ایران پرسمان
نخستین شکست بایدن از سنا در اداره دولت
چهارشنبه 13 اسفند 1399 - 22:43:21
ایران پرسمان - ایرنا / با مخالفت سناتورهای جمهوری‌خواه با گزینه پیشنهادی بایدن برای اداره بودجه فدرال آمریکا، رئیس‌ جمهوری جدید این کشور نخستین شکست خود از سنا را متحمل ‌شد.
نشریه اشتاندارد اتریش روز چهار شنبه نوشت: رئیس جمهوری ایالات متحده به یک نامزد جدید برای ریاست دفتر بودجه فدرال (OMB) نیاز دارد زیرا «نیرا تاندن» نامزد مورد نظر بایدن نتوانست موافقت اکثریت سناتورها را جلب کند.
بر این اساس «جو بایدن» برای اولین بار برای تأیید تیم دولتش توسط سنا دچار مشکل شد، زیرا بسیاری از جمهوری خواهان و حداقل یک سناتور دموکرات نامزدی تاندن را رد کردند. هر چند بایدن با پس گرفتن نامزدی تاندن از یک ناکامی قابل پیش بینی در رای گیری سنا جلوگیری کرد، اما او اکنون باید گزینه دیگری را برای این سمت معرفی کند.
دفتر بودجه فدرال مرجعی است که کمتر شناخته شده، اما برای عملکرد امور دولت بسیار مهم است. بایدن تاکنون توانسته است موافقت اکثریت غیر حزبی را با نامزدهای خود برای تصدی پست های وزیری و سازمان های دولتی در مجلس سنا بگیرد. این مجلس باید تقریباً همه شخصیت های برجسته دولت بایدن را تأیید کند و دموکرات ها در حال حاضر 50 کرسی از 100 کرسی سنا را در اختیار دارند.
بایدن پس از اعلام انصراف از معرفی تاندن گفت که بیشترین احترام را برای تجربه و مشاوره او قائل و مترصد است که تاندن را با نقشی متفاوت در دولت به خدمت دولت بگیرد. تاندن نیز در نامه انصراف خود به بایدن که توسط کاخ سفید منتشر شد نوشت هر چند افتخار دارد که برای این پست معرفی شود، اما «متأسفانه ، اکنون به نظر می رسد هیچ راهی برای تصویب (توسط سنا) وجود ندارد.»
خانم تاندن مدیر عامل اتاق فکر لیبرال مرکز پیشرفت آمریکایی است. وی مدیر سیاست داخلی کارزار انتخاباتی باراک اوباما بود و پیشتر نیز در حلقه مشاوران ارشد بیل کلینتون جای داشت. تاکنون بایدن موافقت سنا را برای دوازده نامزد مورد نظرش برای احراز سمت های عالی کسب کرده است اما هنوز 20 نامزد معرفی شده وی تایید نشده اند.

http://www.PorsemanNews.ir/Fa/News/263073/نخستین-شکست-بایدن-از-سنا-در-اداره-دولت
بستن   چاپ