ایران پرسمان

آخرين مطالب

​معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال در کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: پرداخت بخش عمده ای از اختصاص 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها وزارت رفاه

​معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال در کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:   پرداخت بخش عمده ای از اختصاص 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت بخش عمده ای از اختصاص 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها گفت: برای اشتغال در روستاها 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت که تاکنون 13 هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، عیسی منصوری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با بیان این که اختصاص اعتبار برای ایجاد اشتغال در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت باید براساس ظرفیت‌های استان‌ها باشد، گفت: شناور شدن اعتبارات از خواسته‌های استان‌ها در بحث اشتغال است، اما برای جلوگیری از موازی‌کاری به ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه استناد می‌کنیم، نباید تنها به یک ظرفیت برای ایجاد اشتغال توجه کنیم، بلکه تمام ظرفیت‌ها باید در کنار یکدیگر دیده شود.
وی تاکید کرد: برای اعطای تسهیلات برای ساخت هتل در روستاهای مقصد گردشگری در استان‌ها مشکلی وجود ندارد، اما نباید تنها به احداث هتل برای اسکان گردشگر توجه کرد، بلکه در کنار احداث هتل باید به سایر ظرفیت‌های بومی و محلی در گردشگری برای ماندگاری توریست توجه کرد تا احداث هتل سودمند باشد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که هنر در ایجاد اشتغال تنها اعطای تسهیلات نیست، گفت: باید در حوزه اشتغال سیاست‌گذاری براساس اولویت‌ها انجام شود، مثلا در حوزه فرش قبل از اعطای تسهیلات برای بافت فرش باید زمینه صادرات و بازار کار در دستور کار قرار بگیرد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توجه به صنعتی‌ شدن و شهرسازی موجب افزایش مهاجرت به شهرها شد، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه روستایی با تمرکز بر ایجاد زیرساخت جزو اولویت‌ها قرار گرفت، اما غفلت اشتغال و اقتصاد در روستا موجب کاهش مهاجرت نشد و روستاییان به شهرها مهاجرت کردند.
وی در خصوص تسهیلات کرونا در کشور، بیان کرد: 23 هزار و 500 میلیارد تومان برای مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در سطح کشور اختصاص یافت، از این میزان 8 هزار میلیارد تومان به متقاضیان دریافت تسیهلات پرداخت شد؛ در حال حاضر در مرحله اول نیز 2 هزار میلیارد تومان در بخش گردشگری، 1800 میلیارد تومان در بخش فرهنگ و هنر و 800 میلیارد تومان در بخش ورزش و 3500 میلیارد تومان در بخش حمل و نقل پرداخت شده است و در مرحله دوم به عنوان بنگاه محوری در این چهار حوزه پرداخت می شود .
منصوری ادامه داد: درصدد هستیم برای تثبیت اشتغال افراد آسیب‌دیده از کرونا طرح یارانه دستمزد و مشوق بیمه‌ای را اجرا کنیم. اگر فردی در این ایام بیکار شده باشد، پس از بازگشت به‌کار سهم بیمه کارفرما و 30 درصد دستمزد او توسط دولت پرداخت می‌شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال توسط بانک‌های عامل، عنوان کرد: پس از بازپرداخت تسهیلات بانک‌ها تا 9 سال باید این تسهیلات را در چرخه قرار دهند.
وی با اشاره به طرح‌های پیش‌بینی شده در سفر معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت‌های زیر مجموعه این وزارتخانه به چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: کلیات این طرح‌ها برای اجرا به تصویب رسیده است، درصدد هستیم این طرح‌ها تا پایان دولت به اتمام برسد و اگر طرح جدیدی آغاز می‌شود تا پایان دولت به یک پیشرفت فیزیکی مطلوب برسد.
منصوری با بیان این که گردشگری سلامت و طبیعت‌گردی از مزیت‌های چهارمحال و بختیاری است، عنوان کرد: باید الگوی گردشگری ارگانیک در اولویت قرار بگیرد، به‌همین منظور برای اعطای تسهیلات و کمک‌های بلاعوض حدود 30 طرح‌ جامع تا حداکثر یک هفته آینده تدوین و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: 100 میلیارد تومان مازاد بر سهمیه، تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی به چهارمحال و بختیاری اعطا می‌شود زیرا کسب و کار و اشتغال برای ما اولویت است.
با همکاری وزارت تعاون و شرکت‌های زیرمجموعه،
طرح‌های توسعه‌ای پیشنهادی در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود
همچنین اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه این نشست گفت: در نشستی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح‌های توسعه‌ای در این استان در سه محور از سوی این وزارتخانه و شرکت‌های تابعه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد وزارتخانه نسبت به اجرایی شدن طرح‌های توسعه‌ای در استان اقدام کند.
وی با تاکید بر این که نباید سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف بلاتکلیف بمانند، اظهار کرد: تلاش شود در کوتاه‌ترین زمان طرح‌ها مورد بررسی علمی و کارشناسی قرار بگیرد، اگر طرح توجیه اقتصادی دارد مورد حمایت قرار بگیرد و اگر طرح مناسب نیست به سرمایه‌گذار اعلام شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هدایت سرمایه به مناطق کم‌برخوردار در کشور و توجه ویژه به اشتغال روستاییان، افزود: در بحث سرمایه‌گذاری 34 طرح پیشنهاد داده شده بود که از این تعداد 32 طرح نیازمند تامین مالی هستند و دو طرح در دست اجرا نیز نیاز به تسهیلات دارند، خوشبختانه کلیات طرح‌ها مورد پذیرش واقع شد و مقرر شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به اجرایی شدن این طرح‌ها در چهارمحال و بختیاری اقدام کند.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/238920/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صوت/ ازدواج با چه کسانی حرام است؟

خرید بعدی استقلال مشخص شد

محمود فکری چند درصد از قراردادش را به استقلال بخشید؟

فرجی در آستانه پرسپولیس شدن

بازگشت مرد پرنده به آغوش مجیدی

واکنش سخنگوی استقلال به شایعه جنجالی

فیفا به وکیل بودیمیر نامه زد؛ مغانلو به پرسپولیس نزدیک شد

روسیه: قطعنامه تروئیکای اروپایی درباره ایران، احمقانه است

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال 1400

درآمدی بر کتاب "ماجرا از این قرار بود"

سخنگوی وزارت خارجه شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی را اعلام کرد

جانشین "مرتضی بانک" مشخص شد

چاقو کشی در سوئد هشت مجروح بر جا گذاشت

تلاش سناتورهای آمریکایی برای سلب اختیارات جنگی بایدن

سعید حجاریان نوشت: امارت اسلامی

هشدارهای "رجا" به مجمع تشخیص مصلحت نظامی

اگر FATF راست می گوید!

دولت بی رمق روحانی قادر به احیای توافق هسته ای نیست

پولیتیکو: آیا بایدن بابت این سناتور تاکنون به برجام بازنگشته است؟

اهمیت دیدار تاریخی آیت الله سیستانی و پاپ

«یگان قتل»؛ ارّه بن سلمان برای سرکوب مخالفان

نجات مار غول پیکر پیتون از لوله زباله صنعتی

خانه موزه کریستف کلمب کجاست؟

سوغات کرابی تایلند چیست؟

معنی واقعی طوفان رو با دیدن این فیلم بهتر متوجه میشین

استاد پناهیان؛ خدا فکر کرده ما اینقدر لطیفیم!

کار پرسپولیس در نقل و انتقالات به پایان رسید؟

جدایی مهاجم پرسپولیس قطعی شد

موافقت صادقی با پیوستن پیروز قربانی به استقلال

توافق «پشت پرده» آمریکا و اسرائیل درباره ایران

هشدار 32 نهاد آمریکایی به جو بایدن درباره تاخیر در بازگشت به برجام

ویدئوهایی از دانشمندان قدیمی که توسط هوش مصنوعی تولید شده

آخرین مهلت ثبت نام در کنفرانس فیزیک ایران

شاهکار اولگا توکارچوک بالاخره به انگلیسی منتشر می‌شود

شاعرانه/باید که شیوه ی سخنم را عوض کنم؛ شد شد، اگر نشد دهنم را عوض کنم

جهانگیری به یزد می‌رود

اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجارب علمی به سوریه

جهان نیوز: ایران برای غنی سازی 60 درصد هم اختیار کافی دارد هم امکانات

شیخ نور می‌آید؟

وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات شد

ما محور عالم هستیم!؛ پیش فرض های ذهنی مخالفان FATF چیست؟

پایان نهمین روز بررسی بودجه؛ جلسه بعدی شنبه هفته بعد برگزار می‌شود

جهانگیری: تلاش کرده‌ایم با چنگ و دندان مانع فروپاشی اقتصاد کشور شویم

انصاری‌راد: اگر اصلاح‌طلبان بر ناطق اجماع کنند به او رأی می‌دهم

نامه 32 سازمان آمریکایی به بایدن درباره برجام

کودتاگران امروز 38 نفر را در میانمار به قتل رساندند

نخستین شکست بایدن از سنا در اداره دولت

نخستین واکنش پنتاگون درباره حمله راکتی به پایگاه عین الاسد

زخمی شدن 8 نفر در حمله با ضربات چاقو در سوئد

گزارشی جالب از فساد و رسوایی مقامات بلندپایه آمریکایی