ایران پرسمان

آخرين مطالب

وزارت رفاه

پیام تسلیت شریعتمداری در پی عروج سردار سید محمد حسین زاده حجازی

ایران پرسمان - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی عروج ملکوتی سردار سرتیپ پاسدار" سید محمد حسین زاده حجازی" جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان: جرائم بیمه‌ای کارفرمایان واحدهای تولیدی دارای شرایط بخشیده می‌شود

ایران پرسمان - مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمایان دارای شرایط می‌توانند بدون مراجعه به شعب و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir نسبت به ثبت درخواست استفاده از بخشودگی جرائم بیمه‌ای اقدام کنند.

برنامه‌های هفته کارگر در قزوین به صورت مجازی برگزار می‌شود

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت استان از نظر شیوع کرونا، برنامه‌های گرامیداشت هفته کارگر در استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پرداخت ۸۳ هزار میلیون ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل خانگی استان همدان

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت:درسال۱۳۹۹ مبلغ۸۳ هزار میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی ( مستقل و پشتیبان ) در استان همدان پرداخت شده است.

حوادث ناشی از کار در خراسان شمالی کاهش یافت

ایران پرسمان - رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۲۳۶ حادثه ناشی از کار در استان به وقوع پیوست که چهار مورد نسبت به سال ۹۸ کمتر بود.

بهزیستی استان البرز مجری طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده می شود

ایران پرسمان - مدیرکل بهزیستی البرز گفت : طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده در ۵ سال اول زندگی با محوریت و تسهیل گری مراکز مثبت زندگی و در راستای تحکیم بنیان خانواده و کنترل و کاهش طلاق، از سوی بهزیستی البرز اجرا می شود.

بررسی بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال گذشته ۳ هزار و ۵۶۰ درخواست مشاغل سخت و زیان آور به منظور بهره مندی از قانون بازنشستگی پیش از موعد در کمیته های بدوی و تجدیدنظر این اداره کل بررسی شد.

میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی ایلام در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

ایران پرسمان - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری به دفاتر کاریابی سطح استان ابلاغ شد.

شریعتمداری: با محدود کردن غربالگری ژنتیک مخالفیم

ایران پرسمان - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری مخالفت خود را با تصویب آن بخش از "طرح جوانی جمعیت" مجلس شورای اسلامی که به محدود کردن غربالگری ژنتیک منجر می شود عنوان کرد .

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

ایران پرسمان - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات 《لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور》موافقت کردند.

۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در فارس پرداخت شد

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به بیش از ۳۰ هزار کارگاه و واحد تولیدی در سطح استان فارس پرداخت شده است.

کاهش ۵۰ درصدی نرخ حوادث ناشی از کار در معادن مازندران با تشدید بازرسی‌ها

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از کاهش بیش از ۵۰ درصدی نرخ حوادث ناشی از کار در معادن مازندران در سال گذشته با تشدید بازرسی‌ها توسط بازرسان کار خبر داد.

شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در استان مرکزی ۱۰ درصد کاهش یافت

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری این استان پارسال در مقایسه با مدت مشابه قبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت که این مهم در شرایط سخت کرونا و تنگناهای اقتصادی رخ داده است.

اجرای بیش از ۳۰ برنامه با محوریت سلامت جامعه کار و تلاش به مناسبت هفته کارگر در اردبیل

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تعداد ۳۰ برنامه با محوریت سلامت جامعه کار و تلاش به مناسبت بزرگداشت هفته کارگر برنامه ریزی شده است که از پنجم تا ۱۱ اردیبهشت در واحدهای تولیدی و شهرستان ها اجرا خواهد شد.

کمک به ۳۳ بنگاه اقتصادی مشکل دار در هرمزگان جهت حفظ اشتغال

ایران پرسمان - ‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: به منظور​ صیانت ​از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها، سال گذشته به ۳۳ بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان کمک شده است.

ثبت‌نام اینترنتی «مرحله دوم وام ضروری» اول اردیبهشت آغاز می‌شود

ایران پرسمان - مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه آغاز می شود.

اطلاعیه مهم _ اعلام اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی برای مصاحبه

ایران پرسمان - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای پیرو اطلاعیه مورخ ۱۱/۱۵/ ۱۳۹۹موضوع اعلام نتایج قبول شدگان هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی کشور ، اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان را برای شرکت در مصاحبه اعلام کرد.

بیش از ۱۹۳میلیارد تومان تسهیلات خسارت کرونا در لرستان پرداخت شد

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در سال ۹۹ مبلغ ۱۹۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای جبران خسارت کرونا به کسب و کارهای مختلف در این استان پرداخت شد.

۲ هزار و ۴۱۳ طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی تسهیلات گرفتند

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: پرداخت تسهیلات به ۲ هزار و ۴۱۳ طرح اشتغال روستایی در این استان مصوب شد و این اقدام از راهبردهای موفق دولت تدبیر و امید در رفع بیکاری بوده است.

خراسان رضوی با ۱۴۱۳ تشکل کارگری و کارفرمایی جایگاه خود را در کشور تثبیت کرد

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون،کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت:بررسی های انجام شده در عملکرد سال ۱۳۹۹ حوزه تشکلات کارگری و کارفرمایی استان نشان می دهدکه هم اکـنون در استان ۱۴۱۳ تشکـل کارگری و کارفرمـایی دارای اعـتبار فعالیت می کنند که این رقم جایگاه دوم کشوری بعد از استان تهران را برای خراسان رضوی تثبیت کرده است.

پرداخت بیش از ۲۰۰‌ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز

ایران پرسمان - مدیر امور اشتغال و کارافرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز از پرداخت بیش از ۲۰۰‌ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز خبر داد.

۱۲ هزار بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار استان کرمانشاه انجام شد

ایران پرسمان - رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته ۱۲ هزار بازرسی به صورت ادواری و موردی از کارگاه های سطح این استان انجام شده است.

ایجاد "دفتر اطلاعات رفاه ایرانیان" در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

ایران پرسمان - رئیس مرکز اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد دفتر اطلاعات رفاه ایرانیان ذیل معاونت رفاه اجتماعی این وزارتخانه خبر داد.

پیام تسلیت شریعتمداری به سید حسن خمینی

ایران پرسمان - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی درگذشت "سید مرتضی طباطبایی" را به حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تسلیت گفت.

۸۰ درصد شغل‌های ایجاد شده در زنجان از طریق تسهیلات اشتغال خرد است

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته بیش از ۸۰ درصد اشتغال ایجاد شده در این استان از طریق تسهیلات هدفمند در بخش اشتغال خرد و خانگی، حمایتی و روستایی بود.

عملکرد بخش اشتغال استان همدان تشریح شد

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در جلسه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری عملکرد اشتغال استان را تشریح کرد.

نماینده ویژه وزیر تعاون در سفر به استان مرکزی: گره‌گشایی از بنگاه‌های اقتصادی صیانت از نیروی کار است

ایران پرسمان - مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گره‌گشایی از معضلات بنگاه‌های اقتصادی صیانت از نیروی کار است و در شرایط خاص اقتصادی باید شعار سال را در مانع‌زدایی از تولید با جدیت دنبال کرد.

زمینه ایجاد اشتغال بیش از ۲ هزار نفر در راستای اجرای طرح های ذیل سیاست های فعال بازار کار هرمزگان

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح های ذیل برنامه سیاست های فعال بازار کار، زمینه ایجاد اشتغال ۲ هزار و ۱۳۵ نفر سال گذشته در استان فراهم شده است.

۲۲ مرکز کارآفرینی در زنجان فعال است

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: ۲۲ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی با مجوز رسمی از طریق اداره تعاون در استان فعالیت می‌کنند.

کانون قرآن و عترت بهزیستی استان البرز با هدف کاهش آسیب های اجتماعی تشکیل می شود

ایران پرسمان - مدیرکل بهزیستی استان البرز در نشست شورای فرهنگی استان از تشکیل کانون قرآن وعترت بهزیستی البرز در راستای آشناسازی بیشتر جامعه هدف بهزیستی با معارف اسلامی و فرهنگ دینی در سال ۱۴۰۰خبرداد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: زمینه توسعه روزافزون تولیدات کارخانه قارچ کشت اورامان سبز فراهم می شود

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در راستای پشتیبانی و مانع زدایی تولید؛ برای دومین بار از کارخانه قارچ کشت اورامان سبز "بزرگترین کارخانه قارچ غرب کشور" در سروآباد بازدید کرد.

