ایران پرسمان
واکنش سناتور روس به سخنان بایدن درباره تعلق کریمه
شنبه 9 اسفند 1399 - 11:23:42
ایران پرسمان - تسنیم / عضو ارشد شورای فدراسیون (سنای) روسیه با توصیه به رئیس جمهوری آمریکا در خصوص عدم تکرار اشتباهات گذشته در برخورد با مسکو، گفت: مردم کریمه انتخاب خود را کرده‌اند و جو بایدن نمی‌تواند این واقعیت تاریخی را تغییر دهد.
به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه صبح امروز (شنبه) در کانال تلگرام خود از اظهارات "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا درباره مسئله تعلق شبه جزیره کریمه به فدراسیون روسیه انتقاد کرد.
بایدن روز جمعه گفته بود که ایالات متحده هرگز تعلق این شبه جزیره به روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت و وعده داد که به فعالیت در راستای رسیدگی به به مسئولیت مسکو در خصوص گویا "تجاوز به اوکراین" ادامه دهد.
این سناتور نوشت: «همه جهان دیگر می‌دانند که کریمه به روسیه تعلق دارد و سخنان جو بایدن نمی‌تواند این حقیقت تاریخی را تغییر دهد. ضمن اینکه این رئیس جمهوری آمریکا نیست که از طرف دو میلیون شهروند ساکن جمهوری کریمه تصمیم بگیرد آنها در کدام کشور زندگی کنند. مردم کریمه سال‌ها پیش انتخاب خود در این باره را انجام دادند.»
پوشکوف همچنین درباره برنامه آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، به جو بایدن توصیه کرد که از تکرار اشتباهات "باراک اوباما" در برخورد با مسکو، خودداری کند.
این عضو شورای فدراسیون روسیه در این باره نوشت: «دولت دموکرات آمریکا با اقدامات خود تنها نشان می‌دهد که قصد ادامه "سیاست روس‌هراسی" دوران باراک اوباما را دارد که یکی از اشتباهات بارز سیاست خارجی او بود.
پوشکوف به رئیس جمهوری کنونی آمریکا توصیه کرد که به‌جای تکرار این اشتباهات، از آنها درس عبرت بگیرد.

http://www.PorsemanNews.ir/Fa/News/261108/واکنش-سناتور-روس-به-سخنان-بایدن-درباره-تعلق-کریمه
بستن   چاپ