ایران پرسمان

آخرين مطالب

محسن هاشمی در مراسم افتتاح پروژه های منطقه 2:

شهرداران مناطق و شورایاران نقش مهمی در حل مشکلات مردم دارند شهرداری تهران

شهرداران مناطق و شورایاران نقش مهمی در حل مشکلات مردم دارند
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح پروژه های منطقه 2 درباره شرایط امروز جامعه و نقش شهرداران مناطق و شورایاران در حل مسائل مردم سخن گفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، محسن هاشمی در مراسم افتتاح 11 پروژه در منطقه دو ضمن تبریک روز ولادت حضرت زینب و گرامیداشت یاد امام و شهیدان و نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: قبل از هر چیز من از خداوند می‌خواهم حال خوشی برای مردم ما فراهم کند. تهران در صد سال اخیر شادی‌ها و شکست‌هایی داشته، ولی الان در شرایط بدیعی قرار داریم به شکلی که در طول چهل سال گذشته ایران چنین وضعیتی را به خود ندیده است.
هاشمی افزود: از ابتدا بحران‌هایی داشتیم از جمله برای مقابله با تجزیه طلبی و تثبیت انقلاب و یا جنگ تحمیلی و یا بحران ترور‌ها و ... بعد هم رحلت امام را داشتیم. همچنین حوادثی مانند حوادث تیرماه 78 و حوادث 88 و اخیرا بدترین حادثه‌ای که می‌شد دید ناآرامی‌های آبان ماه بود که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شد.
وی افزود: تمام این مسائل نشان می‌دهد در شرایط بحران‌های همزاد هستیم که بحران اقتصادی، رکود و تحریم و بیکاری همه دست به دست هم داده و ناهنجاری‌ها را کم کم به اوج می‌رساند. امیدوارم در شرایطی که حال خوشی نداریم، ما مدیران و کسانی که انتخاب شده اند به وظایف خود عمل کنند و ما دوباره بتوانیم خوشی و شادی را به جامعه ایران و تهران و منطقه فرحزاد برگردانیم.
رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: البته شرایط دشوار است، اما ما نباید ناامید شویم. باید تلاشمان را مضاعف کنیم، در شهر تهران شهرداران مناطق و شورایاران این وظیفه مهم را بیشتر بر عهده دارند و مردم آن‌ها را بیشتر می‌بینند. خوشبختانه جناب آقای کشت پور با همین پروژه‌ها تلاش می‌کنند که مسائل را حل کنند. مردم وقتی آرامش می‌گیرند که وضع اقتصاد ومحیط زندگی و شهرشان مناسب باشد. اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم کار بزرگی است که من از شهرداران مختلف تهران درخواست دارم در این شرایط بحرانی تلاش کنند تا به مشکلات مردم چیزی اضافه نشود و اگر مردم برایشان روشن شود که آینده مناسبی دارند میتوانند مشکلات را تحمل کنند.
هاشمی گفت: جامعه از ما به عنوان مدیران شهری توقع دارد شهری تمیز داشته باشیم و بعد به اولویت‌های آن‌ها بپردازیم. در کلانشهری مثل تهران آلودگی هوا و ترافیک مهمترین مساله است پس باید حمل و نقل عمومی کارا و منظم و امن شکل بگیرد. از منطقه فرحزاد خط 10 مترو هم عبور خواهد کرد. درست است که الان پول نداریم، اما می‌توانیم از همین الان طراحی‌هایی انجام دهیم تا مردم ببینند که در آینده اتفاقات خوبی در این محل خواهد افتاد. اتوبوس رانی و حمل و نقل عمومی هم برنامه‌های خوبی دارد. طرح جامع پسماند که الان مطرح است تاثیر زیادی در مدیریت پسماند می‌گذارد. پسماند باید از مبدا تفکیک شود و اجازه ندهیم که این زباله‌ها به محل‌هایی مانند کهریزک منتقل شود که مشکلات بعدی را به وجود بیاورد.
وی با تاکید بر ایجاد فضای‌های مناسب برای فراغت شهروندان گفت: در این زمینه باید تلاش بیشتری کنیم. ضمن این که باید کاری کنیم این محیط‌ها طوری ارائه شود که محرومان و مستضعفان هم بتوانند ازآن بهره برداری کنند.
وی به مشکلات محله فرحزاد اشاره کرد و گفت: در این جلسه حرف‌های مناسبی زده شد و قبلا هم شورایاران به دفتر من آمده اند و مفصل صحبت کرده ایم. مسائل ساخت و ساز در روددره‌ها نیاز به کمک‌های فرامنطقه‌ای دارد. مشکلاتی که اسناد مالکیت در این منطقه دارد مساله‌ای است که خارج از اختیارات شورا و شهرداری است و باید نهاد‌های بالادستی درباره آن تصمیم بگیرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield