ایران پرسمان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ملک ممیزی می شود

ایران پرسمان - شهر: در دوره پنجم ممیزی املاک -سال ۱۳۸۷ - ۷۰۰ دستگاه تبلت، ۵۰۰ دستگاه رایانه و ۵۰۰ دستگاه متر لیزری تهیه شد تا ممیزی املاک شهر تهران انجام شود. این در شراطی است که در این دوره جذب نیرو انجام نشده و از کارشناسان دفاتر خدمات الکترونیک شهر استفاده می‌شود.

«دست به کار شیم»

ایران پرسمان - کمپین «دست به کار شیم» در راستای نظافت و تمیزی بازار تهران، به عنوان یکی از مشکلات جدی بازار، شروع به کار کرده و طی آن، مرمت و بازسازی دیواره‌ها، نظافت کف بازار و کوچه‌های اطراف، و ترمیم، خاک‌گیری و رنگ‌آمیزی سقف بازار انجام شده و همچنان ادامه دارد.

پلاسکو و تلنگری که به مدیریت شهری زد

ایران پرسمان - شهر: افکار عمومی در حادثه پلاسکو نقد اصلی را به مدیریت شهری و بی توجهی آن به سازمان آتش نشانی و نبود تجهیزات لازم داشت و به همین دلیل بود که تهرانی ها در انتخابات سال ۹۶ چهره های جدیدی را برای شورای شهر تهران برگزیدند تا مدیریت شهری و شهرداری تغییر کند.

نخستین فرهنگسرای شهر تهران به ساختمان دوستدار دوچرخه پیوست

ایران پرسمان - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، اظهار داشت: در راستای تدابیر شهرداری تهران در استفاده از حمل و نقل پاک و همزمان با پویش سه شنبه های بدون خودرو، هر هفته یکی از ساختمان های سطح منطقه دوستدار دوچرخه می شوند.

نمایشگاه نقاشی کودکان در خانه هنرمندان

ایران پرسمان - نمایشگاه نقاشی کودکان تهران با عنوان «شهری که من دوست دارم ببینم» از ۶ تا ۱۴ بهمن ماه در خانه هنرمندان به نمایش در خواهد آمد.

درخواست حناچی از شهروندان در شب‌های سرد

ایران پرسمان - شهردار تهران از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان نیازمند کمک در شب‌های سرد، با یکی از دو شماره ۱۳۷ یا ۵۵۵۲۲۳۲۲ تماس بگیرند.

شهرنگار؛ محله بریانک

ایران پرسمان - بریانک از محلات نسبتا قدیمی واقع در جنوب شهر تهران است و بافت غالب خانه‌ها در آن قدیمی می‌باشد. همان‌طور که در تمام مناطق تهران شاهد افزایش ساخت‌و ساز و مدرن شدن هستیم. این اتفاق در این محله هم افتاده است و هر سال بر تعداد آپارتمان‌های نوساز و چندطبقه افزوده می‌شود. بد نیست بدانید که محله بریانک یکی از محلات پرتراکم شهر تهران به شمار می‌رود که به قیمت نسبتا مناسب و دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی متقاضیان بسیاری پیدا کرده است.

باز شدن گره ۳۹ ساله محور کرمان

ایران پرسمان - تعریض خیابان کرمان در منطقه ۱۴ از سال ۱۳۶۰ در دستورکار شهرداری‌ها بوده است. رئیس کمیسیون شهرسازی شورا می‌گوید طبق مطالعات ترافیکی، نیازی به تعریض این خیابان نبوده و مصوبه تعریض بر این انگاره بوده که مشکل ترافیک با تعریض حل می‌شود، در حالی که این رویکرد شهر انسان‌محور را به ماشین‌ها تحویل می‌داد.

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

ایران پرسمان - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در رابطه با احداث مجموعه "باملند"، ابتدا یک قرارداد واگذاری عرصه پروژه به سازمان سرمایه گذاری از طرف شرکت عمرانی کارکنان (به نیابت از سازمان بازنشستگی) و سپس یک قرارداد مشارکت و بهره برداری با یک شرکت خصوصی منعقد شده است.

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب در منطقه۲

ایران پرسمان - معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه۲ گفت: همزمان با آغاز فصل سرما و برودت هوا ،طرح فوریتی جمع‌آوری و ساماندهی کارتن خواب‌ها با آماده باش شبانه مرکز خدمات اجتماعی منطقه در حال اجراست.

شهرداری پیاده رو فروشی نمی کند

ایران پرسمان - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: نگاه شهرداری به طرح ساماندهی پیاده راه ها درآمدی نیست اما قرار هم نیست که از مساله درآمد برای شهر بگذرد. آنچه شورای شهر در صحن مطرح کرد هیچ ارتباطی به لایحه شهرداری نداشت، بهتر است شورای شهر در کمیسیون ها لایحه کارشناسی و طراحی شده را بررسی کند. ما نیز آمادگی دفاع و پاسخگویی داریم.

ممیزی املاک شهرداری؛ از شناسایی تا به روزرسانی

ایران پرسمان - شهر: ششمین دور ممیزی املاک شهر تهران پس از چهار سال تاخیر آغاز شده است. این طرح نتایجی را در پی دارد که به موجب به روزرسانی بانک اطلاعات شهر تهران هم خدمت رسانی شهرداری به شهروندان را بهتر و دقیق‌تر می‌کند و هم اطلاعاتی را به دست می‌آورد که برای سایر نهادها و وزارتخانه‌ها ضروری است.

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹

ایران پرسمان - اولین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹ همزمان با هفته هوای پاک طی مراسمی با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و شهردار منطقه برگزار شد.

استفاده از بانک اطلاعاتی پروژه های شهری در خشت طلایی

ایران پرسمان - شهر: جمع آوری و بررسی پروژه ها و طرح های اجرا شده در حوزه شهری می تواند بانک اطلاعاتی کاملی را در اختیار مدیران شهری قرار دهد تا با استفاده از آن برای شهرهای خود الگو برداری کنند و این بانک اطلاعاتی می تواند به تمامی شهرها، از جمله شهر جهانی یزد که در فهرست میراث جهانی، به ثبت رسیده است، کمک کند.

آغاز به کار دومین پویش آزادسازی مادران زندانی

ایران پرسمان - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از آغاز به کار دومین پویش آزاد سازی مادران زندانی خبر داد و افزود: معتقدیم آزادی یک مادر به «نجات خانواده و نجات جامعه" منجر می شود و امیدواریم با مشارکت همه شهروندان مادران زندانی جرایم مالی تا نوروز ۱۴۰۰ به کانون گرم خانواده شان باز گردند.

باید از آزمون و خطا عبور کنیم

ایران پرسمان - شهر: رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران گفت: برگزاری رویدادهای بین المللی از جمله خشت طلایی، کمک می کند تا از آزمون و خطا عبور کنیم و با اطمینان بیشتری به حل مسائل شهری بپردازیم و اطمینان داشته باشیم که مسائلی که فرا روی ما هستند در دیگر نواحی جهان هم فرا روی مدیران اجرایی است.

بیست بیست / قسمت بیست و هفتم

ایران پرسمان - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و هفتم این برنامه را ببینید.

انهار شمال شرق تهران مرمت و بازسازی می شوند

ایران پرسمان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران، تبدیل انهار به کانیو را ازعوامل مهم کاهش آبگرفتگی ها برشمرد گفت: با اجرای این گونه عملیات ها آبگرفتگی در سطح معابر کاهش خواهد یافت.

آغاز اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله عباس آباد

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۷ از اجرایی شدن پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی با شعار " هم سایه هم" در محله عباس آباد با هدف بالا بردن کیفیت زندگی شهرنشینی و رفاه اجتماعی و امید به زندگی بویژه در محله های دارای بافت فرسوده خبر داد.

برگزاری دوره های آموزشی بهبود رفتارهای صحیح ترافیکی

ایران پرسمان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ از همکاری و مشارکت اداره امور بانوان معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه و خانواده استانداری گلستان در راستای برگزاری دوره های آموزشی بهبود رفتارهای صحیح ترافیکی با هدف گسترش و ترویج آموزش و ارتقا فرهنگ ترافیک خبر داد.

اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پارکی برگزار شد

ایران پرسمان - اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پارکی بانوان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به میزبانی شهرداری منطقه ۱۱ روز گذشته در بوستان رازی برگزار شد و مقام نخست مسابقات در رده سنی بالای ۲۱ سال به میزبان رسید.

تهران،نماینده ایران در مجامع بین المللی است

ایران پرسمان - شهر: کلانشهرها آنقدر مهم هستند که برای نشان دادن آن ها به روابط بین الملل و تعاملات جهانی احتیاج داریم و اگر شهر ها و کلانشهر ها را نمود بزرگ و دستاورد انسان ها بدانیم؛ برنامه هایی مانند خشت طلایی یقینا حضور ایران و تهران را در برنامه های بین المللی نشان خواهد داد.

مراجعه تاکسی ها به مراکز معاینه فنی ۳ برابر شد

ایران پرسمان - شهر: به مناسبت هفته هوای پاک با رویکرد اهمیت انجام معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا، حمایت، تشویق و ترغیب رانندگان تاکسی به استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی شهر تهران، مراجعه اول معاینه فنی تاکسی‌ها در هفته هوای پاک از ۲۹ دی تا ۵ بهمن جاری در تمامی مراکز معاینه فنی شهر تهران به استثناء واحدهای سیار معاینه فنی به صورت رایگان انجام می‌شود.

پلاسکو، ۴ سال بعد

ایران پرسمان - چهار سال از ریزش ساختمان پلاسکو می‌گذرد؛ این‌ها جمله‌های آخر آتش‌نشان شهید علیرضا سفی‌زاده، قبل از ریختن ساختمان است. برخی تصاویر برای اولین بار منتشر می‌شود... در جلسه اضطراری شورای شهر در دوم بهمن ۹۵، برای بررسی این حادثه چه‌ها گفته و شنیده شد؟ حالا پس از گذشت چهار سال، سالاری، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر، ساخت پلاسکوی جدید را نقطه عطف در ساختمان‌سازی ایمن می‌داند.

تهران از این طرف/ ویژه پلاسکو و یادواره‌ای برای شیده لالمی

ایران پرسمان - در شماره ۱۴ و ویژه‌ی پادکست «تهران از این طرف»، به مناسبت سالگرد فروریختن ساختمان پلاسکو در سال ۹۵، به این حادثه پرداخته شده است. سالگرد این حادثه با از دست دادن شیده لالمی، روزنامه‌نگار و دبیر اجتماعی روزنامه همشهری، همزمان شده و این پادکست با روایت و صدای او آغاز می‌شود.

یک گام تا تکمیل پروژه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان

ایران پرسمان - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، ضمن اعلام اتمام عملیات اجرایی فاز سوم پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی محدوده بزرگراه آزادگان، از پیشرفت ۶۵ درصدی عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه خبر داد.

بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از منطقه ۱۹

ایران پرسمان - محمدرضا جوادی یگانه به همراه مدیران ادارات کل و سازمان های تابعه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از تعدادی محله های ناحیه ۳ منطقه ۱۹ و پروژه سهیل ۱۴۰۰(خلازیر) بازدید کردند.

حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو آغاز شد

ایران پرسمان - شهر: دستگاه حفار مکانیزه‌ای که در پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو مشغول پیشروی است، با گذر از ایستگاه میدان اصلی شهرری (ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)) وارد مرحله پایانی حفاری‌های این بخش شد؛ با این توصیف، می‌توان گفت به دنبال حفاری حدود ۸۰۰ رینگ باقی مانده که به لحاظ متراژ شامل هزار و ۲۰۰ متر طول می‌شود، پروژه توسعه جنوبی خط ۶ طی ماه‌های آتی پایان خواهد یافت.

دهه فجر از سامانه الکترونیک سلامت رونمایی می شود

ایران پرسمان - شهر: به زودی از فاز نخست سامانه سلامت الکترونیک شهرداری تهران رونمایی می‌شود و قرار است با این رخداد، خدمات به شهروندان و کارکنان و بازنشستگان شهرداری در مراکز درمانی با شفافیت بیشتر و کیفیت بهتری انجام می شود.

اختتامیه خشت طلایی؛ ۷ بهمن

ایران پرسمان - شهر: معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران از تغییر تاریخ برگزاری آیین اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران و همچنین برگزاری این مراسم به صورت حضوری به علت کاهش محدودیت‌های کرونایی و زرد شدن شرایط شهر تهران، خبر داد.

وضعیت سفید در ایستگاه شوش

ایران پرسمان - مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از آغاز مسافرگیری در ایستگاه شوش خبر داد.

پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

ایران پرسمان - پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ تاریخی که هرگز فراموش نخواهد شد. در چنین روزی حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول اتفاق افتاد، که پس از ۳٫۵ ساعت سوختن، فروریخت. آواربرداری ساختمان پلاسکو جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ به پایان رسید. بنابر گزارش اورژانس تهران، آخرین آمار اعلامی از تعداد مصدومان این حادثه ۲۳۵ نفر بوده‌است. آمارهای متفاوتی در مورد مفقود شدگان وجود دارد اما اکثر این آمار بین ۲۰ تا ۳۰ تن است. یکی از آتش نشانان حاضر در زمان تخریب به علت شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت. همچنین پیکر ۱۶ آتش‌نشان و ۶ شهروند عادی نیز از زیر آوار خارج شد

فعالیتهای مدیریت شهری در ابعاد بین المللی قابل رویت است

ایران پرسمان - شهر: بسیاری از فعالیت هایی که در تهران در حوزه های مختلف انجام می شود، در سطح بین المللی قابل رویت است و به همین دلیل اگر میزبانی این برنامه ها به طور منظم در شهر اتفاق بیافتد باعث معرفی شهر می شود و برای مجموعه مدیریت شهری، یک آزمون خوب است تا خود را با دیگر فعالیت هایی که در شهرهای دنیا اتفاق می افتد مقایسه کند.

کاشت ۵۳ درخت روت بال زیتون تلخ در منطقه ۹

ایران پرسمان - اداره فضای سبز منطقه ۹ با هدف توسعه و بازپیرایی فضای سبز در غرب پایتخت نسبت به کاشت ۵۳ اصله درخت روت بال زیتون تلخ اقدام شد.

ایمن سازی و آشکارسازی خط ۲ اتوبوس های تندور خیابان قزوین

ایران پرسمان - معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۰ با اشاره به اجرای پروژه های خردمقیاس، از ایمن سازی و آشکارسازی مسیر اتوبوس های تندرو خیابان قزوین با هدف ارتقای سطح ایمنی و کاهش تصادفات در این معبر خبر داد.

