ایران پرسمان

آخرين مطالب

«استقلال» رها شده در میان دعواهای خانگی مقالات

«استقلال» رها شده در میان دعواهای خانگی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - عصر ایران / متن پیش رو در عصر ایران منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
از سیاست و هنر گرفته تا رسانه و ورزش همه مشغول نابود کردن هم هستیم، با پرچم سفید صلح در دست همدیگر را پاره پاره می‌کنیم، بعد انتظار رهایی و رستگاری هم داریم؟!
احسان محمدی/ شاید اگر شما هم جای فرهاد مجیدی بودید عصبانی می‌شدید. او در حالی برای برگزاری دیدار آسیایی تیمش را آماده می‌کرد که تا همین دیروز معلوم نبود اصلاً در این مسابقات حاضر می‌شوند یا نه؟
مجیدی در اعتراض به مدیران باشگاه استقلال و تبدیل مفهوم عقب‌نشینی به «پیروزی»، گفت:« چرا از کادرفنی نپرسیدید که برای بازی در زمین بی‌طرف، قطر بهتر است یا امارات که حتما انتخاب من قطر بود، چون مشکل پروازی برای بازی احتمالی با الریان نداشت. پیروزی این بود که یک هفته تمرکز تیم را بهم نمی‌ریختید و ابتدای هفته این موضوع را حل می‌کردید. خبر واقعی این است که گوشت قربانی، استقلال است. مدام از عزت استقلال حرف زدند اما نگفتند که آیا عزت استقلال این است که در سه چهار روز گذشته دربه در یک تکه زمین سبز باشد؟ آیا این خفت نیست که تیم من زمین ندارد تمرین کند؟!»
این حرف‌های او با حمایت بازیکنان تیم همراه بود که در پستی مشترک و شدیداللحن خطاب به «آقای آویزان»- که علاقه‌ای به نام بردن از او ندارند نوشتند:«آقای آویزان! دست از سر استقلال بردار خانه‌ای که با خون دل و عرق جبین ساختیم را تبدیل کردید به ویرانه. تیمی که بوی قهرمانی میداد را تبدیل کردید به تیمی که با نگاه به آینده جز استرس و نا‌امیدی چیزی نمیبیند. ما گر چه همیشه پشت سرمربی خود بوده‌ایم، اما این بار اجازه نخواهیم داد بازی در بیارید و با فرافکنی و مغلطه سرمربیمان را فراری بدید! ما بازیکنان به عنوان سربازان استقلال در زمین از جان مایه میزاریم و با تمام وجود برای سر بلندی استقلال خواهیم جنگید».
همه چیز خبر از یک دعوای داخلی کشدار در باشگاهی دارد که یکی از حساس‌ترین دیدارهای امسال را باید خار از خانه برگزار کند و گفته می‌شود برای سفر به قطر هم در فرودگاه بازیکنان سرگردان شده‌اند. فرهاد مجیدی که نحوه انتخاب او به عنوان سرمربی بعد از جدایی استراماچونی حتی مورد نقد بخشی از هواداران استقلال قرار گرفت، می‌داند که عملکرد او نه با خطاپوشی که با سختگیری هواداران و فشار رسانه‌ها بررسی می‌شود، نمی‌خواهد در نخستین گام مقابل الکویت نه چندان سرشناس تیمش به سکته بیفتند.
ماجراهای استقلال کماکان ادامه دارد. مجیدی در همان گفت‌و‌گو عنوان کرده بود:«به روی مبارکشان هم نمی‌آورند که اگر من نیامده‌ بودم یک میلیون و 500 هزار یوروی آقای دی‌بیاسی را از کجا تهیه می‌کردند که الان نتوانستند 200 میلیون تومان به پیمانکار زمین باشگاه انقلاب بدهند تا ما دربه در زمین تمرین نباشیم؟!»
علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال که از او به عنوان یکی از حرفه‌ای های این باشگاه در مذاکرات نام برده می‌شود، امروز در اینستاگرام خود به این حرف توام با منت مجیدی واکنش نشان داد و نوشت:«دوست دروغگوی من! دستمزد دی بیاسی با دو دستیار 300 هزار دلار بود که به مراتب از دستمزد شما و دستیارانتان کمتر بود. من می‌دانم که شما چطور سرمربی استقلال شدید. هرکسی نداند فکر می‌کند شما رایگان کار می‌کنید! مشکل از شما نیست؛ دروغ کل جامعه و ورزش را فرا گرفته است!»
در فضایی که همه همدیگر را به دروغگویی متهم می‌کنند، چه بسا یک نفر هم خبری منتشر کند و بگوید ادعای خطیر دروغ است. فعلاً بیش از برف و باران، این دروغ است که بر سرمان می‌بارد و همه هم مدعی راستگویی هستند! در اینکه منت گذاشتن سر هوادار و باشگاه رفتار شایسته ای نیست، کسی تردیدی ندارد اما چه وقت این جدال‌ها و تسویه حساب‌هاست؟! استقلال فردا ساعت 17:50 باید به مصاف تیم کویتی برود و ما اینجال در حال افشاگری و یقه‌گیری هستیم؟
تا حالا از این جدل‌های بی فایده چه حاصل‌مان شده که دست از آن بر نمی‌داریم؟ از سیاست و هنر گرفته تا رسانه و ورزش همه مشغول نابود کردن هم هستیم، با پرچم سفید صلح در دست همدیگر را پاره پاره می‌کنیم، بعد انتظار رهایی و رستگاری هم داریم؟!


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اقتصاد کاتالیزور انقلاب اسلامی بود، نه علت آن

مناظره لاس وگاس؛ وقتی بلومبرگ سیبل شد

ادلب و آینده اردوغان

طراحان تحریم چه برنامه‌ای برای اقتصاد ایران چیدند

سیاه بازی FATF

بازی آمریکایی- سعودی با گاز ایران

کرونا چگونه در خاورمیانه سیاسی شد

شب پرالتهاب جم

هشدار سندرز به روسیه برای عدم دخالت در انتخابات

رشد هزینه های نظامی در سراسر جهان

بلند پروازی‌های انتخاباتی ترامپ در سفر به هند

معضل اقتصاد ایران؛ FATF یا تحریم‌های آمریکا

پسا انتخابات‌ 98

از کرونای اجتماعی تا کرونای پزشکی

اولین تصویر از مجلس یازدهم

آخرین سفیر ایران در عربستان: ما به بازنگری در سیاست خارجی نیاز داریم

تهران- آمستردام در دوران بعد از تنش

سرگیجه شکست

مشارکت فعال و خاموش علیه دولت روحانی

شوک ارزی در غیاب بازار‌گردان

کرونای بنفش؛ تحلیل "وطن امروز" از کاهش مشارکت در انتخابات

بازگشت به لیست سیاه؛ مسئولیت بر عهده کیست؟

اثر کرونا بر کسب وکارها

حمایت پنهان پوتین از سندرز؟

30 - هیچ

جاماندگان دیروز در پارلمان یازدهم

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد

بن سلمان قادر به اداره مسابقات شتر سواری نیست چطور حریف انصارالله شود؟!

عملیات مهار

پای احمدی‌نژادی‌ها به مجلس باز شد

تداوم سفر هوایی کرونا از چین؛ وزیر راه تکذیب کرد!

رئیس دولت اصلاحات به مردم و حکومت دروغ نمی‌گوید

مجلس آینده شعاری و هیجانی می‌شود

شرایط با ورود به «لیست سیاه» بدتر نمی‌شود

بازار کلاهبرداری در اولین صف خدمات سلامت داغ شد

کاسبان کرونا

پیروزی نامزدهای ضدآمریکایی سیلی تازه به ترامپ

چگونه از خود در برابر کرونا محافظت کنیم

رخداد بی سابقه در قصر پادشاه سعودی

نژادپرستی ترامپ به اسکار کشیده شد

دو دهه تقابل ژنرال با پرسپولیس؛ هیجان، جنجال و قهرمانی

آیا طولانی‌ترین جنگ آمریکا به پایان می‌رسد؟

یک وبسایت تحلیلی: آمریکا یک نسل از ایرانی ها را از فرصت زندگی محروم کرده است

عملیات ادلب؛ واقعیت میدانی به کدام سمت می‌رود؟

اتحاد برای مقابله با کرونا

لزوم تقویت جایگاه تخصصی وزارت بهداشت

پروجکت سندیکت: کرونا، چین را به سمت تغییرات سیاسی سوق می‌دهد

سینمای جهان در خدمت انتخابات

نشنال اینترست: چرا نباید نبرد ایران و امریکا را به جنگ سرد تشبیه کرد؟

فرجام اشتباهات استراتژیک؛ وضعیت اصلاح طلبان به روایت شریعتی