ایران پرسمان

آخرين مطالب

10 مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا دانستنیها

10 مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - تن تاپ / جالب است که مردم استرالیا با خیال راحت روی این قاره زندگی میکنند، در حالی که در اطراف آن‌ها جاندارانی وجود دارند که به سرعت میتوانند انسان را از پا دربیاورند. این جاندارانی که در عمق جنگل و یا اقیانوس پنهان شده اند، منتظر هستند تا یک انسان یا هر موجود دیگری را ببینند تا جان او را بگیرند. حتی شاید خود شما هم متوجه آمدن آن‌ها نشوید. با ما همراه باشید تا مرگبارترین حیوانات استرالیا را با هم مرور کنیم.
10. سنگ ماهی

ایران پرسمان


شاید به فکرتان هم نرسد که یک ماهی مرگبار باشد. چون همه‌ی ما عادت داریم که در خانه‌های خود ماهی نگه داریم و آن‌ها را در آکواریوم قرار میدهیم. اما درباره‌ی سنگ ماهی قضیه فرق میکند. چون این ماهی مرگبارترین ماهی جهان به شمار میرود. دلیل نامگذاری ان این است که این ماهی میتواند به رنگ‌های مختلف تبدیل شود و لا به لای سنگ‌های کف اقیانوس خودش را پنهان کند. اگر چه این ماهی، ماهی‌های کوچک‌تر را میخورد، اما ممکن است زمانی که دارید در کنار بقیه ماهی‌ها شنا میکنید، شما را غافلگیر بکند. باله‌ی پشتی این ماهی دارای برآمدگی‌هایی است که میتواند پوست و گوشت را خوب بشکافد. این برآمدگی‌ها حاوی کیسه زهر هستند که اگر با بدن انسان تماس پیدا کنند، درد شدیدی ایجاد میکنند که تا ساعت‌ها ادامه دارد. اما رفته رفته بدتر میشود و منجر به شوک، فشار خون، فلج عضلات و سرانجام مرگ میشود. به نظر نمیرسد که بخواهید بعد از یک روز ماهیگیری یا شنا، به این سرنوشت دچار شوید
9. عنکبوت پشت قرمز

ایران پرسمان


این جاندار ظاهر زیبایی دارد، بنابراین شاید تصور نکنید که مرگبار باشد. این عنکبوت زیبا در استرالیا زندگی میکند. دلیل نامگذاری او این است که در پشت نوع ماده‌ی این حاندار، یک نوار قرمز رنگ شبیه به اخطار وجود دارد. تازه این عنکبوت میتواند علائم مختلفی ایجاد کند مانند انقباض و انبساط ناگهانی، استفراغ، ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، ضعف و عرق کردن. زهر این جاندار ممکن است به سرعت باعث مرگ شود مگر اینکه سریع از پادزهر استفاده کنید. این حقیقت که این جاندار در استرالیا وجود دارد باعث میشود هر چیز قرمز رنگ را خوب بررسی کنید.
8. مار تایپان

ایران پرسمان


این مار که یکی از مار‌های بومی استرالیا به حساب میاید، یک مار قهوه‌ای رنگ است که در بیابان‌های استرالیا زندگی میکند. این مار میتواند تا بیش از 2/5 متر رشد کند. زهر دوازده میلی لیتری این مار، میتواند با یک نیش، صد مرد بالغ را از پا در بیاورد. تنها با یک گاز، ضربان قلب فرد افزایش پیدا میکند و به سکته منجر میشود. اما خوشبختانه این مار‌های بزرگ، بیشتر در جا‌های خلوت دیده میشوند که ساکنان زیادی در آن مکان‌ها زندگی نمیکنند. اما باز هم امکان خطر وجود دارد.
7. کوسه سفید بزرگ

ایران پرسمان


با شنیدن نام این کوسه همه‌ی ما به یاد فیلم‌هایی میفتیم که چندین کوسه بزرگ در اعماق اقیانوس، فردی را اسیر کردند و به دور او میچرخند. حتی اگر اثری از آن‌ها ببینیم دیگر به ساحل نزدیک نمیشویم. کوسه‌های بالغ تا به حدود 6 متر رشد میکنند و وزنشان هم تا 1800 کیلوگرم افزایش پیدا میکند که برای کشتن چندین نفر کافی است. این کوسه‌ها در استرالیا تا به حال به چندین نفر حمله کردند. در استرالیا حدود 700 حمله گذارش شده که 200 تا از آن‌ها منجر به مرگ و بقیه زخمی شدند. کوسه حدود 100 دندان تیز دارد که با یک گاز میتواند شما را به دو تیکه تقسیم کند.
6. مار سیاه شکم قرمز

ایران پرسمان


به نظر میرسد که رنگ قرمز نشانه‌ی مرگ آور بودن جانداران است. این نوع مار که بومی شرق استرالیا است، میتواند تا 2 متر رشد کند. پوست سیاه به این جاندار کمک میکند تا در شب پنهان شده و طعمه‌ی خودش را که اغلب قورباغه‌ها هستند را شکار کند. اما شکم قرمز او مانند چراغ نئون روشن و مشخص است. زهر نیش این مار موجب مرگ سلول‌های پوست میشود و اگر پادزهر به سرعت استفاده نشود موجب از کار افتادن کلیه و مرگ میشود.
5. هشت پای خال آبی

ایران پرسمان


این جاندار دریایی زیبا بیشتر به نظر میرسد که از دل فیلم‌های سینمایی و یا برنامه‌های گرافیکی خارج شده باشد. پا‌های بلند و لوله‌ای مانندش در همه حال مشخص است. اما اگر احساس خطر کند، مانند یک مشعل خودش را جمع میکند. اگر متوجه این جاندار نشوید و شما را گاز بگیرد، در ان صورت ماهیچه‌های شما ضعیف میشود و به احتمال زیاد منجر به مرگ شما میشود. تا کنون برای این جاندار، هیچ پادزهری شناخته نشده.
4. عنکبوت قیف ساز شبکه‌ای

ایران پرسمان


این نوع عنکبوت آزادهنده‌ترین عنکبوت جهان است که البته یک نوع دیگر از خودش در شهر سیدنی وجود دارد که ان مرگبارترین نوع عنکبوت به شمار میرود. این عنکلوت‌ها میتوانند از یک تا پنج سانتی متر رشد کنند و به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای باشند. زهر این جاندار، سیستم عصبی انسان را هدف قرار میدهد و در نتیجه ان از دهان کف خارج میشود و اگر درمان نشود منجر به مرگ خواهد شد و بدتر از آن اینکه تمامی این اتفاق‌ها در طی دو ساعت رخ میدهد.
3. تمساح آب شور

ایران پرسمان


درباره قدرت مرگ آور تمساح‌های آب شور هیچ شکی وجود ندارد. با وجود بیش از صدهزار تمساح در اب‌های استرالیا و این واقعیت که تعداد ان‌ها روز به روز بیشتر میشود، قضیه کمی ترسناک به نظر میرسد. این نوع تمساح میتواند تا بیش از 5 متر رشد کند و وزن آن نیز به بیش از هزار کیلوگرم افزایش پیدا کند. این تمساح با 68 دندان بزرگ، انسان را به راحتی میجود و تکه تکه میکند. از سال 1971 که این گونه‌ی تمساح مورد حفاظت قرار گرفته، حدود یک سوم حملات تمساح‌ها به مرگ منجر شده.
2. عروس دریایی ایروکانجی

ایران پرسمان


زمانی که واژه‌ی مرگ آور به گوشتان میرسد به فکر جانداری میفتید که در آب لم داده و مشغول خوردن شکار خودش است. اما اگر با عروس دریایی ایروکانجی مواجه شوید، از این تصور خودتان پشیمان میشوید. نام این عروس دریایی از مردم منطقه سرچشمه گرفته شده. زمانی که این جاندار زه رخودش را به شما برساند، به سندروم ایروکانجی مبتلا میشوید. این سندروم به ناراحتی، تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی منجر میشود. این سندروم همچنین خون رسانی به قلب را با مشکل مواجه میکند. تمامی این اتفاقات تا 20 تا 40 دقیقه بعد از گزیدگی رخ میدهد؛ بنابراین برای واکنش نشان دادن، فرصت زیادی ندارید. زهر این موجود صدبرابر از زهر مار کبری زهرآور‌تر است و بدتر اینکه این عروس دریایی اندازه ناخن شماست. برای همین ممکن است متوجه حضور این جانور در کنار خودتان نشوید.
1. زنبور دریایی

