ایران پرسمان

آخرين مطالب

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان خبر داد:

فعالان حوزه گردشگری آسیب دیده از کرونا تسهیلات دریافت می کنند وزارت رفاه

فعالان حوزه گردشگری آسیب دیده از کرونا تسهیلات دریافت می کنند
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان گفت: با عنایت به دستورالعمل جدید ، حمایت از کسب و کارهای بیشترآسیب دیده ازویروس کرونا ،فعالان حوزه گردشگری، از راهنمایان سفر و سفره‌خانه‌های سنتی، تا واحدهای بومگردی و هتلداران بنا به سطح فعالیت و رتبه ، از تسهیلات از 16 تا 900 میلیون تومانی جبران خسارت دوران کرونابرخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان درخصوص تسهیلات واحد های بیشتر آسیب دیده از ویروس کرونا درحوزه گردشگری بر اساس شیوه بنگاه محوری گفت: ثبت نام فعالان گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونایی بر روی سامانه کارا از پنجشنبه ( 29 آبان) آغاز شد؛ این تسهیلات بر اساس نوع فعالیت و مقیاس واحد صنفی و درجه و ستاره تاسیسات گردشگری از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان متغیر و نرخ سود این تسهیلات 12 درصد است. فعالان گردشگری برای آغاز پرداخت این وام از دوره تنفس برخودار شده اندو اقساط از اول اردیبهشت ماه سال 1400 بازپرداخت می گردد.
احمد توصیفیان گفت:دولت در ‌ابتدای سال 99 تسهیلات 6 تا 16 میلیون تومانی را برای 14 رسته شغلی آسیب دیده در ازای حفظ شغل اختصاص داده بود که با توجه به میزان بالای خسارت وارد شده به صنعت گردشگری در پی‌شیوع ویروس کرونا همچنین محدودیت‌های اعمال شده برای سفر که همچنان ادامه دارد و افزایش یافته است، این تسهیلات به هیچ عنوان پاسخگوی فعالان این صنعت نبود؛ بر اساس مصوبه جدید تلاش شده است سقف حمایت های جبرانی افزایش یابد . بر این اساس درکارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا و پرداخت تسهیلات جدید به کسب و کارهای آسیب‌دیده حوزه گردشگری براساس بنگاه محوری مصوب شد .
وی گفت:در این دستورالعمل، مرجع بررسی و تایید درخواست‌ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان، وزارت گردشگری تعیین شده و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت گردشگری نسبت به طراحی فرآیند تعریف شده در این دستورالعمل، در بستر سامانه اقدام می‌کند و پرداخت تمام هزینه‌ها و بدهی‌های فعالان گردشگری (مالیات سال‌های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی، قبوض حامل‌های انرژی) تا پایان سال‌ 99 به تعویق افتاده است .
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان درخصوص مقدار تسهیلات برای این واحدها گفت: بر اساس دستورالعمل تسهیلات کرونایی حوزه گردشگری، راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین 150 تا 300 میلیون تومان، شرکت‌های حمل و نقل گردشگری 80 میلیون تومان و موسسات آموزش گردشگری 60 میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند .
وی گفت: اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بومگردی بین 80 تا 200 میلیون تومان از تسهیلات کرونایی برخوردار می شوند .
وی درخصوص تسهیلات درنظر گرفته شده برای هتل ها گفت:بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، تسهیلات جبران خسارات دوران کرونا برای هتل‌ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از 200 تا 900 میلیون تومان، و هتل‌آپارتمان‌ها، متل‌ها و مهمان پذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از 200 تا 350 میلیون تومان تعیین شده است . همچنین سفره‌خانه‌های سنتی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع‌های گردشگری و آب‌درمانی که از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجوز فعالیت دارند، براساس نوع و درجه واحد می توانند بین 100 میلیون تا 350 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند .
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: چنانچه به هرعلتی درجه واحدی تعیین نشده باشد،مبنای محاسبه پایین ترین درجه آن واحد خواهد بود همچنین اگر مبلغ درخواستی متقاضی کمترازمبلغ محاسبه شده توسط سامانه باشد،سامانه بطور خودکارمبلغ پیشنهادی ازسوی متقاضی را مبنا قرار می دهد.
توصیفیان دوره تنفس را از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1400 اعلام کردوگفت: اقساط این تسهیلات از اول اردیبهشت‌ سال 1400 خواهد بود، این تنفس به منظور حمایت از فعالان حوزه گردشگری و اینکه با افزایش محدودیت های سفر و مشخص نبودن پایان کرونا و نبود چشم انداز روشن حداقل در ماه های آتی برای رونق گردشگری تا پایان سال، در نظر گرفته شده است .
وی همچنین گفت: بر اساس ماده 4 دستورالعمل ابلاغی، آن دسته از فعالان و تاسیسات گردشگری که قبل از ابلاغ این دستورالعمل (به استناد دستورالعمل قبلی) از تسهیلات مربوط به مشاغل و رسته‌های آسیب دیده از کرونا استفاده کرده‌اند، چنانچه دوباره درخواست دریافت تسهیلات داشته باشند، پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ درخواستی در قالب تسهیلات مطابق این دستورالعمل امکان پذیر خواهد بود .

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/225125/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سر و صدای عجیب میمون‌ها برای فراری دادن پلنگ

مرد هندی همسرش را با ماشین کشت!

استاد پناهیان؛ اثر نیت مادران در سرنوشت فرزندان

اگر می خواهید تنها نشوید این مطلب را بخوانید!

پرتره جانی ‌دپ با 400 مکعب روبیک

برگزاری مراسم خواستگاری بدون حضور پسر درست است؟

تعادل باورنکردنی آتش نشان روی یک دستش

ناگفته‌هایی از برخورد بعضی فرماندهان و اشخاص بزرگ با سرباز‌های زیردست‌شان

حکمت/ یکی از بزرگترین گناهان

داستانک/ خدا چه می‌خورد، چه می‌پوشد و چه کار می‌کند؟

4گوشه دنیا/ قتل بی رحمانه پسر خوانده

بچه گوزنی که والدش رو گم کرده و به انسان ها پناه آورده!

شیوه امتیازگیری رضاخان از انگلیسی‌ها؛ چرا همه می‌زدند توی سر تقی‌زاده؟

وقایع امروز در تاریخ

وسایل روزمره ای که نمی دانستید قابل اشتعال هستند!

ویدئویی عجیب از هجوم میلیون‌ها پرنده به بزرگراه

شیوه‌های عجیب برای بقا در طبیعت

مهارت زندگی/ 27 روش انگیزه دادن به خود که ساده و هوشمندانه هستند

شیوه بسیار جالب و مکانیزه برداشت محصول از درخت

نکاتی کلیدی برای جذابیت و اثرگذاری بیشتر

پرندگان زیبای مهاجر

قهرمان 80 ساله کوهستان!

مواظبت یک گربه زبل از کودک خردسال!

جکی جالب که ماشین را با هر وزنی از زمین بلند می کند!

نقاشی دیواریه یا مردم آزاری؟!

راز ثروت، موفقیت و شادی در زندگی از زبان «وارن بافت ژاپن»!

صحنه ای زیبا از پرواز انسان بر فراز ابرها!

حیوانی که 3 سال بدون غذا زنده می ماند!

کتابی که برای خواندنش باید صفحات آن را حرارت دهید!

هیچ‌وقت از روی‌ ظاهر قضاوت نکنید!

قدرت گاو وحشی رو ببینید!

بالا رفتن پلنگ از درخت با شکارش!

آیت الله جوادی آملی؛ چرا ما از مرگ میترسیم؟

تاثیر احساسات بر بدن؛ 10 احساس مختلف و تاثیرشان روی بدن

این هنرمندی رو ببینید و چشماتون رو به چالش بکشین

استاد رفیعی؛ عدالت خدا چگونه ثابت میشود؟

ببینید یک ضربه کوچک چه اتفاقی به بارآورد!

دزدی که با قساوت و بی وجدانی سرقت کرد!

روانشناسی/ مدل 6 مرحله ای در تغییر رفتار

چکمه حیرت انگیزی که گلوله شلیک می‌کند!

ویدئویی زیبا از چابکیِ بز کوهی

درگیری گاوهای وحشی وسط جاده

خانه‌ای که در یک ساعت برپا می‌شود!

غذا خوردن دیدنی اسب های آبی

معرفی 10 نوع شیشه رنگی دکوراتیو پر کاربرد در دکوراسیون

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: صندوق بیمه اجتماعی در ایجاد امید به ماندن در روستاها و حفظ اصلی‌ترین ارزش های انسانی فعالیت کند

فرمانده به استقلال برمی‌گردد؟

خبر خوب برای استقلالی‌ها

وبینار BPMS در سازمان خلاق برگزار شد

واکنش باشگاه پرسپولیس به ضرب‌الاجل فیفا