ایران پرسمان

آخرين مطالب

ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور خوب از زبان یک اصلاح طلب کهنه کار سياسي

ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور خوب از زبان یک اصلاح طلب کهنه کار
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - ایسنا / یک فعال سیاسی ویژگی های یک رئیس جمهور خوب در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را از دیدگاه خود تشریح کرد.
غلامرضا انصاری در ارتباط با ویژگی های یک رئیس جمهور خوب اظهار کرد: علاوه بر داشتن شجاعت و جسارت ،مدیریت و کفایت، تدبیر و بینش علمی ،امیدواری و اتکاء به نیروهای خلاق، یک رئیس جمهورخوب باید در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی به خودباوری ، خوداتکایی، باور همزیستی مسالمت‌آمیز ، باور و ترویج آزادی انسان و ارتقاء منزلت انسانی ایمان داشته باشد.
وی ادامه داد: توجه به سرمایه های اجتماعی، عشق به زندگی و عشق به هم نوع، ایمان به ارتقاء کیفیت زندگی شامل امنیت، اشتغال، خلق ثروت، ارتقاء فناوری، محیط زیست سالم، توجه به شادمانی وغرور ملی و رشد کرامت انسانی از جمله شاخصه های این فرد است.
این فعال سیاسی در ارتباط با ویژگی های رئیس جمهور در حوزه سیاسی نیز گفت: تعامل سازنده با جهان، خودباوری و ترویج دوستی ها، پرهیز از خودخواهی، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق دیگران ، نگاه متوازن به سیاست خارجی ، عدم دشمن پنداری دیگر ملت‌ها، توجه به همزیستی مسالمت آمیز در عرصه سیاست داخلی و خارجی، ایمان به توانمندی‌های نیروهای خلاق بدون توجه به گرایشات سیاسی، اجتماعی، قومی و زبانی ازجمله این ویژگی ها است.
انصاری با اشاره به ضرورت توجه به حوزه اقتصادی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید بداند که توسعه پدیده خودجوش و پدیدار شدن است، نه یک پدیده طراحی شدنی، در نتیجه لازم است کار اصلی سیاست برداشتن موانع باشد. چون توسعه موتور داخلی روشن خودش را دارد .
وی افزود: او باید بداند که توسعه و رشد در یک کشور پدیده‌ای یکتا است، و لذا قابل الگوبرداری نیست، بنابراین توسعه در ایران مسیر خاص و یکتای خود را دارد. رئیس قوه مجریه باید بداند که استراتژی های اقتصادی در ایران از دل چالش های اقتصادی و اجتماعی داخلی و رویارویی های بین المللی بیرون می آید ، نه از دل برنامه های از قبل طراحی شده، او باید بداند که بقای سیاسی کشور وابسته به رشد و توسعه کشور است و لذا رشد و توسعه را فدای بقای سیاسی نکند.
انصاری تصریح کرد: رئیس جمهور باید بداند که روابط عالی اقتصادی از دل مطالعات و تئوری های اقتصادی بیرون می آید، نه از طریق مشاهده، بنابراین بهتر است که به علم اقتصاد و یافته های آن تکیه کند. علیت اساساً قابل مشاهده نیست، به همین دلیل است که همه به راحتی همزمانی را با علیت اشتباه می‌گیرند. او باید بداند که اقتصاد پدیده خودجوش و پدیدار شدنی نیست و این پدیده ها با کنترل تخریب می‌شوند. بنابراین آزادی کلمه کلیدی انسان ،سازمان و کشور است. در نتیجه برای یک سیستم پویا و زنده نباید برنامه آن هم بلند مدت نوشت ،کافیست هوشمندی سیاستمداران و سیاستگذاران با اتکاء به سیستم های قدرتمند هوشمند بالا برود.
وی همچنین یادآور شد: رییس جمهور باید بداند که نگاه خودش یک مدل از واقعیت است ونه خود واقعیت؛ در نتیجه بداند که هر چه به صداهای مختلف چه موافق و چه مخالف گوش دهد، واقعیت بیشتر نمود پیدا می‌کند و در سیاست ها موفق تر عمل می کند. رئیس جمهور باید بداند که اقتصاد ابزار نیست، لذا نباید در خدمت سیاست قرار گیرد.این سیاست است که باید در خدمت اقتصاد قرار گیرد.
وی تاکید کرد : رییس دستگاه اجرایی باید بدانداقتصاد با تار و پود زندگی مردم در آمیخته است، و نقش مهمی در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور دارد. بدون قدرت‌گیری اقتصاد. سیاست نمی‌تواند قدرتمند باشد. او باید بداند که در حوزه اجتماعی، اقتصادی اصل “عدم قطعیت” جاری است .و لذا از تحکم بر اقتصاد و عاملین اقتصادی پرهیز کند.نگاه خودش را با واقعیت یکی ندارد، و آنقدر تجسس و تحقیق کند تا واقعیت نمایان شود.بنابراین مشخص است که اقتصاد ماشین نیست، لذا هر سیاستی ممکن است بنا بر مسائل مختلف تبدیل به خلاف خود شود. لذا رئیس جمهور خوب همیشه به دنبال تایید سیاست‌های خود نیست، بلکه به دنبال این است که سیاست به نتیجه خود رسیده است یا خیر؟
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رئیس جمهور باید بداند که اقتصاد خودجوش است و بنابراین تنها توانایی های داخلی عنصر اساسی تحول است ، ولی این پدیده بدون تعامل با نظام جهانی ناتوان می شود. سیستم های زنده و پویا با تعامل بزرگ می‌شوند. بلوغ پیدا می‌کنند و قدرتمند می‌شوند. فرمول اصلی یک اقتصاد؛ بهره وری ،کارآمدی،اثربخشی و در نهایت دست یافتن به قدرت رقابت پذیری بین المللی است .با این فرمول رئیس‌جمهور خوب نباید اقتصاد را به یک سیستم حمایتی تبدیل کند. مگر اینکه گذرا و همراه با نظریه اقتصادی باشد. اقتصاد عرصه ای برای رقابت است نه حمایت.
وی در بخش دیگری از این گفت و گو با بیان اینکه ابتدا باید بدانیم، که هدف از برگزاری انتخابات در همه دنیا چرخش آزاد قدرت است، گفت: به هر میزانی که ما جابجائی قدرت رادر جامعه افزایش دهیم، امکان دستیابی به کارگزاران توانمند و مدیران لایق و مقتدر مهیا میگردد. تا با رقابت آزاد، نامزدها بتوانند با به دست آوردن رأی مردم ، برنامه هایی را که مردم می پسندند، به اجرا درآورده و کاستی‌ها را جبران و با حرکت در راستای خواست اکثریت جامعه برای همگان آرامش به همراه آورده و کشور در مسیر توسعه گام برداشته و مردم در مسیر رفاه و آسایش و دست یافتن به نیازهای اساسی زندگی آرام و شادی را تجربه کنند.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/279675/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

