ایران پرسمان

آخرين مطالب

اظهارات مشاور فرمانده کل قوا درباره ترور سردار سلیمانی سياسي

اظهارات مشاور فرمانده کل قوا درباره ترور سردار سلیمانی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - مهر / مشاور فرماندهی معظم کل قوا گفت: شهید سپهبد سلیمانی در منطقه امنیت به وجود آورده و بین ملت ها عزت داشت.
سردار حسین دهقان سه شنبه شب در مراسم پاسداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور قشرهای مختلف مردم در حسینیه حضرت زینب (س) لامرد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای تمامی ملت‌های آزادی خواه دنیا در این چند دهه مبارزه با ظلم و غارت، و جنگیدن با دشمنان را انجام، و تمام برنامه‌های غرب را ناکام گذاشت.
او گفت: سردار سلیمانی یک الگو و اسوه‌ای بود که در تمام دنیا شناخته شده و یک راه و اندیشه و منش مبارزه با ظلم و نسل کشی داشت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا به ولایت پذیری سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: او وصیت کرده بود که روی سنگ قبرم بنویسید سرباز ولایت، زیرا همیشه خود را سرباز ولایت، و رهبری می‌دانست، و بر روی سنگ قبر وی هم سرباز ولایت شهید قاسم سلیمانی حک شد.
او افزود: سپهبد سلیمانی همواره خود را در ردیف همرزمان شهید خود می‌دید و مقام معظم رهبری او را شهید زنده خطاب کردند و قبل از اینکه شربت شهادت بنوشد حس شهادت در وجودش موج می‌زد.
وی در همین زمینه افزود: سردار سلیمانی همیشه به دنبال شهادت می‌دوید، و در این چهل سال همواره خود را شهید می‌یافت و غصه اش این بود که چطور در کنار همرزمان شهیدش نیست.
سردار دهقان با اشاره به اینکه چرا حاج قاسم در قلب مردم آزادی خواه قرار گرفته است و او را دوست می‌داشتند افزود: اولین ویژگی ایشان خلوص وی بود و در بیان تعامل و رفتار با دیگران دوست داشت اصلاً دیده نشود، و این از خلوص و پاکی این سردار بزرگ جبهه مقاومت است که در دل‌ها جاگرفت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم خاطرنشان کرد: قاسم عزیز ما در جایی درس کلاسیک نخوانده بود و به خاطر خدایی بودنش آنچنان جلوه عرفانی و نورانیتی از خودش نشان داد و به دیگران انتقال می‌داد که نتیجه این معنویتی بود که در او متبلور شده بود.
وی افزود: همه چیز او شریعت اسلامی بود، که از ما می‌خواست و اسلام را در خود، و همچنین جامعه پیاده کرده بود.
او گفت: شهید سلیمانی دارای سعه صدر بود و در دل دشمن چنان می‌تاخت که رعب و وحشت عجیبی ایجاد کرد بود، که همین سلیمانی دشمن را به ترس وا می‌داشت، اما در برخورد با مردم و خانواده‌های شهدا، خیلی مهریان و متین بود.
وزیر اسبق دفاع، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در منطقه امنیت را به وجود آورده بود و بین ملت‌ها عزت داشت، ادامه داد: مردم منطقه از برکت و وجود سردار سلیمانی امنیت را می‌دیدید و به خوبی حس می‌کردند، و به ایشان پناه می‌آوردند و برای او فرق نمی‌کرد که سنی باشد یا ایزدی، و یا اینکه ترک باشد یا بلوچ، و همیشه تعلق به خدا و اسلام و بشریت داشت، و به همین دلیل قلوب مردم را تسخیر و همچنین عزت پیدا کرد.
دهقان گفت: قاسم سلیمانی سردار ولایت و منش او تبعیت پذیری از ولایت بود و مأمور و مکلف به آنچه که رهبری از او می‌خواست انجام می‌داد.
وی تصریح کرد: او فرمانده ای شجاع و باتدبیر بود و در شرایط سخت و بزنگاه‌های تعیین سرنوشت، به خوبی تصمیمی قاطع می‌گرفت و تمامی همراهان را بدون استثنا با خود همراه و هم گام می‌کرد.
سردار دهقان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی دست پرورده مکتب اسلام و رشد یافته در دامن امام و رهبری بود تاکید کرد: شهید سپهبد سلیمانی تنها نیست و هزاران هزار، قاسم در سطح دنیا هستند که راهش را ادامه دهند و نام او بر قلب همه آزادی خواهان جهان حک شد، او تازه متولد شد، و قاسم شهید قدرتمندتر از سلیمانی ست.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: پس از شهادت قاسم سلیمانی وحدت و خود باوری و حس غرور موج می‌زند و در بیرون از مرزها هم همینطور است و این خون شهید است.
او گفت: سردار سلیمانی در این چند مدت تمامی برنامه‌های آمریکا و استکبار را با شکست مواجه کرد و هیمنه نظام سلطه، آمریکا و اسرائیل را فرو ریخت و آمریکا و اذنابشان همیشه به دنبال تلافی بودند و این تلافی هم اتفاق افتاد.
سردار دهقان تصریح کرد: قاسم سلیمانی هر کجا رفت به مردم آن منطقه، و ملت‌ها هویت داد اما آمریکایی‌ها برعکس هستند.
وی تصریح کرد: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیچ موفقیتی در بیرون از مرزها ندارد و به دنبال نجات از استیضاح در کشور خود بود و چون سابقه سازنده‌ای درون جامعه آمریکا نداشت، به دنبال شناسنامه‌ای بود که برای خودش شکل دهد، این شد که به دنبال ترور سلیمانی رفت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا گفت: تمامی اتفاقات که به دست آمریکایی‌ها انجام می‌شود و رقم می‌خورد توسط اسرائیل برنامه ریزی، و عرب‌ها پول و هزینه آن را پرداخت و امریکایی‌ها آن را انجام می‌دهند که در ترور سلیمانی کشورهای عرب منطقه سکوت اختیار کردند.
دهقان افزود: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با شهید کردن سردار سلیمانی جبهه مقاومت فروپاشی صورت می‌گیرد و مردم با ترس و ناامیدی مواجهه می‌شوند و این اتفاق نیافتد.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: او نماد امنیت اقتدار و مبارزه با استکبار و امریکا بود و با ترور قاسم همه چیز برعکس شد.
وی به پیامدهای پس از شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: خوی استکباری آمریکا بیش از آنچه در گذشته بود آشکار شد و هیچ نهاد بین المللی برای نظام آمریکا هیچ ارزشی ندارد.
سردار دهقان گفت: دنیا فهمید که هیچ دولت و کشوری نمی‌تواند از دست آمریکایی‌ها امنیت تأمین کنند و پروتکلی که مورد تأیید ملت هاست هیچ موضوعیتی ندارد و آنها رسماً پذیرفتند که داعش را آنها به وجود آوردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیو: تلقی از ایران به عنوان تهدید در دنیا کاهش یافته است

