ایران پرسمان

آخرين مطالب

مدیرعامل موسسه تصویر شهر در نشست خبری:

حمایت شهرداری از جشنواره فجر جای تقدیر دارد شهرداری تهران

حمایت شهرداری از جشنواره فجر جای تقدیر دارد
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - مدیرعامل موسسه تصویر شهر با بیان اینکه حمایت شهرداری تهران از جشنواره فیلم فجر جای تقدیر دارد، گفت: رقمی که اعلام شده اینطور نیست که شهرداری آن را به صورت نقدی پرداخت کند. درواقع حمایت‌هایی مانند در اختیار قراردادن ساختمان برج میلاد یا سالن‌های پردیس ملت و بیلبورد‌ها برای جشنواره در مجموع شاید رقمی نزدیک به رقم اعلام شده باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، هاشم میرزاخانی مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره موسسه تصویر شهر صبح امروز در نشست خبری گزارش عملکرد یکساله این موسسه، با بیان اینکه موسسه تصویر شهر به عنوانی بازوی اجرایی حوزه سینمایی شهرداری از سال 83 کار خود را آغاز کرده است، گفت: در این مدت بیش از 200 اثر کوتاه، مستند، فیلم، انیمیشن و ... از سوی این موسسه تولید شده است.
میرزاخانی یکی از فعالیت‌های این مجموعه را برگزاری جشنواره بین‌المللی شهر عنوان کرد که بنا به گفته وی؛ با جذب حامی بخش قابل توجه هزینه‌های جشنواره با توجه به اینکه شهرداری و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تنگنای مالی بودند، تامین شد.
وی ادامه داد: مجموعه تصویر شهر، مدیریت پردیس‌های سینمایی شهرداری مانند راگا، رازی، تماشا، ملت و پردیس باغ کتاب که در حال حاضر در اختیار بخش خصوصی بابت حق الزحمه ساخت آن است را هم برعهده دارد. همچنین بالا بردن کیفیت کار موسسه بحث بسیار جدی بود که با کار‌های کارشناسی انجام شد. البته ارتقای کیفیت نیازمند زیرساخت است چرا که تمام پردیس‌های ما عمرشان از 12 سال گذشته بود.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر با بیان اینکه در دو محور تجهیز و به روز رسانی امکانات و فضا‌های موجود و در مرحله دوم ایجاد و احداث فضا‌های جدید را انجام دادیم، درباره مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در پردیس سینمایی تماشا اظهار کرد: این پردیس سینمایی واقع در یافت آباد دارای سه سالن پخش فیلم و اجرای نمایش، برنامه موسیقی و همایش‌ها با مجموع گنجایش 640 صندلی، اتاق‌های گریم، گالری عکس، بوفه، تالار پذیرایی، پارکینگ و فضای باز جهت برنامه‌های فرهنگی و هنری است. پس از بازسازی‌های انجام شده در آن، در دوره 9 ماهه توانستیم میزبان 15 هزار دانش آموز در قالب برنامه «زنگ سینما» باشیم. همچنین، فعالیت‌های پردیس تماشا 9 درصد افزایش درآمد و مخاطب داشت به طوری که در 9 ماهه 98، 800 میلیون تومان درآمد داشتیم.
افزایش 30 درصدی درآمد پردیس راگا در سال 98
میرزاخانی درباره پردیس سینمایی راگا در منطقه 20 هم توضیح داد: این پردیس سه سالن دارد؛ تمامی پردیس‌های مجموعه تصویر شهر به ویدیو پروژکشن‌های جدید مجهز و به سیستم لیزری ارتقا یافته است. در این پردیس هم میزبان 12 هزار دانش آموز بودیم. درآمد فروش پردیس راگا نیز نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در پردیس سینمایی رازی در میدان هلال احمر گمرک، با بیان اینکه زمانی بحث تعطیل شدن این پردیس بسیار جدی مطرح بود، گفت: پردیس رازی فروش نداشت و به همین دلیل مدیریت قبلی، دو سالن آن را به سالن عروسی تبدیل کرد که من به جد مخالف این موضوع هستم. اما رازی تنها پردیسی در تهران است که در تمام روز‌های سال نیم بها است.
به گفته نایب رئیس هیات مدیره موسسه تصویر شهر؛ پردیس رازی نسبت به سال گذشته 44 درصد افزایش درآمد داشته است و در سال جاری تاکنون 36 هزار تماشاگر در این سینما به تماشای فیلم نشسته اند. این درحالی است که قیمت بلیت در این سینما نیم بها شده و همین امر افزایش 28 درصدی مخاطب را به همراه داشته است. همچنین، نصب و تجهیز مجموعه به سیستم‌های دوربین مداربسته به منظور امنیت سینما، بازسازی و بهسازی سیستم‌های هواساز (گرمایش و سرمایش)، حل مشکلات تاسیساتی، مرمت و بازسازی سرویس‌های بهداشتی و فضاسازی‌های محیطی و تبلیغاتی برخی از اقداماتی است که در پردیس رازی انجام شده است.
پردیس سینما گالری ملت دومین مجتمع سینمایی کشور می‌شود
میرزاخانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پردیس سینمایی ملت، توضیح داد: این پردیس با هزار و 85 صندلی در سال 87 افتتاح شد، از مهم‌ترین معایب آن فقدان وجود پارکینگ است که با مساعدت شهردار تهران و معاون فنی عمران شهرداری تهران مشکل حل و 700 ظرفیت پارکینگ ایجاد شد. در ادامه درباره توسعه و بازسازی این مجموعه که با همفکری کارشناسان خبره در حوزه ساخت سینما صورت گرفت امکان افزایش سالن‌ها و تعداد صندلی‌های موجود در دستور کار قرار گرفت که با این طرح شاهد تحولی چشمگیر در این مجموعه با افزایش 90 درصدی تعداد صندلی و مخاطب بودیم.
وی با تاکید بر اینکه در ساخت سالن به ازای هر صندلی طبق عرف باید مبلغ 15 تا 20 میلیون تومان هزینه کرد، گفت: با تلاش، پیگیری و انجام عمده فعالیت‌های توسعه پردیس ملت توسط مدیران، همکاران تاسیسات، خدمات موسسه، پردیس ملت و همچنین مدیریت هزینه‌ها موفق شدیم هزینه ساخت و ساز به ازای هر صندلی را تقریبا به 10 میلیون تومان کاهش دهیم که کلیه هزینه‌های عمرانی توسط منابع درآمدی ایجاد شده در موسسه طی این یک سال تأمین شد.
به گفته میرزاخانی؛ افتتاح پارکینگ با ظرفیت 700 واحد، احداث 7 سالن نمایش جدید با ظرفیت 485 نفر، احداث سالن چند منظوره (سینما، تئاتر، موسیقی و همایش) با ظرفیت 237 نفر، بازنگری در سالن‌های موجود و ارتقا تعداد صندلی‌های سالن‌های بزرگ از 265 به 310 در هر کدام، احداث نمازخانه جدید، احداث گالری با نورپردازی حرفه‌ای، احداث فودکورت با ظرفیت 800 صندلی، احداث کافی شاپ در فضای داخلی و خارجی پردیس و اصلاح اماکن و بوفه‌های پذیرایی، برخی اقداماتی است که موسسه تصویر شهر در پردیس سینمایی ملت انجام داده است.
وی گفت: هم اکنون حدود 900 صندلی به سالن‌های پردیس ملت اضافه شده است. در مجموع حدود 11 میلیارد تومان هزینه تجهیز پردیس‌های سینمایی موسسه تصویر شهر شد که از طریق درآمد‌های موسسه تامین شد.
آنطور که مدیرعامل موسسه تصویر شهر گفت؛ طبق سیاست‌های جدید شهردار تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بنا شد که کلیه سالن‌ها و آمفی تئاتر‌های استاندارد نمایش فیلم در فرهنگسرا‌ها و مراکز فرهنگی این مجموعه مجهز به سیستم‌های اکران فیلم شده و به چرخه نمایش اضافه شوند.
شهرداری تهران اسپانسر جشنواره است
وی درباره جشنواره فیلم فجر هم توضیح داد: شهرداری تهران اسپانسر جشنواره است. درواقع در همه جای دنیا این شهرداری‌ها هستند که از جشنواره‌های هنری و سینمایی حمایت می‌کنند و برگزار کننده آن هستند. اسپانسر شدن شهرداری تهران از جشنواره فیلم فجر هم موضوع تازه‌ای نیست و در همه دوره‌ها شهرداری حامی جشنواره‌های سینمایی مثل فجر و سینما حقیقت بوده است.
میرزاخانی در پاسخ پرسش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، درباره حاشیه‌های به وجود آمده مبنی بر حمایت شهرداری از جشنواره فجر گفت: رقمی که اعلام شده اینطور نیست که شهرداری آن را به صورت نقدی پرداخت کند درواقع، حمایت‌هایی مانند در اختیار قراردادن برج میلاد یا سالن‌های پردیس ملت و بیلبورد‌ها برای جشنواره در مجموع شاید رقمی نزدیک به رقم اعلام شده باشد.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر از تعامل این موسسه با تاکسی اینترنتی خبر داد که هر شهروند که به پردیس ملت مراجعه می‌کند از 50 تا 100 درصد تخفیف برخوردار خواهد شد.


