ایران پرسمان

آخرين مطالب

افرادی که روح خود را به شیطان فروختند دانستنیها

افرادی که روح خود را به شیطان فروختند
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - باشگاه خبرنگاران / آیا تا به حال اصطلاح معامله با شیطان را شنیده اید؟ معامله با شیطان، معامله فاوستین یا معامله مفیستوفلی نامیده می‌شود. طبق اعتقاد سنتی مسیحیان در مورد جادوگری، این پیمان بین شخص و شیطان بسته می‌شود. فرد روح خود را در ازای لطف شیطان به او می‌فروشد. این امتیازات با توجه به داستان هر فرد متفاوت است، اما شامل شهرت، قدرت، جوانی، دانش یا ثروت است. معمولاً تصور می‌شد کسی که با شیطان معامله کرده، به او قول داده که در لحظه تولد کودکان را بکشد یا آن‌ها را شیطان پرست کند. این قرارداد می‌تواند به صورت شفاهی یا کتبی باشد.
افراد مشهوری در دنیا بوند که روح خود را به شیطان فروختند و شاید از همین راه نیز مشهور شدند، داستان این افراد را در ادامه می‌خوانید:
رابرت جانسون

ایران پرسمان

رابرت لروی جانسون، گیتاریست، ترانه سرا و خواننده آمریکایی بود. شایعات می‌گویند که جانسون قبل از اینکه با شیطان معامله کند، در زدن موسیقی با گیتار خیلی بد بود. مردم از متنفر شده بودند و کسی کار او را دنبال نمی‌کرد. او مدتی کار با گیتار را کنار گذاشت و به چهارراهی مرموز رفت و به عنوان خدای گیتار بازگشت. بسیاری از مردم معتقد بودند که هیچ کس نمی‌تواند در چنین مدت کوتاهی چنین تسلطی کسب کند. او اکنون به عنوان استاد سبک بلوز شناختهمیشد. او ممکن است معلمی پیدا کرده باشد که حاضر باشد در همین مدت کوتاه به او نشان دهد که چگونه موسیقی بنوازد، یا شاید راه آسان تری را طی و با شیطان معامله کرد تا استاد موسیقی شود.
نیکولو پاگانینی

ایران پرسمان

نیکولو پاگانینی نوازنده ویولون، گیتاریست و آهنگساز ایتالیایی بود. وی در سال 1782 در جنوا، ایتالیا متولد شد. تا به امروز تصور می‌شود که وی یکی از بزرگترین ویولونیست‌هایی است که تاکنون وجود داشته است. از همان اوایل کودکی، مادرش همیشه دوست داشت او یک نوازنده بزرگ ویولن باشد و گمانه زنی‌ها وجود دارد که این مادرش بود که برای به شهرت رسیدن فرزندش با شیطان معامله کرد.
پاگانینی چنان نبوغی داشت که از 7 سالگی می‌توانست ویولن بنوازد و هنگامی که فقط 11 سال داشت در مجامع عمومی برنامه اجرا می‌کرد. هنگامی که او 13 ساله شد، نزد یک ویونولیست مشهور یعنی الساندرو رولا رفت. اما پاگانینی چنان با استعداد بود که الساندرو او را نزد استادش فرستاد. دوباره، بعد از چند ماه، معلمش او را نزد استاد خودش فرستاد، زیرا پاگانینی بیش از حد استعداد داشت. وقتی پاگانینی 15 ساله شد، شروع به برگزاری تور‌های انفرادی کرد.
توانایی‌های او باعث رواج یافتن شایعه معامله با شیطان شد. بسیاری از مردم حتی ادعا کردند که در طول اجرای پاگانینی با شاخ و دم‌هایی که در اطراف او قرار دارد، ظاهری شبیه به شیطان پیدا می‌کند. هنگامی که پاگانینی در 27 می 1840 درگذشت هیچکس برای دفن او در جنوا حاضر نشد.
پاپ سیلوستر دوم

ایران پرسمان

پاپ سیلوستر، معروف به گربرت آوریلاک، یک دانشمند و معلم فرانسوی الاصل بود که به عنوان اسقف رم خدمت و از سال 999 تا زمان مرگ بر کشور‌های مسیحی سلطنت می‌کرد. وی یکی از فرهیخته‌ترین مردان زمان خود بود و در ریاضیات، نجوم و مکانیک تبحر داشت. همچنین وی با اختراع اندام هیدرولیک، ساعت آونگ و معرفی اعداد عربی به اروپای غربی اعتبار دارد. وی همچنین کتاب‌هایی در زمینه موسیقی، الهیات، فلسفه و ریاضیات نوشت. پس از مرگ وی، شایعاتی مبنی بر اینکه هوش سرشار وی ناشی از معامله با شیطان است، آغاز شد.
جوزپه تارتینی

ایران پرسمان

جوزپه به قدری خوب ویولن می‌نواخت که مردم ادعا می‌کردند که هنگام نواختن ویولن با شیطان ارتباط برقرار می‌کنند. داستان از این قرار است که جوزپه از خواب بیدار شد و شیطان لبه تختش نشسته بود و ویولن می‌نواخت. بعد از مدتی، شیطان محو شد و جوزپه خیلی زود هر آنچه را که از این آهنگ به خاطر داشت، نوشت و نامش را سونات تریل شیطان گذاشت. این ملودی آنقدر افسانه‌ای بود که همه از آن آواز پیروی می‌کردند.
ژنرال جاناتان مولتون

ایران پرسمان

جاناتان مولتون در ژوئیه 1726 متولد شد. او همیشه فوق العاده ثروتمند نبود. جاناتان مولتون به عنوان شاگرد یک کابینت ساز شروع کرد به کار کرد، اما در سال 1745 آنجا را ترک کرد و کار خود را در ارتش شروع کرد. او در سال 1749 ازدواج کرد و 11 کودک را بدنیا آورد. او در کمترین زمان به یکی از ثروتمندترین افراد در دنیا تبدیل شد، که منجر به رواج شایعه معامله وی با شیطان شد.
از آنجا که چگونه او به این مقدار ثروت دست یافت، مردم محلی ادعا کردند که او با شیطان قرارداد بسته است. می‌گویند شیطان چکمه‌های مولتون را هر ماه در ازای قرارداد با او از طلا پر می‌کرد، مولتون هم کف چکمه‌ها را پاره کرده بود و هربار طلای بیشتری از شیطان طلب می‌کرد. وقتی شیطان فهمید که مولتون او را فریب می‌دهد، به عجیب‌ترین شکل ممکن از او انتقام گرفت. اعتقاد مردم بر این است که وقتی مولتون درگذشت، بدن او از تابوت ناپدید شد و یک جعبه سکه با مهر و موم تصویری از شیطان جایگزین جنازه شد. تابوت مولتون بدون نشان به خاک
هاینریش کرنلیوس آگریپا
هاینریش کورنلیوس آگریپا فون نتتهایم در 14 سپتامبر 1486 متولد شد. آگریپا یک شعبده باز، آلمیت آلمانی، پزشک، دانشمند حقوق، سرباز، متکلم و نویسنده غیبی بود. او پیشوای حقوق فمینیستی بود و غالباً از زنانی که به جادوگری متهم بودند دفاع می‌کرد. در سال 1535، وی به اعدام محکوم شد. اما به طریقی موفق به فرار شد و در راه بازگشت به خانه، بیمار شد و درگذشت. پس از مرگ آگریپا، شایعاتی در مورد احضار او توسط شیاطین در آسمان پخش شد. در مشهورترین آن‌ها، آگریپا در بستر مرگ، یک سگ سیاه را که آشنای او بود آزاد کرد. این سگ سیاه در افسانه‌های مختلف در بدن فاوستوس دوباره ظاهر شد و در نسخه گوته به Schwarze Pudel تبدیل شد.
یوهان گئورگ فاوست

ایران پرسمان

یوهان گئورگ فاوست، معروف به جان فاوستوس، کیمیاگر، اخترشناس و جادوگر آلمانی دوره رنسانس بود. افسانه‌ها می‌گوید که فاوست همیشه دوست داشت زندگی پر از لذتی را سپری کند. به همین دلیل یاد گرفت که چگونه شیطان را احضار کند. با انجام این کار، وی در ازای 24 سال خدمت شیطان برای خودش، روحش را با او معامله کرد. پس از 16 سال، او می‌خواست روح خود را آزاد و و معامله را لغو کند. عاقبت لغو این معامله برای او چیزی جز قتل و مرگ به شکل فجیعانه نبود.
اوربین گراندیر

ایران پرسمان

اوربین گراندیر در سال 1590 در لودون فرانسه متولد شد. وی یک کشیش کاتولیک فرانسوی بود که پس از محکومیت به جادوگری، به دنبال اصطلاح مالکیت‌های لودون در آتش سوخته شد. بیشتر مفسران جدید نتیجه گرفته اند که گراندیر قربانی آزار و شکنجه با انگیزه سیاسی به رهبری کاردینال قدرتمند ریشلیو رسیده بود. وقتی صحبت از یک شخص وحشتناک در کلیسا میشد، اوربان از زمان خود جلوتر بود. او در همه اوقات شیطان را احضار می‌کرد و قدرتی جادویی داشت. او کسانی را که دوستش نداشتند نفرین می‌کرد و حتی قراردادی پیدا شد که گفته می‌شد شیطان آن را امضا کرده و در دادگاه علیه او به کار گرفته شد.
آنتونیو رز

ایران پرسمان

رز در دهه 1400 زندگی می‌کرد و حالش خوب نبود. او در تلاش بود از فرزندانش مراقبت کند، اما شوهرش آن‌ها را رها کرد؛ بنابراین او مجبور بود هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا بچه هایش را زنده نگه دارد. ظاهراً استرس ناشی از تلاش برای زنده ماندن به او فشار می‌آورد و همین باعث شد شروع به مصرف دارو‌های روانگردان کند. مردم دیده بودند که او دستانش را روی چوب جارو می‌مالد و سپس سوار آن می‌شود و پرواز می‌کند. مردم ادعا کردند که او جادوگر است و با شیطان کار می‌کند. سرانجام زمانی که فردی به نزدیکی خانه اش رفت و رز به او حمله کرد، دستگیر و به جادوگری و فروش روح خود به شیطان محکوم شد.
گفتنی است که این لیست فقط برای سرگرمی تهیه شده و توصیه به ارتباط به شیطان و احضار روح ندارد. برخی از این داستان‌های روایت شده نیز ممکن است شایعه باشند.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/296347/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طرح تاب‌آوری‌ اجتماعی در 1100 نقطه بسیار آسیب‌پذیر کشور اجرا شد

هدف از رویداد کمند تدوین الگوی موفق برای کارآفرینی دختران است

معصومه ابتکار: خانم‌ها وارد ورزشگاه شدند و این دروغ است که نشدند/ مفهوم عدالت جنسیتی برگرفته از غرب و سند 2030 نیست

قاچاق انسان در کانتیرهای حمل غلات از مکزیک به آمریکا

آبشار ارتکند؛ ییلاق باصفای مشهد

صحنه‌ای از محبت پدرانه یک پدر دلسوز به دخترش

روش عجیب ساخت پیتزا!

تصاویر باورنکردنی از خیابان‌های کویت بعد از طوفان شن

نبرد جالب یک غاز اسیر شده با یک مار بین زمین و آسمان!

ترمیم دلهره آور پل تاریخی میان آسمان و زمین در پرو

یک موجود زنده بدون استخوان، بدون خون، بدون مغز!

صحنه ای که هر کشاورز زحمتکشی رو دق میده

قتل پدربزرگ با تبر به خاطر خرید بلیط اتوبوس!

دوستی حیوان با انسان در حیات وحش

مرد روسی که به تنهایی چرخ و فلک غول پیکر را چرخاند

این ویدئو رو تا آخر ببینید آرامش بخشه

فرود هواپیما به خاطر وجود یک عنکبوت در کابین خلبان!

غرور پیروزی، موفقیت رو از چنگتون درنیاره!

تعطیلی 17 فروشگاه در سان فرانسیسکو به دلیل دزدی در روز روشن!

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها!

4گوشه دنیا/ دزدی لمور کمیاب از باغ وحش

شباهت جالب موهای نوزاد انگلیسی به نخست وزیر انگلیس!

برش کیوی با چاقوی حرارت دیده

شنای آرام لاک پشت در اعماق آب ها

این هم روش تهیه پالوده شیرازی

آرزوی داشتن خانه بادکنکی برآورده شد!

شکار شدن زرافه حین استراحت توسط شیر نر

صحنه جالب سورپرایز کردن همسایه در روز تولد دخترش!

لحظه وحشتناک له شدن یک ماشین زیر سازه فلزی وسط خیابان!

داستانک/ کار شیطان

هجوم مردم آفریقای جنوبی با شنیدن کشف الماس در یک کوه

ساخت میخ به روش آهنگری

ساخت آپارتمان 10 طبقه در 28 ساعت!

سرقت باورنکردنی موتورسیکلت توسط یک کودک!

زایمان عجیب یک زن بعد مرگش داخل تابوت!

دید لقمه‌ی دهنش نیست بی‌خیال شد

لحظه چپ کردن تریلی به علت سرعت زیاد در پیچ

سرو غذا در کنار گورها، خلاقیت رستوران هندی

ویدئوی کمتر دیده شده از مراحل تولید پیکان

صوت/ چی به درد عالم آخرتت میخوره

شیطنت توله خرس با دوچرخه سوار

سقوط هواپیمای سبک در حومه ملبورن در استرالیا

در خیابان بیشتر مراقب سارقین باشید

جاهای دیدنی ترابزون؛ از شهرهای توریستی ترکیه

چیزی نمونده بود خودش هم بیفته!

گوشیش افتاد توی آب نهنگ آورد بهش داد!

خطرناک‌ترین جاده‌های ایران کدامند؟

وقتی راننده بیل مکانیکی حوصلش سر میره

ارزشمندترین دارایی‌ات را بیهوده خرج نکن

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها