ایران پرسمان

آخرين مطالب

نقش برآب شدن نقشه بدخواهان در تامین کالاهای اساسی سياسي

نقش  برآب شدن  نقشه  بدخواهان  در تامین  کالاهای اساسی
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با فعالیت‌های شبانه روزی در حوزۀ تجارت نقشۀ بدخواهان کشور را برای ایجاد اختلال در نظام کالاهای اساسی نقش بر آب کرده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز ، محمد شریعتمداری در نشست صمیمانه‌ای در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که با محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت‌: در شرایط عادی کار کردن امری طبیعی است اما آنچه اهمیت فعالیت‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را چندین برابر می کند، کار در شرایط تحریم است .وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی‌ افزود: امروز گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در شرایط جنگ اقتصادی نابرابر به یکی از اتاق‌های جنگ تحریم‌های ظالمانه تبدیل شده است‌.
وی بیان داشت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با فعالیت‌های شبانه روزی درحوزۀ صادرات،واردات و ...، نقشۀ بدخواهان کشوررا برای ایجاد اختلال در نظام کالاهای اساسی نقش بر آب کرده است.دشمن به دنبال قطع صادرات وواردات کشوربوداما بخش عمده ای ازناکامی بدخواهان نظام،حاصل فعالیت ومسئولیت پذیری کارکنان ارزشمندگروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است‌.
وی تاکید کرد: در شرایط جنگ تحمیلی محدودیت‌هایی در زمینۀ نقل و انتقال کالا و ... وجود نداشت و در نهایت حمله‌ای انجام می شد اما امروزه سراسر جهان صحنه‌ای مین گذاری شده درعرصۀ اسناد، مدارک، نقل و انتقال کالاها و‌... است و باید در این تغییر چینش رفتاری متفاوت داشت. سایۀ شوم تحریم امروزه بر سر کشور ماست و باید در این شرایط طوری رفتار کنیم که امکان سوء استفاده نیز وجود نداشته باشد‌.
شریعتمداری یادآور شد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی نیز برای امنیت و آرامش مردم کشور تلاش می‌کردند اما اکنون در احاطۀ تحریم ها می‌باشد و در شرایطی متفاوت در حوزۀ حکمرانی شرکتی نیز امانتدار خوب اموال بازنشستگان و ذی‌نفعان است‌.
وزیرتعاون‌، کار و رفاه اجتماعی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ساخت داخل تاکید ‌و ضمن ابراز خوشحالی از تأمین نیازها و کادر فنی در داخل کشور نسبت به افزایش این سهم اظهار امیدواری کرد‌.شریعتمداری گفت: باید دوباره به عظمت گذشتۀ کشتیرانی و صنعت دریایی در هفت دریا بازگردیم. این صنعت می‌تواند نقشی عظیم و پررنگ در تولید، اشتغال و ثروت در کشور ایجاد کند.
وی با اشاره به سابقه تاریخی کشتی سازی ایرانیان در گذشته‌های دور تاکید کرد: ایجاد صنعت کشتی سازی در کشورمان دور از انتظار و غیر‌قابل تحقق نیست‌.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در عرصۀ حمل بار، واردات، صادرات و تأمین نیازهای تولیدی اساسی مردم در داخل کشور و بسیاری از موارد دیگر شبانه روزی تلاش می کنند و در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند‌.
شریعتمداری افزود: شفافیت سرلوحۀ برنامه‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و از امانت‌های سپرده شده به این مجموعه در تمام عرصه‌ها به خوبی صیانت می‌شود‌.وی ادامه داد: با غیرت و احساس ملی، صرفه‌جویی و حفظ بیت‌المال می‌توان در کشور به دستاوردهای بزرگ رسید و خوشبختانه در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شاهد دل‌سوزی برای دست یافتن به اهداف بزرگ هستیم.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد : انتصاب مدیران جوان، اندیشه ورز و خلاق در خانوادۀ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است.شریعتمداری اضافه کرد: باید همۀ ما برای روزهای باقی مانده تا انتهای فعالیت دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی درست و اجرایی داشته باشیم‌، تا بتوانیم به ارائه خدمات استمرار ببخشیم.
در این نشست مهندس محمد رضا مدرس خیابانی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گزارشی از عملکرد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مورد ساماندهی شرکت‌های گروه کشتیرانی بر‌اساس نظام حاکمیت شرکتی گفت: دستورالعمل حاکمیت شرکتی سال گذشته به کلیه شرکت‌های گروه ابلاغ شده است تا اعضاء هیئت مدیره شرکت‌ها و مدیران به آن واقف شوند و خودشان را پاسخگو بدانند زیرا هر یک موظف هستند مسئولیتی را که عهده‌دار می‌باشند، دنبال کنند.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به ساماندهی سیستم‌های حسابرسی و کنترل‌های داخلی، شکل‌گیری کمیتۀ مقابله با تحریم‌ها برای به حداقل رساندن ریسک سازمانی، انضباط مالی و حسابرسی شرکت‌ها، مدیریت نقدینگی در دفاتر خارجی و بازپرداخت بدهی‌ها و شفاف‌سازی شرکت‌ها برای ورود به بورس را از دیگر اقدامات انجام شده در مجموعه کشتیرانی برشمرد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته منابع ارزی در بازار غیررسمی فروخته می‌شد، یادآور شد: از شهریور ماه سال گذشته ارز حاصل از صادرات را در سامانۀ نیما عرضه می‌کنیم. مدرس خیابانی اضافه کرد: یکی از کارهایی که کشتیرانی به عنوان یک مجموعه تحت عنوان پدافند غیرعامل دنبال کرده است، ارائه خدمات در بنادر شمالی کشور بوده که در این راستا بندر آستاراخان روسیه می‌تواند نقش استراتژیک را به عنوان جایگزین بنادر جنوبی ایفا نماید و ترانزیت کالاهای اساسی از طریق آن انجام پذیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص استفاده از خدمات داخلی خاطرنشان کرد: در این مورد تفاهم‌نامه‌ای را با مجموعه ایزوایکو برای ساخت دو فروند شناور 38 تُنی منعقد کرده‌ایم که در حال حاضر منتظر تأمین منابع مالی آن هستیم.
در حاشیه این نشست صمیمانه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهداء لوح افتخار، از خدمات و زحمات مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که به تازگی نام وی به فهرست تحریم اضافه شده است تقدیر و از بخش های مختلف گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد .
فارس
2025

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/247522/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تقویم تاریخ/ بروز قحطی در ایران در جریان جنگ جهانی اول

تفال/ رونق عهد شباب است دگر بستان را

حکمت/ کسی که همسایه اش از او در امان نباشد چگونه است؟

دانشمندان ساعتی ساختند که "سن زیستی" انسان را تشخیص می‌دهد

قند پارسی/ محض خالی نبودن عریضه

تازه های نشر/ ترجمه آلمانی کتاب «من زنده‌ام» منتشر شد

غریب آبادی در نشست شورای حکام یاد شهید فخری زاده را زنده کرد

جزئیاتی تازه از اقدام به هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد

تابش: قضاوت کنید اثر درخت در جامعه بیشتر است یا برخی سیاستمداران

بررسی بودجه در مجلس به روز دهم رسید

وال استریت ژورنال: بایدن حمله دوم به سوریه را لغو کرد

پنتاگون: تصمیمی درباره پاسخ به حمله عین‌الاسد نگرفته‌ایم

کاخ سفید: نگران «دیپلماسی واکسن» روسیه و چین هستیم

آمریکا 100 هزار مهاجر را در مرز مکزیک دستگیر کرد

گزارش نهایی سازمان بهداشت جهانی پیرامون منشأ کرونا منتشر می شود

حضور گسترده عناصر القاعده در جبهه مأرب با حمایت عربستان

انفجار انتحاری در سومالی با 50 کشته و مجروح

بایدن: 7 میلیون کودک آمریکایی غذا برای خوردن ندارند!

هیاهوی سیاسی در پاکستان، عمران‌خان از سد مخالفان عبور می‌کند؟

از رونمایی از استقلال فرهاد و هنر هفتم پرسپولیس در لیگ تا جنگ پایین جدولی‌ها

عارف از اصلاح‌طلبان دلخور است؟

غریب آبادی: ایران ترور شهید فخری‌زاده را بی پاسخ نمی‌گذارد

توصیه‌های خطیب جمعه تهران به تریبون‌داران

میانجی جدید برجام به تهران می‌آید

بایدن وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

گفتگوی مرکل و اردوغان با محوریت سوریه و لیبی

حمله مجدد انصارالله یمن به پایگاه هوایی "ملک خالد" در عربستان

پاسخ کسی که ادعا شده در انتخابات 1400 احمدی نژاد از او حمایت می کند

دیپلمات روس: سریعتر نشستی درباره بازگشت آمریکا به برجام برگزار شود

ادعای آمریکا: نقش ایران در یمن منفی است؛ ما به دنبال صلح هستیم

کارهایی که هاشمی رفسنجانی برای رای آوردن روحانی انجام داد

واکسن «اسپوتنیک وی» بالاتر از «فایزر» قرار گرفت

حمله انتحاری مرگبار در سومالی 20 کشته به جا گذاشت

اعتراف فرانسه به جنایت پس از 64 سال پنهان‌کاری

نگاهی به بسته محرک 1.9 تریلیونی بایدن

شکل‌گیری یک پدیده طبیعی پس از زلزله کرواسی

کلیپی از شنقار؛ باز سیاه چشم!

یه روز معمولی تو فروشگاههای استرالیا!

ببینید ماجراجویی چه به روزشون آورد!

روایت گل‌محمدی از فشاری 9ماهه به پرسپولیس

خط و نشان پورموسوی برای پرسپولیس

اسلحه پنهان پورموسوی مقابل پرسپولیس

رونمایی از خرید جدید پرسپولیس؛ بعد از صبحانه

مدافع پرسپولیس بازی با صنعت‌نفت را از دست داد

روسیه برای تحقیق در سیاره زهره کاوشگر می سازد

آیا انسان موجودی مجازی در جهانی شبیه سازی شده است؟

"من عاشق چشمت شدم"؛ شعر خوانی زیبایی از زنده یاد افشین یداللهی

صوت/ داستان شنیدنی "مهمان مامان" با صدای علی عمرانی_ قسمت اول

هیل: اکنون زمان آن است که بایدن با روحانی دیدار کند

ایستادگی روحانی برای انتخاب وزیری که هاشمی رفسنجانی مخالفش بود