خالد مشعل: اسرائیل درصورت حمله زمینی به غزه در دام خواهد افتاد

دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی با جنایات صهیونیست‌ها مقابله کنند

تفال/ صلاح از ما چه می جویی که مستان را صلا گفتیم

استوری زیبای عید سعید فطر

لغو نهایی کاپیتولاسیون در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی

اجرای حرکات نمایشی جالب در یک مکان عمومی

4گوشه دنیا/ قتل دختر 6 ساله در انتقام جویی مرگبار

علی صفایی حائری؛ چطور می تونیم ولی را تحمل کنیم؟

غاز مادر و جوجه های نجات داده شده توسط پلیس در اتاوا

شگفتی‌های طبیعی که حاصل دست انسان هاست

امان از این گوشی ها و حواس پرتی که میارن!

ماجرای علاقه فراوان مصریان باستان به گربه‌ها؛ آیا گربه‌ها از آسمان آمده‌اند؟

شعبده باز خیابانی که شما را غافلگیر میکند!

پرش هیجان انگیز از بالای صخره ها

پیامک تبریک عید فطر 1400

وقتی دوست داشتی راننده تریلی بشی ولی سر از دریا در میاری!

کهنسال‌ترین موجود زنده ایران را بشناسید

روانشناسی/ 5 تکنیک که میتواند شما را از کمال گرایی مفرط نجات دهد

حکمت/ دعا کردن چه فایده ای دارد؟

کاش تو مدارس ما هم در کنار انتگرال و مشتق، آموزش این چیزها هم بود!!

استقبال از عید سعید فطر در تهران قدیم | چشم به راه تلگراف از قم و نجف

پخت پیتزا با حرارت گدازه‌های آتشفشانی!

لحظه خداحافظی با معشوق ...

در بدترین زمان ،حالت و مکان!

چند سانتی‌متر تا مرگ!

سرخپوستان توتوناک سازندگان اولیه این گیاه خوشمزه

عملی که بعد از اعتقاد توحید به خدا بیشترین ثواب را دارد

تفاوت موتوسوار حرفه‌ای و ناشی

بی احتیاط بود اما شانس آورد!

رفتار ملائک با مؤمنان در روز عید فطر

4 گوشه دنیا/ فواره‌های زیبای نوادا

نان تست، بوم‌ نقاشی زن سرشناس ژاپنی!

این داستان بچه فیل خجالتی

اولین تجربه لذت بخش بستنی برای یک کودک

نخستین پل معلق شیشه‌ای ایران

آویزان ماندن توریست از پل شیشه ای معروف چین!

کتک خوردن زن انگلیسی از آدم‌فضایی‌ها تمامی ندارد

موشن گرافیک؛ اشکها جای لبخندها

لحظات دلهره‌آور تعقیب و گریز پلیس و کامیون‌دزد در اتوبان کالیفرنیا

نماهنگ «ای لشکر حیدر کرار خنجر یمنی را بردار»

لحظه انفجار انبار کپسول گاز در دو مرحله!

احادیث درباره خواب

خدایا گذشته ما را ببخش...

سوره غافر؛ به دانش خودشان دلخوش بودند و رسالت پیامبران را مسخره می کردند

مکه 230 سال پیش چه شکلی بود

موجودات عجیبی که به نظر می‌رسد از سیاره دیگری آمده اند!

بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور در کرمانشاه ساخته می‌شود

​قدردانی شریعتمداری از اعضای شورای هماهنگی برتر استانی

پیام تبریک شریعتمداری به مناسبت عید سعید فطر

مصرف نوشیدنی های قندی و خطر افزایش دو برابری سرطان روده در زنان