ایران پرسمان

آخرين مطالب

خنجر صهیونیست ها بر سینه ترامپ! بين الملل

خنجر صهیونیست ها بر سینه ترامپ!
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
خنجر صهیونیست ها بر سینه ترامپ!
k ٤.٢
٠
میزان / پایگاه تحلیل خبری پولیتیکو در گزارشی افشا کرد که رژیم صهیونیستی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اقدام به جاسوسی از واشنگتن کرده و این اقدام با عکس العمل دولت آمریکا مواجه نشده است.
پایگاه تحلیلی خبری «پولیتیکو» آمریکا به نقل از مقامات پیشین دولت این کشور نوشت رژیم صهیونیستی دستگاه‌های جاسوسی را در نزدیکی کاخ سفید و برخی از مناطق حساس پایتخت نصب کرده است.در گزارش پولیتیکو آمده است: چند مقام ارشد پیشین دولت آمریکا گفتند رژیم صهیونیستی در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» اقدام به جاسوسی از واشنگتن در قالب نصب دستگاه‌های جاسوسی در تلفن‌های همراه در نزدیکی کاخ سفید و دیگر اماکن حساس واشنگتن کرده است. این دستگاه‌ها که در صنعت با نام «گیرنده‌های هویت مشترکان تلفن‌های همراه بین‌المللی» شناخته می‌شوند، قادرند محتوای تماس‌ها و داده‌های اینترنتی مصرف‌شده را دریافت کنند.
براساس این گزارش، این دستگاه‌های جاسوسی مینیاتوری در 2 سال قبل در نزدیکی کاخ سفید و سایر اماکن حساس پایتخت با هدف جاسوسی از ترامپ و نیز معاونان ارشد و نزدیکانش نصب شده اند.یکی از این مقامات پیشین گفت برخلاف کلیه موارد قبلی از افشای جاسوسی دولت‌های خارجی در خاک آمریکا، دولت ترامپ نه تنها به رژیم صهیونیستی اعتراض نکرد، بلکه هیچ تنبیهی نیز برای این اقدام در نظر نگرفت. این واکنش با آن چه در گذشته رخ می‌داد، کاملا متفاوت بود.در این گزارش آمده است «دنیل بنجامین» هماهنگ کننده عملیات ضد تروریسم پیشین وزارت خارجه آمریکا گفت با توجه به رویه اسرائیلی‌ها برای حفاظت از منافع خود این اقدام دور از انتظار نبود.
پولیتیکو در ادامه نوشت سهل انگاری ترامپ به پروتکل‌های امنیتی کاخ سفید در مه 2018 نیز توسط نیویورک تایمز رسانه‌ای شده بود.مقامات پیشین دولت آمریکا تاکید کردند مسئولان وزارت امنیت داخلی آمریکا که در سال 2018 دستگاه‌های جاسوسی را در مناطق مختلفی از واشنگتن کشف کرده بودند، بعد از بررسی‌ها و تحقیقات گسترده و همکاری با اف‌بی‌آی و چند سازمان امنیتی دیگر پذیرفتند که ماموران اسرائیلی این دستگاه‌ها را نصب کرده بودند.یک مقام ارشد پیشین اطلاعاتی دولت آمریکا گفت مسئولیت اسرائیلی‌ها در این موضوع کاملا ثابت شده است.
در حالی که سخنگوی دولت ترامپ، اف‌بی‌آی، وزارت امنیت داخلی و سرویس مخفی آمریکا از اظهار نظر درخصوص این گزارش خودداری کرده اند، سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا این اخبار را رد کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield