ایران پرسمان
پرداخت بیش از 98 در صد از تسهیلات اشتغال روستایی در آذر بایجان شرقی
شنبه 9 اسفند 1399 - 11:25:48
وزارت رفاه
ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی، گفت: استان 135 هزار نفر بیکار دارد که حدود 46 درصد از آنان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و بازارکار و توانمند سازی نیروی کار اقتصاد مقاومتی استان به آخرین وضعیت نیروی کار و آمار بیکاری در استان اشاره و اظهارکرد: جمعیت فعال استان 1 میلیون و 349 هزارو 251 نفر است و بر اساس آخرین گزارش مرکز ملی آمار ایران، آذربایجان‌شرقی 135 هزار نفر بیکار دارد که حدود 46 درصد از آنان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند .
وی افزود: نرخ بیکاری استان، 8.4 دهم درصد است که در مقایسه با آمار متوسط کشوری، یک درصد بهتر است .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان این که راه درمان رکود اقتصادی کشور کارآفرینی است، یادآور شد: کارآفرینی یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه در هر منطقه است که باعث می‌شود، خدمات و سیاست‌های کشور به صورت خلاقانه و نوآورانه باشد .
فتحی ادامه داد: عامل کلیدی توسعه اقتصادی، حمایت از کارآفرینان است؛ چرا که کارآفرینی باعث می‌شوند تا راهکارهای جدید برای حل مشکلات کشور ارائه شده و نوآوری و خلاقیت در صنعت و تولید نیز ایجاد می‌شود .
وی خاطرنشان کرد: منحنی چرخه عمر یک کسب و کار از زمان ایجاد آن تا زمان انحلال، مستلزم نوآوری و خلاقیت است تا بتواند ضمن رقابت در بازار به سمت بازاریابی نوین نیز حرکت کند .
آذربایجان‌شرقی کمترین تعدیل نیرو در اثر کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استان کمترین آمار تعدیل نیرو در اثر کرونا را دارد، گفت: البته حمایت‌های دولتی و تعصب خاص کارآفرینان برای حفظ نیروها منجر شده است تا کمترین میزان تعدیل نیرو را داشته باشیم.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

http://www.PorsemanNews.ir/Fa/News/261143/پرداخت-بیش-از-98-در-صد-از-تسهیلات-اشتغال-روستایی-در-آذر-بایجان-شرقی
بستن   چاپ