ایران پرسمان
انتقال مخفیانه گنجینه‌های هنری دیده‌نشده در لوور
چهارشنبه 6 اسفند 1399 - 21:34:41
ایران پرسمان - ایسنا / تعداد 250 هزار اثر هنری و بسیار ارزشمند و دیده‌نشده موزه لوور به یک انبار فوق مدرن منتقل می‌شود. طی بزرگ‌ترین انتقال تاریخ موزه لوور، در 16 ماه گذشته بیش از 100 هزار از گنجینه‌های هنری این موزه به طور مخفیانه به یک انبار فوق مدرن در شهر لیون در 120 کیلومتری پاریس منتقل شده است.
قرار است در طول یک پروژه پنج‌ساله، بیش از 250 هزار اثر شامل نقاشی، فرش، مجسمه و اشیاء زینتی که قدمت آن‌ها به دوران باستان تا قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد به این انبار منتقل‌ شود که برای ساخت آن 73 میلیون دلار هزینه شده است.مهم‌ترین دلیل انتقال آثار موزه لوور، قرار گرفتن این موزه در منطقه‌ای سیل‌خیز عنوان شده است. در سال 2016 و در جریان وقوع سیل در پاریس، آثار موزه نیز در معرض خطر قرار گرفتند و کارکنان به صورت فوری اقدام به بسته‌بندی و بردن آثار به سطحی بالاتر کردند تا از رسیدن آب به آن‌ها جلوگیری شود.
پربازدیدترین موزه جهان که در سال 2019 نزدیک 10 میلیون بازدیدکننده داشت حالا با وجود ادامه قرنطینه با طولانی‌ترین تعطیلی از زمان جنگ جهانی دوم مواجه شده و حالا که روزانه 40هزار نفر در سالن‌های «لوور» قدم نمی‌زنند مسوولان موزه نیز از این فرصت طلایی برای مرمت فضای موزه و آثار استفاده کرده‌اند. 
موزه لوور با 620 هزار اثر دارای بزرگ‌ترین مجموعه آثار هنری در جهان است و از این میان تنها 35 هزار اثر در معرض دید عموم قرار گرفته و 35 هزار اثر دیگر نیز به صورت امانت در اختیار دیگر موزه‌های فرانسه قرار دارد.

http://www.PorsemanNews.ir/Fa/News/260452/انتقال-مخفیانه-گنجینه‌های-هنری-دیده‌نشده-در-لوور
بستن   چاپ