ایران پرسمان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

برگزاری مسابقه نقاشی در منطقه ۳

ایران پرسمان - به منظور دریافت نگاه و دیدگاه کودکان در خصوص«شهر و طراحی شهری»، مسابقه نقاشی کودک «شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه‌مان ببینم» در منطقه سه در حال برگزاری است.

اقدامات خدمات شهری در آستانه بارش های پاییزی

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ گفت: انهار منطقه ۷ در آستانه بارش های پاییزی و آمادگی برای فصل زمستان، با لایروبی ۱۸۲ هزار متر طول و رسوب برداری ۵۷۹ تن از انهار روبسته، مسیل ها، کانال ها و حوضچه ها آماده سازی شد.

راه‌اندازی «کاروان گل» به مناسبت میلاد پیامبر

ایران پرسمان - ویژه‌برنامه «نغمه مهربانی» به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) به همت فرهنگ‌سرای ملل در قالب حضور گروه‌های دف‌نوازی و مدیحه‌سرایی در معیت کاروان گل در سطح میادین و معابر شهر برگزار می‌شود.

طولانی ترین مسیر دوچرخه جنوب غرب در ایستگاه پایانی

ایران پرسمان - مدیریت شهری در منطقه ۱۸ تهران با رویکرد تسری فرهنگ استفاده از وسائط نقلیه فاقد آلودگی میان شهروندان و ترغیب آنها به امر ورزش، پروژه طراحی مسیر ویژه دوچرخه پیرامون بوستان ۵۰ هکتاری قائم (عج) را به ایستگاه پایانی و بهره برداری رهنمون ساخت.

طرح تفصیلی‌ بافت فرسوده کن پشت در ماده ۵

ایران پرسمان - شهردارمنطقه ۵گفت: طرح تفصیلی بافت فرسوده محله ‌کن، در آستانه ارسال به کمیسیون ماده۵ است، امیدوارم این مهم هرچه زودتر تصویب و اجرا شود.

کلینیک منطقه ۸ شهرداری تهران آماده پذیرش اسناد هزینه های متفرقه شد

ایران پرسمان - اسناد هزینه های متفرقه مربوط به مراکز غیرطرف قرارداد شهرداری تهران علاوه بر معاونت درمان و کلینیک منطقه ۵، کلینیک منطقه ۸ شهرداری تهران نیز قابل پذیرش و تحویل است.

رصد پیشرفت پروژه های اولویت دار منطقه ۷

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۷ به همراه مدیرکل نظارت، پیگیری و هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران از پروژه‌های اولویت‌دار این منطقه بازدید و بر سرعت بخشی و تکمیل باکیفیت این پروژه ها تاکید شد.

آماده سازی سایت‌های برف روبی

ایران پرسمان - سایت های برف روبی منطقه ۲ پایتخت به منظور خدمات‌رسانی به موقع و پاکسازی سریع معابر شهری و بزرگراهی در بارش های زمستانی ، با استقرار تجهیزات و ماشین آلات و شن و نمک مخصوص آماده شد.

تبدیل انهار به کانیو در معابر شمال شرق تهران

ایران پرسمان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از اقدامات پیشگیرانه آبگرفتگی در سطح معابر خبر داد و گفت: با تبدیل انهار به کانیو تا حدودی مشکلات زیست محیطی منطقه کاهش می یابد.

غافلگیری در برف و باران معنا ندارد

ایران پرسمان - همزمان با آغاز فصل بارش ها، شهردار منطقه۲۱ از مدیران شهری خواست تیم های عملیاتی خود را مشخص کنند.

شروع اجرای «خیابان کامل» در مناطق شهرداری تهران

ایران پرسمان - مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل ترافیک، از شروع اجرای طرح «خیابان کامل» در مناطق مختلف شهرداری با تایید طراحی آن در کمیته شبکه معابر خبر داد.

رونمایی از نشان تهران ۱۴۰۰

ایران پرسمان - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرد که برند و نشان «تهران ۱۴۰۰» در سالروز ولادت حضرت رسول- ۱۳ آبان- رونمایی می شود.

انجام ۲۱۰۰ سفر ترکیبی دوچرخه-مترو در تهران

ایران پرسمان - شهر: باتوجه به اینکه مدل دوچرخه سواری در شهر تهران نمی‌تواند مشابه شهرهای اروپایی از مبدأ تا مقصد باشد، شهروندان می‌توانند از مدل حمل و نقل ترکیبی با اتکا بر دوچرخه شخصی یا عمومی استفاده کنند. گفتنی است که از ابتدای امسال تا پایان مهر، دو هزار و ۱۰۰ سفر ترکیبی دوچرخه-مترو در شهر تهران انجام شده است.

کرونا ۳۵۰۰ شاغل سرای محلات را بیکار کرد

ایران پرسمان - شهر: رئیس ستاد ساماندهی مشارکت اجتماعی در محلات تهران گفت: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در مجموعه سراهای محله شغل تمام وقت و پاره وقت داشتند و از این محل ارتزاق می کردند که با توجه به کرونا و از دست دادن درآمد، این عده بدون شغل شده و به شدت آسیب دیده اند و هنوز نتوانستیم به ساز و کار جبرانی برای این افراد برسیم.

لایحه درآمد پایدار شهرداری ها مغایر اصل ۱۰۰ قانون اساسی نیست

ایران پرسمان - شهر: مشاور شهردار تهران در امور مجلس از نامه نگاری شهردار تهران با شورای نگهبان به منظور رفع اشکالات لایحه درآمد پایدار شهرداری ها خبر داد و گفت: ایراد شورای نگهبان به این لایحه یک ایراد کلی مربوط به اصل ۱۰۰ قانون اساسی در مورد اختیارات شوراها بوده است در حالی که تنها یک ماده و چند تبصره این لایحه که به موضوع اختصاص دارد از دیدگاه کارشناسان مغایر با قانون اساسی نیست.

پرداخت تسهیلات کمک هزینه نما تا سقف ۵۰ میلیون تومان

ایران پرسمان - شهر: کمک هزینه اجرای نما به پروژه های ساختمانی واقع در بلوک های فرسوده مصوب در محلات کم برخوردار منطقه ۱۵ برای جریان سازی طراحی و اجرای نماهای واجد کیفیت و بسترسازی فرهنگی، پرداخت می شود.

شناسایی ۱۰۰ گود پرخطر در تهران

ایران پرسمان - شهر: بیش از ۱۰۰ گود پرخطر در تهران شناسایی شده که مناطق یک و ۲۲ دارای بیشترین تعداد این گودها هستند، اما حالا قرار است معاونت معماری و شهرسازی تهران تا کمتر از ۱۰ روز آینده رفع خطر از این گودها را آغاز کند.

ورزش در محیط کار

ایران پرسمان - بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

مراجعه ۲۵۰۰۰ تاکسی و ۷۵۰۰ اتوبوس به مراکز معاینه فنی تهران

ایران پرسمان - شهر: انجام معاینه فنی خودروها تأثیرات فراوانی بر کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و کاهش تصادفات دارد. باتوجه به بزرگی ناوگان ۸۰ هزارتایی تاکسیرانی و ناوگان ۶ هزارتایی شرکت واحد اتوبوسرانی، انجام معاینه فنی ‌دوره‌ای این دو ناوگان حمل و نقل عمومی تأثیر بسیاری بر عوامل ذکر شده، خواهد داشت.

ساخت ۱۰۵۰ متر مسیر دوچرخه و پارکلت در منطقه۹

ایران پرسمان - در راستای سیاست های مدیریت ارشد شهری مبنی بر اجرای طرح های انسان محور و توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در شبکه معابر شهر تهران و با هدف ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک، نسبت به احداث مسیر دوچرخه و پارکلت در ضلع شمالی خیابان آزادی اقدام شد.

بودجه ۷۴ میلیارد تومانی برای تامین پاداش ۳۰۰ مشمول بازنشستگی انگیزشی

ایران پرسمان - شهر: مهر امسال بود که شهرداری تهران دستورالعمل بازنشستگی انگیزشی کارکنان شهرداری تهران را ابلاغ کرد و قرار است بر اساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در بودجه انجام شده پاداش بازنشستگانی که مشمول این طرح هستند، پرداخت شود.

عارضه‌های تاخیر در تصویب دو لایحه سرنوشت‌ساز

ایران پرسمان - شهر: تاخیر در اصلاح و تصویب دولایحه مالیات بر ارزش افزوده و درآمدهای پایدار شهرداری‌ها علاوه بر بار روانی منفی، سبب مواجه شدن شهرداری‌ها با عارضه‌های مختلف هم در بعد عملیاتی و هم استراتژیک سازمان می‌شود.

قرار صدم آقای شهردار

ایران پرسمان - اولین سه شنبه آبان ۱۳۹۹، صدمین «سه‌شنبه بدون خودرو» است که مدیران شهری تهران بدون خودرو و با استفاده از دوچرخه یا ناوگان حمل و نقل عمومی در محل کارشان حاضر می‌شوند. محمد درویش، فعال محیط‌زیست می‌گوید در ۱۱۲ سالی که ۶۰ شهردار، سکاندار بلدیه در تهران بوده اند، تنها پیروز حناچی بوده که با تابوشکنی و به جای سوار شدن به خودروهای آخرین مدل از دوچرخه استفاده کرده و این کار در تاریخ به اسم او ثبت شده و باقی خواهد ماند.

آموزش همگانی؛ مأموریت تازه سازمان فرهنگی هنری

ایران پرسمان - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت‌های این سازمان با محوریت آموزش همگانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

مهر پایان بر برج‌سازی و مال‌سازی غیرمجاز در منطقه ۲۲

ایران پرسمان - شهر: براساس طرح جامع، در منطقه ۲۲ تهران به عنوان شُش تنفسی شهر تهران، تنها باید ساختمان‌های کم ارتفاع ساخته می‌شد تا مانعی در جریان باد ایجاد نشود اما در طول سال‌های گذشته عمده ساخت و سازها در این منطقه بالای ۲۰ طبقه است.

یاد یاران سفر کرده

ایران پرسمان - عالم محضرشهداست،اما کو محرمی که این حضور را دریابد و در برابر این خلاء ظاهری خود را نبازد... زمان می­گذرد و مکانها فرو می شکنند اماحقایق باقی است... (شهید آوینی)

کمترین و بیشترین سرانه مصرف انرژی در کدام مناطق شهرداری تهران رخ داده است؟

ایران پرسمان - رئیس اداره مدیریت انرژی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: روند اجرای پروژه اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف حاملهای انرژی در ساختمان‌های تحت تملک شهرداری در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد، میزان کاهش هزینه صورت گرفته در قسمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۵۵ میلیون تومان بوده است.

اهدا و نصب دستگاه های هشدار دهنده در طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان

ایران پرسمان - همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و مقابله با خطرات گاز مونوکسید کربن، طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان در کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن و اهدا دستگاه های هشدار دهنده با همکاری شهرداری منطقه۱۳ اجرایی شد.

جام وحدت ادیان منطقه ۱۲، کاندیدای دریافت جایزه صلح و ورزش ۲۰۲۰ یونسکو شد

ایران پرسمان - علی‌محمد سعادتی در دیدار صمیمانه با کارکنان ورزش حوزه شهروندی و کارمندی این منطقه از انتخاب جام وحدت ادیان اداره ورزش منطقه ۱۲ به عنوان کاندیدای دریافت جایزه صلح و ورزش ۲۰۲۰ یونسکو خبر داد.

آغاز مجدد فعالیت مقابله با آتش افروزی ها در جنوب شهر

ایران پرسمان - شهردار منطقه ١٩ از تشکیل و آغاز به کار مجدد اکیپ های ویژه مقابله با آتش افروزی ها در راستای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست با توجه به فرارسیدن فصل سرما خبر داد.

مردم صرفا برای تدفین به بهشت زهرا مراجعه کنند

ایران پرسمان - جلسه اتحادیه مدیران عامل آرامستانهای سراسر کشور در شهر آمل با حضور مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و مدیران عامل سازمان آرامستان کلانشهرهای کشور برگزار شد.

مناسب سازی سرای محلات ویژه معلولین در منطقه ۳

ایران پرسمان - به منظور تکریم معلولین و ایجاد فضای مناسب جهت خدمت رسانی بهتر به این قشر از جامعه، مناسب سازی ساختمان سرای محلات دوازده گانه منطقه سه در حال اجرا است.

بهسازی انهار و جوی های معابر منطقه ۱۵

ایران پرسمان - عملیات اجرای ۸ هزار و ۴۳۹ مترطول جدول بندی انهار و جوی های منطقه ۱۵ در راستای نهضت کانیو سازی طی شش ماه گذشته انجام شد.

تدوین استراتژی کلان مقابله با معضلات اجتماعی شهر تهران توسط سازمان بهزیستی

ایران پرسمان - جلسه ای درباره مقابله با معضلات اجتماعی شهر تهران نظیر اعتیاد، کودکان کار و تکدی گری در دفتر شهردار برگزار و طی آن مقرر شد که سازمان بهزیستی استراتژی کلان مقابله با معضلات اجتماعی را تهیه و در جلسه بعدی ارائه کند.

مردودی ۴۰ درصد از خودروها به علت نقص فنی در مراجعه نخست

ایران پرسمان - شهر: ۱۲۲ هزار دستگاه خودرو در مهر امسال به مراکز معاینه فنی خودروهای تهران مراجعه کرده‌اند که از این تعداد حدود ۴۰ درصد به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده‌اند.

کنفرانس بین‌المللی بازآفرینی شهری سئول ۲۰۲۰ به‌صورت مجازی برگزار شد

ایران پرسمان - کنفرانس بین‌المللی بازآفرینی شهری سئول ۲۰۲۰ که رویدادی دوسالانه و موردتوجه متخصصان شهری در سراسر جهان است، با حضور کاوه حاجی‌علی‌اکبری از طرف شهرداری تهران برگزار شد.

شهرداری به غرفه داران تخفیف می دهد

ایران پرسمان - شهر: در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران یک فوریت لایحه شهردار تهران در مورد بسته محرک اقتصادی در شرایط کرونا برای ارائه تخفیف به غرفه دارانی که غرفه های خود را از شهرداری اجاره کردند و با توجه به شرایط کرونا نیاز به تخفیف دارند به تصویب رسید.

۱۱ گود پرخطر در منطقه ۶ شهرداری تهران وجود دارد

ایران پرسمان - شهر: بررسی آخرین وضعیت گودهای پرخطر منطقه ۶ نشان می دهد که تا به حال حکمی مبنی بر پرکردن آنها از سوی مقام قضایی صادر نشده، گودهایی که اغلب چند ده سال است که به حال خود رها شده اند.

بلندمرتبه سازی را می توان به مناطق کم شیب منتقل کرد

ایران پرسمان - شهر: انجام بلندمرتبه سازی در مناطق مرفه نشین و پرشیب نشان از مبنای غیرکارشناسانه طرح تفصیلی دارد در حالی که می توان بلندمرتبه سازی را به مناطق مرکزی و کم شیب شهر منتقل کرد. طرح تفصیلی هر منطقه باید با ویژگی های آن منطقه و به صورت منطقه ای طراحی شود.

جریان زندگی در «تجریش»

ایران پرسمان - محله تجریش با قدمت تاریخی و زیبایی‌های طبیعی از گذشته تا امروز یکی از پاتوق‌های تهرانی‌ها بوده است. محله‌ای که جریان زندگی را در کنار چنارهای قد کشیده خیابان ولی‌عصر برای مخاطب قابل لمس می‌کند. قطب گردش در این محله در سه نقطه تمرکز دارد، امامزاده صالح (ع)، بازار تجریش و میدان تجریش که هر کدام پذیرای گردشگران با سلیقه‌های مختلف است.

پیاده مداری در ایران به عنوان یک شیوه حمل و نقل به رسمیت شناخته نمی‌شود

ایران پرسمان - شهر: توسعه حمل و نقل فعال (پیاده روی و دوچرخه سواری) راهکاری نوین در شهرهای دنیا شناخته می‌شود. توسعه شهرها با رویکرد حمل و نقل فعال، باز طراحی خیابان‌های شهری با رویکرد خیابان زندگی (Livable Street) و خیابان سلامت (Healthy Street) مفاهیمی جدید در دنیا هستند.

ساير مطالب

سرمقاله اعتماد/ غصب حقوق ایران

سرمقاله شرق/ تهدید بی‌کاری و ناکارآمدی مراکز کاریابی

سرمقاله ایران/ ادراک خطر و سواد کرونا

سرمقاله دنیای اقتصاد/ نیم‌قرن توقع زایش از پول نازا

سرمقاله جوان/ شما نامزد نشو تا مردم‌سالاری قوام یابد

سرمقاله رسالت/ ابهام در سیاست‌های بانک مرکزی

سرمقاله صبح نو/ آماده باش برای «رای منو پس بده»

سخنان عجیب ترامپ درباره کرونا

دولت سودان هم به قطار خیانت پیوست

دو تاکتیک برای اقتصاد ایران

برنامه ایران بعد از خرابکاری نطنز

پرسشی از هیات منصفه دادگاه جرایم سیاسی

جنگ رسانه‌ای شدیدی علیه ایران در جریان است

معترضان خاموش؛ هشداری جدی

ایران و انتخابات آمریکا؛ حل معادله سه متغیره

پازل هواپیمای اوکراینی؛ تهران،‌ کی‌یف، اوتاوا و افکار عمومی

وقتی فقط ایستادیم و تماشا کردیم

مجلس به کمک بورس می‌آید

رای قاطع شیلی به نگارش قانون اساسی جدید

واکنش استعماری الیزه به کمپین تحریم کالاهای فرانسوی

از اضطراب کرونا تا ترس از یک چالش

سدهای ضدتحریمی اقتصاد

روش‌های مکانیکی دور زدن تحریم

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

اگر ترامپ بازهم رئیس جمهور شود...

آیا مسیر پاستور از واشنگتن می‌گذرد؟

از برزخ FATF باید خارج شویم

نگرانی از ساخت خانه‌های 60 متری

تجار کارتن‌خواب را معرفی کنید

ابلیس پاریس

نقشه راه پنجساله «اژدهای زرد»

7 دلیل مهم برای رای آوری دوباره ترامپ

تجدید عهد اصلاحات با روحانی

آژیر جنگ داخلی در آمریکا

فاصله بین روحانی و قالیباف تمام می‌شود؟

شرط‌بندی انتخاباتی تحلیلگر برجسته آمریکایی

تحلیلگر اصولگرا: حمایت اصلاح ‌طلبان از دولت، از موضع کاسبکاری است

ایران و رقابت سنای آمریکا

سرمقاله خراسان/ گوشت، آرد و بورس چرا دیر می جنبیم؟!

سرمقاله کیهان/  اولین سه‌شنبه نوامبر و پیش‌بینی انتخابات آمریکا!

سرمقاله وطن امروز/ کمدی شیطانی مکرون

سرمقاله فرهیختگان/ چالش‌های خروج نیروهای آمریکایی از عراق

سرمقاله شرق/ مسئولان، شجاع باشند

سرمقاله اعتماد/ ریشه اسلام‌ ستیزی مکرون

سرمقاله ایران/ مصونیت جان و مال و حیثیت مردم از تعرض

سرمقاله دنیای اقتصاد/ همه سناریوهای پیش‌رو

سرمقاله آفرینش/ همسانسازی دستمزد بازنشستگان و شائبه تامین اعتبار از تأمین اجتماعی

سرمقاله جام جم/ سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سرمقاله ابتکار/ جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

اصولگرایی با بیان مارکسیستی

مشاور امنیت ملی آمریکا: چیز دیگری برای تحریم ایران باقی نمانده

اخراج سفیر فرانسه کمترین پاسخ به وقاحت ماکرون

شفاف‌سازی دارایی نمایندگان

پرچم سفید قالیباف

دونالد ترامپ یا جو بایدن؟

شکایت ما از احمدی نژاد چه شد؟

سعید عسگرها بی‌پروا زیاد می‌شوند!

قصاص‌های بدون اقرار

ترامپ پیروز شود، سیاست فشار حداکثری را ادامه می‌دهد

نشانه‌های بحران در بازار مسکن ایران

چه چیزی دختر آبادانی را به حمله واداشت؟

دلایل نزول 15درصدی بورس در 7 روز کاری

شرط و شروط قرارداد 25 ساله ایران و چین

بازار بورس ایران در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا؟

تحقیر سودان در فرایند عادی سازی روابط با آمریکا و اسرائیل

فاکس نیوز و مشکل شبه نظامیان در جامعه آمریکا

مرزهای مشترک عراق و سوریه؛ نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی

در بازار فولاد چه خبر است؟

بازگشت "ونیکی"به "وتجارت"‌‌‌‌‌

بازگشت سعد حریری به قدرت

دلواپسان از عذرخواهی طفره رفتند

وادار کردن دولت به کار

12000 صادرکننده جعلی

اولویت اصلاح در کشور؛ اول، دوم، سوم رسانه رسمی

مشارکت امارات در معامله اموال مسروقه از ایران

کارزار یک نفره اوباما علیه ترامپ

ایده سوم برای تحرک دولت

رخت عزا بر تن مدرسه؛ تکرار حمله به شیعیان افغانستان

اوامر سیاست به هنر

ایران و چین؛ گذار از مثلث رمانتیک به پیوند پایدار

صف‌آرایی علیه تروریست‌ها در مرزهای شمال غرب

فرصت طلبان؛ انتقاد "مطهری" از حمله کنندگان به دولت

زمانی برای حساب کشی از سلبریتی ها

کرونا رنگ عوض کرد

روایت ایرانی از دوقطبی آمریکایی

عدالت اجتماعی به شیوه مبتذل یارانه دادن، تنزل پیدا کرد

مذاکره با قاتل سردار سلیمانی سخت‌تر از مذاکره با بایدن است

تکرار «فتنه اکتبر» در عراق با هدف؛ حذف حشدالشعبی و پارلمان برای نجات آمریکا

امام از همان ابتدای نهضت، تکلیف آمریکا را روشن کرد

آیا بایدن فرصتی برای ایران خواهد بود؟

حزب توده به هاشمی و موسوی اطلاعات می‌داد

حذف تصویر زنان از روی سنگ قبرها

سرمقاله خراسان/ معادله پیچیده برنده و جنگ خیابانی!

سرمقاله کیهان/ مرزهای ممنوعه!

سرمقاله وطن امروز/ پایان پروژه «جان یا نان»

سرمقاله فرهیختگان/ دستورالعملی برای رسیدگی به تخلفات اجرایی

سرمقاله شرق/ فرصت‌ها در پس تحریم حداکثری

سرمقاله اعتماد/ مشکل اصلی مبارزه با کرونا

سرمقاله ایران/ راهبردهای رهبری و‌ گذار از بحران‌های ایران امروز

سرمقاله قدس/ دو ملاحظه در مواجهه با دولت