ساير مطالب

تاکید کلهری برتعامل سازمان‌های خدمات‌رسان برای کنترل بیماری کرونا

امنیت بانوان در شهر ارتقاء می یابد

رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان الزامی است

احداث همراه سرا در اطراف مراکز درمانی منطقه 6

امضای تفاهمنامه سازمان فرهنگی و معاونت حمل و نقل

مدیریت شهری با عملکرد مطلوب، تضمین کننده ارتقاء کیفیت زندگی است

حق شهروندان نیست که با تاکسی فرسوده تردد کنند

پلاسکو ؛ متمایزترین خاطره ام

30 درصد ساختمان های پرخطر منطقه 12 ایمن شدند

سهم حمل و نقل عمومی از قوانین مصوب باید پرداخت شود

100 پلاسکو در شهر

شاخص های سنجش آلودگی هوا سختگیرانه تر شد

هیچ اراده‌ای برای اجرای مصوبات حمل و نقلی در دولت نیست

منتظر اقدام عاجل دولت و مجلس هستیم

الزام اخذ معاینه فنی خودروهای تهرانی از مراکز پایتخت

شهرداری، قرارداد چند پروژه به ارزش 40هزار میلیارد تومان را فسخ کرد

تفکر شهروندی و اراده متولیان دو راهکار اصلی کاهش آلودگی هواست

خشت طلایی؛ مبنای زایش ایده های جدید در کلان شهرها

بیست بیست / قسمت بیست و ششم

سرعت احداث فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی افزایش یافت

تداوم بهسازی انهار و شبکه آبهای سطحی معابر در جنوب شرق تهران

اجرای نمایش خیابانی روز هوای پاک در میدان کتاب

از آئین درختکاری تا همایش دوچرخه‌سواری

ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران

مدیریت پسماندهای شیشه ای در منطقه 19

جوایز بین‌المللی سبب تغییر نگرش مدیران می‌شود

موافقت کمیسیون ماده ٥ با طرح اصلاحی کرمان

4 سال دور از خانه

تعصبی که در محلات کمرنگ شده است

گشایش 10 ایستگاه مترو در بهمن و اسفند 99

آخرین آمار ابتلا به کرونا در شهرداری تهران

آغاز زندگی تجاری پلاسکو؛ 1400

دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت توسط سازمان عمرانی مناطق

کرونا در تهران از کجا شروع شد؟

توسعه شمالی خط 3 مترو تهران سال آینده آغاز می‌شود

معاینه فنی تاکسی های پایتخت به مدت یک هفته رایگان شد

ظرفیت پذیرش مسافران ایستگاه کمیل 2 برابر می شود

شرایط شکننده است، فریب نخورید

رینگ تاریخی اراک به پیاده راه تبدیل شد

قدردانی از دوچرخه سواران منطقه 3 در روز هوای پاک

کاهش اختیارات شهردار در قانون جدید بحران سلیقه ای است

فرهنگ‌سرای آفتاب پویش مردمی «گره‌گشا» را برگزار می‌کند

توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل

هنرمندان می‌توانند به گفت‌وگوی عمومی درباره خیابان ولیعصر کمک کنند

آخرین وضعیت شن‌چاله‌های خلیج‌فارس

ثابت بودن عوارض شهری در مناطق مختلف عادلانه نیست

دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک برگزار می شود

تنفیذ احکام هیات رئیسه و دبیران شورایاری محلات منطقه 7

شعرخوانی آیینی در محلات جنوب شهر

آغاز کاشت 300 درخت چنار در مرکز شهر تهران

فراخوان ثبت نام رویداد برخط آلودگی هوا و صدا

دانش منبعث از کاربست، مانع تکرار اشتباهات است

ویژه برنامه های شهرداری منطقه 4 در سالروز شهادت فاطمه (س)

برگزاری ویژه برنامه های «جان نبی» در منطقه 3

بازدید مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران از روند اجرای طرح محله

زیست پذیری، اولویت تهران است

اجرای فاز جدید مقابله محله محور با کرونا در منطقه 6

بیست بیست / قسمت بیست و پنجم

اجرای سوگواره فاطمی در محلات منطقه 2

طرح نگهداشت شهر به شکل فوریتی

برگزاری ویژه برنامه های «جان نبی»

بانک اطلاعاتی فضاهای زیر سطحی مدیریت شهری پایتخت تهیه می شود

موانع موجود در نوسازی بافت فرسوده

انتشار سومین قسمت کمیک‌موشن «چهل سردار»

پیشرفت 60 درصدی ساخت بزرگترین تونل مدیریت سیلاب غرب

برگزاری رویداد خشت طلایی تهران، نشانی از زنده بودن شهر است

بازدید معاون حمل و نقل از ایستگاه مترو میدان قیام

بررسی معضلات محدوده خلازیل منطقه 19

برپایی«روضه‌های خانگی» ایام فاطمیه در تهران

ورودی شرقی ایستگاه کمیل با تجهیزات ساخت داخل، افتتاح می‌شود

وضعیت هوای پایتخت قابل قبول شد

شورای شهر دستورالعمل اجرای لایحه ساماندهی مشاغل را ابلاغ نکرده است

قرارداد تامین 105 دستگاه واگن منعقد می شود

پروانه پلاسکو صادر شده است

موزه نقاشی پشت شیشه

موزه تهران قدیم در سرای کاظمی

کاخ نیاوران

گودهای متعلق به سازمان نوسازی خطرساز نیستند

خیابان ولیعصر نمود ارزش‌های فرهنگی-تاریخی تهران است

شورایاران به اجرای پروژه ها سرعت می بخشند

بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از ساختمان پلاسکو

11 راسته شمال تهران در اولویت طرح ممیزی املاک قرار گرفتند

تعطیلی همیشگی دلفیناریوم برج میلاد

پویش «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» در منطقه 20 کلید خورد

عزاداری فاطمی در میدان شوش منطقه 15

‎دنیای عجیب «مش حسن»

لزوم جهت گیری بودجه بحران به سمت ارتقاء فرهنگ ایمنی

نصب 39 تابلوی جدید از تمثال شهدا در معابر جنوب شهر

دی؛ آلوده ترین ماه ١٣٩٩

خیابان ولیعصر یکی از شخصیت‌های درام تهران است

خیابان ولیعصر یک شریان عمومی است نه فضای عمومی

خیابان ولیعصر دغدغه شهروندان می شود

رونمایی از اثر هنری "سرباز وطن، سردار حرم"

ایمن سازی دیوار سنگی کانال خشایار

باز آرایی کوچه ها در محله های مرکزی تهران آغاز شد

بیست بیست / قسمت بیست و چهارم

ویژه‌برنامه «جان نبی» در منطقه 8

اهدای اینترنت نیم بهاء به فراگیران دوره های آموزش آنلاین ترافیکی منطقه 3

تسهیل تردد شهروندان در جنوب شرق تهران

آغاز برگزاری کارگاه های آنلاین موتور سوار خوب در منطقه 9