انجام بیش از ۲۸ هزار فقره بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار خراسان رضوی

ایران پرسمان - مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از انجام ۲۸ هزار و ۲۸۴ فقره بازرسی موردی و ادواری توسط بازرسان این اداره کل از کارگاه‌های مشمول قانون کار و نظارت بر اجرای صحیح آیین نامه های ایمنی کارگاه ها و سایر مقررات قانون کار در استان در سال ۹۹ خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبرداد: قول بانک‌های خوزستان برای تسهیل ارائه تسهیلات کرونا

ایران پرسمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب‌دیده استان گفت: تاکنون به ۱۳ هزار و ۷۱۷ پرونده، مبلغ یک هزار و ۸۱۱ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در خوزستان پرداخت شده است.

ساير مطالب

کشف سریع‌ترین کوتوله‌های قهوه‌ای در حال دوران

مالک آمازون کتابش را رایگان برای دانلود گذاشت

زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم استاد محمدکریم پیرنیا

این کتاب‌ها بچه‌های مردم را چپ می‌کردند!

دو خط کتاب/ زندگی می‌گذرد و هر کس سهمی از عمر دارد

مجموعه‌ای از بهترین داستان‌های کوتاه ریموند کارور

خودت باش و چندتایی دروغ بگو/ نقد کتاب "خودت باش دختر"

بخشی از کتاب/ دلیل واقعی اهمیت‌داشتن عادت‌ها

ابتلا به کووید 19 از جوانان در مقابل ابتلا مجدد پیشگیری نمی کند

احمد آرام راوی اول شخص داستان هایش/ راویانِ نارامِ احمد آرام

بارداری خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می دهد

موسیقی تولید شده از تار عنکبوت را بشنوید

شاعرانه/ ماه بیفتد به زیر گر تو برآیی به بام

حمله قلبی و سکته مغزی سهم کارگران شیفت شب

صوت/ داستان "ستاره باران"_ قسمت ششم

دو خط کتاب/ تنها زمانی صبور خواهیم شد

هیچ‌کس برگزیده نیست/زوال فرشته چهارمین قسمت تترالوژی «دریای حاصلخیزی»

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید در کشور

مبارزه با بیابان‌ زایی و بحران کم آبی ؛کشت کاکتوس

مژگان عباسلو با «ناخاطرات» به کتابفروشی‌ها بازگشت

نویسنده «هری‌پاتر» کتاب جدید منتشر می‌کند

ترجمه غزلیات کمال خجندی به آلمانی

روسیه برای خروج از ایستگاه فضایی تصمیم‌گیری می‌کند

محافظت از ایمپلنت‌های پزشکی با کمک پوشش‌های پروتئینی

روایت نویسنده مسلمان از داستان‌های مشهور کودکان

اگر به نویسندگی علاقه دارید این کتاب مخصوص شماست!

چند درصد از زمین بکر است؟

صدای واقعی انیشتین ساخته شد

رمان اطلاعاتی امنیتی «به‌اتفاق فرمانده» به بازار آمد/ کنکاش در دل تاریخ با محوریت واقعه کربلا

رازهای "جی.دی.سلینجر"/ نویسنده معروف "ناتور دشت"

چرا صادق هدایت خودکشی کرد؟

مریخ در تسخیر زمینی‌ها؛ نخستین پرواز در سیاره‌ای دیگر با موفقیت انجام شد

داروهای آنتی هیستامین اثرات مثبت ورزش کردن را کمرنگ می‌‌‌کند

شبی با هوای رنگین‌کمانی/ هواتاب چیست؟

سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا در هند به‌علت «جهش مضاعف»، مسری‌تر است

آدمیزاد در طی 3 مرحله پیر می‌شود

محمدعلی بهمنی از بیمارستان مرخص شد

نوسروده رضا اسماعیلی برای مدافعان سلامت/ عاشقانه بگو: خسته نباشید

افشای کمک بزرگ «لرد بایرون» به ساخت یونان مدرن

روسیه امسال با ماموریتی جدید یکبار دیگر به ماه سفر می‌کند

تماشای "ماه کامل" را از دست ندهید

نمونه اولیه استارشیپ آماده آزمایش می شود

بابونه؛ دمنوشی که به رفع عطش کمک می کند

نخستین پرواز بر روی سیاره ای به جز زمین/ پرواز اولین بالگرد فضایی در آسمان مریخ

روسیه برای نمونه‌برداری از یک سیارک و مطالعه یک دنباله‌دار به چین پیوست

درباره بالگرد نبوغ ناسا بیشتر بدانید

پرواز نخستین هلی‌کوپتر ناسا بر فراز مریخ با پخش زنده این رویداد تاریخی

هم‌نشینی شازده‌کوچولو و مارکز با خواجه عبدالله در گردنه اسدآباد!

