ایران پرسمان

آخرين مطالب

رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران تاکید کرد

لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل از محل افزایش قیمت بنزین شهرداری تهران

لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل از محل افزایش قیمت بنزین
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران به لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد پیگیری این موضوع برای تبدیل به یک قانون مشخص در مجلس میسر باشد.

محمد علیخانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، با اشاره به افزایش قیمت بنزین و به تبع آن زیاد شدن تقاضا برای استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی اظهار کرد: به دنبال این موضوع مشکلات شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی به دلیل کمبود‌ها به ویژه در مترو و اتوبوس بیشتر شد.
وی به درخواست رییس شورای شهر تهران از معاون اول رییس جمهور به منظور برگزاری جلسه‌ای در این خصوص اشاره کرد و گفت: زمان این جلسه چندین بار تغییر کرد، اما در نهایت برگزار شد؛ سهم حمل و نقل عمومی بعد از افزایش قیمت بنزین موضوعی بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.
رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران ادامه داد: در این زمینه قوانینی وجود دارد که هنوز اجرایی نشده است، البته سهم حمل و نقل از محل افزایش قیمت سوخت موضوع جدیدی است که وضع قانون برای استفاده از این ظرفیت حق شهروندان محسوب می‌شود.
علیخانی تصریح کرد: درآمد ناشی از محل صرفه جویی سوخت، کمک‌های دولت به حمل و نقل عمومی، پرداخت یارانه بلیت مترو و اتوبوس و تصمیم رییس جمهور برای اختصاص 19 هزار اتوبوس درون شهری و برون شهری از جمله قوانینی بود که در این زمینه محقق نشده است.
وی با بیان اینکه پیگیری این قوانین و دستورات مسکوت مانده در اولویت قرار داشت، گفت: از طرفی باید برای دریافت سهم حمل و نقل از محل افزایش قیمت بنزین اقداماتی را آغاز کنیم. به نظر می‌رسد پیگیری این موضوع برای تبدیل به یک قانون مشخص در مجلس میسر است. ظاهرا در جریان تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم درصدی برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است.
رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران با اشاره به حضور نمایندگان شهرداری در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر در فصل تصویب بودجه هستیم و نمایندگان شهرداری در حال رایزنی هستند تا بتوانند سهم حمل و نقل را در بودجه سال آینده افزایش دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield