ایران پرسمان

آخرين مطالب

دختر نظربایف در سوئیس کاخ خرید بين الملل

دختر نظربایف در سوئیس کاخ خرید
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
دختر نظربایف در سوئیس کاخ خرید
k ٢.٦
٠
تسنیم / دختر کوچک نورسلطان نظربایف، یک کاخ 63 میلیون دلاری را که پیش از این متعلق به صدرالدین آقاخان، عموی رهبر شیعیان اسماعیلیه بوده است را در حومه شهر ژنو خریداری نموده است.
به گزارش قفقازتایمز، مجله سوئیسی «بیلان» در گزارشی که روز 21 آگوست منتشر کرد ادعا کرده دیناره نظربایوا، کوچکترین دختر رئیس‌جمهور سابق قزاقستان، نورسلطان نظربایف، کاخ معروف «چاتیائو دی بلرایو» در سوئیس را خریده است.
این مجله سوئیسی همچنین مالک پیشین این کاخ را شاهزاده صدرالدین آقاخان، عموی رهبر فعلی شیعیان اسماعیلیه جهان، شاه کریم حسینی، آقاخان چهارم اعلام کرده است.
این کاخ که در حومه شهر ژنو واقع شده، در لیست میراث ملی سوئیس قرار گرفته است. بر اساس گفته منابع آگاه، دیناره کولیبایوا، این کاخ را به قیمت حدودا 62 میلیون فرانک سوئیس (معادل 63 میلیون دلار) تصاحب کرده است.
یکی از اعضای تحریریه مجله بیلان نیز به رادیو آزادی گفته بود که خبرنگاران آن‌ها در حقیقت این خبر را منتشر کرده‌اند. این مقاله که در صفحه دهم مجله مذکور تحت عنوان «فوق سری» منتشر شده است، می‌گئید که این کاخ توسط دیناره تصاحب شده.
علاوه بر این، مجله بیلان ادعا می‌کند که این نخستین خرید بزرگ دختر نظربایف در سوئیس نیست. به گزارش این مجله، در سال 2009 وی یک ملک دیگر به ارزش 75 میلیون دلار را نیز در ژنو خریداری کرده بود.
دیناره کولیبایوا تا کنون واکنشی به انتشار این گزارش در مجله سوئیسی نشان نداده است.
انتشار این خبر در حالی است که طی ماه‌های پس از استعفای نورسلطان نظربایف و پیروزی قاسم ژومارت توکایف، اعتراضات بسیاری در خصوص فساد و نابرابری‌های ساختاری در قزاقستان صورت گرفته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield