ایران پرسمان

آخرين مطالب

تنفر در لیگ برتر انگلیس؛ سنگربندی در اردوگاه رقابت مقالات

تنفر در لیگ برتر انگلیس؛ سنگربندی در اردوگاه رقابت
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
تنفر در لیگ برتر انگلیس؛ سنگربندی در اردوگاه رقابت
٣٤
٠
نود / در سطح اول فوتبال جزیره، نفرت از رقیب خیلی خیلی جدی گرفته می‌شود.
در فرهنگ لغات فوتبال نفرت جلوتر از عشق قرار دارد و شما به عنوان یک هوادار حتی در منطقی‌ترین حالت بیش‌تر تمایل به باخت رقیب دارید تا پیروزی خودتان.
بر این اساس، هواداران تیم‌های مطرح اروپایی بیش از بقیه درگیر ماجرای عشق و نفرت فوتبالی هستند. مثلا هواداران لیورپول اگر گزینه «پیروزی تیمشان» در دسترس نباشد، قطعا از شکست منچستریونایتد استقبال ویژه‌ای خواهند کرد.
لیورپول - منچستریونایتد؛ همان همیشگی
اخیرا نتایج یک تحقیق مشخص کرده هواداران فوتبال در 20 تیم لیگ برتر انگلیس به ترتیب از چه تیم‌هایی متنفر هستند. مطابق انتظار 84 درصد هواداران لیورپول، منچستریونایتد را دشمن اول تیمشان می‌دانند و از آن‌ها تنفر دارند اما در کمال تعجب چلسی (43 درصد) و منچسترسیتی (39 درصد) بیش از رقیب همشهری یعنی اورتون برای هواداران قرمزها منفور هستند. در سوی مقابل از نظر هواداران پرافتخارترین تیم فوتبال انگلیس، لیورپول با 88 درصد آرا منفورترین تیم است و منچسترسیتی از نظر 66 درصد هواداران دشمن دوم منچستریونایتد نام دارد.
ماجرای جذاب لندنی‌ها
آرسنال برای 87 درصد طرفداران تاتنهام و تاتنهام برای 87 درصد هوداران آرسنال، منفورترین تیم هستند.اورتونی‌ها هم به ترتیب از لیورپول (86 درصد)، منچستریونایتد (31 درصد) و چلسی (24 درصد) متنفر هستند. در این بین برخلاف تصور، هواداران منچسترسیتی از لیورپولی که روزی تیم دومشان محسوب می‌شد، به خاطر رقابت اخیرا دوجانبه برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، بیش از بقیه متنفر هستند. این، نظر 79 درصد هواداران است. با یک درصد کم‌تر، منچستریونایتد در رده دوم منفورها قرار دارد. در بین تمام تیم‌ها، منچستریونایتد یکی از 5 تیم مورد نفرت هواداران 12 تیم حاضر در فصل جاری لیگ برتر نام دارد و لیورپول در لیست منفورهای هواداران 10 تیم دیده می‌شود. پس نتیجه می‌گیریم هر چقدر پرافتخارتر باشید، بیش‌تر منفورتر می‌شوید. اولین و دومین تیم پرافتخار تاریخ فوتبال انگلیس این موضوع را ثابت کرده‌اند. در این بین، طبیعی بود که از نظر هواداران ساندرلند، نیوکاسل و از نظر دوستداران نیوکاسل، ساندرلند، منفورترین باشد؛ همان طور که هواداران استون‌ویلا از 2 همشهری به نام‌های بیرمنگام و وست‌بروم بیش از بقیه متنفر هستند و این کاملا قابل پیش‌بینی است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield