ایران پرسمان

آخرين مطالب

شکست‌های سنگین مزدوران سعودی در استان‌های «نجران، جیزان و عسیر» مقالات

شکست‌های سنگین مزدوران سعودی در استان‌های «نجران، جیزان و عسیر»
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
شکست‌های سنگین مزدوران سعودی در استان‌های «نجران، جیزان و عسیر»
٦٦
٠
مشرق / متن پیش رو در مشرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
رزمندگان یمنی در روزهای گذشته با انجام چند عملیات ضربات سنگینی را به نیروهای تحت فرمان مزدوران سعودی در جنوب عربستان وارد کردند.
از جنوب عربستان خبر می رسد، عملیات رزمندگان یمنی در استان های «نجران، عسیر و جیزان» علیه مواضع نظامیان و نیروهای تحت فرمان رژیم سعودی از چندین محور ادامه دارد.
نیروهای یمنی در روزهای گذشته عملیاتی را علیه نیروهای رژیم سعودی در صحرای «الاجاشر» در محور جنوب غرب استان نجران ترتیب دادند و در مرحله نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند.
براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی در جریان عملیات غافلگیرانه در این محور موفق شدند شماری از مزدوران رژیم سعودی را کشته و زخمی کنند و خسارت‌های زیادی به تجهیزات نظامی آنان وارد آورند.
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی حملاتی را علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی در حومه پایگاه «طیبه الاسم» انجام دادند و در این محور نیز توانستند تعدادی از مزدوران رژیم سعودی را به هلاکت برسانند.
یگان موشکی جبهه مقاومت انصارالله نیز 4 فروند موشک «زلزل 1» را به سمت مواضع نیروهای مزدور رژیم سعودی در حومه کوه «السدیس» در مناطق مرزی استان نجران شلیک کرد و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آورد.
همزمان نیروهای مزدور رژیم سعودی نیز با پشتیبانی جنگنده ها، بالگرد ها و پهپادهای عربستانی حملات گسترده ای را علیه مواضع نیروهای یمنی در حومه کوه «السدیس» انجام دادند.
رزمندگان یمنی مستقر در منطقه با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و عقب نشینی نکردند و در نهایت پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند عملیات مزدوران سعودی را ناکام بگذارند.
براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی در تلاش هستند مناطق جنوبی و جنوب غربی استان نجران را به سیطره دربیاورند تا نیروهای مزدور رژیم سعودی را در مناطق اشغالی شرق استان صعده محاصره کنند.
از محور جنوبی استان جیزان عربستان خبر می رسد، نیروهای یگان تک تیرنداز در یک عملیات دقیق در شرق «کوه الدود» و شرق منطقه «جحفان» موفق شدند 6 تن از نیروهای مزدور رژیم سعودی را شکار و به هلاکت برسانند.
خبرها از جنوب شرق استان عسیر عربستان حاکیست، رزمندگان یمنی عملیاتی را علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی در مناطق «مجازه غربی و شرقی» انجام دادند و چند منطقه را به سیطره خود درآوردند.
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی از مناطق تحت کنترل در جنوب غرب استان نجران عملیات غافلگیرانه ای را در محور «الربوعه» علیه مزدوران سعودی ترتیب دادند و توانستند چند منطقه را به تسلط دربیاورند.
در جریان درگیری ها، حملات موشکی و توپخانه ای روزهای گذشته در استان های نجران، جیزان و عسیر عربستان، 50 تن از نظامیان رژیم سعودی از جمله چند افسر بلند پایه کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield