ایران پرسمان

آخرين مطالب

معاون خدمات شهری در جلسه ارتباط مستقیم 1888 تاکید کرد؛

آمادگی کامل برای بارش های آخر هفته/بیشترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری شهرداری تهران

آمادگی کامل برای بارش های آخر هفته/بیشترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - شهرنوشت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر اهمیت گزارش های تحلیلی سامانه های 137 و 1888 تاکید کرد و گفت: کارگروهی با حضور روسای این دو سامانه، معاونان خدمات شهری مناطق 22 گانه و مدیران عامل سازمان ها و شرکت ها در حوزه خدمات شهری تشکیل شده تا پیام های تحلیلی این سامانه ها با سرعت بیشتری رسیدگی شود.   

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، در جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888 ویژه بهمن ماه، که با حضور مجتبی یزدانی و مدیران حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری برگزار شد، یزدانی با بیان اینکه همه مجموعه شهرداری موظف اند تا به سامانه های 137 و 1888 به عنوان درگاه های ارتباطی شهروندان با شهرداری توجه کنند گفت: ما در حوزه خدمات شهری این آمادگی را داریم تا هر سه ماه یکبار در جلسات ارتباط مستقیم حضور یافته تا هم بیشتر در جریان مشکلات قرار بگیریم و هم به صورت اساسی به درخواست های شهروندان رسیدگی کنیم.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به تحلیل آماری پیام های مردمی از طریق سامانه های 137 و 1888 گفت: برخی معتقدند هرچه تعداد تماس شهروندان با این سامانه ها افزایش یابد، نشان دهنده مشارکت و اعتماد آنها به شهرداری است و برخی نیز تعداد بالای تماس ها را ناشی از وجود مشکلات شهری می دانند که در هر دو صورت وظیفه ما پاسخگویی مناسب و جلب رضایت شهروندان است و در همین راستا مقرر شد کارگروهی با حضور روسای سامانه های 137 و 1888 ، معاونان خدمات شهری مناطق 22 گانه و مدیران عامل سازمان ها و شرکت ها تشکیل شده تا پیام های تحلیلی این دو سامانه با سرعت بیشتری رسیدگی شود.
یزدانی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای کاهش زمان پاسخگویی به درخواست های شهروندان، هماهنگی میان معاونت خدمات شهری، سازمان بازرسی و امور مناطق برای ارسال مستقیم پیام های 137 از سامانه مرکزی به کارتابل شهرداران نواحی است.
آمادگی کامل حوزه خدمات شهری در بارندگی های آخر هفته
معاون شهردار تهران با اشاره به پیش بینی های هواشناسی برای بارندگی های اواخر هفته جاری، درباره میزان آمادگی حوزه خدمات شهری در برابر بارش های پیش رو گفت: در خصوص باران، ما پیش از این تمام نقاطی که ممکن است مشکل بارندگی داشته باشد از طریق کانال های سازمان آتش نشانی، سامانه های 137 و 1888 و دوربین های مرکز کنترل ترافیک احصاء کرده و موارد مربوطه را به مناطق، حوزه عمرانی و اداره کل خدمات شهری برای رفع و رجوع موضوعات اطلاع داده ایم و در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد.
وی ضمن اعلام آمادگی کامل نیروها و تجهیزات در زمان بارش برف، تصریح کرد: در برف اخیر نیز ما از تمام امکانات و ماشین آلات خود برای پیشگیری از بروز کمترین مشکل استفاده کردیم و برای بارندگی های پیش رو هم به نیروهای خدمات شهری آماده باش لازم داده شده است.
ضرورت مشارکت شهروندان در روزهای برفی
یزدانی بر همکاری بیشتر مردم در روزهای برفی تاکید کرد و کرد: ممکن است گاهی در برخی از مناطق به جهت شدت بارش ها مشکلاتی در تردد شهروندان وجود داشته باشد، اما این به معنای غافلگیر شدن نیست و با توجه به اینکه در زمان بارش برف امکان برف روبی و شن پاشی همه معابر به صورت همزمان وجود ندارد، لذا بازگشایی معابر اصلی در اولویت بوده و کیسه های شن نیز برای موارد ضروری، جهت استفاده شهروندان در سطح شهر تعبیه شده است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران همزمان با سومین سالگرد حادثه پلاسکو، در خصوص شناسایی ساختمان های ناایمن و همچنین آمادگی و به روز رسانی تجهیزات سازمان آتش نشانی گفت: شورای شهر با حساسیت زیاد پیگیری می کند تا کار بازرسی ساختمان های فرسوده انجام شود و ما نیز پس از شناسایی ساختمان های نا ایمن، بر حسب وظیفه قانونی خود موظف به دادن اخطار برای ایمن سازی این ساختمان ها هستیم.
طرح " پلاک ایمن" در شهر تهران کلید خورد
یزدانی از اجرای طرح " ساختمان ایمن" در سطح شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: سازمان آتش نشانی در اجرای طرح مذکور این آمادگی را دارد تا به طور رایگان و در صورت تمایل از ملک شهروند بازدید کرده و پس از بررسی موارد ایمنی ساختمان، شناسنامه ای با عنوان " پلاک ایمن" به مالک ارائه دهد.
وی با بیان اینکه در محدوده بازار نیز کارهای ویژه ای در خصوص ایمن سازی صورت گرفته است افزود: در این راستا کارگروهی نیز در مناطق به ریاست شهردار منطقه، ستاد بحران مناطق، رئیس آتش نشانی محدوده و ادارات آب و برق تشکیل شده تا ساختمان هایی که از لحاظ ایمنی مشکل دارند شناسایی شده و مورد رسیدگی قرار گیرند.
یزدانی ارتقاء امکانات و تجهیزات آتش نشانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به بودجه تخصیصی مناسب در بحث ایمنی ساختمان، آموزش و تجهیزات، تنها در سال گذشته 21 دستگاه نردبان خریداری شد و در حال حاضر وضعیت سازمان آتش نشانی شهرداری تهران مطلوب است به گونه ای که از تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران برای خدمات رسانی به سایر شهرها و استان ها در زمان بحران استفاده می شود.
در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سامانه 1888 که مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی نیز در آن حضور یافت، معاون و مدیران حوزه خدمات شهری پاسخگوی 230 تماس شهروندان بودند که از مجموع این تماس ها موضوعات نصب، تعویض و جابجایی مخازن زباله، سد معبر دستفروشان و وانتی ها، پرداخت حقوق کارگران و مزاحمت های صنفی به ترتیب بیشترین مطالبات مردمی را به خود اختصاص داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ذهن تان را به چالش بکشید

غار نمکدان، یکی از منحصر به فردترین جاذبه‌های گردشگری قشم

عاقبت سبقت غیر مجاز در آمریکا

فداکاری پدر قهرمان

چرا یزید نتوانست اسرای کربلا را مدت زیادی در شام نگه دارد؟

کوچه باغ های زیبای شهر تفت

خطر اولین گناه

درخواست عجیب نامجومطلق از علی کریمی! + فیلم

حریف بعدی استقلال مشخص شد

برای اولین بار یک زن هندی تبار در دانشگاه "کمبریج" رئیس دپارتمان شد

با گرم شدن زمین، دید ما از فضا تارتر می‌شود

«کتیبه ژنرال» به چاپ سوم رسید

دو خط کتاب/ جنگ فقط بر سر بقیه خراب نمی‌شود

اظهارات خطیب زاده درباره یک گزارش سفارشی

ظریف وارد مسکو شد

لفاظی نماینده آل سعود در سازمان ملل علیه ایران

اظهارات ظریف در بدو ورود به مسکو

گاردین ادعا کرد: احضار سفیر ایران در لندن

بایدن در 6 ایالت کلیدی آمریکا 4 درصد از ترامپ جلو افتاد

پاسخ دلسرد کننده رئیس ستاد ارتش الجزایر به فرمانده تروریست های آمریکایی

اعتراف ترامپ به اشتباه مهلک آمریکا

ورود تهران و واشنگتن به فضای تازه تقابل

پذیرش قطعنامه 598 ؛ ابتکار عملِ درخشان

آسوشیتدپرس: عربستان در حال توسعه روابط با یهودیان است

ترامپ چه کسی را جانشین قاضی گینزبرگ می‌کند؟

بازگشت محدودیت های کرونایی به بریتانیا

کمک انتخاباتی جدید "میلیاردر ایران ستیز" به ترامپ

پاشنه آشیل جو بایدن در انتخابات 2020

قدردانی از شرکت هواپیمایی کیش

پایبندی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به الزامات و ملاحظات محیط زیستی

شهیدی که هنوز دست به خیر است

آقا گمنام 61 ای داری؟

خواستگاری و ازدواج در ماه محرم و صفر اشکال دارد؟

طنز/ راهنمای انتخاب رشته بر اساس ماه تولد

اصلا از عقاب انتظار نمیرفت!

شیوه ابداعی چند کارگر برای انتقال کیسه‌های سیمان

ماهی سمی، وقتی جان شما در دستان سرآشپز است!

خودت رو معنی کن!

سفر به جهنم دره قطعه‌ای از بهشت

از طبیعت پاییزی آلمان لذت ببرید

صعود استقلال به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا + فیلم گل های بازی

خبر خوب برای اخطاری‌های استقلال و پرسپولیس

ستاره استقلال محروم شد!

برج ایفل به دلیل تهدید به بمبگذاری تخلیه شد

درددل وزیر بهداشت با حاج قاسم

بی‌کفایتی ترامپ، یکی از بزرگ‌ترین مرگ‌ومیر‌های تاریخ آمریکا را رقم زد

موافقت رسمی دولت با پاورلیفتینگ زنان

از حمله به فلسطینی‌ها تا حذف توهین به یهودیان از کتب درسی

گروه‌های مافیا، زنگ خطر را در سوئد به صدا درآوردند

شرط جو بایدن برای بازگشت به برجام