ایران پرسماننظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی کند/پاکسازی دیوارهای شهر از فردا

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری/آثار هنری در تبلیغات شهری استفاده می شود

کارگاه کارتون و کاریکاتور با موضوع درختکاری/تقدیر هنرمندان از شهرداری برای حمایت از کاریکاتور

طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهار دهه تصویب شد/طول خطوط ریلی دو برابر می شود

آشنایی مردم با حقوق و تکالیف شهروندی از گذر رسانه‌های شهری

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می‌شود

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می شود

افزایش 40 درصدی بودجه سال99 در منطقه/حرکت در مسیر تحقق شعار تهران، شهری برای همه

محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند/سفیر چین: برای اجرای این برنامه باشکوه قدردان شهرداری تهران هستم

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌های شهری

تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

اهمیت برگزاری پنل‌های تخصصی ویژه زنان

ایجاد پاتوق‌های مادر و نوزاد در سرای محلات

تلاش شهرداری تهران برای حضور فعالانه‌تر زنان در مدیریت شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری/ترک فرزندان و سندروم آشیانه خالی

مشارکت شهروندان در اداره شهر از شاخصه های شهرهای پیشرفته است/نگاه رسانه از مردم به مسئولان تغییر کرده است

یک خیابان در تهران به زودی خیابان کامل خواهد شد

کاهش نرخ باروری در 10 سال گذشته

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه های شهری

پیشنهاد بودجه 31 هزار میلیاردی از سوی کمیسیون بودجه شورا/شهرداری تهران ثبات مدیریتی دارد

آغاز بررسی 1400 اثر ارائه شده به پنجمین سالانه هنرهای شهری/ اکران آثار از 20 اسفند ماه در سطح شهر

آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند

گوش شنوای شهرداری تهران برای مشکلات و مطالبات زنان

افزایش سهمیه سوخت تاکسی‌های پایانه‌ای و فرودگاهی

شهر تنها یک کالبد فیزیکی نیست

اقدامات سازمان آتش‌نشانی تهران در کمک به مردم سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

حضور آتش‌نشانان تهران جهت عملیات امدادرسانی در شهر سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند/فعالیت ٧٠٣ زن در پست های مدیریتی

هجدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک 6 تا 9 اسفند برگزار می شود

اهدای ویلچر به توانیابان نیازمند منطقه 7

30 درصد مدیریت‌ها در شهرداری به زنان سپرده شده است

یک فوریت طرح «طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر» تصویب شد

مهم‌ترین لکنت رسانه ها، عدم تخصص و دانش خبرنگار است

پرداخت بدهی طلبکاران شهرداری با استفاده از برات کارت

اتصال مترو به منطقه 22 در اولویت اقدامات شهرداری است

توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم اندیشی

اتصال مترو به منطقه 22 در اولویت اقدامات شهرداری است/لزوم حرکت در مسیر طرح تفصیلی

تقدیر رئیس مجمع نمایندگان استان تهران از شهردار برای حل مشکلات جدی پایتخت

ضرورت تقویت نهضت پیاده راه سازی و خروج از «شب مردگی»/مجموعه گردشگری بر روی تونل رسالت ایجاد می شود

علیپور: اجرای طرح «شنبه‌های بدون پسماند» در پایتخت

راه‌اندازى ایستگاه متروى کیان شهر با رعایت استانداردهاى لازم

جمع آوری حدود 43 تن زباله خشک و‌تر در پایان راهپیمایی باشکوه 22 بهمن

بازدید از غرفه‌های سئول، پاریس و مسکو

حناچی با شهردار کابل دیدار کرد

برگزاری دو رخداد جانبی شهرداری تهران در WUF10 به میزبانی مرکز مطالعات و‌ سازمان فن‌آوری اطلاعات شهر تهران

بازدید از غرفه های سئول، پاریس و مسکو/ دیدار حناچی با سفیر فرانسه در ابوظبی

تاسیس مرکز نیکوکاری در سازمان تاکسیرانی تهران

ایستگاه متروی کیانشهر هفته آینده افتتاح می‌شود