ایران پرسمان

آخرين مطالب

درخواست افزایش حقوق خود را چگونه با کارفرما مطرح کنیم دانستنیها

درخواست افزایش حقوق خود را چگونه با کارفرما مطرح کنیم
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - میهن پست / درخواست افزایش حقوق خودتان را با استفاده از راهکارهایی ساده و موثر که معرفی خواهیم کرد با کارفرما یا رئیس خودتان مطرح کنید. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.دریافت دستمزد و حقوق کافی بر اساس توانایی هایتان بخش مهمی از یک شغل است اما مذاکره در مورد افزایش حقوق می تواند استرس زا و ناخوشایند باشد. اگر فکر می کنید که شایستگی دریافت دستمزد و حقوق بیشتری دارید، این به خود شما بستگی دارد که با سخنانی قاطع و متقاعد کننده به خواسته ای که در این زمینه دارید برسید. تحقیقات درست می تواند شما را برای مذاکره در مورد افزایش حقوق آماده کند که شانس شما برای راضی کردن رئیستان را افزایش خواهد داد.
در مورد زمانبندی فکر کنید
قبل از اینکه صحبت در مورد افزایش حقوق و دستمزد را آغاز کنید، به تصویر بزرگتر و اینکه در محل کارتان چه می گذرد فکر کنید. وقتی که یک شرکت از لحاظ مالی با مشکل مواجه بوده یا در بحبوحه یک نقل و انتقال یا تغییر بزرگ است، احتمالاً زمان مناسبی برای صحبت در مورد افزایش حقوق نیست. اگر رئیستان مشغول کاهش نیرو، بازسازی ساختار شرکت، استخدام نیروهای جدید یا زیر ذره بین سازمان های حقوقی در مورد رسوایی های مالی و غیرمالی است بهتر است صبر کنید تا اوضاع کمی بهتر و آرام تر شود.
الیویا یاراس، موسس Salarycoaching.com در این باره چنین می گوید: «شاید این زمانی باشد که با او (رئیس) احساس همدردی می کنید و می خواهید اعتمادسازی اندکی انجام دهید که در ادامه می تواند شرایط را براز مذاکره در ماه های آینده فراهم سازد و می تواند برای شما به نتایج خوشایندی منتهی گردد».
از قبل در مورد دلایلی که برای درخواست افزایش حقوق دارید تحقیق کنید
اینکه با درخواست افزایش حقوق شما موافقت بشود یا نشود به چندین فاکتور مختلف وابسته است. کنترل برخی از این فاکتورها از قدرت شما خارج است اما انجام تحقیقات، شانس شما را برای رسیدن به خواسته تان افزایش خواهد داد. قبل از اینکه برای مطرح کردن افزایش حقوق با رئیستان مذاکره کنید، باید ارزش خود در بازار کار را بدانید. حقوق کنونی خود را با ارزشی که در بازار دارید و کیفیت و کمیت کارتان در مقایسه با همکاران را ارزیابی کرده و در کنار آن به فلسفه پرداخت های شرکت خود نیز توجه کنید.
بررسی رزومه کاری و نگاه به توصیفات جایگاه شغلی که برای آن استخدام شده بودید می تواند دورنمایی از عملکرد کاری تان و همچنین پیشرفت شغلی که داشته اید به شما بدهد. ممکن است از روزی که استخدام شده اید، وظایف شما بیشتر شده باشد یا مهارت های بیشتری نسبت به روز اول استخدام کسب کرده باشید. یاراس در این باره می گوید: «اگر مهارت ها و صلاحیت هایی بدست آورده اید که برای جایگاه شغلی تان مهم است، این دستاوردها توسط شرکتتان چگونه ارزش گذاری شده است؟ این ها برخی از نکات قابل توجه هستند که می توانند باعث افزایش حقوق شما شوند».
در مورد دیدگاه و نظر رئیستان اطلاعات کافی داشته باشید
وقتی که به تمام اطلاعات مورد نیازتان مسلح شدید، احتمالاً احساس می کنید که آماده اید و برنده خواهید شد. اما اکنون زمان آن رسیده که از دیدگاه مدیرتان به دستاوردهایی که در مدت کار در شرکت کنونی داشته اید نگاه کنید. چه دلیلی مدیرتان می تواند برای نه گفتن به درخواست افزایش حقوق شما داشته باشد؟ و چگونه شما به این نظرات پاسخ خواهید داد؟ درک اینکه شخص مقابل از کجا آمده و دیدگاه ها و نظرات او درباره شما و کارتان چیست برای مقابله با او و شکست دادنش به شما کمک خواهد کرد.
یک راه موثر برای این کار این است که به 5 دلیلی اصلی فکر کنید که مدیرتان ممکن است به خاطر آن ها به درخواست شما پاسخ منفی بدهد. دبورا کولب، نویسنده کتاب «مذاکره در محل کار:بردهای کوچک را به دستاوردهای بزرگ تبدیل کنید»، در این باره چنین می گوید: «اگر فکر می کنید که آن ها دلایل خوبی برای نه گفتن به شما هستند به احتمال زیاد به خواسته خود نخواهید رسید. اما وقتی که از قبل اتفاقی که قرار است رخ دهد را پیش بینی کنید، برای کنار آمدن با آن آماده خواهید بود».
حرفه ای رفتار کنید
به یاد داشته باشید که استدلالات شما برای درخواست افزایش حقوق باید همیشه منطقی باشد از این رو از شخصی سازی بیش از حد این مذاکره خودداری کنید. اینکه دلیل استحقاق افزایش حقوقتان را هزینه های بالای زندگی (مانند شهریه دانشگاه یا داشتن فرزند) یا اینکه همکارانتان بیشتر از شما حقوق می گیرند، عنوان کنید اصلاً ایده جالبی نخواهد بود. شاید این ها دلایل شما برای درخواست افزایش حقوق باشد اما هیچ ارتباطی با کارکرد شما در محیط کار ندارند. شاید با شنیدن مشکلات مالی تان، مدیر از روی دلسوزی کمی حقوق شما را افزایش دهد اما یقیناً قابل توجه و مطابق انتظار شما نخواهد بود. چیزی که باید به مدیرتان بگویید این است که شما تا چه اندازه در کار موفق بوده و به رشد و اعتلای همه جانبه شرکت کمک کرده اید.
دوراندیش باشید
مذاکره در مورد افزایش حقوق همیشه آنطور که برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود و باید برای کنار آمدن به نتیجه ای که انتظار آن را نداشته اید آماده باشید. گرفتن جواب منفی از مدیر نمی تواند به معنای شکست باشد و کنار آمدن با آن به شکل درست می تواند شرایط را برای افزایش حقوق شما در آینده فراهم کند. ممکن است از شنیدن خبر بد عدم موافقیت مدیر با درخواست افزایش حقوق تان ناامید شوید اما همیشه سعی کنید مذاکره را با صحبت های مثبت به پایان برسانید. تاکید بر اینکه علیرغم برآورد نشدن خواسته های مالی تان همچنان می خواهد برای موفقیت شرکت تلاش کنید و بر مشارکتتان در این عرصه بیفزایید می تواند راه را برای مذاکرات بعدی در زمینه افزایش دستمزد باز بگذارد.
باید در مورد این مذاکره، استراتژیک رفتار و فکر کنید. نباید انتظار نامعقول داشته و بر خواسته خود اصرار کنید. باید حرفه ای، صبور، سازنده و با حس همکاری رفتار کنید. این کار می تواند فرصتی برای شما به منظور دریافت بازخورد از رئیس تان باشد و به مهارت هایی فکر کنید که می توانند راه را برای درخواست افزایش حقوق در آینده و رسیدن به آن هموارتر می سازند.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/263056/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کلید گشایش‌ مشکلات چیست؟

ویدئویی دیدنی از عادت جالب در میان میمون ها

راز بقای گرگ‌های خاکستری چیست؟

«لبخند ژوکوند»، از پشت ماسک!/ شعرهای کرونایی رضا اسماعیلی

چرا به طرح شهید سلیمانی بودجه اختصاص داده نشد؟

بازداشت معاون کرباسچی در شهرداری تهران

مهدی کروبی دچار حادثه شد

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس

حمله تند رستم قاسمی به وزارت امور خارجه

نفوذ گروهک‌های داعش به ایران ناکام ماند

پیشنهاد اوکراین به نتانیاهو برای میانجیگری میان مسکو و کی‌یف

چاقوکشی در متروی نیویورک

وزیر بهداشت جمهوری آذربایجان برکنار شد

دانشجویان گروگان گرفته شده در نیجریه به قتل رسیدند

بایدن به بروکسل می‌رود

چرا «مجمع تشخیص» گره کور FATF را باز نمی‌کند؟

ادعای "رجا" درباره عقب‌نشینی عراقچی در وین

عجیب ترین چشمه ساران دنیا در ساری

کاهش فشارخون با ساز فلوت

صوت/ داستان "ستاره باران"_ قسمت دهم

عضو خبرگان: دولت موظف به هموار کردن مسیر بهشت است

نشانه‌های نتیجه بخش بودن مذاکرات احیای برجام

واکنش اردن به حمله صهیونیست‌ها به قدس اشغالی

مذاکره فرماندهان ارتش سوریه با شبه‌نظامیان کُرد

رای الیوم: اتفاقات غافلگیرکننده‌ ای در راه است

درخواست از وزارت امورخارجه برای شکستن سکوت 8 ساله

دختری که با تجربه سقوط از طبقه پنجم زنده ماند!

ترکیدن شلنگ باد و قفل شدن چرخ ها در اتوبان و یک فاجعه!

شیوع علائم کووید 19 در بین کودکان آسیب پذیر

کتابی برای علاقه مندان رمان‌های معمایی-تاریخی

تمجید رئیس‌جمهور پاکستان از ایران

واکنش دولت به حواشیِ سخنان اخیر روحانی

ادعایی درباره نشست دوم مقامات ایران و عربستان

نماینده مجلس: هدف انتخاباتی پشت مذاکرات وین است

واکنش توییتری ابوطالبی به ادعای نماینده مجلس

طالبان مسئولیت انفجار تروریستی کویته را پذیرفت

حمله با چاقو به افسر پلیس فرانسه

کاروان بزرگ نظامی آمریکا از عراق راهی سوریه شد

رزمایش ضد چینی ژاپن با آمریکا و فرانسه در جنوب این کشور

تکرار صحنه قتل جورج فلوید در آمریکا

روایت "واشنگتن پست" از سردی روابط بایدن با اسرائیل

علیه رییس در سایه

«پایان بازی»؛ آغاز یک بازی جناحی در شبکه سه

رویارویی بایدن با چالش عملگرایی در سیاست خارجی

آمریکا دیگر نمی‌خواهد هزینه اشتباهات عربستان را بپردازد

نشنال اینترست: توافق ایران و آمریکا نزدیک است؟

ویدئویی جالب از گاوهای باهوش!

«مهدی باکری» و ماجرای تفرج در جبهه!

عامل موثر در بروز بیماری پسوریازیس شناسایی شد

«پشت پرده و اسرار داعش» منتشر می‌شود