ایران پرسمان

آخرين مطالب

بهترين شخصيت خود را بيابيد پرسش

بهترين شخصيت خود را بيابيد
  بزرگنمايي:


مردم واقعا شاد و موفق سعي مي کنند تا حد امکان بهترين و باهوش ترين نسخه از شخصيت واقعي خود باشند؛ البته نه در ظاهر که به طور دروني. اين کار نمايش برند يا اعتبار يا خودنمايي نيست، بلکه کاملا دروني و واقعي است و آنها با همه وجود بهترينِ خود را ارائه مي دهند.

اينکه انسان بهترين خودِ واقعي باشد به ظاهر بسيار ساده است اما انجام آن واقعا کار سختي است. يک عمر طول مي کشد تا انسان آن را درک و اجرا کند.

در زندگي انجام همه کارهاي ارزشمند بسيار دشوار است. براي رسيدن به اين هدف بايد دست از تنبلي برداشت و با پشتکار در مسير صحيح قدم برداشت.

زندگي بهتر از اين نيست که شما بهترين چهرهِ واقعيِ خود را پيدا و با آن شخصيت زندگي کنيد؛ شخصيت باهوش و بسيار موفق. همان طور که استيو جابز در کنفرانس جهاني سان فرانسيسکو در سال 2008 ميلادي گفت: «زمان بسيار محدود است، بنابراين وقت خود را با زندگي به سبک ديگران هدر ندهيد. اجازه ندهيد زمزمه نظرات ديگران باعث شود تا صداي دروني خود را نشنويد.»


انسان بايد هميشه به چيزي– دل، سرنوشت، زندگي، قضا و قدر اعتقاد داشته باشد. بهترين روش براي رسيدن به اين هدف اين است که کارهايي خود را با عشق و علاقه انجام دهيد. اگر هنوز به اين مرحله نرسيده ايد، دست از تلاش برنداريد و ادامه دهيد.

البته رسيدن به چنين هدفي به هيچ وجه آسان نيست و چالش هاي بزرگي سر راه شما قرار دارند اما مي توانيد با کمي حوصله و صبر، آنها را طي و به هدف خود برسيد.

براي اينکه بهترين نسخه از شخصيت خود را ارائه دهيد بايد دو عنصر اساسي و کليدي «تمرکز» و «نظم» داشته باشيد. دو موردي که داشتن آنها در اين روزها بسيار سخت است. اين روزها حواس پرتي و رسيدن به خوشحالي هاي موقت و کوتاه مدت بسيار آسان و البته اعتياد آور است.

پيدا کردن انگيزه لازم به منظور قرار گرفتن در مسير خوديابي و پيدا کردن بهترين «خود» سه مزيت دارد که در ادامه آنها را نام برده ايم.

باعث خوشحالي شما مي شود: شناخت خود باعث مي شود تا با احساس راحتي بيشتري در پوست خود زندگي کنيد. اين کار باعث کاهش استرس و نگراني هاي شما مي شود. با شناختن خود و انتخاب بهترين «خود» مي توانيد بهترين همسر، پدر / مادر يا بهترين دوست باشيد. اين شناخت، انسان بهتري از شما مي سازد.

بعلاوه، بدون شناخت خود واقعي نمي توانيد به دستاوردهاي بزرگي در زندگي خود دست پيدا کنيد. بدون شناختن خود در واقع نمي توانيد هدف يا علاقه مندي خاصي هم براي خود تعريف کنيد و در نتيجه به جايگاهي که مي خواهيد نيز نمي رسيد. هيچ هدفي بدون هوشمندي و شناخت ميسر نمي شود.

هرگز سعي نکنيد طوري زندگي کنيد که واقعا نيستيد. بهتر است به جاي خودنمايي يا زيستن در قالبي که خود واقعي شما را پنهان مي کند، سعي کنيد خود واقعيتان باشيد. باور کنيد اين کار باعث مي شود تا بهترين و موفق ترين زندگي را داشته باشيد زيرا با علاقه مندي کارهاي خود را انجام مي دهيد و با انرژي بيشتري در مسير درست قدم بر مي داريد.

با انحراف از مسير اصلي، بهاي بسيار سنگيني پرداخت مي کنيد: تنها افرادي که واقعا نگران شما هستند، فرد مورد علاقه، دوستان و خانواده تان هستند. بقيه آدم ها به قدري درگير زندگي خود و مشکلاتشان هستند که براي شما و فکر کردن به شما وقتي ندارند. در واقع بايد گفت شما براي ديگران اهميت ويژه اي نداريد. بنابراين پرداختن به کارهاي غيرمنطقي و غير اصولي براي خود و ديگران هيچ ارزشي ندارد. از همه مهم تر، اين مساله باعث مي شود تا فرصت هاي پيش رو را از دست بدهيد و نتوانيد موقعيت هاي زندگي خود را تشخيص دهيد و از آنها استفاده کنيد.

يک نظريه در تجارت هست که به آن «ارزش فرصت ها» مي گويند. به اين معنا که با انتخاب يک موقعيت، فرصت هاي ديگر زندگي خود را از دست مي دهيد. بيشتر مردم بدون توجه به اين ايده، بسياري از موقعيت هاي خود را از دست مي دهند و زماني متوجه اين مساله مي شوند که ديگر بسيار دير شده است.

خودشناسي هيجان انگيز ترين سفر زندگي انسان ها است: همه ما برده اتفاق هاي زندگي خود هستيم. بسياري از ما دوست داريم در مورد سفرهاي خودشناسي افراد موفق مطالعه کنيم يا فيلم هايي در مورد آنها ببينيم. مسافرت هميشه سرشار از يافته ها و لذت هاي ماندگار است. خودشناسي نيز همچون سفر است و فرصت آن براي همه انسان ها موجود است. تا زماني که وارد اين مسير نشويد، متوجه نخواهيد شد چه دستاوردهايي خواهيد داشت. در سفر خودشناسي مي توانيد کارهاي برجسته اي انجام دهيد و مسايل جديدي کشف کنيد. اين سفر مملو از دستاوردهاي عالي است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چرا در هوای سرد آبریزش بینی می گیریم؟

چرا نیروگاه های بادی در دریا ساخته می شوند؟

آیا با گرمای بدن می توان الکتریسیته تولید کرد؟

آیا «هوش مصنوعی» توانایی کنترل ترافیک رادارد؟

آیا علم می‌تواند پاسخگوی همه‌چیز باشد؟

آیا کتاب‌خوان‌ها عاشق‌ترند!؟

دلیل سکسکه نوزادان تازه متولد شده چیست؟

انسان مجبور به سکونت در فضا می‌شود؟

افکار با چه روشی مغز را تغییر می دهند؟

چالش های اولین هتل فضایی چیست؟

آیاگل‌های آفتابگردان مصنوعی نور بیشتری جذب می کنند؟!

آیاشکست، پیش‌نیاز اساسی موفقیت است!؟

کارکردشبکه ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی چیست؟

آیا افراد نابینا می توانندمدل‌سازی سه‌بعدی را انجام دهند؟

آیا به وسیله هوش مصنوعی می توان نوشت؟

چرا استیون واینبرگ فلسفه را آفت علم می‌داند؟

چرا رئیس ناسا با ایلان ماسک درگیر شده است؟

راهکار مقابله با بیماری پروانه‌ای چیست؟

بوی وحشتناک عرق بدن از کجا می‎آید؟

آیا تغییرات اقلیمی امکان گسترش بیماری‌های کشنده را افزایش می‌دهند؟

عجیب‌ترین ویروس‌های دنیا چه ویروس هایی هستند؟

چگونه درد را در پوست خود احساس می‌کنیم؟

آیا امکان توقف آلزایمر با از بین بردن سلول‌های ایمنی در مغز وجود دارد؟

چرا فضا تاریک و سیاه است؟

آیا سلول های بنیادی جنینی حاوی جهش ژنتیکی هستند؟

چه کسانی آیت‌ا... هاشمی را مقصر ادامه جنگ می‌دانستند؟

چرا فضانوردان دچار بیماری های عصبی می شوند؟

چرابعد از‌ پذیرش قطع‌نامه اعلام پیروزی نشد؟

این دختر از جان ما چه می‌خواهد؟!

چرا خواب‌هایمان را فراموش می‌کنیم؟

در فضای میان‌کهکشانی چه می‌گذرد؟

حل معضل اعتیاد؛ مستلزم چیست؟

آیا موج جدیدی از حرکت اصولگرایان به اردوگاه اصلاحات در راه است؟

ماهواره‌های ویژه رصد خورشید چگونه کار می‌کنند؟

پاسخ به پرسش‌های مهم علمی، از وجود آب روی ماه تا سفر در زمان

آیا دانشمندان ایرانی درمان سرطان را پیدا کردند؟

آیا کلید قطع اینترنت در خورشید است؟

آیا جاذبه می‌تواند سرطان را از بین ببرد؟

چرا دولت دوازدهم دولت اصلاحات است؟

نتیجه عبور اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از باهنر و عارف چه بود ؟

اوضاع بورس تا آخر 98 چگونه خواهد شد ؟

آیا می توان بمب را در 30 ثانیه شناسایی کرد؟!

آیا می توان با تست بزاق بیماری قلبی را پیش‌بینی کرد؟

تامین ارز زائران اربعین منتظر تدبیر به هنگام بانک مرکزی

کار اندیشکده FDDچیست؟

چرا هر بارش شهابی را به نام یک صورت فلکی خاص می‌شناسیم؟

آیا خبر های مهمی برای مستاجران در راه است؟

چرا پدران انگلیسی مخالف آرایش دخترانشان هستند؟

آیا تسهیلات 75 میلیون تومانی به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تعلق می گیرد؟

نرخ تورم در مرداد ماه به چه عددی رسید؟