ایران پرسمان

آخرين مطالب

در دیدار شهردار منطقه 14 با اسقف اعظم ارامنه تهران عنوان شد

احیای آرامستان دولاب، سندی مهم در صلح طلبی ملت بزرگ ایران شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - شهردار منطقه14 شهرطهران به مناسبت تبریک سال نوی میلادی و همچنین هم اندیشی در مورد بهسازی فضای آرامستان‌های دولاب ارامنه واقع در این منطقه با اسقف اعظم؛ سبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه14 تهران، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران ضمن ابراز تاسف و ناراحتی از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان عزیز در جریان سقوط هواپیمای مسافربری به مقصد اوکراین، مراتب شدید همدردی خود با ملت بزرگ ایران را اعلام کرد.
اسقف اعظم سبوه سرکیسیان درخصوص ترورسپهبد شهید قاسم سلیمانی که ناجوانمردانه از سوی آمریکایی‌ها رقم خورد اظهار ناراحتی کرد و کمک‌های بسیار ارزنده او و یارانش در کشور سوریه در جبهه نبردعلیه باطل و خدمات مثبت نیروی قدس سپاه پاسداران در منطقه را فراموش نشدنی دانست.
وی اظهار داشت هم پیمانان سوری قاسم سلیمانی که بسیاری ازآنان، ارامنه سوری تبار محسوب میشوند بعد از شهادت این مرد بزرگ ناراحت و متاسف هستند که چنین مرد بزرگی ازدست رفته است.
اسقف اعظم ارامنه تهران در خصوص سقوط هواپیمای اکرایی گفت: معتقدم آمریکا در بروز این فاجعه دخالت داشته، اما زمان و تاریخ مسلماً بهترین و عادل‌ترین داور و حکم بوده و سرانجام، حقایق را روشن خواهد کرد. سبوه سرکیسیان ضمن یادآوری وطن دوستی ایرانیان و قدرت و استواری کشور ایران در جهان گفت حتما به جهانیان ثابت خواهد شد که ایران در مواضع اخیرش کاملا حق داشته و ما نیز دعا میکنیم که خداوند به همه ما آگاهی عطا کند و به طبع این آگاهی زندگی در صلح و آرامش داشته باشیم چرا که صلح و آگاهی در کنار هم مؤلفه‌ای برای پیشرفت و ظهور در همه زمینه‌ها محسوب می‌شود.
وی در ادامه از اقدامات شهرداری منطقه 14 در حفظ وساماندهی مجموعه آرامستان‌های دولاب تجلیل کرد و داشتن چنین نگاهی در مدیریت شهری نسبت به پیاده سازی صلح در معیار حقوق شهروندی را بسیار ارزنده دانست.
سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران گفت هم نوع دوستی از ویژگی‌های بارز جامعه ایرانی است و طبیعتا ما نیز در راستای بهبود وضعیت آرامستان‌ها و مشکلاتی که در اماکن مربوط به اقلیت‌ها به وجود می‌آید کار‌هایی انجام می‌دهیم، وی افزود احترام وافر به درگذشتگان و خفتگان در مقابر از مشترکات مذهبی ارامنه و مسلمانان است. در این راستا اهمیت رسیدگی به آرامستان‌ها و انجام کار‌های عمرانی و کمک‌های مدیریت شهری به این مجامع هویدا می‌شود و من نوید می‌دهم که این خدمات ارزنده در شورای عالی خلیفه گری و صورتجلسات ما مورد توجه جامعه ارامنه قرار گیرد.
اسقف اعظم در پایان نطق هایش مجددا با زبان فارسی به رضا عباسی شهردار منطقه 14 تهران خوش آمد گفت و از فعالیت‌های انجام گرفته در آرامستان‌های ارامنه تهران از شهرداری تهران و به جهت بذل توجه نسبت به ارزش‌هایی که جنبه انسانی مشترک دارند سپاسگزاری کرد. خلیفه ارامنه تهران با اشاره به جامعه ارامنه ایران اظهار داشت: ما همگی یک کلیت را شکل می‌دهیم و وظیفه همه ما مساعدت در تعالی ایران عزیز است و ارامنه ایران نیز همواره خود را بخشی از ایران دانسته اند.
شهردار منطقه 14 در این دیدار با تاکید بر نگاه مثبت مدیریت شهری جدید، بویژه دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران در خصوص احترام به حقوق شهروندی تمامی اقشار ساکن در تهران در راستای تحقق شعار "تهران شهری برای همه" عنوان کرد: همت شهرداری تهران در بهسازی مجموعه آرامستان‌های دولاب دلیلی واضح و آشکار بر فرهنگ هم زیستی مردم ایران در شهر‌ها و پایتخت ایران است که علی رغم آنچه کشور‌های غربی و آمریکا به دروغ عنوان می‌کنند واقعیت انکار ناپذیر، همین صلح طلبی ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی است.
عباسی عنوان کرد: مجموعه آرامستان‌های دولاب دارای ارزش تاریخی بالایی است که امروزه روایت‌های دقیقی از بخش‌های مختلفی از تاریخ معاصر ایران را در خود به یادگار سپرده است که بازخوانی هر یک از آن‌ها می‌تواند چراغی روشن به گذشته تاریکی از حافظه تاریخی شهر و کشور ما تابانده، ما را در بازخوانی این تاریخ پرفراز و نشیب یاری رساند و شهرداری تهران به خوبی به این ارزش تاریخی واقف و در حفظ آن مصمم است..
شهردار منطقه 14 در ادامه با توجه به اعتقاد راسخ جهان اسلام به دنیای پس از مرگ گفت: مطابق با ارزش‌ها و موازین دینی، آرامگاه‌ها و قبور درگذشتگان برای تمام ادیان دارای حرمت ویژه‌ای است بنابراین باید هر آرامستانی با احترام و درخوربا عرف و فرهنگ همان اجتماع بهسازی شده و مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد.
وی افزود: دراین راستا مجموعه شهرداری منطقه14 با تلاش مضاعف در این زمینه به سوی افق روشن عدالت اجتماعی در مقیاس مدیریت شهری گام برمیدارد و در واقع تمام شهروندان از هر پیشه و فرهنگ نباید از خدمات رسانی شهرداری محروم شوند، امید آنکه در این مسیر بیش از پیش به کیفیت زیست در شهر تهران اهمیت داده شود.
شهردار منطقه 14 ارتقاء سرانه‌های گردشگری و آشنایی بیشتر مردم دارالمومنین شهر تهران و به طبع آن شهروندان شهر تهران با پتانسیل‌های تاریخی شهر را گامی مهم در افزایش دانش شهروندان نسبت به محیط زندگی شان و ایجاد حس تعلق خاطر به جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنند عنوان کرد.
وی در خاتمه گفت: ما به عنوان نمایندگان مدیریت شهری بویژه از سوی دکتر حناچی شهردارمحترم تهران مامور و مسئول شده ایم تا حداکثر تلاش و توان خود را بکار ببندیم تا با توجه به نگاه مدیریت شهری به همزیستی اقوام مختلف و احترام به حقوق شهروندی، از این فرصت مهم در راستای بهبود همه جانبه فضای بصری و محیطی پتانسیل ارزشمندی همچون آرامستان‌های ارامنه قدم‌های بلند و موثرتری برداریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفال/ معاشران گره از زلف یار باز کنید

