندانیان مورد عفو رهبر انقلاب قرار گرفتند. براساس اخباری که در رسانه‌ها منتشر شد، نام افرادی از جمله حمید بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی هم جزو عفوشده‌ها قرار داشته است. مهران عبدا...‌پور، وکیل حمید بقایی و اسفندیار رحیم‌ مشایی، در پاسخ این سوال که آیا تا به حال خبری از عفو یا کاهش محکومیت در خصوص موکلان او ابلاغ شده، گفت: نه، تا به حال چیزی ابلاغ نشده است. عبدا...‌پور همچنین درباره خبری مبنی بر اینکه موکلانش از تابستان به دلیل بیماری بیرون از زندان بسر می‌برند توضیح داد: آقای مشایی در حال حاضر در زندان حضور دارد. او در مورد وضعیت حمید بقایی هم گفت: آقای بقایی به دلیل عارضه قلبی و عوارض ناشی از آن در بیمارستان بستری است. وکیل حمید بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی درباره احتمال وجود نام مشایی و بقایی در فهرست عفو رهبری تاکید کرد که از این موضوع اطلاعی ندارد.
مشایی مجلس را دور زد، به اوین رسید
در انتخابات 90 شنیده شد که مشایی پدر عروس احمدی‌نژاد بی‌میل به حضور در مجلس نیست. در آن برهه سعید حدادیان مداح معروف گفت: «در صورت حضور در مجلس شک نداشته باشید همواره در صندلی پشت سر او خواهم نشست که باید منتظر ماند و دید در آینده آقای مشایی در انتخابات مجلس شرکت خواهد کرد یا خیر و همچنین او می‌تواند تایید صلاحیت شورای نگهبان را کسب کند یا خیر؟» در انتخابات مجلس سال دهم یعنی سال 94 زمزمه کاندیداتوری مشایی برای حضور در بهارستان شنیده شد. برخی سایت‌ها در آن مقطع نوشتند: «اسفندیار رحیم مشایی از حوزه‌انتخابیه تهران به همراه نیکزاد، بقایی و رضا داوری کاندیدای مجلس می‌شوند» و حالا نام نویسی برای مجلس یازدهم است و مشایی اگر چه اجازه نام نویسی ندارد اما نام خود را بر سر زبان‌ها اندخت. مشایی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با همراهی محمود احمدی‌نژاد در وزارت کشور حاضر و کاندیدای ریاست جمهوری شد اما شورای نگهبان صلاحیت وی را تایید نکرد. او در زمان شهرداری محمود احمدی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود. در دولت اول احمدی‌نژاد مشایی معاونت وی و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران را برعهده داشت. وی در تیرماه 1388 معاون اول رئیس‌جمهور شد، اما پس از یک هفته استعفا داد و ساعتی بعد از سوی احمدی‌نژاد به‌عنوان رئیس دفتر ریاست جمهوری منصوب شد. از وی به‌عنوان یار همیشگی محمود احمدی‌نژاد یاد می‌شود. رحیم‌مشایی از سوی اصولگرایان منتقد دولت احمدی‌نژاد به رهبری طیف موسوم به جریان انحرافی متهم می‌شود. مشایی در پاییز 1393 مدعی شد به منظور حمایت مجدد اصولگرایان از محمود احمدی‌نژاد، برای همیشه از فعالیت‌های سیاسی خداحافظی کرده ‌است. در نهایت 26 اسفند 96 اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد. این بازداشت پس از اعتراض‌های میدانی و رسانه‌ای او به موضوع بازداشت حمید بقایی رخ داده است. غلامحسین اسماعیلی رئیس وقت کل دادگستری استان تهران اعلام کرد براساس نتیجه دادرسی در سه فقره اتهامی اسفندیار رحیم مشایی، اتهام اول دایر بر اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به استناد ماده 610 قانون مجازات اسلامی است که براساس آن وی به تحمل 5 سال حبس محکوم شد. بنابر اعلام رئیس کل دادگستری تهران، مشایی، در ارتباط با عنوان اتهامی دیگر دایر بر تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به استناد ماده 500 قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال حبس و در مورد اتهام ردیف سوم دایر بر توهین به مقامات قضائی به سبب انجام وظیفه، به تحمل 6 ماه حبس محکوم شد. اسماعیلی تاکید کرد: در مجموع مجازات مشایی 6سال و نیم است، اما چنانچه همین رای مورد تایید دادگاه تجدیدنظر قرار بگیرد و تغییری در آن حاصل نشود به موجب قانون، مجازات اشد یعنی صرفا 5 سال از حبس قابلیت اجرا خواهد داشت. حاشیه‌ها درباره مشایی حتی زمانی که در زندان است پایانی ندارد و هر از چند گاهی شایعاتی درباره او منتشر می‌شود مانند اینکه او پس از مرخصی شب‌های قدر به زندان بازنگشت و برخی شایعات فراتر بود و نوشتند او به خارج کشور رفته است اما اکنون وکیلش می‌گوید مشایی در زندان است.
بیمارستانه و عفو نشده فعلا
حمید بقایی هم مانند مشایی است اما با این تفاوت که نسبت خانوادگی با احمدی‌نژاد ندارد. طبق اعلام دادستانی تهران حمید بقایی معاون اجرائی دولت احمدی‌نژاد به چندین اتهام از جمله اختلاس، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، تبانی در انجام معاملات دولتی به 15 سال حبس و چهل و سه میلیارد تومان جزای نقدی محکوم و در 22 اسفند 96 به زندان معرفی شد. همچنین حمید بقایی 11 شهریور سال 97 نیز به اتهام توهین در شعبه 1059 دادگاه کیفری2 ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت محاکمه شد که پس از رسیدگی در این پرونده نیز به شش ماه دیگر حبس تعزیری محکوم شد. او هم حاشیه‌ساز است. 29 تیر 98 برخی سایت‌ها نوشتند حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی‌نژاد در دولت یازدهم در زندان دچار سکته مغزی شد. بهمن شریف‌زاده از روحانیون نزدیک به مشایی اظهارکرد: بقایی به‌خاطر لخته خود در سرش، به بیمارستان منتقل شده است. عبدالرضا داوری از نزدیکان احمدی‌نژاد مدعی شد که حمید بقایی دچار سکته مغزی شده است. به هر حال او اکنون در بیمارستان است و همانطور که وکیلش گفت فعلا خبری از عفو نیست.
مشاور احمدی‌نژاد ثبت نام کرد؟
اما در نهایت مشاور رئیس‌جمهور پیشین که در زندان بسر می‌برد، وکیل خود را برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به فرمانداری تهران فرستاد. تصور می‌شد عبدالرضا داوری که به گفته سخنگوی قوه قضائیه به اتهامات متعددی از جمله ارتباط با کانال «آمدنیوز» در بازداشت بسر می‌برد، توسط وکیل خود، وحید هروآبادی برای شرکت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کند اما عصر دیروز ایلنا نوشت: «یکی از اطرافیان عبدالرضا داوری گفت: طبق استعلامی که کمیته اجرائی از شورای نگهبان گرفت اعلام کردند که ثبت نام نیابتی ممکن نیست. قانون درخصوص ثبت نام نیابتی و فردی که متهم و داخل زندان است سکوت کرده اما هیچ منعی هم ذکر نکرده اما در نهایت ستاد انتخابات حاضر به ثبت نام آقای داوری نشد».


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درخواست مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم هرگونه تلفات مشکوک و احتمالی حیات وحش را فورا اطلاع دهید

کلانشهر اراک 174 روز با کیفیت هوای سالم را سپری کرد

معرفی دستگاه های برتر استان تهران در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی/از محیط زیست استان تهران تقدیر شد

غارهای منحصر به فرد و حساس را به عنوان اثر طبیعی و ملی ثبت می کنیم

طنز/ توفیق اجباری

جریان شناسنامه‌ای که به جای حج صاحبش را به سوریه فرستاد

تصادف از این قشنگ‌تر نداریم!

صوت/ مردم را بهشتی کردند اما خودشان را جهنمی

وقتی کوله‌ت پُره و سعی می‌کنی زیپش رو ببندی

شخصیت‌شناسی مالی؛ شما در برخورد با پول چه واکنشی نشان می‌دهید؟

داستانک/ ﺣﺘﻤﺎ ﺣﻜﻤﺖ ﺧﺪﺍﺳﺖ

حکایت کاسه آش و یک وجب روغن

خرچنگ نارگیلی؛ جانداری که علاقه ی زیادی به خوردن نارگیل دارد

آیا ما را قبول میکنند؟

شیوه‌های مکر و حیله دشمنان از نگاه قرآن

تا حالا معده انسان دیده بودین؟

دفاع مقدس، احیا کننده خودباوری مردمی | ابراهیم صادقی فر - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

پیام تسلیت ​شریعتمداری درپی درگذشت والده شهید والامقام سردار همت

پیام شریعتمداری به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ کارگران، با تقدیم هزاران شهید و جانباز، اجازه ندادند چرخ تولید کشور از حرکت باز ایستد

خط فقر 10 میلیون تومان است !

جزئیات تسهیلات خرید بازنشستگان تامین اجتماعی

جزئیات نرخ رسمی 47 ارز

لزوم احراز هویت برای درج آگهی مسکن و خودرو

چراغ سبز تنظیم بازار برای گرانی دوباره شیر و گوشت مرغ + سند

شمارش معکوس برای پایان « دستور » به قیمت خودرو

چرا بورس به حسن روحانی بی ‌اعتماد شد ؟

ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران

کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال

پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند

کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟

رفتار AFC ظلم به پرسپولیس بود

خواب در 2.5 سالگی تغییر می‌کند!

آنفلوانزا برای زنان باردار ویرانگر است

زمان برای انسان‌ها کندتر از موش‌ها می‌گذرد!

دو سیارک به اندازه اهرام مصر از کنار زمین می گذرند

اگر در خواب خِرخِر می کنید، نگران Covid-19 باشید!

نخستین جراحی همزمان توسط یک ربات و 14 جراح

داستانک/ پاییز ؛"تاکسی نوشت" از سروش صحت

شعر صادقانه برای مخاطب دل نشین است

صوت/ مثنوی خوانی- قسمت سی و پنجم- شناخت حداقل موجودیت خدا

سروده‌هایی تقدیم به شهدای هشت سال دفاع مقدس

ما از نسلِ آدم‌های بلاتکلیف هستیم

شعرخوانی وزیر بهداشت برای گذر از کرونا!

نخستین فرمانده سپاه: اگر قطعنامه را قبل نمی کردیم شرایط بدتر می‌شد

فعال اصلاح‌طلب: پرونده احمدی‌نژاد در ایران بسته شده است

خط و نشان دریادار سیاری برای دشمن

محسن رضایی: سال‌های آینده سال فرار آمریکایی‌ها از منطقه است

ماموریت روحانی به بخش‌های دولت برای هدایت و مدیریت نقدینگی

طرح مجلس برای پخش مستقیم مذاکرات پارلمان از صداوسیما

مجلس با دستور کار مالیات خانه‌های خالی علنی شد