موسیقی ایرانی و گردشگری در چهارمین شماره مجله «ایران» به زبان ژاپنی

10 کتاب چالش‌برانگیز در سال 2020

نظافت خانه به جلوگیری از زوال عقل کمک می‌کند

چالش‌های زوج فضانورد برای رفتن به فضا

پخش زنده از ناسا

تاریخچه پینوکیو: پسرک چوبی 140 ساله شد

هفت شب بر خوان سعدی

شاعرانه/ "یک بار به من قرعه عاشق شدن افتاد" از فاضل نظری

شکوفایی؛ رمانی خواندنی در شرایط همه‌گیری

با چه ژستی قدرت حافظه خود را تقویت کنیم؟

آیا دایناسور‌ها به چرخه‌ حیات برمی‌گردند؟

شمارش معکوس برای پرواز نخستین هلی‌کوپتر ناسا بر فراز مریخ

نانوپوشش‌ها راهکاری موثر برای کاهش انتقال ویروس کرونا

صوت/ مثنوی خوانی- قسمت صد و هشتم- دشوار بودن مبارزه با نفس

هر روز از خودت بپرس

"روز هجران و شب فرقت یار آخر شد" با صدای احمد شاملو

دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند

آیا شکاندن قولنج انگشتان باعث آرتروز می شود؟

رصد بهتر خورشید با یک آینه سازگار شونده

ازدواج پُر دردسرِ سعدی، سریال رادیویی شد

باز هم به نمایشگاه مجازی کتاب می‌رویم؟

تاثیر عصاره اسپند در کاهش اشتها و وزن

رمضانیات‎؛ عاشقانه های ابوحمزه

ستارگان سحابی شعله

شعر خوانی زیبایی از افشین یداللهی

دانشمندان با اصلاح ژنتیکی پشه‌ها می‌خواهند با بیماری مالاریا مقابله کنند

نوعی مورچه‌ برای تبدیل شدن به ملکه، مغز خود را کوچک می‌کند

ابرزمین جدیدی در حال گردش به دور یک ستاره کوتوله سرخ کشف شد

داستان «نیو گلن» بلو اوریجین؛ راکتی که ماموریت‌های فضایی را متحول می‌کند

پیشنهاد جذاب جواد خیابانی به هواداران لیورپول

کتابخانه ملی تعطیل شد

شعر خوانی زیبایی از محمدعلی بهمنی

داستانک/ پشیمانی دیر هنگام

به مناسبت صدمین سال تولد سیمین دانشور؛ ‬‫رونمایی از تمبر  یادبود «سیمین و جلال»

داستان شب/ «شب سراب»_ قسمت هفتم

بازی ورزش باعث بهبودی علائم زوال عقل می شود

روسیه واکسن خوراکی برای کرونا ساخت

آخرین رخداد‌های نجومی فروردین 1400

5 کتاب انگیزشی جذاب و پرفروش که باید بخوانید

پیشنهاد جذاب جواد خیابانی به هوادران لیورپول

چرا موز باعث رسیدن میوه‌ها می‌شود؟

اسرار اولین تصاویر رنگی جهان فاش شد

«قطار» کیانوش خان محمدی را در «ده و ده دقیقه و سی ثانیه» بخوانید

صوت/ داستان "ستاره باران"_ قسمت پنجم

فناوری جدید با تاباندن نور اشیا را نامرئی می کند

کشف شواهد 5 سامانه ستاره‌ای با احتمال میزبانی از حیات

شاعرانه/ "جز آستان توام در جهان پناهی نیست" از حافظ

شاعرانه‌هایی برای قربانیان کرونا؛ «بهار تا اطلاع ثانوی تعطیل است!»

یافته شگفت انگیز پژوهشگران؛ کرونا 25 هزار سال پیش جهان را درگیر خود کرده بود

رکوردشکنی تازه فضاپیمای «افق‌های نو» در فاصله گرفتن از زمین

رفع تشنگی با مصرف گیاه خرفه در ماه مبارک رمضان