ایران پرسمان

آخرين مطالب

ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی از نگاه محسن رضایی سياسي

ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی از نگاه محسن رضایی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - فارس / دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مکتب قاسم سلیمانی می تواند به نظم نوین جهانی کمک کند چرا که نماد اندیشه و مکتب طیبه به شمار می رود.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در نشست علمی همایش «گام دوم انقلاب؛ مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز» در دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی یک مکتب انسان ساز، عملیاتی و جهادی است، گفت: مکتب سلیمانی در حقیقت ظهور و بروز یک کلمه طیبه است که از یک اعتقاد فلسفی برخوردار بوده و دارای سبکی قاعده مند است.
وی با بیان اینکه این مکتب برخوردار از فرهنگ توام با معنویت است افزود: مکتب شهید سلیمانی به مثابه بذری است که در صورت کاشته شدن به یک درخت تناور تبدیل و شاخ و برگ آن در قلوب انسانها گسترش پیدا می کند و آسمان قلوب بشری را به فتح خود درخواهد آورد.
رضایی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی رسالت خود را از زمین شروع کرد اما توانست آسمانها را فتح کند، تصریح کرد: این مکتب همواره از ابتدای شکل گیری خود در پی عمل به تکلیف بود و در حقیقت بنای آغازین آن را تکلیف مداری بنا نهاد.
رئیس کمیته علمی همایش گام دوم انقلاب اسلامی با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در پی عمل به تکلیف الهی و تولید اندیشه، استراتژی و راهبرد بوده عنوان کرد: لازمه تکلیف الهی، شناخت تکلیف و چگونگی عمل به آن است.
رضایی با بیان اینکه لازمه شناخت تکلیف الهی، برخورداری از نگاه اسلامی و دین شناسانه است تا با شناخت محیط و شرایط موجود زمینه تطبیق این شناخت با دین فراهم شود، تاکید کرد: باید در این مسیر نسبت به مسایل شرعی، راهبرد دشمن، طراحی نقشه راه، ابتکار و داشتن خلاقیت برای عبور از موانع پیشرو آگاهی داشته و درپی عمل به وظیفه باشیم.
وی با بیان اینکه حکم "ولی" در تشخص تکلیف و چگونگی انجام آن باید سرلوحه کار قرار گیرد تاکید کرد: باید بدانیم وقتی داعش مردم یک روستا را گروگان گرفته و با چاقو گلوی مردم بیگناه را می فشارد تکلیفمان چیست؟
وی با اشاره به ضرورت برخورداری از عقلانیت جمعی در مسیر انجام تکلیف ادامه داد : گاه در سوریه، عراق، لبنان و تمام جنگ‌ها ساعت‌ها بحث می شد تا به عقلانیت جمعی دست پیدا کنیم، در واقع شهید سلیمانی تا آخرین ساعات حیاط خود بر مبنای عقلانیت جمعی برای شناخت تکلیف و چگونگی انجام بهتر آن عمل کرد.
وی با اشاره به اینکه مکتب سلیمانی نشات گرفته از دل مکتب امام (ره)، مقام معظم رهبری و فرماندهان 8 سال دفاع مقدس بود، گفت: اساس این مکتب عمل به تکلیف الهی است و همین عمل به تکلیف بود که از سلیمانی یک کلمه طیبه ساخت تا در منطقه و قلوب مردم آسمانی شود.
رضایی به اشاره به سبک و سیاق مکتب سلیمانی در تربیت مدیران جهادی، عنوان کرد: تربیت مدیران جهادی در این مکتب از جهاد با نفس آغاز شده و اگر کسی بتواند خود را کنترل کرده و بسازد می تواند دنیا را ساخته و کنترل کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جهاد نفس در میدان انجام می شود نه در اتاق های در بسته و دور از مردم، تصریح کرد: انسانها در کوره های داغ زندگی، جهاد با نفس می کنند و تربیت مدیران جهادی بدون مدیریت انسان ها به خودشان امکان پذیر نیست، مدیران جهادی از مدیریت جهادی شکل می گیرند.
رئیس کمیته علمی همایش گام دوم انقلاب با بیان اینکه امروز صحنه های بین المللی نشان می دهد که انسان وارد عصر جدیدی شده است و آموزه های قبلی مانند اومانیسم و لیبرالیسم یا مکتب های سوسیال دموکراسی و لیبرال دموکراسی پاسخگوی نیازهای بشر نیست، خاطرنشان کرد: انسان امروزی نیازمند یک نظم نوین است که به نظر می رسد مکتب امام، شهید سلیمانی و مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی که سرآغازی بر این مکتب است، آموزه های خوبی برای ساختن این نظم جدید دارند.
وی با اشاره به اینکه این نظم نوین بدون انقلاب در زندگی بشر و تمدن فعلی غرب امکان پذیر نیست، گفت: در عصر جدید نگاه به انسان، دولت و حکومت ها ،جامعه و رابطه حکومت ها با جامعه نیازمند بازنگری است، آزادی بدون عدالت برای بشر امروز پاسخگو نیست.
رضایی با بیان اینکه اومانیسم و زمینی کردن انسان ها دیگر نمی‌تواند پاسخ نیازهای بشر را بدهد چرا که بشر موجودی هم زمینی و هم آسمانی است، یادآور شد: مکتب قاسم سلیمانی می تواند به نظم نوین جهانی کمک کند چرا که نماد اندیشه و مکتب طیبه به شمار می رود.
گفتنی است این همایش که قرار است در دی ماه امسال و با حضور مهمانان داخلی و خارجی از جبهه مقاومت برگزار شود دارای چند محور کلی از جمله «مکتب سلیمانی، ظهور عینی مکتب امامین انقلاب اسلامی»، «الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن سازدر تراز مکتب امامین انقلاب اسلامی»، « الگوی عملی مدیران جهادی تمدن ساز در تحقق عرصه های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، «شهید سلیمانی و نظم نوین انقلابی تمدن ساز»، «مدیریت جهادی و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی» است.div id="news_content">


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک جوشکاری جالب!

تنگه واشی کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟‍‍

زنده ماندن معجزه آسای یک مرد پس از فرو رفتن آچار فرانسه به سرش

نه وریا خوشحالی کرد،نه علی کریمی+عکس

لبنان؛ ادعای رویترز درباره محموله" نیترات آمونیوم"، شمار قربانیان انفجار بیروت افزایش یافت

سازمان ملل متحد:انفجار بیروت بیش از 160 کشته برجای گذاشت

وقتی آمریکا شبیه کشورهای خاورمیانه می‌شود

تشخیص رویا دیدن افراد ممکن شد

تبدیل آب دریا به آب آشامیدنی ممکن شد

جزئیات جدید از نخستین واکسن ویروس کرونا

رمز ورود به دنیای نویسندگی چیست؟

دو خط کتاب/ دیگر مدارا کردن عادتم شده!

دادگاه های آنلاین در دوران کرونا برگزار شده است

ادعای میانجیگری آلمان و انگلیس برای لغو برخی تحریم‌ها علیه ایران

هاشمی طبا: مردم به کسی رأی می‌دهند که شیک حرف بزند

پاسخ اسماعیلی به ادعای بازداشت خبرنگاران در روز خبرنگار

محاکمه 3 نوجوان داعشی در تهران؛ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

ورود قوه قضاییه به پرونده سرمربی سابق تیم ملی

استیضاح وزیر نفت جدی شد

توهمات جدید نتانیاهو درباره ایران

سوال از وزیر کار به صحن علنی مجلس ارجاع شد

روحانی درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه راتسلیت گفت

وزیر خارجه مصر: آماده بازسازی بیروت هستیم

استعفای نخست وزیر لبنان

پاسخ روسیه به درخواست تعویق ثبت واکسن کرونا

اردن: با تمام امکانات خود در کنار لبنان هستیم

مذاکرات وزیران خارجه روسیه و آلمان آغاز شد

ورود به آمریکا ممنوع؛ این بار برای شهروندان آمریکایی!

آثار اقتصادی طرح احتمالی «گشایش اقتصادی»

رد صلاحیت در انتظار کدام نامزد ریاست جمهوری است؟

شمایل احمدی‌نژاد و هزار راه‌ نرفته

رقابت بر سر مذاکره با ایران

پرداخت خسارت ناشی از آتش سوزی پردیس یک آغاز شد

بهسازی 60 کیلومتر مسیر پیاده روی تا پایان سال

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن وجود دارند

انیمیشن دیرین دیرین؛ پدر خونده

برداشت جالب و دیدنی پوست درخت دارچین

تصاویری دیدنی از شکار حیوانات

ستاره لیگ برتری جانشین پورعلی گنجی می‌شود!

استقلال مدل 67+عکس

کیک قدرت در لبنان چگونه تقسیم شده است؟

تلاش رسانه‌های سعودی برای تضعیف محور مقاومت به بهانه انفجار بیروت

سفر یک هیأت آمریکایی به لبنان

هدف اعتراضات در لبنان؛ فساد سازمان‌یافته یا سلاح حزب‌الله

هیأت آمریکایی به لبنان سفر می‌کند

هشدار پیمانکار آمریکاییِ مشاور امنیت بنادر درباره بندر بیروت

ورود وزرای خارجه اردن و مصر به بیروت

گیاه «پیچ امین الدوله» در مقابله با کووید 19 موثر است

اصلی‌ترین دلیل مرگبار شدن ویروس کرونا کشف شد

پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسن کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد