ایران پرسمان

آخرين مطالب

پامپئو به دنبال تقویت جایگاه خود پس از اخراج بولتون بين الملل

پامپئو به دنبال تقویت جایگاه خود پس از اخراج بولتون
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
پامپئو به دنبال تقویت جایگاه خود پس از اخراج بولتون
٤٦٢
٠
تسنیم / به نظر می‌رسد با اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده در حال تثبیت و تقویت جایگاه خود است.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، با اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا جایگاه خود به عنوان بانفوذترین مشاور ترامپ در زمینه سیاست خارجی را تثبیت و تقویت کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه با انتشار یک توئیت غیر منتظره اعلام کرد که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار کرده است و قصد دارد هفته آینده جانشین وی را معرفی کند.
ترامپ روز چهارشنبه نیز ضمن انتقاد از بولتون، وی را به خاطر موانع متعدد برای حل و فصل مناقشات با کره شمالی سرزنش و اعلام کرد که بولتون برخی اشتباهات بزرگ را مرتکب شده است.
در مقابل، پامپئو روابط مستحکم خود با رئیس جمهور آمریکا را حفظ کرده و به یکی از مطمئن ترین و بااعتمادترین متحدان ترامپ تبدیل شده است.
شان اسپایسر مدیر سابق رسانه‌ای کاخ سفید در این باره گفت: از همان روز اول پامپئو درک کرد که او آنجاست تا اولویت‌های رئیس جمهور را به پیش ببرد و اجرا کند نه اولویت‌های کاری خودش را. این در دولت ترامپ لازم و ضروری است.
وی افزود: در مقابل، این مساله از اظهارات ترامپ درباره بولتون مشخص و روشن است که رئیس جمهور آمریکا این طور احساس کرده که بولتون به دنبال اولویت‌های کاری خودش در بسیاری از موارد بوده است.
پامپئو که نماینده سابق جمهوریخواه کنگره بوده است، یک وفادار به ترامپ توصیف می‌شود و تلاش زیادی را برای اجرای برنامه مهم ترامپ با شعار "اول آمریکا" انجام داده است، هرچند سیاست خارجی محافظه کارانه پامپئو در بسیاری از موارد با اولویت‌های اعلام شده از سوی ترامپ تناقض دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield