ایران پرسمان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

ساختار سازمانی ۶ شهرداری تازه تأسیس با رویکرد جدید ابلاغ شد

ایران پرسمان - مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی شش شهرداری تازه تأسیس زاووت، جولکی، انبر، سلطان آباد، شهیون‌ در استان خوزستان و بخ در استان یزد ابلاغ شد.

کاهش ۷۰ درصدی مسافران تاکسی

ایران پرسمان - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تا کنون ۴۵۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.

شهرداری تهران محدودیت های یک هفته ای در پایتخت را اعلام کرد

ایران پرسمان - شهر: در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرداری تهران اعمال محدودیت های یک هفته ای برای شهر تهران به دنبال اوج گیری کرونا در پایتخت و قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار را اعلام کرد.

تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه از دیوان عدالت اداری است

ایران پرسمان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری و نظر شورای شهر تهران است.

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

ایران پرسمان - سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_۱۹، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است.

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

ایران پرسمان - به اعتقاد نماینده مردم تهران در مجلس استفاده از نتایج مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تصویب لوایح و قوانین حوزه شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

ایران پرسمان - معضل ساختمان های ناایمن با گذر زمان پیچیده‌تر می‌شود. بسیاری از حوادث ناشی از ساختمان‌های فاقد ایمنی با اندکی همکاری بین دستگاهی قابل پیشگیری هستند اما باید توجه کرد که شهرداری به تنهایی نه توان قانونی مقابله با این ساختمان‌ها را دارد و نه نهاد سیاست‌گذار برای مقابله قانونی در این زمینه است.

بهشت زهرا تا ۵ سال دیگر پر می شود

ایران پرسمان - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

۷ فروردین ۱۱۹ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بهشت زهرا به خاک سپرده شدند

ایران پرسمان - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

ایران پرسمان - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

«تا پلاک ۱۴۰» معرفی شد

ایران پرسمان - نشست معرفی کتاب «تا پلاک ۱۴۰» یکشنبه ۲۲ تیر ماه با حضور نویسنده کتاب و سرپرست مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" در ناحیه ۲ منطقه ۱۰ پایتخت

ایران پرسمان - مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" با حضور شهردار و جمعی از مدیران ناحیه ۲ و مسئول دفتر توسعه محلی در سرای محله امام خمینی (ره) با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

شهرداری تهران با سفارت اتریش همکاری می کند

ایران پرسمان - شهر: تفاهمنامه همکاری بین المللی شهرداری تهران با سفارت اتریش در حوزه فرهنگی و اجتماعی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران امضا شد.

بکارگیری نیروی انسانی متخصص، حس تعلق سازمانی را افزایش می دهد

ایران پرسمان - اسحاق بهادری مدیر کل منابع انسانی شهرداری تهران و هیئت همراه، با حضور در منطقه ۱۶، ضمن دیدار و گفتگو با همکاران شاغل در این منطقه، در جلسه بررسی و ارائه گزارش عملکرد حوزه ها و ادارات معاونت توسعه منابع انسانی این منطقه با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه شرکت کردند.

مجمع سالانه مترو به ریاست شهردار تهران برگزار شد

ایران پرسمان - تبدیل شرکت مترو به هلدینگ، تمدید پروانه مجتمع‌های ایستگاهی که پروانه آن‌ها از اعتبار ساقط‌ شده بود، تاییدیه‌ها و بدهی‌های بانکی و نیز فروش زمین دردشت ازجمله موارد مطرح‌شده در مجمع سالانه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) است.

احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۱۵

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۱۵ از احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در راستای اجرای پروژه های توسعه‌ی محله ای در منطقه ۱۵ خبر داد.

جوادی یگانه: منتظر ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری هستیم

ایران پرسمان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره ابلاغیه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات شورایاری‌ها افزود: تا مشخص شدن کیفیت و جزئیات این ابلاغیه، شورایاری ها همچون گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

‌ ‌ تست سلامت کارکنان شهرداری منطقه ۶

ایران پرسمان - سید مجتبی کساییان معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه۶، از اجرای طرح غربالگری کارکنان منطقه برای جلوگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا خبر داد

ایمن سازی بدنه معابر منطقه۲ با احداث دیوار سنگی

ایران پرسمان - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه۲ گفت: به منظور زیباسازی مناظر شهری و تثبیت ترانشه های خالی ۲۵۰۰ متر مکعب دیواره سنگی بر بدنه معابر منطقه۲ احداث شد.

رویکرد استفاده از پساب برای فضای سبز شهر تهران

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هدف از ساخت تصفیه خانه فاضلاب دستیابی به استانداردهای محیط‌زیستی و استحصال پساب خروجی برای تامین نیاز آب مصرفی فضای سبز شهر تهران است و رویکرد استفاده از پساب جهت فضای سبز شهر تهران به عنوان راهبرد اصلی برای دستیابی به منابع آب پایدار در مدیریت شهری است.

توزیع رایگان ٢٧ هزار کیسه پارچه ای

ایران پرسمان - همزمان با هفته بدون کیسه پلاستیکی، به صورت رایگان ٢٧ هزار کیسه پارچه ای در اختیار شهروندان قرار گرفت.

امکان سنجی برای ایجاد نخستین مرکز بین المللی تیمار حیوانات در تهران

ایران پرسمان - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از اماکن و اراضی پیشنهادی شهرداری منطقه ۲۲ بازدید و ظرفیت های این فضاها را ارزیابی کرد. همچنین در راستای این ارزیابی در محدوده بوستان جنگلی چیتگر هم برای نخستین مرکز بین المللی نگهداری و تیمار حیوانات با رعایت استاندارهای جهانی زیر نظر متخصصان و دامپزشکان پیش بینی شده است.

۸۶ فیلم "یک دقیقه در قرنطینه" انتخاب شدند

ایران پرسمان - هیات انتخاب جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه موبایلی "یک دقیقه در قرنطینه" ۸۶ اثر را برای داوری نهایی این جشنواره انتخاب کردند.

پل کریمخان، نخستین پل فلزی تهران که بتنی شد

ایران پرسمان - شهر: پل کریمخان از نظر شریان‌های حیاتی در رده پل‌های با اهمیت متوسط بوده و نخستین پل فلزی شهر تهران است که با هدف نوسازی و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری به یک پل کامپوزیت بتنی تبدیل شد.

راهبرد اصلی برای دستیابی به منابع آب پایدار در مدیریت شهری است

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هدف از ساخت تصفیه خانه فاضلاب دستیابی به استانداردهای زیست محیطی و استحصال پساب خروجی برای تامین نیاز آب مصرفی فضای سبز شهر تهران است و رویکرد استفاده از پساب جهت فضای سبز شهر تهران به عنوان راهبرد اصلی برای دستیابی به منابع آب پایدار در مدیریت شهری است.

منتفی شدن توافق پادگان ۰۶، صحت ندارد

ایران پرسمان - شهر: به دنبال انتشار اخباری مبنی بر متنفی شدن تبدیل پادگان ۰۶ به بوستان از سوی ارتش، مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در صفحه توئیتر خود از ادامه مذاکرات درعالی‌ترین سطوح شهرداری و ارتش برای اجرای توافق خبر داد.

قوانین قدیمی، عامل بسیاری از مشکلات امروز شهرداری است

ایران پرسمان - شهر: رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه برخی از مشکلات امروز شهرداری تهران ناشی از قدیمی بودن قوانین این سازمان است بیان کرد: قدیمی بودن قوانین یک نقص جدی و یک بستر اشکال و ایراد برای فعالیت شهرداری است که باید با کمک مجلس شورای اسلامی حل شود.

کیسه های پارچه ای جایگزین کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها می شود

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: همزمان با هفته محیط زیست کمپین "نانوایی سبز" با همکاری دوست داران محیط زیست در محلات منطقه ۴ راه اندازی شد.

خواستار تناسب اختیارات و مسئولیت ها هستیم

ایران پرسمان - شهر: شهردار تهران خواستار ورود سازمان بازرسی به بحث مدیریت یکپارچه شهرداری و متناسب سازی اختیارات و مسئولیت های شهرداری بویژه در مواقع بحران شد.

نشست شهردار منطقه ۱۶ با مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهر تهران

ایران پرسمان - نشست پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ با شکراله بنار مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهر تهران در خصوص بررسی آخرین وضعیت پروژه های مشارکتی این منطقه برگزار شد.

فاز دوم عملیات اجرایی ساخت پیاده راه شهریار در پهنه رودکی به زودی آغاز می شود

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به بهره برداری از فاز نخست پیاده راه شهریار، از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پیاده راه در آینده نزدیک از سوی سازمان زیبا سازی شهر تهران و مشارکت این منطقه خبر داد.

تفاهمنامه کامل لغو نشده و نیاز به زمان دارد

ایران پرسمان - شهر: رئیس شورای شهر تهران درباره تفاهم نامه شهرداری با پادگان ۰۶ گفت که به گفته شهردار تهران به دلیل مخالفت اعضای شورای شهر ارتش از این تفاهم نامه عقب نشینی کرده است اما تفاهم نامه به طور کامل لغو نشده و نیاز به زمان دارد.

عقب نشینی ارتش از تفاهم نامه ۰۶

ایران پرسمان - شهر: رئیس شورای شهر تهران درباره تفاهم نامه شهرداری با پادگان ۰۶ گفت که به گفته شهردار تهران به دلیل مخالفت اعضای شورای شهر ارتش از این تفاهم نامه عقب نشینی کرده است اما تفاهم نامه به طور کامل لغو نشده و نیاز به زمان دارد.

گسترش و توسعه خطوط مترو به داخل بافت مسکونی

ایران پرسمان - مدیران شهری منطقه ۱۸ تهران در نشستی با مدیرعامل شرکت راه آهن شهری (مترو)، خواستار تسریع در روند توسعه خطوط مترو به داخل بافت مسکونی برای کاهش بار ترافیک و افزایش سهم بخش حمل و نقل عمومی شدند.

بوستان های منطقه ۲۱ مخزن دار می شوند

ایران پرسمان - به منظور بهینه سازی در آبیاری فضای سبز شهری، بوستان های واقع در محدوده منطقه ۲۱ به زودی به مخازن پلی اتیلن مجهز می شوند.

رای دیوان عدالت اداری درباره شورایاری ها بازبینی شود

ایران پرسمان - شهر: رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران خواستار بازبینی رأی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال مصوبه تشکیل انجمن شورایاری توسط رییس قوه قضاییه و رفع خلاء قانونی تشکیل این انجمن توسط مجلس شورای اسلامی شد.

۵۴ درصد از درآمدهای شهرداری در سال ۹۹ تحقق یافته است

ایران پرسمان - شهر: خزانه دار شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سه ماه امسال ۵۴درصد از درآمدهای شهرداری تحقق یافته است، گفت: بدون شک اگر مصوبات اخیر شورا نبود، امکان تخفیف ۲۵ درصد جایزه خوش حسابی به مودیان عوارض شهری تا پایان خرداد ماه سال جاری و تمدید مبنای محاسبه مورد عمل سال برای سه ماهه اول امسال عملیاتی نمی شد و شاخص عدم تحقق پذیری منابع درآمدی، که در این دوره سه ماهه ۴۶ درصد شده است، از این میزان نیز فراتر می رفت.

ساير مطالب

با تخلفات ساختمانی نهادهای قدرت برخورد شود

اجازه اعمال محدودیت های حداقلی را به سطوح محلی تفویض کنید

تاکید بر تداوم هماهنگی ستادهای مدیریت بحران مناطق با سازمان های مدیریت شهری

ارتش پروژه پادگان 06 را منتفی کرد

پروژه پادگان 06 از سوی ارتش منتفی شد

طرح ضد عفونی خانه به خانه در محلات منطقه 6 اجرا می شود

شناورسازی ساعات کاری در مناطق پرتراکم اداری برای مقابله با کرونا

نصب درهای حائل در ایستگاه‌های شلوغ مترو

سرگرمی یا کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

حفظ و حراست از شورایاری‌ها

پرداخت نیمی از بدهی اوراق مشارکت بانک آینده به شهر

«مدرسه تابستانی» توزیع عادلانه امکانات است

واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری‌ها

باغ راه سلامت، هفت چناری ها را به منطقه 17 می رساند

درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه برای موتورسواران

تمدید مهلت ویرایش مدارک طرح ترافیک خبرنگاران

شورایاران تا پایان این دوره به کار خود ادامه می دهند

تولد کمیاب ترین گونه جوجه قوی فریادکش

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست

آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای مواجهه با حوادث طبیعی و غیر مترقبه

کم‌کاری مناطق؛ پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری شهری

یکسان‌سازی آموزش قرآن در مراکز فرهنگی هنری

بهره برداری از «ادامه جنوبی بلوار استاد معین» تا پایان مرداد

چگونگی نقش شهرداری تهران در خانه‌دار شدن کم‌درآمدها

ترددها محدود نشود وضعیت تهران فاجعه بار می شود

شورایاری؛ شورای محله یا سمن شهری؟

سایه یک رای بر شورایاری ها

فعالیت شورایاری‌ها منع قانونی ندارد

اجرای طرح "مخازن زباله ماسک دار"

دیارگاه* تفریحی «تیناز» آماده استفاده شهروندان می شود

50 سال میزبانی از متوفیان

ثبت شاهکاری بزرگ در تقویم مدیریت شهری منطقه١٩

١٩ تیر ثبت شاهکاری بزرگ در تقویم مدیریت شهری منطقه١٩

دو عمارت قدیمی؛ حیات دوباره گرفتند

شورایاری ها، از نهاد تا ساختار

فراخوان تجلیل از محیط‌بانان پایتخت منتشر شد

اصلاح قانون "فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی" پس از 33 سال

قصه آدم‌ها/ آقای قهرمان

وضعیت نگران‌کننده تهران به لحاظ شیوع کرونا

پل ستارخان، پل مهم غرب تهران

هوای تهران در 24 ساعت گذشته ناسالم بود

ارسال پیامک وام 6 میلیون تومانی به 30 هزار تاکسیران تهرانی

تلاش می کنیم وضعیت شهر بهبود یابد

سلام آقای شهردار/ 2پرسش و پاسخ پیروز حناچی

اقدامات عاجل برای قانونی کردن شورای محلات سریعا انجام شود

کلاف پیچیده مشارکت شهری

پایان مطالعات ساخت دو خط سریع السیر تهران تا سال 1400

امضای تفاهمنامه بین بهره برداری مترو و معاونت اجتماعی قوه قضائیه

هیچیک از کارکنان شهرداری در اصلاح ساختار اخراج یا بیکار نمی‌شود

مدیریت، تعمیر و نگهداری پلها، راهی برای کاهش هزینه ها و افزایش تاب آوری

48 درصد فوتی‌ تصادفات، عابران پیاده هستند

شعار تئاتر برای همه در نمایشنامه‌خوانی آنلاین محقق شد

یک سال زمان دارند، هر گاه فرصت کردند با ما تماس می گیرند

رو در رو با کرونا/سعید خال- مدیرعامل سازمان بهشت زهرا

بهره برداری از سامانه جامع گردشگری تهران

توزیع 27 هزار کیسه پارچه ای در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

تهران از این طرف/حوالی کریمخان

سبز زندگی، پلی برای رویش حیات در پایتخت

قصه آدم‌ها/ خانم سبز

اتصال خشت و آهن در موج خاطره

سلام آقای شهردار/ وضعیت ساختمان‌هایی که به هشدارهای ایمنی توجه نمی‌کنند چه می‌شود؟

توسعه مجتمع‌های ایستگاهی بهترین روش تامین مالی برای توسعه خطوط مترو است

اسامی و آخرین وضعیت مصدومان حادثه شب گذشته کلینیک سینا اطهر

هزینه تعمیر و نگهداشت پل حافظ سالانه، 400 میلیون تومان

شهروندان بهترین پاکبان را انتخاب می کنند

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار در شهرآفتاب برگزار می شود

پل های شهری باید متناسب با فضای شهر طراحی شود

تهران از این طرف/ چنار، هر دو متر یکی

خداکرمی: تضمین آینده تهران هدف شورای پنجم است

مصرف آب تهران با آبیاری تحت فشار 30 میلیون مترمکعب کاهش می یابد

کتاب «دلتنگ نباش» در فضای مجازی معرفی شد

قصه آدم‌ها/شهردار پابه‌رکاب

رودرو با کرونا/سید مصطفی موسوی لاری- شهردار منطقه 9

سلام آقای شهردار/ تکلیف پروانه ساختی که پنج سال پیش گرفتم، چه می‌شود؟

افتتاح تالار مشاهیر ورزش در کمیته ملی المپیک

کمتر از یک درصد از کارکنان شهرداری گرفتار کرونا شدند

استمرار ضدعفونی روزانه 5 هزار دستگاه اتوبوس

اخبار شهرنوشت را در پایگاه خبری شهر دنبال کنید

شهردار تهران در مجمع شهر آسیایی چه گفت؟

افتتاح گذر استاد شهریار در پهنه رودکی

مراسم رونمایی از نسخه نفیس خمسه نظامی

تاریخ باید در زندگی امروز جاری شود

بازگشایی بازارها سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است

بازخوانی دستاوردهای ابلاغی حناچی در ممنوعیت "زباله گردی کودکان"

شاکری: اخذ عوارض ساخت و ساز در تهران مورد بازنگری قرار می‌گیرد

اعتبار 600 میلیاردی شهرداری برای خرید اتوبوس‌

پیش پرداخت خرید 630 واگن مترو از سوی بانک مرکزی پرداخت شد

پندهای زلزله منجیل و رودبار

آن تابستان تلخ و غم بار

روز سیاه سرزمین سبز

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

کمیسیون ماده پنج با طرح اصلاحی خیابان کاج موافقت کرد

شهرداری منطقه 11 رتبه برتربهداشت، ایمنی و محیط زیست را در شهر تهران کسب کرد

جلسه رسیدگی به مشکلات و درخواست اهالی در شهرداری منطقه 6 برگزار شد / نشست مشترک مدیران شهری و شورایاران

بزرگترین پروژه "جداره سازی و رنگ در شهر" در منطقه 13 اجرایی شد

استقرار اکیپ های اطفاء حریق در باغات و بوستان های منطقه2

باغ زیتون در منطقه 16 احیا می شود

نژادبهرام: مجلس دولت را مجاب کند به شهرداری کمک کند