ایران پرسمان


این توع جاندار، نوعی عروس دریایی است که در آب‌های کرانه‌ی استرالیا دیده میشود. این زنبور‌های دریایی با گزیدن انسان، سم مهلکی را به بدن منتقل میکنند. این گزش علائمی مثل افت فشار خون، درد، فروپاشی قلبی و عروقی و در نهایت به ایست قلبی منجر میشود. اگر چه این جاندار همانند عروس دریایی ایرکانجی است، اما نوعی از آن به اندازه‌ی توپ بستکبال است. به این معنی که زهر بیشتری داشته و میتواند سیستم عصبی فرد را بیشتر مورد هدف قرار بدهد. زنبور دریایی از دیگر عروس‌های درویایی مهلک‌تر است. زیرا که فرصت چندانی برای درمان نیست و قربانی در عرض چند دقیقه از بین میرود. بسیاری از قربانیان در آمبولانس یا بیمارستان فوت کرده اند.

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/287288/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طرح تاب‌آوری‌ اجتماعی در 1100 نقطه بسیار آسیب‌پذیر کشور اجرا شد

هدف از رویداد کمند تدوین الگوی موفق برای کارآفرینی دختران است

معصومه ابتکار: خانم‌ها وارد ورزشگاه شدند و این دروغ است که نشدند/ مفهوم عدالت جنسیتی برگرفته از غرب و سند 2030 نیست

قاچاق انسان در کانتیرهای حمل غلات از مکزیک به آمریکا

آبشار ارتکند؛ ییلاق باصفای مشهد

صحنه‌ای از محبت پدرانه یک پدر دلسوز به دخترش

روش عجیب ساخت پیتزا!

تصاویر باورنکردنی از خیابان‌های کویت بعد از طوفان شن

نبرد جالب یک غاز اسیر شده با یک مار بین زمین و آسمان!

ترمیم دلهره آور پل تاریخی میان آسمان و زمین در پرو

یک موجود زنده بدون استخوان، بدون خون، بدون مغز!

صحنه ای که هر کشاورز زحمتکشی رو دق میده

قتل پدربزرگ با تبر به خاطر خرید بلیط اتوبوس!

دوستی حیوان با انسان در حیات وحش

مرد روسی که به تنهایی چرخ و فلک غول پیکر را چرخاند

این ویدئو رو تا آخر ببینید آرامش بخشه

فرود هواپیما به خاطر وجود یک عنکبوت در کابین خلبان!

غرور پیروزی، موفقیت رو از چنگتون درنیاره!

تعطیلی 17 فروشگاه در سان فرانسیسکو به دلیل دزدی در روز روشن!

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها!

4گوشه دنیا/ دزدی لمور کمیاب از باغ وحش

شباهت جالب موهای نوزاد انگلیسی به نخست وزیر انگلیس!

برش کیوی با چاقوی حرارت دیده

شنای آرام لاک پشت در اعماق آب ها

این هم روش تهیه پالوده شیرازی

آرزوی داشتن خانه بادکنکی برآورده شد!

شکار شدن زرافه حین استراحت توسط شیر نر

صحنه جالب سورپرایز کردن همسایه در روز تولد دخترش!

لحظه وحشتناک له شدن یک ماشین زیر سازه فلزی وسط خیابان!

داستانک/ کار شیطان

هجوم مردم آفریقای جنوبی با شنیدن کشف الماس در یک کوه

ساخت میخ به روش آهنگری

ساخت آپارتمان 10 طبقه در 28 ساعت!

سرقت باورنکردنی موتورسیکلت توسط یک کودک!

زایمان عجیب یک زن بعد مرگش داخل تابوت!

دید لقمه‌ی دهنش نیست بی‌خیال شد

لحظه چپ کردن تریلی به علت سرعت زیاد در پیچ

سرو غذا در کنار گورها، خلاقیت رستوران هندی

ویدئوی کمتر دیده شده از مراحل تولید پیکان

صوت/ چی به درد عالم آخرتت میخوره

شیطنت توله خرس با دوچرخه سوار

سقوط هواپیمای سبک در حومه ملبورن در استرالیا

در خیابان بیشتر مراقب سارقین باشید

جاهای دیدنی ترابزون؛ از شهرهای توریستی ترکیه

چیزی نمونده بود خودش هم بیفته!

گوشیش افتاد توی آب نهنگ آورد بهش داد!

خطرناک‌ترین جاده‌های ایران کدامند؟

وقتی راننده بیل مکانیکی حوصلش سر میره

ارزشمندترین دارایی‌ات را بیهوده خرج نکن

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها