ایران پرسمان

آخرين مطالب

گزارشی جالب از فساد و رسوایی مقامات بلندپایه آمریکایی بين الملل

گزارشی جالب از فساد و رسوایی مقامات بلندپایه آمریکایی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - جماران / داستان فساد اخلاقی فرماندار نیویورک موضوع جدیدی نیست زیرا فساد اخلاقی و جنسی چون سرطان به جان مقامات آمریکا افتاده و تنها در رئیس جمهور و فرمانداران این کشور خلاصه نمی شود.
جنجال بر سر اتهامات آزار و اذیت جنسی فرماندار نیویورک هر روز بیشتر و بیشتر می شود. در تازه ترین مورد «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک آمریکا برای سومین بار به آزار جنسی متهم شده است.
فرماندار 63 ساله نیویورک که بیش از یک دهه است در این منصب حضور دارد، در هفته‌ های اخیر از چند جبهه تحت فشار بوده است.

ایران پرسمان

اکنون زن سومی وارد عمل شده تا فرماندار نیویورک را به سوءرفتار جنسی متهم کند.
«آنا روچ» که اکنون 33 ساله است، به نیویورک تایمز گفت که با اندرو کومو در یک مراسم ازدواج در سپتامبر 2019 آشنا شد.

ایران پرسمان

کوومو که اکنون 63 ساله است، به تازه عروس ها تبریک می گفت و روچ، عضو سابق دولت اوباما و عضو ستاد مبارزات انتخاباتی بایدن در سال 2020، از او به دلیل سخنانش تشکر کرد. او اکنون می گوید که کومو در آن زمان پشت او را لمس کرد، اما روچ سریع دستش را کنار زد.
او گفت که آنا چقدر «پرخاشگر» است، سپس صورتش را در دستان خود گرفت و به شکل وقیحانه ای پرسید: «آیا می توانم تو را ببوسم؟»
یک عکاس این لحظه را شکار کرده، روچ مضطرب و مبهوت به نظر می رسید، در حالی که کومو به او خیره شده بود.
روچ در توصیف این لحظه می گوید: «من خیلی گیج و مبهوت و خجالت زده بودم. سرم را برگرداندم و در آن لحظه حرفی برای گفتن نداشتم.»
اتهامات آنا روچ در پی اتهامات «لیندزی بویلان و شارلوت بنت» بود که هر دو توسط اندرو کومو مورد آزار جنسی قرار گرفتند. بویلان و بنت هر دو توئیت کردند که از روچ پشتیبانی می کنند.
بویلان نوشت: من در مورد تجربه آنا احساس تهوع می کنم. من برایش عشق می فرستم. من و شارلوت با تو هستیم، آنا.»

ایران پرسمان

بنت هم نوشت: «من کنار آنا روچ هستم. آنا - می شنوم، می بینمت. خیلی متاسفم. رفتار نامناسب و پرخاشگرانه کومو قابل توجیه و عادی نیست. از شجاعت و قدرت شما متشکرم. همیشه برای شما اینجا هستم.»
بویلان یکی دیگر از مشاوران پیشین فرماندار نیویورک که اکنون 36 ساله است، در سال 2018 در آژانس توسعه اقتصادی ایالت نیویورک مشغول به کار بود که کوومو او را بوسید. او روز چهارشنبه ادعا کرد که کوومو چندین بار او را بین سال های 2016 و 2018 آزار داده است.
کومو این واقعه را انکار می کند.
اما بویلان 36 ساله گفت که کومو فرهنگی را در دولت خود جا انداخته است که آزار و اذیت جنسی آنقدر فراگیر است که نه تنها مورد تأیید قرار نمی گیرد بلکه انتظار می رود.
وی ادامه داد: او از ارعاب استفاده کرد تا منتقدان خود را ساکت کند. و اگر جرأت گفتن داشته باشید، با عواقبی روبرو خواهید شد.»
وی پیشتر در ماه دسامبر فضای دفتر فرماندار نیویورک را مسموم توصیف کرده بود. دفتر کومو در گفت‌ و گو با شبکه فاکس نیوز این اتهامات را رد کرد.
بنت هم که اکنون 25 ساله است، در ژوئن گذشته در بخش بهداشت ایالتی مشغول به کار بود که کوومو از وی در مورد روابطش و اینکه آیا او هرگز با مردان مسن رابطه برقرار کرده است، سوال کرد. او به نیویورک تایمز گفت که در آن زمان احساس بسیار ناخوشایندی داشت.

ایران پرسمان

بنت می گوید: من تعجب می کردم که چگونه می خواهم از شر او خلاص شوم و تصور می کردم این پایان کار من است.
او سپس خواست که دوباره به یک کار دیگر منتقل شود.
کوومو از او عذرخواهی کرد و ادعا کرد که این یک شوخی بوده است.
فشارها بر فرماندار سه دوره ای که قبلاً به دلیل لاپوشانی اطلاعات مربوط به شمار قربانیان کووید 19 در خانه های سالمندان تحت انتقادات شدید بود، در حال افزایش است.
براساس نتایج نظرسنجی دانشگاه هاروارد، 71 درصد از مردم آمریکا بر این باورند در صورتی که مشخص شود اندرو کومو آمار کشته شدگان کرونا در خانه ‌های سالمندان را پنهان کرده وی باید استیضاح شود.
فرماندار نیویورک متهم است که در سال گذشته آمار واقعی کشته شدگان را اطلاع رسانی نکرده است.
حال پرونده فساد جنسی او هم قوز بالا قوز شده است. جو بایدن رئیس جمهور، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان، «چاک شومر و کیرستن گیلیبراند» دو سناتور نیویورک و «الکساندریا اوکاسیو-کورتز و جرالد نادلر» نمایندگان نیویورک هم از دموکرات هایی بودند که از کومو خواستند تحقیق را آغاز کند.
مسئله فساد اخلاقی فرماندار نیویورک امروز بدتر شد، زمانی که تصاویری از او به دست دیلی میل رسیده که نشان می دهد با نزدیکترین دستیار خود در جای دنجی است - زنی که اعتراف کرد دولت وی تعداد مرگ و میرهای ناشی از کووید 19 در خانه سالمندان را کمرنگ کرده است.
این تصاویر از کوومو و «ملیسا دروزا» توسط یک شاهد عینی در 8 سپتامبر سال 2016 در شهر نیویورک در یک رستوران گرفته شده است.

ایران پرسمان

ایران پرسمان

دروزا تنها 12 روز زودتر در 27 اوت با «متیو وینگ» سخنگوی سابق کومو ازدواج کرده بود.
عکس های جدید ممکن است فشار بیشتری را بر فرمانداری که در هفته گذشته توسط سه زن به آزار و اذیت جنسی متهم شده است، افزایش دهد.
در آن زمان اندرو کومو با «ساندرا لی کریستینسن» (متولد 3 ژوئیه 1966) یک آشپز تلویزیونی آمریکایی و نویسنده هم رابطه داشت.

ایران پرسمان

عنوان رسمی دروزا منشی فرماندار است. کومو او را در سال 2013 استخدام کرد و چهار سال بعد او را به سمت فعلی ارتقا داد. او قبلاً به عنوان کارمند ارشد «اریک اشنایدرمن» دادستان کل سابق نیویورک فعالیت می کرد - که در سال 2018 استعفا داد پس از اینکه چهار زن وی را به حمله فیزیکی به آنها در هنگام رابطه جنسی متهم کردند.

ایران پرسمان

دروزا سالانه 207323 دلار درآمد کسب می کند. در برهه ای از زمان، دستمزد او از کومو هم بالاتر بود اما از آن زمان حقوق وی افزایش یافته است.
«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق روز دوشنبه سکوت خود را شکست تا خواستار آغاز تحقیقات در مورد ادعاهای آزار و اذیت جنسی علیه فرماندار نیویورک شود. پیش از این یکی از مشاوران ارشد فرماندار نیویورک گفته بود که دولت تصمیم گرفته است تا «باربارا جونز» قاضی پیشین فدرال را به عنوان مسئول تحقیقات این پرونده انتخاب کند.
هیلاری کلینتون خودش هم زخم خورده همین رابطه ها از سوی همسرش «بیل کلینتون» است. رسوایی جنسی بیل کلینتون رویدادی است که در جریان آن «مونیکا لوینسکی» کارآموز جوان کاخ سفید که از سال 1994 به تدریج با بیل کلینتون رئیس ‌جمهور وقت آمریکا رابطه نزدیکی برقرار کرده بود، اقدام به برقراری رابطه جنسی پنهانی می ‌کند. موضوع در آغاز از طریق یکی از دوستان نزدیک لوینسکی فاش‌ شد. البته کلینتون در آن پرونده هرگز محکوم نشد.
رسوایی های جنسی مقامات رده بالای آمریکا از شدت فساد اخلاقی در سیستم حاکم بر این کشور حکایت دارد. 
فساد جنسی مسئولان در آمریکا
فساد اخلاقی و جنسی چون ویروسی مخرب به جان مقامات آمریکا افتاده و تنها در رئیس جمهور و فرمانداران این کشور خلاصه نمی شود.
«پاتریک میهان» عضو جمهوری خواه کمیته «اخلاق»(!) مجلس نمایندگان آمریکا پس از افشای این که با پیشنهادهای جنسی، یکی از کارکنان زن دفتر خود را مورد آزار قرار داده و 39 هزار دلار از بودجه کنگره را برای حل و فصل شکایتی علیه خود مبنی بر آزار جنسی هزینه کرده است، از مقام خود استعفا کرد.

ایران پرسمان

«استیو وین» مدیر مالی کمیته ملی جمهوری خواه آمریکا نیز پس از افشاگری وال استریت ژورنال از سوء رفتار یا تجاوز جنسی به زنانی که در دفتر کار یا منزل وی کار می کردند، تحت فشار سران حزب جمهوری خواه آمریکا از مقام خود کناره گیری کرد.
داستان فساد اخلاقی مقامات آمریکایی اما به همین جا خلاصه نمی شود.
«ال فرانکن» سناتور دموکرات، «ترنت فرنکز» عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، «جان کانیرز» با سابقه ترین عضو مجلس نمایندگان آمریکا، «روی مور» کاندیدای سنای آمریکا از ایالت آلاباما، «تونی توکه» رئیس سازمان جنگلداری آمریکا و «بلیک فارنتولد» نماینده جمهوری خواه، در مواجهه با اتهام های مشابه جنسی از مقام خود کناره گیری کردند.

ایران پرسمان

«رالف شرتی» سناتور پیشین ایالت اوکلاهامای آمریکا نیز پس از آن که از جانب دادگاه به چهار فقره سوءاستفاده جنسی از کودکان متهم شد، از سنا استعفا کرد.
در میان تیترهای پرشمار حاکی از فساد اخلاقی نمایندگان آمریکایی اما تیتر «خودکشی یک نماینده کنگره آمریکا در پی رسوایی جنسی» که از عمق اختلالات جنسی و روانی در میان این گروه حکایت دارد، جلب توجه می کند.
داستان از این قرار است که «دن جانسون» 57 ساله و از نمایندگان ایالت کنتاکی در کنگره آمریکا پس از آن که از سوی یک زن به آزار جنسی وی در دوران نوجوانی متهم شد، با شلیک تیر به زندگی اش خاتمه داد. این در حالی است که وی در حساب فیس بوکی خود این اتهامات را «ساختگی» خوانده بود.
حتی جرج بوش پدر رئیس جمهوری اسبق آمریکا نیز از قافله عقب نمانده است؛ یک بازیگر هالیوودی وی را نیز به دست درازی و سوءاستفاده کلامی متهم کرده است؛ اتهامی که از سوی بوش پذیرفته شد.
پرونده‌ های رسوایی از سال 1776 تا زمان حال
در گزارش حاضر لیستی از رسوایی‌ های جنسی دولتمردان آمریکا در تقریباً دو و نیم قرن گذشته، به ‌ترتیب زمان وقوع، ارائه می‌شود. در تمام این موارد رسوایی جنسی یا عملی که در نهایت منجر به این رسوایی شد در زمانی رخ داده است که این افراد دارای سمت‌ های مهمی در دولت فدرال بوده‌اند.
در این گزارش به پرونده‌ های رسوایی از سال 1776 تا زمان معاصر می‌پردازیم.
الکساندر همیلتون (Alexander Hamilton)، وزیر خزانه‌ داری، با ماریا رینولدز (Maria Reynolds)، در حالی که هر دو نفر با افراد دیگری ازدواج کرده بودند، رابطه نامشروع داشت. همسر رینولدز برای اینکه این راز را برملا نسازد مدتی طولانی از همیلتون حق ‌السکوت می‌ گرفت. (1796)

ایران پرسمان

در سال 1797، زمانی که همیلتون دیگر عهده‌دار منصب وزارت خزانه‌داری نبود، روزنامه‌نگاری به‌نام جیمز کلندر (James Callender) رابطه نامشروع وی را افشاء کرد و همیلتون مجبور شد به‌صورت علنی عذرخواهی کند.
پس از رسوایی همیلتون نوبت به توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، رئیس‌ جمهور آمریکا، رسید. کلندر فاش کرد که وی از سالی همینگز (Sally Hemings) چندین بچه دارد.
همینگز خواهر ناتنی مارتا، همسر متوفی جفرسون، بود و محققین اکنون بر اساس آزمایشات دی ‌ان ‌ای اتفاق نظر دارند که توماس جفرسون و سالی همینگز چندین فرزند داشتند. (1806)
«اندرو جکسون» (Andrew Jackson)، نماینده کنگره، سناتور، فرماندار فلوریدا و رئیس‌جمهور آمریکا، در سال 1791 با «راشل دونلسون» (Rachel Donelson) ازدواج کرد. این دو نفر فکر می ‌کردند جدایی راشل از همسر الکلی‌ اش، لوئیز روباردز (Lewis Robards) به پایان رسیده است. اما روباردز هیچگاه کارهای اداری خود را به پایان نرسانده بود و همین امر منجر به ابطال ازدواج جکسون و راشل در سال 1791 شده و آنها مجبور شدند در سال 1795 بار دیگر ازدواج کنند.
در تمام دوران کاری جکسون، رقیبانش همسر وی را به ‌عنوان زنی شوهردار که با فرد دیگری ازدواج کرده بود ترسیم کردند. اندکی پس از انتخاب جکسون به ‌عنوان رئیس‌جمهور در سال 1828 (پیش از مراسم تحلیف) راشل دچار یک فروپاشی عصبی شده و درگذشت. جکسون اتهام ‌زنی ‌ها در زمان مبارزات انتخاباتی را عامل مرگ راشل می ‌دانست. (1828)
«ریچارد منتور جانسون» (Richard Mentor Johnson)، سناتور دموکرات از ایالت کنتیکات، هیچ‌ گاه سعی نکرد رابطه نامشروعش با برده‌ ای به ‌نام «جولیا چین» (Julia Chinn) را مخفی نگه‌ دارد. این امر باعث شد حزب دموکرات از جانسون دوری جوید و وی انتخابات سنا را در سال 1828 نیز واگذار کرد.
اگر چه این دو نفر حق ازدواج را نداشتند اما جانسون با وی ‌مانند همسر قانونی‌ اش رفتار می‌ کرد و این دو دارای چند فرزند بودند. چین در سال 1833و پیش از اینکه جکسون معاون رئیس‌ جمهور مارتین وان بورن (Martin Van Buren) شود، درگذشت.
«جان هنری ایتون» (John Henry Eaton)، وزیر جنگ دولت اندرو جکسون، با همسر فردی به ‌نام «جان بی. تیمبرلیک» (John B. Timberlake) رابطه نامشروع داشت. گفته می ‌شود همین رابطه باعث خودکشی تیمبرلیک شد.
ایتون سپس با مارگارت بیوه تیمبرلیک ازدواج کرد؛ مسأله ‌ای که منجر به مشکلات سیاسی و اجتماعی در دوران ریاست ‌جمهوری اندرو جکسون شد (1831).
«جیمز هنری هاموند» (James Henry Hammond) نماینده مجلس آمریکا که بعدها به سناتوری رسید، رابطه همجنس ‌بازی با یکی از دوستان دوران دانشگاهش داشت، وی با برادرزادگان نوجوانش نیز رابطه‌ای داشت که از آن تعبیر به «یک هوسبازی کوچک» می ‌کرد. وی همچنین با برده‌ ها نیز رابطه جنسی داشت. یکی از این برده‌ ها تنها 12سال سن داشت.
سوء استفاده جنسی وی از برادرزاده‌ هایش در سال 1843 علنی شده و هاموند مجبور شد از کاندیداتوری ورود به سنا در سال 1846 کنار برود. اما وی در سال 1857 بار دیگر به‌عنوان سناتور برگزیده شد.
«دانیل وبستر» (Daniel Webster)، سناتور ایالت ماساچوست، از جانب گزارشگری به ‌نام «جین گری سوئیسهلم» (Jane Grey Swisshelm) در ماه مه 1850و زمانی که متأهل بوده و هنوز در کنگره خدمت می‌ کرد، متهم شد: «معشوقه ‌های وی اغلب، اگر نه همیشه، زنان رنگین‌ پوست بودند، برخی از آنها زنان سیاه درشت هیکلی بودند که قیافه ‌ای به زمختی خودش داشتند».
مطبوعات ملی آمریکا این اتهامات را به‌صورت گسترده ‌ای تحت پوشش قرار دادند. دست ‌کم بخشی از این اتهامات را منابع دیگر نیز تأیید می‌ کردند. (1850)
«جیمز بوچانان» (James Buchanan)، سناتور دموکرات، دیپلمات و رئیس‌ جمهور آمریکا و «ویلیام روفوس کینگ» که در دوران فرانکلین پیرس (Franklin Pierce) به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور فعالیت می ‌کرد، متهم بودند که برای سال‌ های طولانی در واشنگتن با یکدیگر رابطه همجنس ‌بازی داشتند.
پیرس در سال 1853 و قبل از اینکه بوچانان به ریاست‌ جمهوری برسد درگذشت. اندرو جکسون به کین با عنوان «نانسی خانم» اشاره می ‌کرد. (دهه 1850)
«گرووِر کلیولند» (Grover Cleveland)، رئیس جمهوری از حزب دموکرات بود. وی در انتخابات سال 1884 زمانی که هنوز مجرد بود کمک ‌هزینه بزرگ کردن کودک به زنی به ‌نام «ماریا کرافتز هالپین» (Maria Crofts Halpin) پرداخت می ‌کرد اگرچه ممکن است وی پدر این پسر که در سال 1874 متولد شد، نبوده باشد. هالپین با کسان دیگری چون اسکار فولسام (Oscar Folsom)، دوست و پدرزن آتی کلیولند، رابطه داشت. کودک وی نیز به نام فولسام نامگذاری شده بود.
خواسته کلیولند از هوادارانش ساده بود: «حقیقت را بگویید.» این رویداد مخالفین کلیولند را بر آن داشت که شعاری مرتبط با آن برای خود برگزینند: «ماما، کجاست بابا؟» پس از اینکه کلیولند در انتخابات برنده شد پاسخی به این شعار داده شد: «رفته به کاخ سفید، ها، ها، ها!» (1884)
«ویلیام کمپل پرستون برکینریج» (William Campbell Preston Breckinridge)، نماینده دموکرات کنتیکات بود. مادلین پولارد (Madeleine Pollard) از برکینریج شکایت و اعلام کرد که وی وعده داده بود پس از مرگ همسرش با او ازدواج خواهد کرد، اما این کار را نکرد. برکینریج در دور بعدی انتخابات برنده نشد. (1894)
«وارن هاردینگ» (Warren Harding)، رئیس‌ جمهور جمهوری ‌خواه، روابط نامشروعی با کری فیلیپس (Carrie Phillips) و نان بریتون (Nan Britton) در دهه ‌های 1910 و 1920 داشت. هاردینگ در سال 1923 درگذشت.
بریتون در کتاب پرفروشی به‌ نام «دختر رئیس ‌جمهور» مدعی شد که دخترش وقتی هاردینگ سناتور بود متولد شد. ادعاهای وی بالاخره در اوت 2015 و پس از انجام آزمایش دی ‌ان‌ ای ثابت شد. هاردینگ پدر الیزابت بود.
«دیوید آی. والش» (David I. Walsh)، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست، متهم به ملاقات مردی تن ‌فروش شد که جاسوس‌ های نازی به‌ صورت مکرر در بروکلین در سال 1942 به دیدارش می ‌رفتند.
«جان اف. کندی» (John F. Kennedy)، رئیس‌ جمهور دموکرات متهم بود که چندین رابطه غیرمشروع داشت، از جمله اینکه با مریلین مونرو (Marilyn Monroe)، یکی از معروف‌ ترین هنرپیشه‌ های زن تاریخ هالیوود، و نیز میمی آلفورد (Mimi Alford) رابطه داشته است.
او را در تاریخ معتاد به آزار جنسی می دانند.
«ویلیام اُ. داگلاس» (William O. Douglas)، قاضی دیوان عالی آمریکا، بنا بر گزارش‌ ها سعی داشت یک زن دیگر را زمانی که ازدواج سومش را نیز انجام داده بود، اغفال کند. این امر در ترکیب با سه طلاق و ازدواج مجدد وی تبدیل به یک رسوایی شد.
وی همچنین متهم است که سعی داشت یک مهماندار هواپیما را مورد اذیت و آزار جنسی قرار دهد. تلاش‌ ها برای استیضاح وی به ‌دلیل اقدامات غیراخلاقی با شکست مواجه شد. کمیته قضایی مجلس نمایندگان اعلام کرد که اسناد کافی برای این استیضاح وجود ندارد. (دهه 1960)
«نیوت گینگریچ» (Newt Gingrich)، نماینده جمهوری‌ خواه ایالت جورجیا و رهبر انقلاب جمهوری ‌خواهان در سال 1994 بود. وی در سال 1998 و پس از اذعان به اینکه در زمان دومین ازدواجش رابطه نامشروع با دستیارش داشته، از سمت خود استعفا داد.
وی در آن زمان یکی از رهبران استیضاح کلینتون به دلیل ادعای شهادت دروغ در پرونده رسوایی اخلاقی مونیکا لوینسکی بود. (1998)
«هنری هاید» (Henry Hyde)، نماینده جمهوری ‌خواه ایالت ایلینویز بود. در سال 1998 وب ‌سایت «سالن» اعلام کرد که وی از سال 1965 تا 1969 (پیش از دستیابی به منصب رسمی)، با زنی متأهل که دارای سه فرزند نیز بود رابطه نامشروع داشته است. هاید که در آن زمان 41 ساله و متأهل بود، در سال 1998 به این رابطه اعتراف کرد.

ایران پرسمان

این رسوایی زمانی رخ داد که هاید یکی از طلایه ‌داران استیضاح بیل کلینتون به دلیل رسوایی لوینسکی بود.
«پیت دومنیچی»(Pete Domenici)، سناتور جمهوری‌ خواه ایالت نیومکزیکو نیز یکی از کسانی بود که در سال 1998 و پس از افشای رابطه بیل کلینتون با لوینسکی به استیضاح و برکناری وی رأی داد. دومنیچی در سال 2013 اعتراف کرد که خارج از ازدواجش دارای یک پس از یکی از مشاورین ارشد روابط عمومی جمهوری‌ خواهان و مفسر تلویزیونی در دهه 1970 است.
بیل کلینتون (Bill Clinton)، رئیس ‌جمهور دموکرات‌ ها بود که افشای رابطه جنسی ‌اش با یکی از کارکنان کاخ سفید تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال ‌های سیاسی آمریکا شد. پس انتشار اخبار رابطه جنسی مونیکا لوینسکی با کلینتون وی در 26 ژوئن 1998 در مقابل دوربین‌ های تلویزیونی ظاهر شده و گفت: «من با آن زن، خانم لوینسکی، رابطه جنسی نداشته‌ ام.»
این رسوایی منجر به استیضاح کلینتون به دلیل ادای شهادت دروغ درباره این رابطه نامشروع شد. در سنا 55 سناتور به بی ‌گناهی وی رأی دادند و او تبرئه شد.
«مل رینولدز» (Mel Reynolds)، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت ایلینویز بود. وی در سال 1995 پس از اینکه به دلیل تجاوز جنسی محکوم شد، از سمت خود استعفاء داد. در اوت 1994، وی متهم به تجاوز جنسی و سوء‌استفاده جنسی در رابطه با یک نوجوان 16 ساله که به صورت داوطلب در کارزار انتخاباتی وی در سال 1992 فعالیت می ‌کرد، شد. رینولدز علی ‌رغم این اتهامات کارزار انتخاباتی را ادامه داده و در ماه نوامبر بار دیگر انتخاب شد. وی هیچ رقیبی نداشت.
رینولدز در ابتدا اتهامات را با ادعای اینکه دارای انگیزه ‌های نژادپرستانه هستند رد کرد. در 22 اوت 1995، وی در 12 فقره تجاوز جنسی، ممانعت از اجرای عدالت و پورنوگرافی کودکان مجرم شناخته شد. می رینولد در 1 اکتبر همان سال از کرسی خود در کنگره کنار کشید.
«گری کاندیت» (Gary Condit)، نماینده دموکرات از ایالت کالیفرنیا بود. رابطه پنهانی وی با دستیاری 23 ساله به نام «چاندرا لوی» (Chandra Levy) پس از ناپدید شدن لوی فاش شد. جسد این زن جوان یک سال بعد در 2008 کشف شد و یک مهاجر غیرقانونی که هیچ ارتباطی با کاندیت نیز نداشت به قتل وی متهم شد.

ایران پرسمان

کاندیت اغلب در سخنان خود از بیل کلینتون می‌خواست درباره رسوایی مونیکا لوینسکی واقعیت‌ها را بازگو کند.
«اد شروک» (Ed Schrock) نماینده جمهوری‌ خواه ایالت ویرجینیا در سال 2004 اعلام کرد که کارزار خود برای سومین دوره حضور در کنگره را پس از انتشار فیلمی که طی آن سعی داشت یک تن ‌فروش مرد را به خدمت بگیرد، متوقف خواهد کرد.
شروک یکی از سرسخت ‌ترین مخالفان همجنس بازی در کنگره به شمار می ‌رفت و بارها با قوانینی جون ازدواج همجنس بازها و یا حضور همجنس بازها در ارتش مخالفت کرده بود.
«استورم تورموند» (Strom Thurmond)، سناتور جمهوری ‌خواه از ایالت کارولینای شمالی و یکی از حامیان شناخته شده جدایی سفیدپوست ‌ها و سیاهپوستان در اماکن عمومی، دارای یک فرزند نامشروع به نام «اسی مائه واشنگتن-ویلیامز» (Essie Mae Washington-Williams) بود.

ایران پرسمان

این فرزند حاصل رابطه جنسی وی با یک آفریقایی-آمریکایی که توسط خانوده ‌اش استخدام شده بود، است. (2003)
«استیون سی. لاتورته» (Steven C. LaTourette)، نماینده جمهوری ‌خواه ایالت اوهایو، در سال 1994 به عضویت کنگره درآمد. وی نیز به استیضاح و برکناری بیل کلینتون پس از رسوایی لوینسکی رأی داده بود.
لاتورته خود در حالی که متأهل بود رابطه ‌ای طولانی‌مدت با «جنیفر لپ ‌توک» (Jennifer Laptook) رئیس دفترش، داشت. وی پس از جدایی از همسرش با لپ ‌توک ازدواج کرد. (2003)
«دیوید دریر» (David Dreier)، نماینده جمهوری‌ خواه ایالت کالیفرنیا علیه قوانین مرتبط با تسهیل وضعیت همجنس بازها در آمریکا رأی داد اما پس از اینکه رابطه ‌اش با مردی که رئیس دفترش بود فاش شد، دیگر نتوانست به کرسی نمایندگی تکیه زند. (2004)
«دان شروود» (Don Sherwood)، نماینده جمهوری‌ خواه ایالت پنسلیوانیا پس از اینکه فاش شد پنج سال رابطه نامشروع با «سینتیا اور» (Cynthia Ore) داشت نتوانست در انتخابات دور بعدی کنگره به پیروزی برسد. سینتیا وی را متهم به سوءرفتار فیزیکی کرده بود. (2004)
«مارک فولی» (Mark Foley)، نماینده جمهوری ‌خواه ایالت فلوریدا، پس از اینکه متهم به ارسال ایمیل ‌های حاوی مطالب جنسی به نوجوانان مذکر کارآموز کنگره شد، از سمت خود استعفا داد. تیم ماهونی (Tim Mahoney) کرسی وی را در کنگره بدست آورد. (2006)
«دیوید ویتر» (David Vitter)، سناتور جمهوری‌ خواه لس ‌آنجلس، پس از اینکه رابرت لیوینگستون، نماینده سابق کنگره در پی رسوایی جنسی سال 1999 کرسی خود را از دست داد، به جای وی نشست. ویتر در آن زمان گفت: «فکر می‌کنم استعفای لیوینگستون نشان می‌ دهد که کلینتون نیز باید استعفا دهد…» بعدها اسم ویتر در دفتر تلفن «دوبره جین پالفری» (Deborah Jeane Palfrey) کشف شد.

ایران پرسمان

پالفری که رسانه ‌ها به وی لقب «دی‌ سی مادام» را داده بودند مدیر فاحشه ‌خانه ‌ای در واشنگتن بود. بررسی دفاتر تلفن وی نشان می‌ دهند که مقامات فدرال نیز جزو مشتریان وی بوده‌ اند. دادگاه انتشار جزئیات بیشتر از لیست مشتریان دی ‌سی مادام را ممنوع اعلام کرده است. (2007)
«راندال ال. توبیاس» (Randall L. Tobias)، معاون وزیر خارجه آمریکا در دوران زمامداری جرج بوش اعلام کرده بود که کمک‌ های مالی آمریکا نباید شامل کشورهایی باشد که روسپی ‌گری در آنها آزاد است. وی پس از اینکه تأیید شد جزو مشتریان دبورا جین پالفری معروف به دی‌سی مادام بود از سمت خود استعفا داد. (2007)
«لری کریگ» (Larry Craig) به مدت 18 سال سناتور جمهوری‌خواه ایالت آیداهو بود. ور در 11 ژوئن 2007 به علت ارتکاب اعمال مستهجن در فرودگاه بین ‌المللی مینا‌پلیس دستگیر شد.
وی سه ماه بعد در 1 سپتامبر 2007 استعفای خود را اعلام کرد اما بار دیگر نظرش را عوض کرد. کریج در انتخابات دور بعد شرکت نکرد.
«تیم ماهونی» (Tim Mahoney)، نماینده دموکرات ایالت فلوریدا، پس از اینکه مارک فلوی در پی اتهامات اذیت و آزار جنسی از جانب دستیاران کنگره استعفا داد، جایگزین وی شد. ماهنوی در کمپین انتخاباتی خود وعده «جهانی امن ‌تر و اخلاقی‌ تر» را می ‌داد.
وی در اکتبر 2008 اذعان کرد که معشوقه‌ اش را ابتدا در میان کارکنانش جای داده و سپس با گفتن اینکه «تو به میل من کار می ‌کنی» وی را اخراج کرده است. وی بعدها به چند رابطه نامشروع دیگر اعتراف کرد.
«ویتو فوسلا» (Vito Fossella)، نماینده جمهوری‌ خواه ایالت نیویورک، به علت مستی در حین رانندگی بازداشت شد. وی که متأهل و دارای سه فرزند بود در جلسات بازجویی اعتراف کرد درگیر رابطه‌ای نامشروع است که حاصلش یک فرزند دختر بود.
«جان ادواردز» (John Edwards) سناتور دموکرات کارولینای شمالی اذعان کرد که با «ریلی هانتر» (Rielle Hunter) هنرپیشه و تولید کننده فیلم‌ های سینمایی، رابطه داشته و از وی یک دختر دارد. این امر به شدت کارزار انتخاباتی ریاست ‌جمهوری وی در سال 2008 را تحت تأثیر قررا داد.
«جان انساین» (John Ensign)، سناتور جمهوری ‌خواه ایالت نوادا، پس از اذعان به رابطه نامشروع با همسر یکی از دوستان نزدیکش – هر دو نفر در کارزار انتخاباتی انساین فعالیت می ‌کردند – از ریاست کمیته سیاستگذاری جمهوری‌ خواهان سنا استعفا داد.
وی که تحت بازرسی قرار گرفته بود 20 ماه زودتر از موعد پایان دوره سناتوری ‌اش استعفا داد. سناتور انساین در سال 1998 و پس از رسوایی لوینسکی خواهان استعفای بیل کلینتون شده بود. (2009)
«چیپ پیکرینگ» (Chip Pickering)، نماینده جمهوری ‌خواه ایالت ماساچوست بود. در 16 ژوئیه 2009 گزارش شد که همسر پیکرینگ علیه زنی که با وی رابطه نامشروع داشت اقامه دعوی کرده است. در این دعوی اعلام شده بود که این رابطه نامشروع موجب نابودی ازدواج و پیشه سیاسی پیکرینگ شد.
«اریک ماسا» (Eric Massa) نماینده دموکرات ایالت نیویورک پس از اجتناب از شرکت در تحقیقات اخلاقی مرتبط با اتهاماتی که درباره آزار جنسی کارمندان مرد وی مطرح شده بود، از سمتش استعفا داد .(2010)
«مارک سودر» (Mark Souder)، نماینده جمهوری ‌خواه ایالت ایندیانا و از حامیان سرسخت پرهیز از نوشیدنی ‌های الکلی و ارزش ‌های خانواده، برای پرهیز از تحقیقات درباره روابط نامشروعش با یکی از کارمندان زن، از سمت خود استعفا داد. (2010)
«کریس لی» (Cris Lee)، نماینده جمهوری‌ خواه و متأهل ایالت نیویورک، چند ساعت پس از اینکه فاش شد یک عکس بدون پیراهن را از طریق وب ‌سایت Craigslist به یک زن فرستاده، از سمت خود استعفا داد. وی برای این کار نه از ایمیل مستعار بلکه از ایمیل رسمی ‌اش در کنگره استفاده کرده بود. (2011)

ایران پرسمان

«آنتونی وینر» (Anthony Weiner)، نماینده دموکرات از ایالت نیویورک، که به تازگی ازدواج کرده بود به ارسال تصاویر برهنه خود به چندین زن از طریق اکانت توئیترش اذعان کرد و وی در 16 ژوئن 2011 از سمتش استعفا داد اما به ارسال پیام ‌های جنسی پس از استعفایش ادامه داد. (2011)
«اسکات دسژارلیس» (Scott DesJarlais) نماینده جمهوری ‌خواه ایالت تگزاس بود. در سال 2012 اعلام شده که دسژارلیس، پزشکی در مرکز بهداشتی گرندویو در جاسپر، زمانی که در کارزار «حمایت از زندگی» فعالیت می ‌کرد، همسرش را واداشت که دو بار سقط جنین کند. وی همچنین معشوقه ‌اش که بیمارش بود را نیز تشویق به سقط جنین کرد.
دسژارلیش بعدها اذعان کرد که دستکم با شش نفر شامل دو نفر از بیماران و نیز کارمندانش، رابطه نامشروع داشته است.
«دیوید وو» (David Wu)، نماینده دموکرات ایالت اورگان، پس از اینکه متهم به آزار و اذیت جنسی دختر یکی از حامیان مالی‌اش شد، در 26 ژوئیه 2011 از سمت خود استعفا داد.
«وینس مک ‌آلیستر» (Vance McAllister)، نماینده جمهوری‌ خواه ایالت لس ‌آنجلس که متأهل و دارای پنج فرزند بود، در یک فیلم ویدئویی در حالیکه یکی از کامندان متأهلش را می‌ بوسید، رویت شد. چندین عضو برجسته حزب جمهوری ‌خواهان خواهان استعفای مک ‌آلیستر شدند. وی در واکنش اعلام کرد که در انتخابات سال 2016 کنگره شرکت نخواهد کرد.
«بلیک فرانتهولد» (Blake Farenthold) نماینده جمهوری خواه تگزاس 84 هزار دلار پول مالیات دهندگان را از طریق دفتر انطباق مجلس نمایندگان برای پرداختن به شکایت آزار جنسی یکی از کارمندان سابق پرداخت کرده است.
«لورن گرین»، مدیر ارتباطات سابق فرانتهولد در دسامبر 2014 از نماینده مجلس شکایت کرد و در سال 2015 توافق صورت گرفت. هویت فرانتهولد در رابطه با مشارکت مالیات دهندگان در سال 2017 علنی شد. این اولین پرونده مستند استفاده از وجوه مالیات دهندگان بود که برای حل و فصل شکایات مربوط به آزار جنسی علیه یکی از اعضای کنگره استفاده می شد. (2014)
«دنیس هاسترت» (Dennis Hastert) رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا (جمهوری خواه - ایلینوی، به برداشت های بانکی برای لاپوشانی بدرفتاری عمدی و نامشخص در برابر فردی که نامش فاش نشده متهم شد. 
در جلسه صدور حکم در اکتبر 2015، هاسترت اعتراف کرد که در حالی که دهه ها قبل به عنوان مربی کشتی دبیرستان کار می کرد، از پسران سوءاستفاده جنسی کرده است. (2015)

ایران پرسمان

دونالد ترامپ (Donald Trump) چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در انتخابات 2016 توسط 25 زن به آزار جنسی متهم شد و او این ادعاها را رد کرد. 
این ادعاها پس از آن منتشر شد که روزنامه واشنگتن پست سال 2005 ویدئویی از ترامپ را که توسط اکسس هالیوود بر روی یک میکروفون داغ ضبط شده بود، منتشر کرد و در آن او در مورد زنان رجز خوانی می کرد. ترامپ خود یک سال بعد با ادعای جعلی بودن این ویدئو بحث و جدل را تمدید کرد که اکسس هالیوود در پاسخ گفت: «بگذارید این موضوع را کاملاً واضح بیان کنیم - نوار فیلم بسیار واقعی است.»
اولین گزارش ها در رابطه با ادعای رابطه دونالد ترامپ و «استورمی دانیلز» بازیگر فیلم های مستهجن در سال 2006 در اکتبر 2011 توسط وبلاگ درتی و مجله «لایف و استایل» منتشر شد.
«تیم مورفی»(Tim Murphy) نماینده جمهوری خواه پنسیلوانیا با «شانون ادواردز» روانشناس قانونی 32 ساله، رابطه خارج از ازدواج داشت. مورفی که خود را «طرفدار زندگی» معرفی کرد، از ادواردز خواست پس از بارداری سقط جنین کند. این اطلاعات در دادگاه ایالتی پنسیلوانیا مطرح شد. مورفی از سمت خود در کنگره استعفا داد.
«آل فرانکن» (Al Franken)سناتور دموکرات مینه سوتا توسط «لیان تویدن» (Leeann Tweeden) گوینده خبر رادیو متهم شد که او را به زور بوسیده.
فرانکن به این ادعا اعتراف کرد و از عملکرد خود عذرخواهی کرد و سپس استعفا داد.
جو بارتون (Joe Barton) نماینده جمهوری خواه تگزاس پس از انتشار عکس های برهنه خود در نوامبر 2017، اذعان کرد که او در سال 2015 آنها را از طریق ایمیل ارسال کرده است. او تصمیم گرفت در سال 2018 به دنبال انتخاب مجدد نباشد.
«جان کانیرز جونیور» (John Conyers Jr) نماینده دموکرات میشیگان از سوی کارمندش به آزار جنسی متهم شد. زنی که ادعای آزار و اذیت جنسی را مطرح کرده بود، اظهار داشت که این قانونگذار بارها به وی برای رابطه جنسی پیشنهاد داده. او سپس استعفا داد. (2017) 
کمیسیون اخلاق مجلس نمایندگان درباره «ترنت فرانکس» (Trent Franks) نماینده جمهوری خواه آریزونا در مورد ادعاهای رفتار نامناسب تحقیق کرد. قبل از پایان یافتن تحقیقات، فرانکس ناگهان استعفا داد. (2017)
در ژانویه 2018 مشخص شد که «پت میهان» (Pat Meehan) نماینده جمهوری خواه پنسیلوانیا از بودجه مالیات دهندگان برای تسویه دعوی آزار جنسی توسط یک کارمند زن استفاده کرده است. وی از کمیته اخلاق مجلس برکنار شد، اما در سمت خود باقی ماند تا اینکه در 27 آوریل 2018 استعفا داد و اظهار داشت که پول مالیات دهندگان را که برای تسویه دادخواست استفاده می کرده، بازپرداخت می کند. (2018)
«جیم جوردن» (Jim Jordan) نماینده جمهوری خواه اوهایو به لاپوشانی و عدم گزارش سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی اعضای سابق تیم کشتی دانشگاه ایالتی اوهایو توسط پزشک تیم متهم شد.
از سال 1987 تا 1995 در دوره زمانی که جردن دستیار مربی تیم بود، قربانیان زیادی وجود داشت. در 12 فوریه سال 2020 ادعاهایی از سوی یکی از اعضای سابق مبنی بر اینکه جردن مرتبا التماس می کرد که تأییدیه های مربوط به سوء استفاده جنسی علیه پزشک تیم کشتی دانشگاه در زمان مربیگری جردن منتشر نشود.
«برت کاوانا» (Brett Kavanaugh) عضو دیوان عالی کشور با طوفانی از اتهامات روبرو شد. بعد از اینکه یک استاد دانشگاه در کالیفرنیا ادعا کرد که کاندیدای دونالد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا چند دهه پیش به او تجاوز کرده است سیلی از افشاگری ‌های جنسی علیه او صورت گرفت.
«مایکل آوناتی» وکیل «استورمی دانیلز» که خود پرونده ‌ای علیه ترامپ مبنی بر دادن حق السکوت در ازای عدم افشای رابطه جنسی داشت، در ایمیلی به «مایک دیویس» یک عضو کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا گفت که در دهه 1980 کاوانا به همراه دوست دوران مدرسه خود به نام «مارک یانگ» به تعدادی از زنان تجاوز کرده است.
وی همچنین گفت که او از طریق دادن مواد مخدر و همچنین مشروبات الکلی به زنان باعث شده است که مردان به صورت زنجیره ای به زنان تجاوز کنند.
کاواناو تمام ادعاها را به شدت رد کرد و صلاحیتش توسط سنا تأیید شد و به عنوان قاضی دیوان عالی کشور سوگند یاد کرد.
«روی اس. مور» (Roy S. Moore) کاندیدای مجلس سنا توسط 9 زن به تجاوز جنسی در دهه 1980 متهم شد؛ زنانی که در آن زمان دختران نوجوانی بودند. اگرچه مور این ادعاها را انکار کرد، اما در انتخابات شکست خورد. (2017) 
«کتی هیل» (Katie Hill) نماینده دموکرات کالیفرنیا در اکتبر سال 2019 گزارش های خبری حاکی از این بود که وی در مورد ادعاهای روابط جنسی با یک زیردست تحت بررسی کمیسیون اخلاق مجلس قرار گرفت. ادعا می شد که هیل با «گراهام کلی» مدیر قانونگذاری مرد خود، و همچنین یک کارمند زن 22 ساله درگیر یک رابطه خارج از ازدواج بوده است. وی بعداً به دلیل اتهامات و تحقیقات بعدی استعفا داد.
«جو بایدن» (Joe Biden) سناتور سابق دلاور، معاون رئیس جمهور در زمان باراک اوباما و رئیس جمهور فعلی آمریکا به ارتباط نامناسب جسمی و تجاوز جنسی توسط «تارا رید» (Tara Reade) در سال 1993 متهم شد.
بایدن این ادعا را انکار کرد. ادعاهای رید بررسی شده و صحت آنها رد شده است. 
پزشک اوباما و ترامپ
در جدیدترین رسوایی مسئولان و مقامات بلندپایه آمریکایی، روزنامه هیل نوشت که وزارت دفاع آمریکا خود را برای انتشار گزارشی با جزئیات کامل درباره فعالیت«رونی جکسون» نماینده جمهوریخواه از ایالت تکزاس آماده می کند که به عنوان پزشک کاخ سفید در دو دولت سابق آمریکا فعالیت کرده است.
پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا نیز گزارش داد که پنتاگون در حال آماده سازی گزارشی در خصوص اقدامات غیراخلاقی پزشک ارشد سابق کاخ سفید است.
بر اساس گزارش بازرس کل در پنتاگون که سی ان ان به نسخه ای از آن دست یافته است «جکسون که به عنوان پزشک در دولت های دونالد ترامپ و باراک اوباما روسای جمهور پیشین آمریکا کار کرده است سخنان جنسی، غیراخلاقی و توهین آمیزی به یکی از همکاران زن خود زده است و در زمان سفرهای ریاست جمهوری با نقض پروتکل ها اقدام به نوشیدن مواد الکلی کرده است؛ امری که باعث شد نگرانی هایی درباره انجام وظیفه اش به عنوان پزشک به وجود بیاید.

ایران پرسمان

در این گزارش آمده است که جکسون بسیار تند مزاج است و کسانی که بازرس کل پنتاگون با آنها مصاحبه کرده است گفتند که گاهی وقت ها می شنیدند که وی«فریاد می زند یا فحش می دهد یا به زیردستان خود توهین می کند، همچنین دیده شده است که در جریان سفر روسای جمهور از جمله یک بار در سفر رئیس جمهور در سال 2014 به مانیل مشروب می خورد به طوری که مست شده است و سخنان غیراخلاقی و زشتی به یکی از زنان زیر دست خود زده است.وی همچنین در سفرهای مشابه دیگری نیز چنین سخنانی به زبان آورده است».
در این گزارش آمده است که شش نفر از کسانی که بازرس کل پنتاگون با آنها مصاحبه کرده است گفتند که جکسون داروی«امبین» را در سفرهای هوایی طولانی مدت و طی کارش مصرف کرده است امری که باعث شد آنها نگران شوند مبادا وی نتواند کار خود را به عنوان پزشک انجام دهد زیرا این دارو باعث خواب آلودگی می شود.
رونی جکسون با انتقاد از این گزارش به سی ان ان گفت که این گزارش تلاش دموکرات ها برای تخریب چهره وی است.
جکسون در سال 2019 از نیروی دریایی بازنشسته شد و یکی از کرسی های ایالت تکزاس در مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورد.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/263070/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تفال/ مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد

تقویم تاریخ/ روز بزرگداشت شیخ بهایی

خطر سقط مکرر در زنان چاق 70 درصد بیشتر است

نامزدهای نهایی بوکر بین‌المللی 2021 اعلام شد

دومینوی رکود بورس و عصبانیت سهامداران

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان

صوت/ ترتیل 《جزء دهم قرآن 》با صدای 《استاد عبدالباسط》

صوت/ تند خوانی 《جزء دهم قرآن》 با صدای 《استاد معتز آقایی》

بردن حیوانات با اتوبوس به چراگاه!

لحظه برخورد پهپادهای انتحاری به هدف

یک نکته مهم از زبان شهید مطهری و حاج قاسم

فرازی زیبا از دعای ابوحمزه ثمالی؛ بد حال تر از من کیست؟

آیا ایلان ماسک و بیل گیتس قصد دارند انسان ها را کنترل کنند؟

دمشق: شورای امنیت مشوق رژیم صهیونیستی برای تجاوز به سوریه است

لحظاتی قبل از شهادت سومین پسر خانواده شاه‌ حسینی

اولین تابش رادیویی دریافت شده از فراسیارات

پلاستیک یکبار مصرف خودخورنده، ناجی بشر می‌شود

"جیرجیرک!"؛ شعر خوانی زیبایی از حسین پناهی

آزادی 16 متهم در حوادث اخیر اردن

اسلواکی سه دیپلمات روس را اخراج می‌کند

بلینکن: مقابله با تغییرات آب و هوایی به همکاری جمعی نیاز دارد

استقبال زلنسکی از بازگشت بخشی از نیروهای روسیه از مرزهای اوکراین

بایدن: آینده از آن سرمایه‌گذاری در انرژی پاک است

نشت آمونیاک در کارخانه کوکاکولا در حیفا

شعله های گاز در جنوب غربی جزیره، نگران کننده نیست

مدعیان معنویت با پیامبر دشمنی کردند!

4گوشه دنیا/ اتفاقی غیرمنتظره که مرد ایتالیایی را تا مرز کور شدن رساند!

«اگه بری زهرا رو یتیم کردی» با نوای میثم مطیعی

4گوشه دنیا/ مردی که 15 سال بدون کار کردن از بیمارستان حقوق گرفت!

«صوت و ابزارهای موسیقی»؛ از مجموعه آزمایش‌های جالب استاد والتر لوین

داستان شب/ «شب سراب»_ قسمت نهم

عضو هیئت رئیسه مجلس: موشک شلیک‌شده به اسراییل، ایرانی بود

ادعای عجیب احمدی‌نژاد درباره مسئولان کشور: جزیره خریده‌اند تا به آنجا فرار کنند!

نظر رهبر انقلاب درباره استفاده از اسپری تنفسی هنگام روزه

پالس‌های انتخاباتی علی لاریجانی؛ کاندیداتوری قطعی شد؟

آخرین خبرها از تنش میان روسیه و اوکراین؛ پوتین به دیدار در مسکو رضایت داد

تصمیم تازه رژیم صهیونیستی برای تصاحب اراضی فلسطینیان

تسلط نیروهای سوری بر مقرهای عناصر تحت حمایت آمریکا در القامشلی

حریری: پاپ پس از تشکیل دولت به لبنان سفر می‌کند

جمهوری چک سفیر روسیه را احضار کرد

استانبول فردا میزبان وزیران خارجه افغانستان و پاکستان است

جوجه تیغی دوست داشتنی

زیبایی به قیمت نابینا شدن!

درست کردن برنج درون ساقه بامبو

رباتی شبیه به سگ!

سوره فصلت؛ روزی که همه دشمنان خدا را جمع کنند

دنیا سرای عمل، آخرت محاسبه عمل

انتقال ویروس کرونا از طریق هوا یک تهدید است

"عشق زمینى یا آسمانى" با توضیح دکتر سوگل مشایخی

آیزاک آسیموف، پادشاه علم و تخیل