واکنش رضایی به روند ابلاغ تعهدات توافق پاریس

دامنه خبرگزاری فارس با تحریم‌ آمریکا مسدود شد

توئیت شبانه «آشنا» در واکنش به یک شایعه

تکاپوی ردصلاحیت‌شدگان برای تایید صلاحیت

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

برنامه ریزی برای دیدار چندباره اعضای کمیسیون برجام

بایدن: سربازان آمریکایی در حمله ایران دچار جراحات مغزی شدند

موضع گزینه جدی نخست وزیری عراق نسبت به ایران

در کدام پرونده به قاضی سراج سوء قصد شد

پنتاگون تلفات انتقام موشکی ایران را افزایش داد

تشکر نتانیاهو از ترامپ و پنس برای مقابله با ایران

شایعه‌ای که وزارت خارجه آن را تکذیب کرد

چین: فعالیت های ایران نقض «ان پی تی» نیست

خیال خام یار سابق ترامپ درباره ایران

سفر رئیس دومای روسیه به تهران

واقعیت هایی از برجام

اذعان پمپئو به نقشش در ترور سردار سلیمانی

هراس آمریکائی‌ها از نام «سلیمانی»

چین: آمریکا عامل تنش در برجام است

گستاخی‌های بی پایان عادل الجبیر علیه ایران

قاضی سراج: بارها به مرگ تهدید شده‌ام

آیا لغو قطعنامه 2231 به معنی آغاز جنگ است؟

توضیح قاضی سراج درباره علت استعفایش

قدرت اثرگذاری نظامی بالای ایران در حوزه مدیترانه

فارن افرز: فشار حداکثری به ایران به پایان خود رسیده است

اتهام زنی های پسر پادشاه سعودی علیه ایران

توضیح قاضی سراج درباره نتیجه پیگیری فساد در شرکت های دولتی

توئیت حاشیه‌‌ساز مشاور رئیس جمهور

پس لرزه‌های تهدید به ترور سردار قاآنی از سوی آمریکا

لیست انتخاباتی که جعلی از کار درآمد!

کنایه ظریف به حکام سعودی

آماری عجیب از کشف سلاح در ایران

توضیح قاضی سراج درباره تهمت هایی که به او زدند

رفت و آمدهای مشکوک بن علوی به تهران

اروپا ماشه را نکشید!

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

تشکر نوبخت از صدا و سیما

مشکل بی‌سابقه اصلاح‌طلبان از زبان عضو شورای شهر تهران

کویت مشارکت پایگاه السالم در ترور شهید سلیمانی را انکار کرد

پیام شمخانی به مرجعیت، دولت و ملت عراق: آمریکا باید خود را آماده کند

گفتگوی چهره به چهره رئیسی با فرد معترض در یزد

سرلشکر جعفری: بدون مردم هیچ کاری نمی‌شود انجام داد

تحلیل خطیب نماز جمعه تهران از شعار «نه غزه نه لبنان»

جزئیاتی که درباره توان بالای موشکی ایران نمی‌دانید

روایت خانواده‌های شهدا از «حاج‌قاسم» در گلزار شهدای کرمان

انتقاد شدید امام جمعه مشهد از متولیان ارتباطات

روایت «آیت‌الله یزدی» از نقشه دشمنان با ابزارهای «پول، زن و مقام»

برنامه کاری نمایندگان مجلس در هفته آینده

نمایندگان ردصلاحیت شده ای که «بودجه 99» را در کمیسیون تلفیق بررسی می‌کنند