ایران پرسمان

آخرين مطالب

توانمند سازی زنان کارآفرین برای دسترسی به فضای مجازی قانونی فروش محصولات معاونت امور زنان و خانواده

توانمند سازی زنان کارآفرین برای دسترسی به فضای مجازی قانونی فروش محصولات
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - مشاورعالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح ملی "توانمند سازی اقتصادی زنان کارآفرین" از شهریور 99 در معاونت امور زنان و خانواده و در شرایط همه‌گیری کووید 19 با هدف رفع موانع بازاریابی فروش محصولات در حال اجراست.

مشاورعالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح ملی "توانمند سازی اقتصادی زنان کارآفرین" از شهریور 99 در معاونت امور زنان و خانواده و در شرایط همه‌گیری کووید 19 با هدف رفع موانع بازاریابی فروش محصولات در حال اجراست.
مشاورعالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح ملی "توانمند سازی اقتصادی زنان کارآفرین" برای دسترسی به فضای مجازی قانونی فروش محصولات، گفت: این طرح از شهریور 99 در معاونت امور زنان و خانواده و در شرایط همه‌گیری کووید 19 برای 100 گروه و جمعیتی بیش از هزار زن کارآفرین، با هدف رفع موانع بازاریابی فروش محصولات در حال اجراست.
طیبه سیاوشی اظهار کرد: به دلیل همه گیری کووید 19 علیرغم تلاش زیاد زنان کارآفرین در تولید محصول، موانعی بر سر راه بازاریابی برای آنها ایجاد شده بود، به طوری که حتی دسترسی محدود به بازارهای سنتی خود را نیز از دست داده بودند. از این رو معاونت امور زنان در جهت ورود این زنان به درگاه‌های فروش محصولات مجازی قانونی و برای بهبود کسب وکار آنها اقداماتی انجام داد.
وی با بیان اینکه جامعه هدف این طرح در تعامل معاونت زنان با دستگاه‌های اجرایی مشخص شد، ادامه داد: جامعه هدف این طرح شامل زنان عضو صندوق‌های خرد کشاورزی ذیل وزارت جهاد کشاورزی، زنان عضو تعاونی‌های شهری ذیل معاونت تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، زنان گروه‌های همیار سرپرست خانواده ذیل سازمان بهزیستی، زنان عضو تعاونی‌های روستایی ذیل وزارت جهاد کشاورزی و زنان کارآفرین برتر مستقل ذیل پویش "زنان نسل تحریم" شناسایی شده توسط معاونت امور زنان و خانواده می‌شود.
سیاوشی همچنین این را هم گفت که دستگاه‌های اجرایی یاد شده از ادارات خود در سراسر کشور خواسته‌اند تا با موسسات استارت آپی و تسهیل گری تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.
به گفته مشاور عالی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، در این طرح سعی شده است تا جامعه هدف طی سه وبینار هشت ساعته با سایت‌های فروش مجازی قانونی آشنا شوند. در این وبینارها حدود 100 گروه از زنان کارآفرین حضور داشتند. همچنین در این دوره از پر فروش ترین بازارهای فروش محازی قانونی موجود در سطح کشور با پشتیبانی بالا استفاده شده است.
وی معتقد است که بسیاری از زنان کارآفرین با فضای فروش مجازی آشنایی ندارند و یا از این فضا هراس و ترس دارند. از این رو ورود به فضای فروش مجازی قانونی کشور برای بسیاری از زنان کارآفرین سخت است. در حالی که طی وبینارهای برگزار شده با ارائه آموزشهای اولیه به آنها و تبادل اطلاعات، می‌توان گفت زنجیره تولید به نوعی تکمیل خواهد شد.
سیاوشی با بیان اینکه از ظرفیت تسهیل‌گران اجتماعی و موسسات استارت آپی در این طرح استفاده شده است، افزود: در این زمینه توافقنامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد کردیم و بر اساس آن بودجه‌ای برای تولید محتوا، عکاسی و ثبت برند و تجاری سازی به موسسات استارت آپی تعلق گرفت.
سیاوشی همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد این معاونت با موسسات تسهیل‌گر اجتماعی، این را هم گفت که طی این قرارداد موسسات تسهیل‌گر به زنان تولید کننده سراسر کشور چگونگی ورود به بازارهای فروش را به آنها یاد می‌دهند.
وی با بیان اینکه حدود 150 غرفه در این بازارهای مجازی ایجاد شده است، تصریح کرد: درحال حاضر یک چرخه‌ای میان جامعه هدف با این موسسات برقرار شده است و تلاشمان بر این است که بتوانیم به ایجاد 430 غرفه پایدار کیفی در بازارهای فروش مجازی قانونی برسیم چراکه هدفمان معطوف به کیفیت و الگو سازی این غرفه‌ها و نه کمیت است.
مشاور عالی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: این موسسات تسهیل گر استارت آپی در سراسر کشور گسترده هستند و اینگونه زنان کارآفرین تمام کشور می‌توانند ذیل این موسسات قرار گیرند. همچنین یک کمیته هماهنگی ملی برای رصد و پایش طرح و گزارش گیری از موسسات و تسهیل گران به جهت شناخت چالشها و پیشبرد طرح، دیده شده است که از ابتدای سال نیز نشست‌هایی را با این موسسات داشته است.
به گفته وی، طی موافقتنامه دیگری با معاونت فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، به زنان صاحب غرفه در بازارهای مجازی و موسسات استارت آپی مشوق‌هایی به شکل وام تعلق می‌گیرد.
سیاوشی افزود: امروز نیز این معاونت تفاهم نامه‌ای را با شرکت پست منعقد می‌کند که طی آن وبینارهای آموزشی جهت آشنایی زنان کارآفرین با خدمات شرکت پست برگزار می‌شود. همچنین طی این تفاهم نامه، نمایندگی شرکت پست به زنان تولید کننده‌ای که نمایندگی این شرکت در شهر و روستای آنها وجود ندارند، اعطا می‌شود تا مشکلات ارسال محصولات آنها حل شود.
منبع: ایسنا

لینک کوتاه:
https://www.porsemannews.ir/Fa/News/287313/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طرح تاب‌آوری‌ اجتماعی در 1100 نقطه بسیار آسیب‌پذیر کشور اجرا شد

هدف از رویداد کمند تدوین الگوی موفق برای کارآفرینی دختران است

معصومه ابتکار: خانم‌ها وارد ورزشگاه شدند و این دروغ است که نشدند/ مفهوم عدالت جنسیتی برگرفته از غرب و سند 2030 نیست

قاچاق انسان در کانتیرهای حمل غلات از مکزیک به آمریکا

آبشار ارتکند؛ ییلاق باصفای مشهد

صحنه‌ای از محبت پدرانه یک پدر دلسوز به دخترش

روش عجیب ساخت پیتزا!

تصاویر باورنکردنی از خیابان‌های کویت بعد از طوفان شن

نبرد جالب یک غاز اسیر شده با یک مار بین زمین و آسمان!

ترمیم دلهره آور پل تاریخی میان آسمان و زمین در پرو

یک موجود زنده بدون استخوان، بدون خون، بدون مغز!

صحنه ای که هر کشاورز زحمتکشی رو دق میده

قتل پدربزرگ با تبر به خاطر خرید بلیط اتوبوس!

دوستی حیوان با انسان در حیات وحش

مرد روسی که به تنهایی چرخ و فلک غول پیکر را چرخاند

این ویدئو رو تا آخر ببینید آرامش بخشه

فرود هواپیما به خاطر وجود یک عنکبوت در کابین خلبان!

غرور پیروزی، موفقیت رو از چنگتون درنیاره!

تعطیلی 17 فروشگاه در سان فرانسیسکو به دلیل دزدی در روز روشن!

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها!

4گوشه دنیا/ دزدی لمور کمیاب از باغ وحش

شباهت جالب موهای نوزاد انگلیسی به نخست وزیر انگلیس!

برش کیوی با چاقوی حرارت دیده

شنای آرام لاک پشت در اعماق آب ها

این هم روش تهیه پالوده شیرازی

آرزوی داشتن خانه بادکنکی برآورده شد!

شکار شدن زرافه حین استراحت توسط شیر نر

صحنه جالب سورپرایز کردن همسایه در روز تولد دخترش!

لحظه وحشتناک له شدن یک ماشین زیر سازه فلزی وسط خیابان!

داستانک/ کار شیطان

هجوم مردم آفریقای جنوبی با شنیدن کشف الماس در یک کوه

ساخت میخ به روش آهنگری

ساخت آپارتمان 10 طبقه در 28 ساعت!

سرقت باورنکردنی موتورسیکلت توسط یک کودک!

زایمان عجیب یک زن بعد مرگش داخل تابوت!

دید لقمه‌ی دهنش نیست بی‌خیال شد

لحظه چپ کردن تریلی به علت سرعت زیاد در پیچ

سرو غذا در کنار گورها، خلاقیت رستوران هندی

ویدئوی کمتر دیده شده از مراحل تولید پیکان

صوت/ چی به درد عالم آخرتت میخوره

شیطنت توله خرس با دوچرخه سوار

سقوط هواپیمای سبک در حومه ملبورن در استرالیا

در خیابان بیشتر مراقب سارقین باشید

جاهای دیدنی ترابزون؛ از شهرهای توریستی ترکیه

چیزی نمونده بود خودش هم بیفته!

گوشیش افتاد توی آب نهنگ آورد بهش داد!

خطرناک‌ترین جاده‌های ایران کدامند؟

وقتی راننده بیل مکانیکی حوصلش سر میره

ارزشمندترین دارایی‌ات را بیهوده خرج نکن

حمایت یک شیر درنده از بچه گوزن در برابر سایر شیرها