ایران پرسمان

آخرين مطالب

تعيين جنسيت نوزاد با روش هاي سنتي! پرسش

تعيين جنسيت نوزاد با روش هاي سنتي!
  بزرگنمايي:


اين روزها بحث تعيين جنسيت جنين به موضوع داغي تبديل شده است. براي بسياري از زوج هاي جوان حتي در جوامع پيشرفته مهم است که بتوانند جنس فرزندشان را انتخاب کنند. سال هاست که دانشمندان و پژوهشگران علوم پزشکي نتايج تحقيقات خود درباره تاثيرگذاري کروموزوم هاي x وy مردان در تعيين جنسيت جنين را مطرح و اعلام کرده اند؛ موضوعي که فصل اشتراک طب مدرن و طب سنتي براي تعيين جنسيت جنين است.

با اين تفاوت که درمانگران و متخصصان طب سنتي علاوه بر تاثيرگذاري کروموزوم هاي مردانه، شرايط فيزيکي و جسمي دستگاه زنانه و رحم زنان را در تعيين جنس نوزاد موثر مي دانند. دکتر سعيد صانعي، درمانگر و مشاور گيـاه درماني توضيحات بيشتري را درباره ديدگاه درمانگران مکتب طب سنتي ايران با شما در ميان مي گذارد.


طب سنتي درباره تعيين جنس جنين چه مي گويد؟

برخلاف ديدگاه طب مدرن که مرد را عامل اصلي در تعيين جنسيت نوزاد مي داند، حکيمان و درمانگران طب سنتي بر اين باورند که علاوه بر مرد، زن نيز مي تواند نقش موثر و قابل ملاحظه اي در تعيين جنسيت داشته باشد. بر اساس اين قاعده علاوه بر تاثير کروموزوم هاي جنسي xوy ، ميزان ph محيط رحم و اسيدي و قليايي بودن آن و حتي وجود پادتن هاي ضدکروموزوم yدر بدن زن نيز مي تواند در تعيين جنس جنين موثر باشد بنابراين بايد توجه داشت که مرد و زن هر دو به يک اندازه بر تعيين جنسيت نوزاد موثرند و نبايد اينگونه باشد که نقش زن در تعيين جنسيت جنين کم اهميت و ناديده گرفته شود.

پسر مي خواهيد، دور اين غذاها را خط قرمز بکشيد

اگر تصميم داريد نوزاد پسري را به جمع خانواده خود اضافه کنيد، مي توانيد با تغيير برنامه و رژيم غذايي به سبک طب سنتي به آرزوي خود برسيد. به گفته درمانگران طب سنتي اين مادران بايد مصرف غذاهاي دريايي، شير، لبنيات، کلم، کدو، قهوه، کاکائو، تره، ماءالشعير و جوانه گندم را که موجب افزايش PH محيط رحم مي شود از برنامه غذايي خود حذف کنند. بهترين زمان براي اجراي اين رژيم غذايي از اولين روز قاعدگي تا 19 روز بعد از پايان آخرين روز قاعدگي است. اجراي اين برنامه غذايي در ماه هاي پيش از بارداري به زوج کمک مي کند تا شانس بيشتري براي تولد نوزاد پسر داشته باشند. مادر با مصرف اين غذاها مي تواند موجب کاهش ميزان اسيديته رحم شود و به اين ترتيب محيط رحم را براي قليايي شدن آماده کند. به اين ترتيب او مي تواند با مصرف پرتقال شيرين در ميان وعده ها به کاهش ميزان اسيديته رحم خود کمک کند.

با هويج و خرما پسردار مي شويد

يکي از بهترين روش ها براي افزايش احتمال تولد نوزاد پسر مصرف انواع دانه هاي روغني و آجيل است. در برخي از متون طب سنتي مصرف روزانه 2عدد خرما بعد از يکي از وعده هاي غذايي نيز شانس تولد پسر را افزايش مي دهد. علاوه بر اين با گنجاندن سبزيجات و ميوه هايي چون هويج، سيب زميني، تخم مرغ، مرکبات شيرين، توت فرنگي، شاه توت، انگور، کاهو و مصرف غذاهاي خوش نمک مي توانيد جنسيت نوزاد خود را پسر انتخاب کنيد به شرط آنکه علاوه بر رعايت رژيم غذايي ديگر توصيه هاي متخصصان طب سنتي را نيز درباره پرهيزهاي غذايي لحاظ کنيد. نکته مهمي که خانم ها بايد به آن توجه کنند ميزان مصرف نمک است که بايد حتما با مشاوره متخصص طب سنتي يا پزشک خود آن را مصرف کنند تا احتمال ابتلا به فشارخون حاملگي ناشي از مصرف نمک را به صفر برسانند.

اين زمان را فراموش نکنيد

راه حل ديگري که به کمک آن مي توان احتمال تولد فرزند پسر را افزايش داشت توجه به زمان مناسب براي انجام لقاح است. در صورتي که زوج 3 تا 4 روز بعد از آخرين روز قاعدگي زن براي لقاح اقدام کنند به دليل تازگي و طراوت رحم در اين زمان و به دليل کافي نبودن زمان براي جمع شدن ترشحات اسيدي، زن و مرد شانس بيشتري براي تولد نوزاد پسر خواهند داشت. حکماي طب سنتي در منابع و متون طبي مختلفي به اين نکته اشاره کرده اند که انجام لقاح 3 تا 4 روز بعد از پاکيزه شدن زن و به اين ترتيب که در زمان انجام لقاح ابتدا زن و پس از او مرد ارگاسم را تجربه کند يکي از مهم ترين عوامل براي تولد نوزاد پسر است و اما در صورتي که زوج به داشتن فرزند دختر فکر مي کند بايد 6 روز بعد از پايان قاعدگي زن لقاح را انجام دهند. در اين شرايط بايد ارگاسم مرد زودتر از زن به سرانجام برسد. البته در اين زمينه جزئيات و نسخه هاي ديگري نيز وجود دارد که مشاوره با متخصص و درمانگر طب سنتي مي تواند آن را براي هر زوج مشخص کند.

رابطه اسيديته رحم با جنسيت نوزاد

بر اساس ديدگاه درمانگران طب سنتي و طبيعي ميزان ph و اسيديته رحم مي تواند نقش موثري بر جنسيت جنين داشته باشد. بر اساس اين تئوري هر چه اسيديته رحم بيشتر باشد، شانس تولد نوزاد دختر بيشتر مي شود و هرچه ميزان اسيديته کمتر باشد و ph رحم به سمت قليايي شدن ميل کند، احتمال تولد نوزاد پسر بيشتر مي شود. به همين دليل درمانگران شيوه هاي طبيعي درمان به ويژه طب سنتي ايران با تغيير رژيم غذايي زنان چندين ماه پيش از بارداري و ارائه نسخه هاي طبيعي و شست وشوي رحم با کمک داروهاي طبيعي اسيدي يا قليايي به زوج ها کمک مي کنند تا در تعيين جنسيت کودک خود دخالت کنند.

توصيه طب سنتي:

شستشو با آبليمو خيلي رقيق

يکي از روش هايي که در طب سنتي براي تولد نوزاد دختر به خانواده ها پيشنهاد مي شود شست وشوي رحم با آبليموي تازه خيلي رقيق است. براي اين منظور کافي است از 6 ماه قبل از بارداري اين روش را اجرا کنيد. 5 سي سي آبليموي تازه را با يک استکان آب مخلوط کرده و از آن براي شست و شوي رحم استفاده کنيد. اين کار نه تنها موجب پاکسازي رحم از قارچ ها و باکتري ها مي شود بلکه مقاومت رحم را در برابر اسيديته بيشتر مي کند. به اين ترتيب بعد از چند بار تکرار اين روش شرايطي ايجاد مي شود که شانس تولد نوزاد پسر را کاهش مي دهد. ضمن آنکه درمانگران طب سنتي از اين شيوه براي درمان برخي از عفونت ها و حتي پيشگيري از ابتلا به عفونت هاي دستگاه زنانه و رحم استفاده مي کنند.

غذاهاي که احتمال دختر شدن را بيشتر مي کند

درمانگران طب سنتي بر اين باورند که گنجاندن خوراکي هايي مانند کرفس، پياز، اسفناج، کاکائو، پروتئين ميگو، ماهي و غذاهاي دريايي، شير و لبنيات به برنامه غذايي و پرهيز از مصرف غذاهاي خوش نمک در وعده هاي غذايي روزانه 5 تا 6 ماه پيش از بارداري و انجام لقاح مي تواند به ايجاد شرايطي براي تولد نوزاد دختر کمک کند. علاوه بر اين هرچه سن پدر و مادر بيشتر باشد يا زندگي زوج تحت تاثير هيجانات، استرس و تنش هاي روزمره باشد، احتمال تولد نوزاد دختر افزايش مي يابد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دلیل سکسکه نوزادان تازه متولد شده چیست؟

انسان مجبور به سکونت در فضا می‌شود؟

افکار با چه روشی مغز را تغییر می دهند؟

چالش های اولین هتل فضایی چیست؟

آیاگل‌های آفتابگردان مصنوعی نور بیشتری جذب می کنند؟!

آیاشکست، پیش‌نیاز اساسی موفقیت است!؟

کارکردشبکه ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی چیست؟

آیا افراد نابینا می توانندمدل‌سازی سه‌بعدی را انجام دهند؟

آیا به وسیله هوش مصنوعی می توان نوشت؟

چرا استیون واینبرگ فلسفه را آفت علم می‌داند؟

چرا رئیس ناسا با ایلان ماسک درگیر شده است؟

راهکار مقابله با بیماری پروانه‌ای چیست؟

بوی وحشتناک عرق بدن از کجا می‎آید؟

آیا تغییرات اقلیمی امکان گسترش بیماری‌های کشنده را افزایش می‌دهند؟

عجیب‌ترین ویروس‌های دنیا چه ویروس هایی هستند؟

چگونه درد را در پوست خود احساس می‌کنیم؟

آیا امکان توقف آلزایمر با از بین بردن سلول‌های ایمنی در مغز وجود دارد؟

چرا فضا تاریک و سیاه است؟

آیا سلول های بنیادی جنینی حاوی جهش ژنتیکی هستند؟

چه کسانی آیت‌ا... هاشمی را مقصر ادامه جنگ می‌دانستند؟

چرا فضانوردان دچار بیماری های عصبی می شوند؟

چرابعد از‌ پذیرش قطع‌نامه اعلام پیروزی نشد؟

این دختر از جان ما چه می‌خواهد؟!

چرا خواب‌هایمان را فراموش می‌کنیم؟

در فضای میان‌کهکشانی چه می‌گذرد؟

حل معضل اعتیاد؛ مستلزم چیست؟

آیا موج جدیدی از حرکت اصولگرایان به اردوگاه اصلاحات در راه است؟

ماهواره‌های ویژه رصد خورشید چگونه کار می‌کنند؟

پاسخ به پرسش‌های مهم علمی، از وجود آب روی ماه تا سفر در زمان

آیا دانشمندان ایرانی درمان سرطان را پیدا کردند؟

آیا کلید قطع اینترنت در خورشید است؟

آیا جاذبه می‌تواند سرطان را از بین ببرد؟

چرا دولت دوازدهم دولت اصلاحات است؟

نتیجه عبور اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از باهنر و عارف چه بود ؟

اوضاع بورس تا آخر 98 چگونه خواهد شد ؟

آیا می توان بمب را در 30 ثانیه شناسایی کرد؟!

آیا می توان با تست بزاق بیماری قلبی را پیش‌بینی کرد؟

تامین ارز زائران اربعین منتظر تدبیر به هنگام بانک مرکزی

کار اندیشکده FDDچیست؟

چرا هر بارش شهابی را به نام یک صورت فلکی خاص می‌شناسیم؟

آیا خبر های مهمی برای مستاجران در راه است؟

چرا پدران انگلیسی مخالف آرایش دخترانشان هستند؟

آیا تسهیلات 75 میلیون تومانی به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تعلق می گیرد؟

نرخ تورم در مرداد ماه به چه عددی رسید؟

سه رکورد جدید ایران چه بود؟

مرتضی بختیاری چگونه به ریاست کمیته امداد رسید؟

گزینه‌ احتمالی مدیر عاملی ایران‌ خودرو چیست؟

چاپگرهای سه بعدی چه جایگاهی در پیشرفت کشورمان دارند؟

آیا آینده فضانوردی به زنان وابسته است؟

ارتباط میان فلوراید و ضریب هوشی پایین در کودکان چیست؟