ایران پرسمان
الکاظمی ساکنان ذی‌قار را به آرامش دعوت کرد
شنبه 9 اسفند 1399 - 11:23:45
ایران پرسمان - ایسنا / دولت عراق بامداد امروز (شنبه) اعلام کرد که نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور دستور آغاز تحقیقات گسترده درباره اتفاقات رخ داده در استان ذی‌قار را صادر کرد.
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بامداد امروز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به صدور دستور آغاز تحقیقی گسترده درباره اتفاقات رخ داده در استان ذی‌قار از سوی الکاظمی، اعلام کرد: الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح تاکید می‌کند اقداماتی که به تازگی در مورد استان ذی‌قار در پیش گرفته شدند، از جمله تعیین استاندار جدید برای آن، تشکیل شورای مشورتی مرتبط به نخست وزیر و آغاز تحقیقی گسترده درباره مسؤولان حوادث اخیر همگی در واقع مقدمه‌ای برای آغاز طرح بزرگ آبادسازی استان است.
الکاظمی در ادامه از ساکنان استان ذی‌قار و عشایر آن خواست در برقراری آرامش در این استان مشارکت کنند تا اداره جدید فرصت کافی برای انجام ماموریت‌های خود در خدمت به ساکنان استان بیابد.
نخست وزیر عراق افزود: دولت از عبد الغنی الاسدی، استاندار ذی‌قار و شورای مشورتی برای پیشرفت استان و خدمات‌دهی به ساکنان آن کاملا حمایت خواهد کرد.
استان ذی‌قار در پنج روز گذشته شاهد تنش‌های گسترده‌ای در پی تظاهرات اعتراضی ساکنان آن برای برکناری استاندار، بهبود شرایط خدماتی، مبارزه با فساد و مشکلات بیکاری بود و در این اعتراضات تعدادی از تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی عراق کشته و زخمی شدند.

http://www.PorsemanNews.ir/Fa/News/261109/الکاظمی-ساکنان-ذی‌قار-را-به-آرامش-دعوت-کرد
بستن   چاپ