ایران پرسمان

آخرين مطالب

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است انديشه

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان_جمعی از علمای اهل سنت هند ، ظهر امروز با "حسین شیخ الاسلام"  معاون بین الملل مجمع تقریب دیدار کردند، شیخ الاسلام در این دیدار به ذکر تاریخچه ای از شکل گیری جمهوری اسلامی در ایران پرداخت و گفت:این کشور در اختیار دشمنان اسلام بود، کاپیتالاسیون در پارلمان تحمیل شد، ما خودمان به دست خودمان ذلیل آمریکا شدیم و آمریکایی ها با همکاری اسرائیل هر جنایتی که می خواستند کردند و بسیاری از مردم ما زندانی و شکنجه شدند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) از اینجا شروع کرد و می خواست که شاه نوکر آمریکا نباشد، اما شاه دیگر توان اینکه نوکر آمریکا نباشد را نداشت؛ چهل هزار مستشار آمریکایی و ارتش همه چیز را کنترل می کرد و وقتی مردم در پشتیبانی از امام(ره) حرکت کردند، کشته می شدند و از اینجا درگیریها شروع و انقلاب اسلامی آغاز شد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: شاه برای بار دوم فرار کرد، بار قبل در کودتای 28 مرداد فرار کرد که با کودتایی دیگر بازگشت، ولی این بار انقلاب با انقلاب ملی کردن صنعت نفت مصدق، فرق می کرد، امام خمینی(ره) حرف از اسلام می زد و همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند.

معاون بین الملل مجمع تقریب، اظهار داشت: روش امام خمینی(ره)، با همه روشهای انقلابهای قبلی فرق می کرد، مثلا در انقلاب روسیه کارگران را بسیج می کردند و وقتی ارتش سرخ پیروز می شد، انقلاب پیروز بود؛ در چین هم وقتی ارتش کشاورزان پیروز می شد، پیروزی حاصل شده بود و در الجزایر با پیروزی ارتش مجاهدین، پیروزی حاصل می شد.

شیخ الاسلام افزود: امام خمینی(ره) اعتنایی به تشکیل ارتش مسلحانه نداشت و می گفت، مردم باید به میدان بیایند، دهها هزار و میلیون ها نفر به خیابان می آمدند و دیگر توپ، تانک و مسلسل اثر نداشت؛ مردمی که به خیابانها می آمدند، می دانستند که ممکن است، شهید یا زخمی شوند، اما وضو  می گرفتند و غسل شهادت می کردند و با نیت قربت به خیابانها می آمدند و این همان چیزی بود که امام (ره) می خواست و به همین دلیل بود که انقلاب اسلامی با کمترین خونریزی پیروز شد.

وی خاطر نشان کرد:استدلال امام(ره) این بود که این قرآن از طرف خداست و اولین نقش قرآن معرفی خداوند است، اما در آن مقداری از احکام هم آمده است که این احکام باید در زمین اجرا شود و  کسی باید بر آن نظارت كرده و آن را اجرا کند، اما کسی شایستگی این  نظارت را دارد که احکام را بفهمد و بتواند آنها را از قرآن و سنت استخراج کند، چنین شخصی برای اینکه خوب بتواند اجرا کند، باید عادل باشد و اسم این حکومت، حکومت اسلامی شد.

معاون بین الملل مجمع تقریب یاد آور شد: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، رفراندوم آری یا نه را به اجرا گذاشتیم که 98 درصد از مردم به آن پاسخ آری دادند و سپس تصمیم به نوشتن قانون اساسی گرفتیم و انتخاب کردیم که عده ای از خبرگان رهبری توسط مردم انتخاب شوند و نظارت کنند بر فردی که در رأس حکومت است تا فقیه و عادل باشد و سپس پس از مطالعات انجام شده از نظرات علمای اسلام بعد از ائمه معصومین تا کنون چیزهای دیگری نیز استخراج شد و مشخص شد که علاوه بر فقیه و عادل بودن، 5 صفت دیگر را برای رهبری حکومت اسلامی لازم می دانستند که عبارت بودند از، مدیر و مدبر بودن، متقی و شجاع بودن و اینکه آگاه به زمان خود باشد.

شیخ الاسلام افزود: تشخیص بین کسانی که این صفات را دارند، کار عامه مردم نیست، به همین دلیل مردم عده ای متخصص را انتخاب کردند و مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب رهبر تشکیل شد، تا به نیابت از کل مردم چنین شخصی را انتخاب کند، این یکی از وظایف خبرگان رهبری شد و وظیفه دیگر آن، این بود که نظارت کند، شخصی که برای رهبری بر جامعه اسلامی انتخاب می شود، همیشه در این صفات در قله باشد و هر وقت خدایی نکرده خللی ایجاد شد، مجلس خبرگان باید برای این هفت صفت، کس دیگری را برگزیند.

وی با بیان این مطلب ادامه داد: از این به بعد همه چیز با رأی مستقیم مردم انجام می گرفت، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس با رأی رئیس جمهور انتخاب می شدند و این شد اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب، که اگر مشکلی در ولایت فقیه پیدا بشود، باید توسط خبرگان رهبری کس دیگری جایگزین او شود، و این است که این دو تمدن چهل سال است با هم در حال جنگ هستند.

در ادامه این دیدار، اعضای هیأت هندی، ضمن تشکر از میزبانی ایران و به خصوص مجمع تقریب، نتایج انقلاب اسلامی در ایران و جهان اسلام را ستودند و گفتند: با انقلاب اسلامی ایران عظمت مسلمانان احیا شد، همه دشمنان با هم متحد شدند تا تأثیرات انقلاب اسلامی را محدود کنند، اما  ایران اسلامی علی رغم همه مشکلات توانست ارزشهای انقلاب را حفظ  و پیام آن را به جهان منتقل کند.

یکی از علمای هندی اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همراهی مردم بود، گرچه امام خمینی(ره) سالها در تبعید به سر می بردند، اما مردم از راه دور به پیام امام(ره) لبیک می گفتند و این رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران است، ایران پرچم دار جهان اسلام است که امیدوارم در آینده نیز به پیروزیهای بزرگ دست پیدا کند.

اعضای هیأت هندی ضمن قدردانی از تلاشهای ایران و به خصوص مجمع تقریب در ایجاد اتحاد بین مسلمانان جهان، وعده دادند تا در حد توان خود برای تحقق اهداف تقریب مذاهب با ایران همکاری کنند؛ آنها تأکید کردند که همکاری بین ایران و هند نباید محدود به همکاریهای دینی و مذهبی شود، بلکه باید برای تبادل علمی و تجاری، آموزشی و ... بین دو کشور نیز بکوشیم.

اعضای هیأت هندی اظهار داشتند: جای تأسف است که بر عکس ایران، تعداد زیادی از کشورهای اسلامی به فکر اقدام عملی برای اتحاد بین مسلمانان نیستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پوست مصنوعی نیشگون گرفتن از موبایل را ممکن می‌کند!

آثار «آپولو» بر ماه به زمین بازمی‌گردد

در DNA ما پیام های مخفی فرازمینی‌ها نهفته است!

تطابق مزاج بدن انسان‌ها با فصول مختلف

ساخت سنسور مکانیکی برای سنجش نور

انسان‌ها چگونه در مریخ زندگی خواهند کرد؟

شاید ما تنها حیات هوشمند موجود در جهان باشیم

روشی جدید برای نابودی سلول‌های مقاوم سرطانی

اولین انسانی که به مریخ می‌رود یک زن خواهد بود

تشییع پیکر حسین دهلوی، برگزیده جایزه کتاب سال

شاهنامه‌ فردوسی، در آستانه اکران جهانی

بخشی از کتاب/ تو همیشه حقِ مطلق نیستی!

دو خط کتاب/ در غوغای روزانه لحظه‌ای مکث کن

بخشی از کتاب/ وعده آوردن بهشت روی زمین!

​انتشار نامه‌های منتشرنشده آلبر کامو به نویسنده ایتالیایی

شاعرانه/ چون قایق شکسته ز طوفانم

معروف‌ترین نویسندگانی که نوبل نگرفتند!

صوت/ داستان شنیدنی بابا گوریو- قسمت دوازدهم و آخر

تایم لپس فوق‌العاده یک عکاس از گردش زمین!

دستگاهی که برای معلولان حکم شفا را دارد

«نه گمان دار که رفتی و فراموش شدی» با صدای استاد شهریار

دو خط کتاب/ سواری دادن، راز زنده ماندن است!

چرا ضربه خوردن انگشتان پا درد خیلی زیادی دارد؟

دو خط کتاب/ ما از کجا مطمئنیم که از بقیه‌ی مردم برتریم؟

گامی برای درمان سرطان در سگ‌‌ها

صوت/ فردوسی‌خوانی- هشتادوهفتم- داستان کشتن زریر

ستاره‌های دوتایی چگونه شکل می‌گیرند؟

معرفی نامزدهای «جایزه قیصر امین‌پور»

دو خط کتاب/ از کجا بدونم راست می‌گی؟!

جداشدن کوه یخی از قطب جنوب

دو خط کتاب/ چیزهایی که باید درباره هویت ایرانی مان بدانیم

اگر «ملت عشق» را نخواندید حالا منتظر سریالش باشید

محصولات نانویی جدید وارد بازار شدند کدامند؟

یک جاندار تک سلولی بدون مغز در پاریس به نمایش درآمد!

نتیجه دغدغه فهم عامه مردم از کلام‌الله ترجمه ای تازه از قرآن شد

طولانی‌ترین پرواز جهان چند ساعت طول کشید؟

«می‌خواستم فرشته باشم» داستانی درباره هویت یک دختر نوجوان

ایرلند خاکستر نویسنده‌اش را می‌خواهد

بهترین داستان‌های کوتاه بسیار شبیه بهترین جک‌ها هستند

واکنش شفیعی کدکنی به شایعه چه بود؟

اندازه‌گیری انواع طیف نور با یک سنسور کوچک

آیا «ربع رشیدی» جهانی می شود؟

یک کتاب خوب/ با یک طوطی؛ رمانی پر از ماجراهای سیاسی

100 هزار پوند برای فروش صورت؟!

شاعرانه/ برف خستگی خداست

چرا مردم به یوفوها باور دارند؟

«دوستم امام حسینه» ویژه نامه کودکانه برای اربعین

تولید نانوذراتی برای صنایع آرایشی-بهداشتی

شاعرانه/ این شعرها که بوی سکوت می دهند

ساده‌ترین راهکار برای یادگیری جدول تناوبی