تقویم تاریخ/ روز آتش نشانی و ایمنی

تصمیم چند کشور عربی برای اشغال قطر

دادگاه آمریکا جلوی ممنوعیت تیک‌تاک را گرفت

استاتین ها شدت بیماری کووید 19 را کاهش می دهند

دو خط کتاب/ زندگی وامی است که از مرگ قرض گرفته‌ایم

تحلیل یک اصولگرا از نامه موسوی خوئینی‌ها

پهپاد ایرانی که دروغ ترامپ را رو کرد

ایران در بین 10 قدرت اول جهان در حوزه هوا فضا

روایت شیرین رهبر انقلاب از پیرمردی که خمپاره شلیک می کرد!

ارمنستان: ممکن است استقلال جمهوری قره باغ را به رسمیت بشناسیم

زرنگ‌بازی ترامپ لو رفت

سفیر آمریکا از بغداد خارج شده است؟

واکنش ترامپ به بحران قره باغ

قاضی فدرال فرمان ترامپ درباره «تیک تاک» را لغو کرد

افشاگری در مورد نقشه شوم عربستان برای قطر

انفجار بمب در مسیر کاروان نظامی آمریکا در عراق

حاشیه جدید برای ترامپ

پوتین از قدرت هسته ای روسیه کوتاه نمی‌آید

واکنش آمریکا به درگیری‌ مرزی آذربایجان-ارمنستان

سرقت آرا در انتخابات آمریکا چگونه صورت می‌گیرد؟

تنبیه و جریمه بیش از 16 هزار مقام چینی در یک ماه

تقدیر از فعالان گردشگری کیش در روز جهانی گردشگری

مکرون: احزاب لبنانی به ما خیانت کردند

بیانیه مهم ستادکل نیروهای مسلح

قادریم هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ دهیم

اعلام زمان قرعه کشی لیگ‌قهرمانان/پاختاکور و 2 عربستانی در انتظار پرسپولیس

قیمت دلار تا کجا پیش می رود؟

اعتراض علیه ماسک و قرنطنیه در لندن

نماهنگ «دل من به یاد تو چله نشینه» با نوای میثم‌ مطیعی

پست اینستاگرامی سردار با قلب آبی درباره مصدومیتش+عکس

واکنش علی کریمی به برد پرسپولیس+عکس

ظریف نگران بحران قره‌باغ شد

بیانیه مهم ستادکل نیروهای مسلح درباره تهدیدات سایبری

ادعای رئیس حکومت منطقه قره‌باغ؛ جنگنده‌های ترکیه به کمک آذربایجان آمدند

سناتور معروف از اظهارات جنجالی ترامپ حمایت کرد

امارات شاعر مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را ممنوع الخروج کرد!

واکنش سازمان ملل به بحران قره باغ

قیمت دلار 30 هزار تومان را لمس می‌کند؟

دردسر پول های قذافی برای سارکوزی

ارمنستان و جمهوری آذربایجان به سوی نبرد تمام عیار

گردباد در سواحل کارولینای جنوبی در آمریکا

فرار متهم آمریکایی از دادگاه!

گوناگون/ 80 میلیون دلار برای نقاشی یک جوان 500 ساله!

تصویر مادر شهیدی که جهانی شد

لحظه از کار افتادن دستگاه سقوط آزاد شهربازی در ارتفاع

اتفاق جالب در مراسم تشییع جنازه قاضی آمریکایی!

گوناگون/ عمارت سوپرلاکچری ستاره تیم بسکتبال لیکرز

انفجار مهیب بادکنک‌های پر از گاز در جشن تولد نخست وزیر هند

مداحی زیبای عربی برای جاماندگان اربعین